Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

ndz cze 17, 2007 4:34 pm

Nelixie, jeśli chodzi o mnie, to nie jestem i nie będę modem na polterze, więc nie ma obawy o jakieś kłótnie wewnątrz moderatroni/redakcji ;)

Odnośnie trybu prywatnego, to już jakiś czas temu przestałem otrzymywać odpowiedzi. To nie są żale. Przekazuję w większości przypadków informacje, które dostaję na maila/pw od użytkowników dnd.pl
Część z nich nie może się tutaj zalogować (np. nie zostali poinformowani o zmianie loginu, albo mieli błędy podczas logowania wynikłe z fuzji), więc siłą rzeczy nie może tutaj pisać (goście nie mogą pisać, a podwójna rejestracja jest niezgodna z regulaminem), ale otrzymuję kilka maili w tygodniu od innych zdezorientowanych użytkowników szukających swoich notek, chcących kończyć prace zaczęte na forum, kontynuować sesje itp, a także bluzgających na fuzje, czy wreszcie pytających, dlaczego nie można pisać notek na dnd.pl. Część problemów związanych z fuzją zgłaszałem na pw, szczególnie te techniczne, ale ludzie... Czy tak powinno wyglądać scalenie? Czy tak zachowują się ludzie chcący tworzyć profesjonalny serwis? Jakie zdanie o polterze mają w tej chwili użytkownicy?
Wydaje mi się, że moje informacyjne notki w tym temacie nie mogą wywołać gorszego wrażenia, niż opinie jakie mają (i wyrażają) zwykli, szarzy użytkownicy. A są to opinie o wiele bardziej drastyczne.
 
Awatar użytkownika
Nelix
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 426
Rejestracja: pt gru 09, 2005 8:30 am

ndz cze 17, 2007 5:40 pm

Nelixie, jeśli chodzi o mnie, to nie jestem i nie będę modem na polterze, więc nie ma obawy o jakieś kłótnie wewnątrz moderatroni/redakcji
Wiem, o tym. I szczerze mówiąc, szkoda, bo na dnd.pl bardzo dobrze wykonywałeś swoją robotę i jestem ci za to wdzięczny jako były użyszkodnik.
Odnośnie trybu prywatnego, to już jakiś czas temu przestałem otrzymywać odpowiedzi. To nie są żale. Przekazuję w większości przypadków informacje, które dostaję na maila/pw od użytkowników dnd.pl [...]
To zmienia mój punkt widzenia całej sprawy. W takiej sytuacji, przepraszam za mnożenie problemów i stwarzanie większego zamieszania niż było do tej pory.
No i co tu powiedzieć więcej, hmm... - Suldar zgadzam się z tobą ;)
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

ndz cze 17, 2007 5:42 pm

Suldarr'essalar pisze:
A są to opinie o wiele bardziej drastyczne.

Po co komu eufemizmy? Z osób, z którymi rozmawiałem ani jedna nie była w pełni zadowolona. Wręcz przeciwnie, wyłowienie jakichś pozytywnych zdań było dziełem arcytrudnym.

Jeśli w kwestii technicznej jest podobnie, jak w organizacyjnej, można tylko płakać.

Wydaje mi się, że Tabi i Bukwa podeszli do sprawy zbyt entuzjastycznie i niejako pod wpływem chwili (chociaż nie zmienili zdania przez cały rok), bez przemyślenia i organizacji pewnych spraw.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

ndz cze 17, 2007 8:48 pm

Agnostos pisze:
Właśnie po to tutaj się odzywam(y), żeby znaleźć wspólny język.

I fajnie, bo przynajmniej wiadomo co jeszcze trzeba zrobic :)

Suldarr'essalar pisze:
Odnośnie trybu prywatnego, to już jakiś czas temu przestałem otrzymywać odpowiedzi. To nie są żale. Przekazuję w większości przypadków informacje, które dostaję na maila/pw od użytkowników dnd.pl

Ej, nie przesadzaj. Chyba zawsze dziekowalem za zgloszenia i przekazywalem dalej. A ze 'dalej' ma czasem lagi, to i wlasnie po to ten temat. Wystarczy przypomniec, to sam takze kopne kogo trzeba :)
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

ndz cze 17, 2007 9:17 pm

Zgłaszałem problemy do Ciebie, gdyż odzew osób odpowiedzialnych za fuzje był zerowy (przed i w trakcie scalania).

Edit: Chavez, nie mam do Ciebie pretensji, bo nie odpowiadasz za fuzję. Pretensje mam tylko do osób, które są wypisane jako odpowiedzialne za fuzje i teraz nawalają. Nothing personal.
Ostatnio zmieniony ndz cze 17, 2007 9:36 pm przez Suldarr'essalar, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

ndz cze 17, 2007 9:22 pm

Suldarr'essalar pisze:
Zgłaszałem problemy do Ciebie, gdyż odzew osób odpowiedzialnych za fuzje był zerowy (przed i w trakcie scalania).

A teraz masz mnie i powoli wszystko robimy :) Jak ktos czuje sie zniesmaczony/zdenerwowany/cokolwiek szybkoscia prac to przepraszam, ale dorwalo mnie cos co sie sesja nazywa i nie na wszystko mam tyle czasu ile chce :) A niestety z Fuzja nie bylem bezposrednio zwiazany i dopiero ostatnio przysiadlem i pogonilem kogo trzeba ;) Bedzie dobrze :)
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

ndz cze 17, 2007 10:06 pm

Wydaje mi się, że Tabi i Bukwa podeszli do sprawy zbyt entuzjastycznie i niejako pod wpływem chwili (chociaż nie zmienili zdania przez cały rok), bez przemyślenia i organizacji pewnych spraw.

Nikt nie podszedł zbyt entuzjastycznie do tego. Wszystko zostało przemyślone i przedyskutowane w dziale moderatorów na dnd.pl (a więc bez użytkowników).
Powiedz mi co trzeba było " jeszcze" zorganizowac?
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

ndz cze 17, 2007 10:22 pm

Wszystko inne. Uzgodniono w gronie moderatorskim, świetnie. Tylko co dalej? Powiedz mi, jaki etap fuzji, oprócz uzgodnienia że będzie, odbywa się, póki co, płynnie i bez zakłóceń?
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

ndz cze 17, 2007 11:02 pm

Tylko co dalej? Powiedz mi, jaki etap fuzji, oprócz uzgodnienia że będzie, odbywa się, póki co, płynnie i bez zakłóceń?

Ze względu na dystans między mną a Warszawą nie wiem co przedyskutowano z ekipą Poltera.
Wiem jednak że przekazano image forum ludziom z poltera by sprawdzili czy fuzja jest możliwa i gdzie są problemy.
Wiem też że dołożono wszelkich starań żeby nie było większych zgrzytów.
Daliśmy nawet czas użytkownikom by sprawdzili czy są problemy z kontem (jeden nick, dwie różne osoby)

Tak naprawdę to chciałbym by podano jakie błędy popełniono z naszej strony i gdzie daliśmy ciała.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

ndz cze 17, 2007 11:45 pm

Moderatorzy otrzymali uprawnienia.

smaller pisze:
Powiedz mi, jaki etap fuzji, oprócz uzgodnienia że będzie, odbywa się, póki co, płynnie i bez zakłóceń?

Porzadkowanie tematow, przydzielanie uprawnien, tworzenie subfor.
 
Awatar użytkownika
Ammanas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 934
Rejestracja: pn lis 24, 2003 11:31 am

ndz cze 17, 2007 11:48 pm

Chavez pisze:
tworzenie subfor.

Mamy zatem nadzieję, że już niedługo pojawi sie nasze subforum GCA....

EDIT do posta niżej: Milutko. Dzięki.
Ostatnio zmieniony pn cze 18, 2007 12:04 am przez Ammanas, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

ndz cze 17, 2007 11:50 pm

Ammanas - jest, zobacz troche nizej, powinien byc link. Bo chodzi o forum do grania, tak? http://forum.polter.pl/grand-chessboard ... vf380.html
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

pn cze 18, 2007 10:45 am

Arag - nie oskarżałem żadnej ze stron za techniczne zgrzyty w przebiegu fuzji, jedynie za wstępną organizację tejże, która z nimi się nie uporała.

Tak naprawdę to chciałbym by podano jakie błędy popełniono z naszej strony i gdzie daliśmy ciała.

Skąd mam wiedzieć, gdzie kończyły się kompetencje dnd.pl a zaczynały Poltera? Z użytkownikami wszak nie dzielono się absolutnie żadnymi wieściami w żadnym aspekcie fuzji, dopóki nie było to absolutnie niezbędne (lub było już po fakcie). Widzę, co się dzieje i wiem to, co mi łaskawie powiedziano o całej otoczce fuzji. Na tej podstawie mogę wnosić, że wiele rzeczy było wciąż, pomimo upływu czasu, nieprzygotowanych.

EDIT: ups ;) w takim razie my bad
Ostatnio zmieniony pn cze 18, 2007 10:54 am przez smaller, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn cze 18, 2007 10:53 am

smaller pisze:
Skąd mam wiedzieć, gdzie kończyły się kompetencje dnd.pl a zaczynały Poltera?

Wydaje mi się, że Aragowi chodziło o odpowiedź kogoś z poltera ;)
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

pn cze 18, 2007 9:01 pm

Pewne tematy zachowują się po fuzji dosć dziwnie... ;)

W ogóle formatowanie, tym razem dla odmiany emotów, znów się rozleciało. Fatum jakieś, czy jak?
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pn cze 18, 2007 9:03 pm

smaller pisze:
Pewne tematy zachowują się po fuzji dosć dziwnie...

Jest ich duzo wiecej :) Niestety, ale niektore tagi z dnd.pl psuja formatowanie, jest to zgloszone i do poprawienia.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pn cze 18, 2007 11:39 pm

smaller - jak podał Chavez, pracujemy nad tym. Mamy już listę podobnych "niewybuchów" - niedługo powinniśmy coś na nie poradzić.

Przy okazji - miła niespodzianka odnośnie GCA: "wrócił" Konstruktor i zgodził się jak dawniej zaopiekować się Wielką Szachownicą :wink:.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

wt cze 19, 2007 11:15 pm

Jesli komus nie scalilo kont, prosze zglaszac sie bezposrednio do mnie poprzez PW lub mail
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pt cze 22, 2007 11:27 am

Chavez pisze:
smaller pisze:
Pewne tematy zachowują się po fuzji dosć dziwnie...

Jest ich duzo wiecej :) Niestety, ale niektore tagi z dnd.pl psuja formatowanie, jest to zgloszone i do poprawienia.

To jeszcze zgłoszę kolejnego wielkiego buga:Kompletnie rozjechane tagi...
n/c
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pt cze 22, 2007 7:16 pm

Suldarr'essalar pisze:
To jeszcze zgłoszę kolejnego wielkiego buga: Kompletnie rozjechane tagi...

Przekazano dalej, dzieki :)
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

ndz cze 24, 2007 12:03 pm

Jak zalogować się z dawnego konta dnd.pl?
Tam miałem tysiące postów i wolałbym kontynuować tamto konto niż to nowe, z którego teraz piszę.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

ndz cze 24, 2007 12:31 pm

Thomas Percy - jaki miales login na dnd.pl?
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

ndz cze 24, 2007 12:49 pm

Właśnie taki, z jakiego teraz pisze. Tutaj obecny profil Percy'ego zrzucony z dnd.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

ndz cze 24, 2007 12:54 pm

Zrobione :)
 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

ndz cze 24, 2007 2:55 pm

Chavez działa niezwykle sprawnie :-)

Kiedy można liczyć na udostępnienie wszystkich tematów ze starego dnd.pl?
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

ndz cze 24, 2007 3:23 pm

Tematy są już widoczne dla modów, zostaną przerzucone gdy tylko naprawiony zostanie problem z cytatami z dnd.pl itp.

Jak tylko skrypt to naprawi zabierzemy się za przerzucanie tematów.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz cze 24, 2007 5:03 pm

bukwa (i wszyscy inni zainteresowani :wink:) - jest tak, jak pisze Aragathor. Niektóre skrypty nie zadziałały tak jak powinny w chwili przenosin i ciągle to poprawiamy. Niedługo powinniśmy skończyć.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn cze 25, 2007 3:03 pm

Chavez pisze:
Przekazano dalej, dzieki Smile

I jeszcze jedna rzecz:
W notkach z dnd.pl w ogóle nie działają nowe tagi. Ich poprawienie rozwala cały post, jak w pokazanym wcześniej temacie, zaś kliknięcie w opcję "edytuj" ukazuje kod html'owy zamiast normalnej notki. Tzn, zamiast
[size=X][color=#XXXX][center]...[/center][/color][/size] 
wyskakuje:
!--sizeo:5--><span style="font-size:18pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->Duch Walki<!--sizec--></span><!--/sizec-->

Zamiast enterów jest <br /> przez co próba poprawienia czegokolwiek (np. literówki) wymaga całkowitej edycji postów (czyt. zamiany tagów html'owych na bbcode). ręcznie.

Do tej pory w większości narzekałem niejako w imieniu osób, które nie mogły lub nie chciały narzekać osobiście, ale teraz zapytam od siebie: dlaczego takie rzeczy nie były sprawdzone na testowej bazie danych? Ostrzegałem, że jest duża szansa, że tagi się skrzaczą, bo podobną sytuację mieliśmy przesiadając się z phpbb na ipb.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

czw cze 28, 2007 10:25 pm

Suldarr'essalar pisze:
Ich poprawienie rozwala cały post, jak w pokazanym wcześniej temacie, zaś kliknięcie w opcję "edytuj" ukazuje kod html'owy zamiast normalnej notki.

Osoby moderujace/edytujace dostaly juz wytyczne jak z tym postepowac, bo pewne rozwiazanie sie znalazlo.

Suldarr'essalar pisze:
Do tej pory w większości narzekałem niejako w imieniu osób, które nie mogły lub nie chciały narzekać osobiście

Jest takie przyslowie: "Jesli ktos mowi w imieniu Boga, popros go o pisemne upowaznienie" ;) Wiec spokojnie, jak widze inni, ktorzy maja jakies problemy tez potrafia sie zglosic (tu, badz na priva).

Suldarr'essalar pisze:
dlaczego takie rzeczy nie były sprawdzone na testowej bazie danych? Ostrzegałem, że jest duża szansa, że tagi się skrzaczą, bo podobną sytuację mieliśmy przesiadając się z phpbb na ipb.

AFAIK byly. Wynikly jakies inne historie z tym, o czym najlepiej jednak rozmawiac nie tutaj ze mna, tylko bezposrednio z osobami odpowiedzialnymi za techniczna strone fuzji.
 
Awatar użytkownika
Canthir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1053
Rejestracja: wt cze 27, 2006 5:13 pm

śr lip 04, 2007 9:25 am

Może i jestem ślepy, a może mam trochę racji:

Możecie mnie uświadomić co stało się z działem z konkursami? Konkurs na PrC (była IV edycja?), na najciekawszy przedmiot (kiedyś coś proponowałem na DnD.pl), na najciekawszą lokację, etc... ? Czy takowy dział został rozparcelowany i tematy rozrzucone po forum, czy dział ten znajduje się gdzieś poza zakładką DnD?

Czy/kiedy będą czynne sesje?
edit: Oswajam się z nowym forum, sesje już znalazłem...

Pozdrawiam
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości