Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

Fuzja z dnd.pl - FAQ

ndz paź 01, 2006 9:56 pm

Poniżej znajduje się FAQ dotyczące nadchodzącej Fuzji serwisów dnd.polter.pl i dnd.pl. Kolejne pytania będą dodawane metodycznie, w miarę pojawiania się.

-- -- --

FAQ pisze:
1. Dlaczego fuzja?

Powodów, dla których zdecydowaliśmy się przeprowadzić fuzję jest kilka. Zostały one szczegółowo wyłuszczone w listach intencyjnych stron.

2. Dlaczego z Poltergeistem (a nie dowolnym innym serwisem)?

Dział Dungeons & Dragons serwisu Poltergeist jest obecnie największą polską stroną o D&D. Naturalnym wydaje nam się połączenie jej z największym polskim forum D&D. Ponadto, strona dnd.polter.pl jest oficjalną polską stroną Dungeons & Dragons i cieszy się bardzo dobrymi stosunkami z Wydawnictwem ISA, czego namacalnym dowodem jest fakt zrecenzowania wszystkich wydanych przez ISA podręczników do D&D i znakomitej większości nowych książek osadzonych w settingach D&D.
Żaden inny polski portal nie byłby w stanie zapewnić forum dnd.pl okazji do dalszego harmonijnego rozwoju, na które niewątpliwie dnd.pl zasługuje.

3. Dlaczego nie spytaliście użytkowników o zdanie?

Decyzja o fuzji została podjęta przez redakcję działu D&D Poltergeista oraz administratorów Forum dnd.pl. Nie oznacza to jednak, że te dwie grupy nie brały pod uwagę oczekiwań szerszej społeczności użytkowników. Od dłuższego czasu obserwujemy stopniową integracje obu społeczności - wielu użytkowników jednego forum udziela się na drugim lub chociaż je przegląda, często pojawiają się odnośniki z jednego forum na drugie. Prowadzono także konsultacje z poważanymi w społecznościach obu forów użytkownikami i byli oni przychylnie nastawieni do pomysłu fuzji.

Gdybyśmy ogłosili zamiar przeprowadzenia fuzji wcześniej, bylibyśmy zmuszeni pracować nad nią pod dużo większą presją, a prawdopodobnie także ścigać się z czasem. Efekty tego byłyby z całą pewnością dużo gorsze niż byśmy sobie tego wszyscy życzyli.

Nie spytaliśmy Was o zdanie także dlatego, iż zdawaliśmy sobie sprawę, że rzucenie suchego pytania i oczekiwanie odpowiedzi spowoduje istną burzę pytań i wątpliwości, na które odpowiedzi mieć nie będziemy. W takich warunkach trudno byłoby Wam zaakceptować pomysł fuzji. Dlatego też postanowiliśmy przedyskutować najważniejsze kwestie wspólnie i przedstawić Wam ich efekty, zamiast "gołego" pomysłu. Część naszej pracy stanowi niniejszy FAQ, resztę zobaczycie po fuzji.

Zdajemy sobie sprawę, iż można to określić jako działanie na zasadzie "cel uświęca środki", ale równocześnie jesteśmy przekonani, że cel w istocie był tego warty, a efekty fuzji znacząco wpłyną na rozwój fandomu D&D w Polsce. Prosimy o odrobinę cierpliwości - będziecie mogli nas ocenić po zakończeniu fuzji.

4. Czy wszystkie tematy zostaną zachowane?

Baza danych forum dnd.pl zostanie przekonwertowana na format phpBB, a następnie w całości włączona do forum Poltergeista. Niektóre tematy mogą zostać usunięte lub zamknięte po zakończeniu tej operacji, jeśli będą się dublować. Postaramy się jednak, by żadne wartościowe informacje nie zginęły.

5. Czy konta użytkowników zostaną zachowane?

Tak. Mogą się co prawda zdarzyć tzw. kolizje (występowanie 2 kont o tej samej nazwie należących do dwóch różnych osób). Nie powinno ich być jednak zbyt dużo. Z tymi osobami skontaktujemy się w odpowiednim czasie.

6. Czy kształt (struktura) forum ulegnie zmianie?

Z całą pewnością.

Struktura forum D&D Poltergeista jest zbyt płaska, by pomieścić ogrom zawartości dnd.pl, natomiast struktura dnd.pl będzie musiała zostać wpasowana w większą strukturę Poltergeista. Przewidujemy, że efekt będzie na tyle bliski złotemu środkowi, na ile to tylko możliwe.

7. Kto jest odpowiedzialny za fuzję?

Za Fuzję odpowiadają (w kolejności alfabetycznej): Bukwa, Cahir, Draker, Eri, Rebound, Suldarr'essalar, Tabi, TOR oraz Zsu-Et-Am.

8. Co ze statusem moderatorów, administratorów i wyróżnionych dnd.pl?

Ponieważ połączone forum będzie tworem iście gigantycznym, w moderacji z pewnością potrzebni będą wszyscy doświadczeni moderatorzy z obu serwisów. Dlatego też status moderatora na połączonym forum na serwerach Poltergeista otrzymają wszyscy aktywni moderatorzy z dnd.pl, o ile będą chcieli zachować swoją funkcję.

Uprawnienia i obowiązki administratora nie wymagają, by funkcję tę pełniła duża grupa osób. Ponadto, jednym z powodów przeprowadzenia fuzji (patrz: punkt 1.) była chęć odciążenia administratorów z ich obowiązków. W związku z tym nie planujemy rozszerzenia grupy administratorów Forum Poltergeista o administratorów forum dnd.pl.

Rangi wyróżnionych z obu serwisów zostaną zachowane i scalone w jedną grupę użytkowników. Planuje się także powiększenie tej ostatniej o osoby, które już dawno sobie na to zasłużyły. Unikalne rangi odzwierciedlające klasy bądź rasy D&D, które były obecne na forum dnd.pl, zostaną zlikwidowane. Ranga wyróżnionego będzie miała postać tekstu "Wyróżniony (dział D&D)" widocznego pod nickiem a nad avatarem danego użytkownika.

9. Czy zmieni się regulamin?

Po Fuzji na forum obowiązywać będzie Regulamin forum i komentarzy serwisu Poltergeist uzupełniony o Regulamin Forum Oficjalnej polskiej strony D&D.

10. Czy formatowanie postów znowu się rozwali?

Jest to kwestia technicznego aspektu Fuzji. Dołożymy wszelkich starań, by tak się nie stało.

11. Co z domeną dnd.pl?

Przez pierwszy miesiąc po Fuzji domena będzie przekierowywała na nowy adres forum. To, co stanie się z domeną po tym czasie jest w chwili obecnej tematem rozmów.

12. Mam pytanie, na które nie odpowiedziano w tym FAQ. Gdzie moge je zadać?

Możesz skierować je bezpośrednio do jednej z osób odpowiedzialnych za Fuzję (patrz: pytanie 7.) lub zadać je w tym temacie, do czego serdecznie zachęcamy.
 
Filio

ndz paź 01, 2006 11:17 pm

13. Kiedy nastąpi owa fuzja?

Jestem ciekaw, ponieważ chciałbym wiedzieć, czy mam jeszcze czas na zapisanie niektórych większych prac, które zostały opublikowane zarówno na forum dnd.pl jak i tutaj.
 
Awatar użytkownika
Drakestar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 511
Rejestracja: pt paź 22, 2004 12:45 pm

ndz paź 01, 2006 11:46 pm

Jak będzie wyglądać sprawa tematów które się powtarzają przykładowo klas prestiżowych? Będą scalane? I co zrobicie jeśli wersje będą się różnić?
 
Awatar użytkownika
krzysiek-jakh
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: wt sty 03, 2006 9:33 am

ndz paź 01, 2006 11:46 pm

WOW :D
Już zastanawiałem się czemu ostanio nigdzie nie widziałem żadnej wypowiedzi kogoś z moderatorni... :D
A oni SPISKOWALI w tym czasie ;)

3. Dlaczego nie spytaliście użytkowników o zdanie?

eeeeeee???
To chyba fragment adresowany do ludzi z dnd.pl
Na Polterze przecież dyskutowaliśmy kożyści płynące z fuzji. Każdy mógł się wypowiedzieć.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

ndz paź 01, 2006 11:51 pm

Drakestar pisze:
Jak będzie wyglądać sprawa tematów które się powtarzają przykładowo klas prestiżowych? Będą scalane? I co zrobicie jeśli wersje będą się różnić?
Jeśli tematy są te same, będą scalane.
Filio pisze:
Jestem ciekaw, ponieważ chciałbym wiedzieć, czy mam jeszcze czas na zapisanie niektórych większych prac, które zostały opublikowane zarówno na forum dnd.pl jak i tutaj.

Zapisanie? W jakim celu?
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pn paź 02, 2006 10:24 am

Przed zadawaniem jakichkolwiek dodatkowych pytań proponuję uważnie przeczytać FAQ - jest tam też odpowiedź na pytanie drakestara.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pn paź 02, 2006 11:25 am

Nie żebym sam miał taką sytuację, ale co z użytkownikami, którzy są zbanowani np. na dnd. Czy ich konta będą również zablokowane po fuzji?

I jeszcze jedno pytanie: co z użytkownikami, którzy są zalogowani na obu forach, ale pod innymi nickami? Czy mogą się zgłosić i powiedzieć, że pan x z poltera to pan y z dnd? Co poczniecie z takimi osobami?

Nie należe do żadnej z tych kategorii, ale pytania same cisną mi się na usta.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pn paź 02, 2006 2:25 pm

Co do kwestii zbanowanych użytkowników, to jeszcze jej nie rozważyliśmy. Być może damy im szansę ;).

Natomiast user posiadający dwa nicki na forach powinien zgłosić się do przeprowadzających fuzję, aczkolwiek jeszcze nie teraz - na pewno zamieścimy stosowną "odezwę" ;).
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pn paź 02, 2006 2:46 pm

Ja mam natomiast pytanie odnośnie artykułów znajdujących się pod tym adresem: http://www.bukwa.com/ipb/strona/varia.php.
Czy zostaną one (choć część) opublikowane na stronie dnd.polter.pl, czy też pozostaną na swoim obecnym miejscu? Czy fuzja będzie dotyczyła tylko forum czy też również owej strony, która po trochu odpowiada oficjalnej stronie forum dnd.pl.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pn paź 02, 2006 2:47 pm

Rebound pisze:
Co do kwestii zbanowanych użytkowników, to jeszcze jej nie rozważyliśmy. Być może damy im szansę .

Natomiast user posiadający dwa nicki na forach powinien zgłosić się do przeprowadzających fuzję, aczkolwiek jeszcze nie teraz - na pewno zamieścimy stosowną "odezwę" .


Bardzo dziękuje za odpowiedzi.

I jeszcze jedno pytanie: co w przypadku osób, które są zalogowane na obu forach, pod tym samym nickiem i mają ostrzeżenia? Czy ostrzeżenia zsumują się, zostaną wyzerowane, czy może pozostanie ich ilość z poltera?
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

pn paź 02, 2006 2:54 pm

amnezjusz pisze:
I jeszcze jedno pytanie: co w przypadku osób, które są zalogowane na obu forach, pod tym samym nickiem i mają ostrzeżenia? Czy ostrzeżenia zsumują się, zostaną wyzerowane, czy może pozostanie ich ilość z poltera?


Polter nie przechowuje ostrzeżeń w ramach systemu. Jezeli ktoś miał ostrzeżenia na dnd.pl, znajdzie sie po prostu w polu szczególnej uwagi Moderatorów :)
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pn paź 02, 2006 2:58 pm

Dokładnie tak, jak mówi Silencer :).

Co do artykułów, to zostaną one przeniesione na naszą stronę - w całości albo w dużej części. Aczkolwiek sprawą kluczową jest w tym wypadku uzyskanie zgosy autorów tekstów na ich transfer :).
 
Awatar użytkownika
Prath
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: wt lis 22, 2005 4:47 pm

pn paź 02, 2006 6:10 pm

To ja też mam pytanie;
Czy posty osoby, mającej konta na obu forach zostaną zsumowane?
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pn paź 02, 2006 6:26 pm

Łatwo się domyśleć, że tak :).
 
Filio

pn paź 02, 2006 6:28 pm

Suldarr'essalar pisze:
Zapisanie? W jakim celu?

Pozwól, że zacytuję:
Rebound pisze:
Niektóre tematy mogą zostać usunięte lub zamknięte po zakończeniu tej operacji, jeśli będą się dublować.
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

pn paź 02, 2006 6:30 pm

Więc... Witam. Witam wszystkich Forumowiczów Poltera. To mój pierwszy post na tym forum, choć na dnd.pl udzielam się od jakiegoś czasu.

Tyle w ramach wstępu.

Nie przeglądałem tego forum. Jedyną moją bytnością Tutaj było (Bóg wie po co) zarejestrowanie się. Nie jestem biegły w niesnaskach pomiędzy Polterem a D&D.pl. I, szczerze mówiąc, nie chciałbym być. Teraz, skoro fuzja stanie się faktem, rozpoczynam swoją bytność na Polterze. Witam wszystkich jeszcze raz i mam nadzieję, że będzie się nam dobrze razem tutaj żyło.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pn paź 02, 2006 6:47 pm

Filio na miłość boską. Skoro znikną tematy zdublowane, to chyba nie ma się czym martwić, nie? :>

Varmus - witamy na forum :).
 
Filio

pn paź 02, 2006 6:56 pm

Rebound pisze:
Filio na miłość boską. Skoro znikną tematy zdublowane, to chyba nie ma się czym martwić, nie? :>

Ech, wytłumaczę ale nie ciągnijmy już tego dalej (przynajmniej tutaj):
To jest tak - mam dwa tematy o tej samej nazwie na obu forach, jednak ich treść jest całkiem inna (ta na Polterze jest bardziej obszerna). Dlatego jeśli nastąpi fuzja, mogę sporo stracić.

Co nie oznacza, że nadal nie odpowiedziałeś na moje pierwsze pytanie:
Kiedy nastąpi owa fuzja?

:wink:

Edit:
Rebound pisze:
Raczej chodziło nam o tematy o zbliżonej treści, a nie nazwie :>. Toż to byłby bezsens.

Ech, czort wie, co Wam tam siedzi w tych redaktorskich łebach. :razz:
Ostatnio zmieniony wt paź 03, 2006 3:24 pm przez Filio, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pn paź 02, 2006 7:01 pm

...

Raczej chodziło nam o tematy o zbliżonej treści, a nie nazwie :>. Toż to byłby bezsens.

Co do dokłądnego terminu, powstrzymamy się na razie od podawania konkretnych terminów. Chwilowo musicie zadowolić się ogólnym "wkrótce", ale bynajmniej nie w znaczeniu Wolsungowo-Dragonlance'owym ;).
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

wt paź 03, 2006 1:03 am

No to ja mam pytanie nie dotyczące bezpośrednio fuzji, ale jej implikacji. Powiedziałeś Re że spora część artykułów z dnd.pl zostanie przeniesiona na stronę dnd.polter.pl. Czy w wyniku tego zabiegu zostanie dodana jakaś dodatkowa aktualizacja w tygodniu? Wiadomo ze kolejka artykułów się wydłuży i może się zrobić długa niczym te za komuny po mięso :wink: .
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

wt paź 03, 2006 12:52 pm

Myślę, że arty będą implementowane dodatkowego dnia w tygodniu - być może trend ten potem zostanie utrzymany, ale chwilowo nie jestem w stanie dać dokładnej odpowiedzi :).
 
Tabi

wt paź 03, 2006 7:19 pm

Witam Was serdecznie.

Bardzo się cieszę, że informacja o fuzji spotkała się z tak pozytywnym przyjęciem. Wierzę, że nasi Użytkownicy oraz zasoby dnd.pl wzbogacą Wasze forum a sam proces fuzji przebiegnie bezawaryjnie. Było nam ciężko podjąć decyzję o oddaniu naszego Dziecka w cudze ręcę, jednak Rebound wraz z polter.pl dają gwarancję ciągłości i rozwoju naszego forum pod Waszymi skrzydłami.

Gorące pozdrowienia dla forumowiczów dnd.pl oraz forum.polter.pl, duży może więcej! :-)
 
Filio

sob lis 04, 2006 2:00 pm

Tak się zastanawiam, co się stanie z napisanymi przez użytkowników dnd.pl recenzjami (które można znaleźć tutaj).
Czy będą nadal widniały na Polterowym forum czy może zostaną zaimportowane jako artykuły na vortal?
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

sob lis 04, 2006 2:45 pm

Zobaczymy - jeśli będą się nadawać, to będziemy je przerzucać na stronę :).
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz lis 05, 2006 12:05 am

Twórcy mogą również zawsze - o ile tylko zechcą - przenieść swoje recenzje na bloga. Ewentualnie istnieje możliwość utworzenia osobnego subforum dla tych prac - podobnie jak to jest z felietonami.
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

śr lis 15, 2006 12:04 pm

Czy to już?

Od wczoraj nie mogę wejść na DND.PL dalej, niż na stronę tytułową...

Czy Fuzja już się zaczęła?
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

śr lis 15, 2006 1:29 pm

Nie, to jeszcze nie już.

Najprawdopodobniej to jakieś przejściowe problemy z serwerem dnd.pl.

Kiedy już zaczniemy fizycznie przenosić zawartość forum z pewnością Was o tym poinformujemy (w końcu to w jakiś sensie historyczna chwila będzie).

Chwilowo cierpimy na znaczny niedostatek czasu osób, które mogą się tym zająć (znanych szerzej jako fanatyczni kapłani potężnego boga Informa ;)).

Jak tylko będzie jakaś data dam Wam znać. A tymczasem... cierpliwości (tak, wiem, że to się powoli staje nudne, nic nie poradzę) i bawcie się dobrze na Polterze. :)
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

śr lis 15, 2006 3:45 pm

Do wypowiedzi TORa dodam jeszcze jedno - sama Fuzja najprawdopodobniej zacznie nabierać realnego wymiaru najwcześniej na przełomie roku, a w większym stopniu - już w styczniu. Tymczasem pozostaje cierpliwość - i zwyczajny udział w dyskusjach na Forum.
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

śr lis 15, 2006 6:38 pm

Sorry, że zawracam znowu głowę, ale forum dnd.pl nie działa już od kilku dni i jestem tym bardzo zaniepokojony. Z pewnością są tu szacowne osoby, które mają kontakt z adminami tamtego forum. I tu moja prośba-czy moglibyście dowiedziec się czegos wiecej na ten temat, szczególnie chciałbym dowiedzieć się ile to mniej więcej potrwa ten problem z serwerem? Z góry dzięki tym, którzy się coś dowiedzą.
 
Filio

śr lis 15, 2006 7:36 pm

veldrin-drow pisze:
[...] ale forum dnd.pl nie działa już od kilku dni i jestem tym bardzo zaniepokojony.

Forum nie działa dokładnie od dwóch dni.

Napisz do bukwy - lepszej odpowiedzi na ten temat nie uzyskasz.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości