Zrodzony z fantastyki

 
bagins1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 19, 2010 4:20 pm

Gadżety gadżeciki ale jakie ????

sob cze 19, 2010 4:32 pm

W książce graj fabułą jest napisane, że można dawać różne gadżety podczas sesji, a graczom kopary opadną na podłogę i ją porysują. I tu zaczyna się problem w warmłotku byłby to amulet lub inny wichalster runiczny, a w NS co to może być :help: :help: :cry:
 
Awatar użytkownika
Kumo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 471
Rejestracja: pn maja 05, 2008 3:34 pm

Gadżety gadżeciki ale jakie ????

sob cze 19, 2010 7:59 pm

Zdezelowany kawałek elektroniki, przyklejony do kawałka blachy, udający kawałek maszyny Molocha/Bardzo Ważnego Urządzenia?
Pistolet - zabawka?
Śmieciowa biżuteria?
Łuski po nabojach?
 
bagins1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 19, 2010 4:20 pm

Gadżety gadżeciki ale jakie ????

ndz cze 20, 2010 8:09 pm

Dzieki za odpowiedź w sumie masz troche racji najprostsze rzeczy przychodzą najpóźniej do głowy thx
:spoko:
 
Kotylion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 5:25 pm

Gadżety gadżeciki ale jakie ????

pn cze 21, 2010 2:52 am

Płyta Beatlesów? Butelka przedwojennej szkockiej? Golarka elektryczna? ;)
 
Awatar użytkownika
Kumo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 471
Rejestracja: pn maja 05, 2008 3:34 pm

Gadżety gadżeciki ale jakie ????

pn cze 21, 2010 7:40 pm

Ktoś kiedyś sugerował, żeby w ramach przegryzki użyć pieczonych szczurów i przedwojennych konserw :wink: . Pierwsze to lekka przesada, ale jakieś puszki z demobilu...
 
Awatar użytkownika
Ważka
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 130
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 8:22 pm

Gadżety gadżeciki ale jakie ????

wt cze 22, 2010 11:14 am

Ja tam niedaleko domu mam opuszczoną zajezdnię autobusową, znalazłem tam dużą starą książkę.
Byłem również w ruinach kina, gdzie znalazłem na podłodze klucz do projektowni, wyciągnąłem z projektora taśmę, na strychu znalazłem zaś zeszyt z wynagrodzeniami dla pracowników.

Samemu też można wykonać ciekawe fanty, ale czemu nie postarać się bardziej i używać autentyków? Oczywiście broń lepiej mieć sztuczną ;)
 
Awatar użytkownika
Trabi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: wt lis 08, 2005 5:17 pm

Gadżety gadżeciki ale jakie ????

śr cze 23, 2010 8:18 pm

Czemu?:P Nic tak nie podgrzewa atmosfery jak seria z pmu dla podkreślenia powagi sytuacji:)

Bardziej serio - kojarzycie pewnie takie butelki z charakterystycznymi zamknięciami, w jakich sprzedawano za prlu oranżadę? Otóż całkiem fajnym pomysłem, jest podawanie graczom napoi (które są niezbedne przy dłuższej sesji, o czym chyba każdy zdążył się już przekonać), w takich właśnie butelkach a nie w zwyczajnych kubach, szklankach. Czemu? Nie wiem jak wam, ale mnie osobiście kojarzy się to z przeszłością (Tak, wiem, że Neuroshima dzieje się w przyszłości, ale jak pokazał fallout, łączenie przyszłości, z przeszłością świetnie działa na klimat) nie jest to trudny do zdobycia fant, a ma swój urok. Podobnie bilety/etykiety/paczki po papierosach/butelki po alkoholach z tamtych czasów. Ogólnie, polecam fanty z okresu prl, wyglądają ciekawie na stole.

(No chyba, że spora część twoich graczy jest w wieku 30+ wtedy skutek może być różny od zamierzonego, zaznaczam, że sam jestem z 1989, być może stąd takie moje, lekko historyczne podejście do tych czasów)
 
Awatar użytkownika
Kumo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 471
Rejestracja: pn maja 05, 2008 3:34 pm

Gadżety gadżeciki ale jakie ????

śr cze 23, 2010 9:26 pm

Ogólnie, polecam fanty z okresu prl, wyglądają ciekawie na stole.

Przepraszam, ale wyobraziłem sobie gościa z Detroit, jeżdżącego "maluchem" odpalanym "na sznurek" albo "na złotówkę" (demonstrowali to kiedyś w programie "Tele-peerele")
:lol:

A sam pomysł z użyciem takich staroci wydaje się bardzo do rzeczy.
 
Awatar użytkownika
Barto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 02, 2010 10:05 am

Gadżety gadżeciki ale jakie ????

czw cze 24, 2010 3:56 pm

jezeli masz w okolicy jakis stary poligon, warto sie przejsc i pozbierac luski. Jak nie masz to zajrzyj na allegro mozna kupic 150szt lusek od kalasza za 8zl :)
stary PCet tez dobrze sie moze prezentowac (puszczanie muzyki z PC'ta ze zdjeta obudowa i duza zawartoscia kurzu w srodku.. ah :) )
 
polskistalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: sob cze 08, 2013 6:40 pm

Gadżety gadżeciki ale jakie ????

pn cze 24, 2013 9:43 pm

Łuska po naboju 9mm, wojskowy "chlebak", przerobiony zdezelowany hot łils :D Tekturowe gamble? Figurki? Obrazki? Radio? Co kolwiek byle by brudne. Maska gazowa lub licznik Geigera też mogą być :D
 
Aramil_S
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: śr sie 12, 2009 5:37 pm

Gadżety gadżeciki ale jakie ????

ndz sie 18, 2013 7:07 pm

Lekka reanimacja tematu, ale jest raczej uniwersalny, więc mam nadzieję, że nikt się nie obrazi ;)

Przykłady paru gadżetów, które chodzą(-iły) mi po głowie:
>Na pewnej sesji gracze natrafili na rozwalony wóz kuriera. W chwili, gdy zaczęli go przeszukiwać, wyciągnąłem z pod stołu metalową walizeczkę, mówiąc "w środku była skrytka z tym".
A wewnątrz:
- Torebka z szarą farbą proszkową (tornado) z przyczepioną kartką z danymi odbiorcy.
- Płytka podpisana "Britney Spears" z odbiorczynią podobno będącą jej potomkiem (wywołała bardzo pozytywną reakcję wśród graczy :lol: )
- Kilka kopert z danymi odbiorców (Tom "Hycel" Blake z New Haven etc.), w większości teksty nic nie znaczące, w jednej tekst związany z dalszym ciągiem kampanii (Gracze okazali się honorowi i nie otworzyli :mrgreen: )

>Prosty programik komputerowy, z krótkim opisem "na ekranie widzicie nazwę systemu kontrolującego bazę i pytanie o hasło" i możliwością wyboru: "wpisz hasło" lub "hakuj". Hasło było do znalezienia w kompleksie, ale na okazję hakowania miałem przygotowany prosty wzór do rozwiązania.

>Dyktafon z "przedwojennym" nagraniem z eksploracji kompleksu.
Ostatnio zmieniony ndz sie 18, 2013 7:08 pm przez Aramil_S, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Mr.Logikus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 12, 2013 10:51 am

Gadżety gadżeciki ale jakie ????

czw wrz 12, 2013 1:36 pm

Jeżeli ktoś szuka sobie jakiś gadżetów dla graczy to polecam podręcznik "Hi-Tech". Jest to dodatek fanowski, ale ma naprawdę bardzo dużo ciekawych przedmiotów. Znalazło sie tutaj także miejsce dla cyberwszcepów, które są zdecydowanie bardziej logicznie pomyślane :).

A tak od siebie dodam że fajnym gadżetem może być Scyzoryk sygnowany firmą MacGyver Co.
Mina graczy będzie bezcenna :)...
 
Awatar użytkownika
hrabiafilip
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 29, 2014 7:37 pm

Gadżety gadżeciki ale jakie ????

pt lip 04, 2014 4:40 pm

można graczom dawać:
- listy oczywiście zniszczone
- sprzęt ( zniszczone rzeczy itp.)
-maska przeciwgazowa ( moi gracze mieli niezłe miny jak im dałem maskę)
- wojskowe suchary ( te do jedzenia :D )
-amunicja
mama nadzieję że pomogłem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość