Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
 
Nukereal

czw lip 05, 2007 10:03 am

Wkradł się błąd. Uthlanshyrae__ z działu bitewniaków to ten sam co ja ( jakie to dziwne :P) . Prosiłbym o połączenie tych kont.
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

czw lip 05, 2007 11:04 am

Ja też chciałbym, by moje konto z dnd.pl połączono z polterowym.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

czw lip 05, 2007 11:49 am

Konta połączone. Niestety, było to konieczne w sytuacji, gdy maile nie zgadzały sie pomimo identycznych nicków. Jeszcze raz proszę wszystkich, u których wystąpiły podobne problemy, o zgłaszanie się bądź do Chaveza, bądź też do mnie - czy to przez ten temat, czy przez maila lub pw.
 
Awatar użytkownika
Eri
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1607
Rejestracja: śr maja 02, 2007 11:12 pm

czw lip 05, 2007 1:05 pm

BTW może mnie ktoś poinformować, dlaczego na dużej części podforów w DnD nie mam praw moderatorskich? Takie było założenie że ekipa z dnd.pl "dostaje" tylko część forów, czy po prostu coś się zbugowało?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

czw lip 05, 2007 1:51 pm

Wysłałem Ci odpowiedź na pw. W przypadku innych wątpliwości tego rodzaju również prosiłbym o kierowanie ich bezpośrednio do mnie zamiast tutaj - ułatwi to po prostu reakcję i da pewność, że od razu zwrócę uwagę na wiadomość, co nie zawsze udaje sie na Forum - nawet jeśli staram się monitorować ten temat przez cały czas.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

sob lip 21, 2007 12:13 pm

 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

sob lip 21, 2007 4:07 pm

Poprawione
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

ndz lip 22, 2007 11:37 pm

Welverin Ry'Ahten nie może się zalogować po fuzji i nie działa opcja przypomnienia hasła. Możecie mu hasło zresetować (ew. na priv dam kontakt do użytkownika, jeśli chcecie jakoś zweryfikować dane)?

Ps. kiedy koniec fuzji? ;)
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pn lip 23, 2007 6:09 pm

Welverin Ry'Ahten - Przepraszamy, ale ten użytkownik nie istnieje

Suldarr'essalar pisze:
Ps. kiedy koniec fuzji? ;)

Teoretycznie sie juz dawno skonczyla. Kwestia uporzadkowania i poprawiania jakis bledow.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn lip 23, 2007 9:27 pm

Chavez pisze:
Welverin Ry'Ahten - Przepraszamy, ale ten użytkownik nie istnieje

Serio?
Chavez pisze:
Teoretycznie sie juz dawno skonczyla. Kwestia uporzadkowania i poprawiania jakis bledow.

A czy poinformowaliście Tabiego bądź bukwę (forum dnd.pl miało być dostępne dopóki nie uporacie się z fuzją, a z tego co widzę jest dalej dostępne)?
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

wt lip 24, 2007 12:00 pm

Suldarr'essalar pisze:
Serio?

Wyszukiwarka nie znajduje nicka, stad tez problemy z logowaniem. To wszystko przez ', z ktorym nie lubi sie krypt forum. Dam znac gdzie trzeba.

Suldarr'essalar pisze:
A czy poinformowaliście Tabiego bądź bukwę (forum dnd.pl miało być dostępne dopóki nie uporacie się z fuzją, a z tego co widzę jest dalej dostępne)?

Nie wiem, nie ja ustalalem fuzje, nie ja ja robilem. Ja moge informowac i pomagac na ile mam wiedzy i uprawnien :) To raczej pytanie do Drakera lub Zsu.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt lip 24, 2007 12:09 pm

Poinformujemy oficjalnie o zakończeniu Fuzji jak naprawdę będzie po wszystkim.
Suldarr'essalar pisze:
forum dnd.pl miało być dostępne dopóki nie uporacie się z fuzją, a z tego co widzę jest dalej dostępne?

Ja o tych ustaleniach nie wiedziałem. Tak czy inaczej, napisałem już do Bukwy w celu wyjaśnienia/zamknięcia sprawy. Tematy są na Forum, trwają jeszcze tylko ich przenosiny i sortowanie. Pod tym względem nie ma już konieczności utrzymywania dnd.pl "na chodzie".
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

wt lip 24, 2007 1:54 pm

Serio?

Juz powinno byc ok.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt lip 24, 2007 2:11 pm

Sprawa związana z funkcjonowaniem Forum dnd.pl również została już wyjaśniona.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt lip 24, 2007 10:11 pm

Oki, dzięki :)
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt lip 24, 2007 11:44 pm

Nowa notka, żeby zostało zauważone:
Welverin pisze, że nie może się zalogować (mimo zmiany hasła). Czy może konto jest nieaktywne po zmianie hasła?
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

śr lip 25, 2007 2:52 pm

Suldarr'essalar - sprawdzilem, konto jest aktywne. Login Welverin Ry'Ahten tak? Niech klepnie mnie mailem na chavez[at]asylus.pl to zalatwimy jakos sprawe.
 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

Zamknięcie forum dnd.pl

pt lip 27, 2007 5:33 pm

Zsu-Et-Am pisze:
Tak czy inaczej, napisałem już do Bukwy w celu wyjaśnienia/zamknięcia sprawy. Tematy są na Forum, trwają jeszcze tylko ich przenosiny i sortowanie. Pod tym względem nie ma już konieczności utrzymywania dnd.pl "na chodzie".

Zamknąłem forum "Dungeons and Dragons i d20".

Za jakiś czas wszystko ładnie posprzątamy pod adresem dnd.pl. :-).
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

ndz lip 29, 2007 2:54 pm

http://forum.polter.pl/bandyta-karmazyn ... 43198.html - kolejny błąd: strona jest szara i niewyraźna. Tak wyglądają wszytkie prace tego użytkownika, które miałem okazję widzieć. Reszta linków jest w jego sygnaturce.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz lip 29, 2007 4:01 pm

Już po problemie - strony wyświetlają się normalnie.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

ndz lip 29, 2007 4:48 pm

Nie do końca - w tabelkach z kodem jest jakiś bełkot; przykład:

http://forum.polter.pl/zbrojny-mag-vt43562.html
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz lip 29, 2007 5:04 pm

Na ten "bełkot", nazywany HTML-em, nic nie poradzimy. Z jakiegoś względu (czyt. wadliwe skrypty) nie wszystkie notki dały się "oczyścić". O ile jednak w zwyczajnych postach nie jest to problemem, to w obrębie "kodu" pojawiają się takie "krzaczki". Niestety, tutaj pozostaje ręczne usuwanie znaczników w rodzaju
<br />
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn lip 30, 2007 11:34 am

M.S. pisze:
Nie do końca - w tabelkach z kodem jest jakiś bełkot; przykład:

http://forum.polter.pl/zbrojny-mag-vt43562.html

Tagi 'code' działają w taki sposób, że wszystko co jest między nimi, nie jest interpretowane, czyli jest traktowane jako zwykły tekst.
<br /> jest tagiem html'owym oznaczającym koniec wiersza (czyli \n lub po prostu 'enter'). Każda notka zapisywana jest w pewnej formie, gdzie znaki enteru są w pewien sposób zakodowane (głównie w postaci kodu htmlowego). Skrypt napisany do konwersji z ipb (silnik forum dnd.pl) do phpbb (forum poltera) zapewne nie skonwertował bazy dnd.pl do postaci obsługiwanej przez phpbb. Skutkuje to między innymi tym, że aby notki były czytelne, wymagane było włączenie obsługi html'a w notkach (spróbuj ją wyłączyć i zobacz jak wyglądają notki z dnd.pl).

Można to naprawić to przez odpowiedni skrypt parsujący wyrażenia regularne.

Edit: wyłączenie html'a w poście nie działa :/

Edit (do postu poniżej): Tylko, żeby nie było, że coś wymuszam. Piszę tylko, że jest możliwe usunięcie tych tagów.
Ostatnio zmieniony pn lip 30, 2007 11:46 am przez Suldarr'essalar, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pn lip 30, 2007 11:40 am

Można to naprawić to przez odpowiedni skrypt parsujący wyrażenia regularne.

Szczegółów nie znam, ale było kilka prób naprawienia tego. Z jakiegoś względu nie wszystkie notki (lub nawet większość tychże) zostały w ten sposób "oczyszczone". Porozmawiam o tym z Drakerem, ale po prawdzie - znaczniki występujące w obrębie 'code' stanowią margines. Tak czy inaczej, spróbujemy.
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

pn lip 30, 2007 12:40 pm

Chavez pisze:
Suldarr'essalar napisał:
Ps. kiedy koniec fuzji? Wink

Teoretycznie sie juz dawno skonczyla. Kwestia uporzadkowania i poprawiania jakis bledow.

To ciekawe czemu nadal nie przeniesionych nadal tematów?Ta teoria trwa juz wiele miesięcy i poza "połknięciem" nowych użytkowników niewiele widać. Chocaiż bardzo sobie cenię to forum, pomimo kilku rzeczy, które mnie rażą to sprawa fuzji wyszła bardzo bardzo żenująco. jak znam życie pomimo zapowiedzi pewnie jeszcze sporo wody upłynie zanim pojawią się tematy z forum dnd.pl, które zresztą póki nie została sprawa sfinalizowana do końca została niesłusznie zablokowana, bo niektórzy korzystali je jako jakiegos rodzaju archiwum(teksty zagadek,opisy czarów,likni do stron itp.)
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pn lip 30, 2007 1:09 pm

To ciekawe czemu nadal nie przeniesionych nadal tematów?

Przepraszam, że zapytam, ale których? Twoje oskarżenie wydaje mi się niesłuszne. Do przeniesienia zostało najwyżej 7 subforów, nad którymi w dalszym ciągu pracujemy - są to te działy, które nie posiadały swoich dokładnych odpowiedników na Polterze i wymagają rozdzielenia między kilka innych kategorii. Jeśli mówisz o nich, jest to prawda. W innym wypadku - mylisz się.

Efekty mogą być mało widoczne, ale ciężko byłoby sprawić, by stało się to wyraźniejsze. Proponuję skorzystać z Wyszukiwarki. Dla przykładu:
teksty zagadek,opisy czarów

Teksty zagadek, opisy czarów. Odnośniki do stron znajdziesz na stronie, z pomocą Google i w konkretnych tematach - w zależności od tego, gdzie zostały podane. Np. z Planescape nie powinieneś mieć żadnych problemów.
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

pn lip 30, 2007 1:35 pm

Bardzo przepraszam, faktycznie masz rację,pewnie jest to wynikiem, że niektóre teamty trafiły gdzie indziej niż bym sądził i dlatego tak wyszło bo generalnie na tym forum zaglądałem tylko do działu Zapomnianych Krain bo tu na tym forum jest na prowadzony na bardzo wysokim, niespotykanym gdzie indziej poziomie. Jeszcze raz sorry za niesłuszne oskarżenie.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pn lip 30, 2007 2:20 pm

Fuzja wszystkich nas sporo kosztuje. Czasem faktycznie wina leży po naszej stronie. Mimo wszystko, proszę o wyrozumiałość i - w sytuacjach takich jak ta - odrobinę spokoju, chwilę zastanowienia się: "czy jestem pewny tego, co mówię?" Dzięki temu wszyscy oszczędzimy sobie trochę nerwów :wink:.

Tymczasem - zgodnie z zapowiedziami - przystępujemy do publikacji tekstów z dnd.pl na naszej stronie :). Tam, gdzie jest to konieczne, staramy się od razu wprowadzić polską terminologię i zastosować zasady zgodne z wersją 3.5 systemu. Jako pierwszy w kolejności prezentujemy Teorię o wieśniakach - dokonany przez Thomasa Percy'ego przekład tekstu Seana K. Reynoldsa, jednego z twórców 3 ed. D&D. Życzę miłej lektury :).
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn lip 30, 2007 10:48 pm

Gdzie można znaleźć temat "pomysły na księgę potworów"?
 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

pn lip 30, 2007 11:28 pm

Teraz tutaj
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość