Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
 
Awatar użytkownika
Ar0n
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 652
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:41 pm

wt lip 31, 2007 7:32 am

Co do Zbrojnego Maga to już poprawiłem kod ręcznie, jest więc znowu czytelny :wink:

PS - zmiany wymagali także Niebiański Apostoł, Niziołek Miotacz Otoczaków, Wrzeszczący Mag, Niedbały Miecznik, Czyściciel, Anielski Hoplita, Herszt Bandytów, Banita Karmazynowego Szlaku, i Dzierżący Dwie Różdżki.
Skoro klasy zostały poprawione, zachęcam do ich lektury :D
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

wt lip 31, 2007 6:49 pm

Ja jeszcze w sprawie fuzji, a mianowicie: Co z topikami o pokrewnej lub o identycznej tematyce występujących zarówno na polterze, jak i na dnd.pl? W jakim czasie zostaną scalone? Czy prace nad nimi już trwają? Dla przykładu posłużę się dwoma tematami założonymi przez Ar0na, z których ich polterowy odpowiednik znajduje się pod tym linkiem a świeżo przeniesiony z dnd.pl pod tym linkiem.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt lip 31, 2007 9:05 pm

Scalenie wątków - podobnie jak poprawki w tytułach i kasację części z nich - traktujemy jako mniej priorytetowe. Porządki w nich zostaną przeprowadzone już po ukończeniu przenosin, w ramach Czystki - podobnej do tych, które miały już miejsce w przeszłości, jednak na znacznie większą skalę.
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

ndz sie 05, 2007 3:41 pm

Powstrzymując niedowierzanie (oraz ciężki bulwers, przy okazji) spytam, czy przenoszenie tematów zostało zakończone? Coś mi się obiło o uszy/oczy, że tak się stało. W takim razie gdzie są tematy starsze niż z roku 2004? Wiele dyskusji z tamtego okresu było na naprawdę wybitnym poziomie. Ja przykładowo szukam niezmiernie mnie interesującego wątku Dariusa o Mojej i Waszej ocenie mechaniki 3.5 i ni hu hu nie mogę go znaleźć... Przeszukałem subforum, gdzie powinien być on wrzucony, odpowiedź do najstarszego tematu jest ze środka roku 2004.

Co jest?

EDIT: Mimo to nie mogłem go znaleźć wyszukując słowa kluczowe które zapamiętałem z tego wątku... Również przeglądając tematy Dariusa nie mogłem go znaleźć... Poszukam może dokładniej...

EDIT: Nie wiem, ale na tym polterze wyjątkowo kiepsko idzie mi rozumienie, co mają na myśli rozmówcy ;) Klątwa jakaś, czy jak? ;) I dzięki Ag!
Ostatnio zmieniony pn sie 06, 2007 2:36 am przez smaller, łącznie zmieniany 4 razy.
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

ndz sie 05, 2007 10:24 pm

Prawie na pewno ten temat znajduje się w którymś z grupy kilku subforów z dnd, które nie posiadaja odpowiednika na Polterze w związku z czym spędzają nam sen z powiek.

Otwieranie każdego tematu (zapoznanie się z grubsza o czym on jest) i wybranie adekwatnego działu na Polterze to robota na długie noce, mówimy wszak m.in. o dziale ogólnym z dnd.pl, który zawiera blisko 800 wątków. Siłą rzeczy trwa to powoli.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

ndz sie 05, 2007 11:04 pm

Agnostosie, z ustaleń, które pamiętam dnd.pl i polter miały przygotować ujednoliconą strukturę na obu forach (szkoda, że polter nie stworzył osobnych subfor klasowych jak było na dnd.pl), aby tematy można było łatwo przerzucić. Nie rozumiem tym bardziej problemu, że polter ma odpowiedni dział: "Dungeons & Dragons - Forum ogólne".

Zresztą, można przecież wrzucić je do ogólnego i np. poprosić wyróżnionych (i/lub innych życzliwych), by pomogli przeglądać tematy i wypisywać do którego działu pasują bardziej.
Trzeba by tylko poinformować użytkowników, że część z tematów w najbliższym czasie może zmienić subforum.

smaller, jeśli dobrze zrozumiałem Agnastosa, to owe tematy nie są jeszcze przeniesione, a zatem są niewidoczne, ergo; nie znajdziesz ich za pomocą wyszukiwarki.
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

ndz sie 05, 2007 11:31 pm

Well, ja tu tylko przenoszę :wink:.

Nie ja ustalałem zasady co do organizacji fuzji. Przeniesienie wszystkich tematów jak leci, byle były widoczne, to jest pewne rozwiązanie. W praktyce jednak IMO zrobiłby się po prostu burdel, bo sporo tematów z ogólnego działu z dnd.pl nadaje się wybitnie np. do polterowej mechaniki albo jeszcze lepiej do RPG - dział ogólny, czyli w ogóle poza forum D&D!

Liczenie na pomoc userów w kwestii przenosin to ważna kwestia i tak czy inaczej bez niej się pewnie nie obędzie.

A specjalnie dla smallera, wygrzebany z odmętów dnd :wink:.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

ndz sie 05, 2007 11:34 pm

IMO to jest pewien pomysl, by stworzyc nawet jakies tymczasowe forum widoczne dla kazdego, ze starymi watkami. Pogadam o tym z Zsu.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pn sie 06, 2007 1:34 am

polter nie stworzył osobnych subfor klasowych

O ile chodzi o Pytania i wątpliwości - stworzył, jeszcze przed scaleniem baz. Problem w tym, że mamy do nich cokolwiek odmienne podejście, w związku z czym większość tematów "klasowych" nadaje się bardziej do Optymalizacji postaci. Inna rzecz z Twórczością - tam rozdział na klasy różnego rodzaju nastąpi dopiero później.

Jedną z dziwnych rzeczy (możliwe, że winę za to ponoszą skrypty) związanych z Fuzją było scalenie różnych kategorii z dnd.pl - teraz staje się to przyczyną trudności z uporządkowaniem tematów. Jeśli nawet coś było niegdyś wydzielone, teraz wymaga odszukiwania w mnóstwie innych wątków.

Co do kategorii tymczasowej - na dniach pewnie zrobimy coś podobnego.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn sie 06, 2007 1:00 pm

Zsu-Et-Am pisze:
polter nie stworzył osobnych subfor klasowych

O ile chodzi o Pytania i wątpliwości - stworzył, jeszcze przed scaleniem baz. Problem w tym, że mamy do nich cokolwiek odmienne podejście, w związku z czym większość tematów "klasowych" nadaje się bardziej do Optymalizacji postaci. Inna rzecz z Twórczością - tam rozdział na klasy różnego rodzaju nastąpi dopiero później.

Serio? Nie zauważyłem. :?
Piszę o twórczości.

Zsu-Et-Am pisze:
Jedną z dziwnych rzeczy (możliwe, że winę za to ponoszą skrypty) związanych z Fuzją było scalenie różnych kategorii z dnd.pl - teraz staje się to przyczyną trudności z uporządkowaniem tematów. Jeśli nawet coś było niegdyś wydzielone, teraz wymaga odszukiwania w mnóstwie innych wątków.
Przekazana baza miała taką samą strukturę jak forum dnd.pl, które było dostępne po jej przekazaniu. Usunięte zostały niektóre działy (jak np. część ukrytych subfor).
Jeśli chodzi o subfora, to w "pytaniach i wątpliwościach" podział w przekazanej bazie był następujący:
  • Umiejętności i atuty
    Subfora: Atuty, Umiejętności, Dyskusje Techniczne
  • Bestariusz
    Subfora: Rasy, Księga Potworów
  • Miecz i Pięść
    Subfora: Wojownik, Mnich, Broń i pancerze, Taktyka, Inne
  • Obrońcy Wiary
    Subfora: Świątynia, Zakon światła, Moc i Wiara, Inne
  • Księga i Krew
    Subfora: Klasy czarujące, Magiczna Księga, Magiczne Przedmioty, Inne
  • Władcy Dziczy
    Subfora: Starożytna puszcza, Kamienny krąg, Gildia Łowców, Zielono mi...
  • Pieśń i Cisza
    Subfora: Mistrz umiejętności, Kochanek muz, Narzędzia fachu, Inne
  • Moc Umysłu

Wiem, że Draker wyciągał coś jeszcze z bazy, bo czegoś tam nie potrafił zrobić z przekazaną bazą. Może tam coś poszło nie tak?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pn sie 06, 2007 1:26 pm

Nie mam pojęcia, co się stało. W każdym bądź razie o ile "kategorie" przeszły bez problemów, to subfora zniknęły - ich zawartość wymieszała się w obrębie danej kategorii. W związku z tym "dla nas" ten sam podział wyglądał następująco:
* Umiejętności i atuty
* Bestariusz
* Miecz i Pięść
* Obrońcy Wiary
* Księga i Krew
* Władcy Dziczy
* Pieśń i Cisza
* Moc Umysłu

Pół biedy jeśli chodzi o te działy. Najgorzej wygląda to w przypadku działu ogólnego i FR, gdzie kategorie organizowały całość - a teraz trzeba to ustalać na nowo. Jeśli będzie się to przedłużać, działy zostaną udostępnione czytelnikom, a ich porządkowanie będzie odbywało się na bieżąco.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn sie 06, 2007 1:49 pm

Subfora w obrębie światów także pozostały niezmienione, więc jest to albo błąd skryptu, albo Drakera. W każdym razie faktem jest, że nie wszystkie tematy są udostępnione.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn sie 20, 2007 3:57 pm

Nie mogę znaleźć swojego tematu z klasą prestiżową dla kapłanów Garagosa (a chciałem poprawić tam kilka rzeczy). Czy została ona przeniesiona już? i jeśli nie, to kiedy można liczyć na jej przeniesienie?
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

sob paź 13, 2007 9:57 pm

 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

sob paź 13, 2007 10:22 pm

Ja zaś spytam się, jaki progress z przenoszeniem tematów? Czy może już zostało to zakończone? Wyszukiwarka cały czas działa, jak chce... A tak naprawdę to prawie w ogóle nie działa.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz paź 14, 2007 12:38 am

"Działy rozmaite" zostały przeniesione w całości. Jedynie dwa wyjątkowo obszerne subfora, które w trakcie przenosin dotkliwie ucierpiały, zatracając swe wewnętrzne podziały, stale są przenoszone. Trudno powiedzieć, ile to jeszcze zajmie, na pewno jednak nie będzie to ani ten, ani przyszły miesiąc... Po prostu przenosiny w całości nie wchodzą w rachubę, a segregowanie dyskusji w zależności od tematyki zajmuje wiele czasu (nie wspominając już o tym, jak odbija się na dokonujących tej czynności... po pewnym czasie można się zniechęcić do wszystkiego). Rzecz tyczy się działów "Dungeons & Dragons (rozmowy ogólne)" oraz "Innych Światów". Niestety, raczej nie da się tego obejść. W którymś momencie pojawił się pomysł udostępnienia tych wątków do przeglądania i późniejszej kontynuacji przenosin na bieżąco. Co Wy o tym sądzicie?
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

ndz paź 14, 2007 8:46 am

Osobiście uważam to za dobry pomysł. AFAIR pojawił się również pomysł angażowania osób trzecich w przenoszenie tematów. Wydaje mi się, że kilku użytkowników (w tym np. ja) zajęłoby się przenoszeniem tematów, gdyby im zaufać i dać jednorazowe uprawnienia.
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

ndz paź 14, 2007 1:14 pm

rozjechany temat.

Naprawione :). Proszę jakby co śmiało zgłaszać takie tematy tutaj albo mi na pw, poprawienie tego to kwestia paru zmian w htmlu w oknie edycji posta.

AFAIR pojawił się również pomysł angażowania osób trzecich w przenoszenie tematów. Wydaje mi się, że kilku użytkowników (w tym np. ja) zajęłoby się przenoszeniem tematów, gdyby im zaufać i dać jednorazowe uprawnienia.

Jestem jak najbradziej za. Nie widzę, żeby mogło to w jakikolwiek sposób zaszkodzić, przyspieszyć przenosiny może z kolei znacznie, a użytkownicy zamiast narzekać sami mogliby zobaczyć jaka z tym jest robota.

Rzecz tyczy się działów "Dungeons & Dragons (rozmowy ogólne)" oraz "Innych Światów".

Zsu, są jeszcze zdaje się Umiejętności i atuty w Pytaniach i wątpliwościach działu D&D. Do tych trzech działów można by właśnie przyznać uprawnienia moderatorskie chętnym forumowiczom.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz paź 14, 2007 2:59 pm

Agn - fakt. Jeszcze jedno "dziewięciostronicowe cudo".

Porozmawiam z Chavezem o udostępnieniu subfor. Chętnych do pomocy przy ich porządkowaniu proszę natomiast o skontaktowanie się przez pw ze mną lub z Agnostosem.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość