Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

Fuzja z dnd.pl - Listy intencyjne stron

ndz paź 01, 2006 9:52 pm

Witam,

Bez zbędnych wstępów przechodzę do rzeczy:

Redakcja dnd.polter.pl pisze:
List intencyjny dnd.polter.pl

Gdy kilka lat temu startował serwis dnd.polter.pl, jedynym liczącym się graczem na polskiej "dedekowej" scenie internetowej było forum dnd.pl - wyjątkowe miejsce w polskiej sieci, gdzie można było naprawdę porozmawiać o Dungeons & Dragons - niezależnie od tego, jaki konkretnie temat był poruszany. dnd.polter.pl od początku dążyło do tego, by dorównać poziomem najbardziej znanemu forum o D&D w Polsce. Przez ponad trzy lata układało się pomiędzy naszymi serwisami różnie, choć obie strony mogą zgodnie przyznać, że wzajemna konkurencja wyszła obu stronom na plus.

Teraz jednak nadszedł czas decyzji i zmian. dnd.pl nie upada, ale nie rozwija się też tak dynamicznie, jak chcieliby tego jego użytkownicy i właściciele. Wspólnie z kadrą forum doszliśmy więc do wniosku, że zaimki "oni" i "my" czas zlać w jeden, określający zarówno użytkowników dnd.pl, jak i czytelników dnd.polter.pl oraz całego Poltergeista będącego obecnie największym polskim serwisem o tematyce RPG i fantastycznej.

Mamy nadzieję, że to połączenie stanowić będzie zastrzyk energii dla obydwu serwisów. Jesteśmy też przekonani, że wspólna cecha, jaką jest troska o rozwój sceny D&D i d20 w Polsce, pomoże nam przezwyciężyć ewentualne niesnaski i różnice zdań, a także sprawi, że razem zbudujemy większy, lepszy i bardziej interesujący serwis. Bo przecież o to w tym wszystkim chodzi!

Fuzja dnd.polter.pl i dnd.pl stanie się faktem już niedługo. Odpowiedzi na pytania, które naszym zdaniem cisną się teraz na usta (lub klawiatury) większości z Was zawarliśmy w specjalnym FAQ. Na resztę pytań będziemy odpowiadać w miarę ich zadawania. Jeżeli wszystko pójdzie tak, jak planujemy, już niedługo będziemy świadkami powstania największego serwisu o D&D w tej części Europy. Jest więc o co walczyć!

Redakcja dnd.polter.pl
 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

List intencyjny dnd.pl

ndz paź 01, 2006 10:06 pm

List intencyjny dnd.pl
Czas podsumowań, czas wielkiej zmiany

Od chwili założenia forum dnd.pl minęły cztery lata z okładem. Cztery lata w historii aktywnej społeczności internetowej to ewenement. Podobnych mu w polskim internecie nie ma zbyt wielu. Liczba założonych tematów w ciągu ostatnich lat, zaangażowanie użytkowników w toczone dyskusje, a także obecność największych znawców tematyki pokazują, że Forum Dungeons & Dragons i d20 stanowi jeden z najważniejszych ośrodków społeczności D&D w Polsce.

Forum przeżywało lepsze i gorsze okresy, ale nigdy - za wyjątkiem przerw technicznych - nie upadło. Dzięki kreatywności forumowiczów i wspaniałej postawie moderatorów wszyscy osiągnęliśmy sukces, o którym nie marzyliśmy z Tabim w kwietniu 2002 roku.

Z biegiem lat coraz trudniej było jednak znajdować czas i siłę na stymulowanie rozwoju forum. Wielomiesięczne poszukiwania osób, które mogłyby zamiast założycieli prowadzić agorę przez kolejne lata nie zakończyły się sukcesem... Ci, którzy nam pomagali, dali forum niezwykłą energię i jestem im niezmiernie wdzięczny za poniesiony trud. Jednakże - z różnorakich powodów - nie znalazła się osoba, która mogłaby (oprócz własnych obowiązków) wziąć dodatkowo na barki ciężar porównywalny do zarządzania małym przedsiębiorstwem.

Kilka miesięcy temu ja i kilku administratorów forum spotkaliśmy się z bardzo miłą ekipą z serwisu dnd.polter.pl. Podczas osobistej rozmowy powrócił pomysł dołączenia naszego forum do vortalu Poltergeist. Biorąc pod uwagę fakt niesnasek w fandomie może wydać się zaskakujące, ale podstawowe zasady połączenia przypadły do gustu obu stronom! W trakcie prac nad szczegółami okazało się, że dobra wola i chęć popularyzacji D&D przezwyciężyły różnice poglądów i naturalny lęk przed zmianą. Podjęliśmy wspólnie decyzję: forum dnd.pl stanie się częścią Poltergeista!

Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy forum D&D uzyskają dostęp do wszystkich udogodnień systemu Poltergeist, a forum zyska opiekę konieczną dla jego harmonijnego utrzymania i rozwoju. Co więcej - w polskiej sieci powstanie najbardziej profesjonalny ośrodek poświęcony ukochanej przez nas rozrywce! Szczegóły integracją opisane są w przygotowanym specjalnie na tę okazję zestawie najczęściej zadawanych pytań.

Wszystko wskazuje na to, że dla użytkowników i dotychczasowych aktywnych moderatorów zaczyna się kolejny "złoty wiek". Ja cieszę się bardzo na integrację - sam zacząłem od pewnego czasu zabierać głos na Polterze i czuje się tam bardzo dobrze. :)

Pozostaje mi podziękować Wam wszystkim za kilka lat wspaniałej wspólnej rozrywki i życzyć - zgodnie z przyświecającą nam do tej pory dewizą - następnych lat rozkwitu forumowej społeczności, w której każdy odnajdzie swoje szczęśliwe miejsce.

bukwa
z błogosławieństwem Tabiego
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

ndz paź 01, 2006 11:28 pm

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

Dendekariusze wszystkich forów łączcie się!

;)
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

pn paź 02, 2006 11:18 am

Brawo i pięknie. Gratulacje za wspaniałą decyzję dla obu stron.

:spoko:

Pozdrówka
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pn paź 02, 2006 11:27 am

Świetny pomysł! Gratuluję!
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

pn paź 02, 2006 4:01 pm

Jak to
ktoś mądry pisze:
lepiej się łączyć niż dzielić


Brawo, gratuluję, w jedności siła :D
 
Awatar użytkownika
Red_Guard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 8:27 pm

pn paź 02, 2006 4:08 pm

iron_master pisze:
Brawo, gratuluję, w jedności siła


W czym inny też. :D
Ale wracając do sprawy... Polterowi towarzyszę od 3 lat, choć konto mam od... miesiąca (sic!) (buhahaha! w końcu mam neta! [gromy w tle, szaleńcza muzyka na organach]), z powodu ,,odwiedzania" was w kafejce. I pomomo niskich kieszonkowych oraz dość skromnym czasie w owej nie zmienię zdania: (tu cytat z drobnymi przeinaczeniami Petera Molynuxa) ,,The name of //system// is //D&D// and it //is// the best f*****g //system// in the world!" Koniec cytatu. A jak komuś nie pasuje to zawołam tatę! :P
Forever together.

Aha, rozszerzylibyście dział Humor Plzzzz :D
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

pn paź 23, 2006 11:40 am

Ale się będzie działo :)

Gratulacje.
 
Awatar użytkownika
Maldes
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 16, 2006 3:55 pm

wt paź 24, 2006 3:09 pm

Szkoda, bo jest to czynnik, który na pewno spowoduje wzrost popularności forum...
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

wt paź 24, 2006 4:03 pm

Silencer pisze:
Dendekariusze wszystkich forów łączcie się!

+1 jak i do pozostałych komentarzy, w jedności siła !
Wchodzimy właśnie w nową erę DnD w Polsce.
Forum to będzie silniejsze i większe niż kiedykolwiek, dzięki Dnd.pl.
Teraz nie będzie "oni" i "tamci" tylko "my".
Życzę wszystkim dobrej współpracy.
 
Awatar użytkownika
Urko
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 896
Rejestracja: śr sty 07, 2004 2:53 pm

wt paź 24, 2006 4:13 pm

Wchodzimy właśnie w nową erę DnD w Polsce.


Nie byłbym aż takim hurraoptymistą, aczkolwiek jest to zawsze jakaś szansa. Z szerszego punktu widzenia ta fuzja daje możliwość zaktywizowania się jeszcze większej części polskiej społeczności D&D w szeroko pojmowanym fandomie. Ja sam wywodzę się z tej społeczności, i ciągle czuję się jej członkiem, więc tym bardziej cieszy mnie taka perspektywa ;).
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt maja 08, 2007 9:55 am

Trwa właśnie zgrywanie bazy danych forum dnd.pl.
W ramach przygotowania, usuniętych zostało ponad 400 tematów (co daje kilka tysięcy postów). Pozostałe tematy powinny być łatwe do scalenia z podobnymi (dublującymi się) istniejącymi na tym forum.
Prawdopodobnie jutro Draker będzie mieć dostęp do bazy.
 
Awatar użytkownika
Kiras
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:37 am

wt maja 08, 2007 11:51 am

Co się stanie z kontami? Na dnd.pl miałem konto o tej samej nazwie co tutaj, ale z tamtego częściej korzystałem. Wolałbym mieć tamto konto, jeśli będzie trzeba wybierać (nie sądzę, żeby ktoś dogrywał posty z obu kont na jedno...).
 
Anonim_1

wt maja 08, 2007 11:56 am

Kiras pisze:
Co się stanie z kontami?

Ta sprawa była poruszana i tu i tam już nie raz. Wyszukiwarka się kłania. :)

Hint: konta będą scalone, jeśli posiadały te same nazwy.
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

wt maja 08, 2007 12:32 pm

Suldarr'essalar pisze:
W ramach przygotowania, usuniętych zostało ponad 400 tematów (co daje kilka tysięcy postów).

Mam nadzieję, że są to raczej posty z Karczmy i z Szukam Graczy/MG

ShadEnc pisze:
Hint: konta będą scalone, jeśli posiadały te same nazwy.

I ten sam adres mail jeżeli mnie pamięć nie myli.

P.S.
dnd.pl już zamknięte :(
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt maja 08, 2007 2:41 pm

Baraccus Rahl pisze:
Mam nadzieję, że są to raczej posty z Karczmy i z Szukam Graczy/MG
Głównie z for ukrytych, takich jak moderatornia, sprawy dyskusyjne, forum fuzji itp.

Forum już włączyłem spowrotem. Będzie działać dopóki oba fora nie zostaną faktycznie scalone. Oczywiście nowe notki nie przejdą na to forum, ale można jeszcze zapoznać się z pracami forumowymi, czy poszukać odpowiedzi na różne pytania.
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

wt maja 08, 2007 4:09 pm

Innymi słowy nie warto już na dnd.pl pisać... Łezka się w oku kręci :cry:

OT: Swoją drogą to chętnie bym się dowiedział jak to robicie bo jestem adminem na jednym forum i chciałbym scalić z innym (na fora.pl).

A jak sprawa z postami będzie wyglądała? Na dnd.pl mam z 500 a tutaj tylko 25 (awansowałbym w rangach :D).
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt maja 08, 2007 6:01 pm

Baraccus Rahl pisze:
Innymi słowy nie warto już na dnd.pl pisać... Łezka się w oku kręci Crying or Very sad

Można się np. pożegnać ;)
Powiedzieć co się podobało, co nie.. Różne rzeczy :)
Aczkolwiek, faktycznie, prezentowanie nowych pomysłów (klas, ras itp) raczej nie ma większego sensu.
Baraccus Rahl pisze:
A jak sprawa z postami będzie wyglądała? Na dnd.pl mam z 500 a tutaj tylko 25 (awansowałbym w rangach Very Happy).

Tak, wszyscy awansujemy.
 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

wt maja 08, 2007 9:57 pm

Gdy fuzja już się zakończy, to zamieszczę zdjęcie z pierwszego osobistego spotkania, które zainicjowało proces.
Będziecie wiedzieli, kto podał, a kto nie podał sobie na nim ręki ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości