Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

pt maja 27, 2005 9:45 am

Eksperta albo dobrze zaprogramowanej maszyny cyfrowej. A rozkodowywanie zabezpieczonych kapsul moze byc dobrym sposobem na zycie:

Thaumolamacz ujety!
Policja Metropolitalna ujela z dniem wczorajszym groznego przestepce. Pan Jeremiasz S. reklamowal swoja dzialalnosc w poczytnych periodykach nastepujacym anonsem: "Szantazysto! Szukasz anonimowosci? Potrzebujesz carte blanche? Oferta handlowa na Twoja Skrzynke Pneumy!". Napisalismy do niego z zapytaniem jakie uslugi oferuje szantazystom. Oferta handlowa zawierala miedzy innymi pozycje "Anonimowe kapsuly pneumy". Jak dowiodlo sledztwo, Jeremiasz S. uzywal maszyny roznicowej nowej generacji do zdejmowania SIM (Standardowa Izolacja Magiczna)- Lockow z kapsul lyonesskiej pneumy. Dziekujemy Policji Metropolitalnej za kolejna, udana akcje, ktora czyni nasze miasto jeszcze bezpieczniejszym.

Ha.

l.
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

pt maja 27, 2005 9:57 am

Dobre, dobre :)
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

ndz cze 26, 2005 7:21 pm

Przenośny Manotrolux Wedle Pomysłu dra Pantroffe

Oddaj się rozkoszą czytania literatury bądź słuchania swoich ulubionych płyt gramofonowych w czasie, który Zaoszczędzisz dzięki Przenośnemu Manotroluxowi Wedle Pomysłu dra Pantroffe! Ówże wynalazek pomoże każdej pani domu w znacznie szybszym wyczyszczeniu mieszkania! Zestaw wymiennych końcóek pozwala czyścić dywany, tapicerkę, obrazy a nawet zasoby biblioteczne. Kurz i śmieci zbierają się w worku, który służąca z łatwością wyniesie na śmietnisko. wynalazek dra Pantroffe w każdym domu, podpięty do zwykłej domowej sieci parowej pomoże utrzymać dom w czystości w znacznie krótszym czasie!

l.
 
pancake_pl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob lis 08, 2003 10:52 am

wt lip 19, 2005 10:44 pm

Ostatnio po raz dwudzesty przeczytałem sobie Notekę i tak mnie natchnęło...

Golemiczna Mina AntyBehemotowa

Ponieważ sama idea może wywołać pewne obiekcje najpierw historia ograniczająca ich użycie:
pierwsze GMAB pojawiły się pod koniec Wojny jako nowa broń przeciwko coraz większemu zagrożeniu ze strony Behemotów. ponieważ projekt wymagał łączenia wielu dziedzin, a i nauka golemiczna w tej dziedzinie nie była wysoce rozwinięta powstało zaledwie kilka sztuk - wytworzonych ręcznie w cenie zbliżonej do małego behemota. Po wojnie projekt nie uzyskał większego uznania, ponieważ koszty zawsze szacowano z uwagi na te pierwsze egzemplarze nie biorąc pod uwagę ani rozwoju golemologii, ani możliwości produkcji masowej. Niemniej gdzieniegdzie znaleźć można niewielkie pola min golemicznych - zazwyczaj w pobliżu siedzib co bogatszych byłych wojskowych.

Co do szczegółów technicznych:
najogólniej mówiąc mina to prosty golem wyładowany ładunkami wybuchowymi. Zazwyczaj są one czworo- lub więcej nożne (najczęściej spotykane konstrukcje mają 6 lub 8 kończyn), na których znajduje się prosta z zewnątrz konstrukcja przypominająca nie przymierzając kulę. Ponieważ mina nie ma wyróżnionych stron może spokojnie poruszać się w dowolnym terenie bez względu na wszelkie przeciwności (jak przewrócenie do góry nogami). Oczywiście wymaga to zastosowania specyficznego shem - to z nim właśnie byl problem we wczesnych etapach. Nie licząc skomplikowanego systemu obsługi tylu nóg system sterowania sklada się głównie ze sztucznego błędnika oraz czujnika tchaumicznego (hej ludzie, one po prostu musza nazywać się licznikami Geigera i mieć to charakterystyczne tykanie; wyobraźcie sobie zbliżanie się do rogu - licznik tyka jak szalony - gdzieś tam czai się jakiś mag; klimat jak w Alienie) - golem kieruje się w stronę promieniowania odpowiadającemu behemotowi (promieniowanie silnika, systemów sterowniczych itp) zachowując równowagę dzięki błędnikowi. Na miejscu następuje bum - reszta miny wypełniona jest wiadomo czym.
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

wt lip 19, 2005 11:17 pm

Co do thaumometrów -tak, tak to własnie wygląda i działa :)
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

pt lip 22, 2005 10:51 pm

Obrazek
Disclaimer: Powyższa grafika ma mniej, niż 20 KiB objętości. Kliknij, aby powiększyć.

Obrazek
Disclaimer: Powyższa grafika ma mniej, niż 20 KiB objętości. Kliknij, aby powiększyć.

http://www.somethingawful.com/articles.php?a=3069
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

czw wrz 28, 2006 4:32 pm

Dziś w 'MTV Pimp My Ride' zobaczyłem coś idealnie pasującego do Wolsunga.
System pneumy, służący do komunikacji wewnątrz limuzyny, między kierowcą a pasażerami.

Wyobrażacie sobie statecznego, elfiego gentlemana, który zleca swojemu sekretarzowi napisanie i wysłanie szoferowi wiadomości "Obawiam się, że przejechaliśmy obok posesji Lady Ashworth, James"? :-)
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

wt sie 07, 2007 7:49 pm

http://en.wikipedia.org/wiki/Paternoster

Wydaje mi się, że takie windy, paternostery, powinny znaleźć się w Wolsungu :) Są po prostu zbyt klimatyczne, żeby je pominąć. Z tym, że obowiązkowo muszą być bardziej stylowe :)
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

wt sie 07, 2007 10:24 pm

Gerard Heime pisze:
Wyobrażacie sobie statecznego, elfiego gentlemana, który zleca swojemu sekretarzowi napisanie i wysłanie szoferowi wiadomości "Obawiam się, że przejechaliśmy obok posesji Lady Ashworth, James"?

A nie praktyczniejsze byłyby rury głosowe? Jak na okręcie. Równie, moim zdaniem stylowe.
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

śr sie 08, 2007 10:39 am

IMO paternostery tak, ale tylko w budynkach przemyslowych, dla klas nizszych, buchajace para, pokryte pylem i sadza, stukoczace, poruszajace sie szarpniecami raczej niz plynnie i bardzo, bardzo wypadkowe.
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

śr sie 08, 2007 11:09 am

W budynkach przemysłowych, ale też i w biurowcach, gdzie szarzy, wiktoriańscy urzędnicy pracują od 9 do 5 :)
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

śr sie 08, 2007 6:37 pm

A tak, tuz kolei bardzie szare, kolejki szarych ludzi poruszajacych sie jak na tasmie montazowe (choc takich porzadnych tasm montazowych to w Wolsungu chyba ejszcze nie ma ;-) ), w stukocie trybow lancucha napedowoge, kolejne zebatki biurokracji :-) Choc nie wiem czy to troche nie pozniejsza epoka ;-)
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

czw sie 09, 2007 1:28 am

Hmm... A czy pamiętacie "maszynę do karmienia robotnika", z filmu Chaplina? W tym drzemie potencjał. Może nie tyle w maszynie, co w zdehumanizowanym podejściu do człowieka :D.
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

wt sty 06, 2009 11:16 am

Dwa ciekawe linki:
- półtonowy otwieracz do wina
- nietypowe egzemplarze broni palnej

jestem pewien, że jedno i drugie znajdzie się w podręczniku :-)
 
Awatar użytkownika
JaXa
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 188
Rejestracja: czw lut 19, 2004 8:39 am

pn sty 12, 2009 1:27 pm

Ciekawy link... Choć pewnie i tak wiekszosc z was bywa na JMie

Produkty legalnie wytwarzane z heroiny i kokainy

A to odemnie:

Vin Mariani - Wspaniałe Akwitańskie wino kokainowe
 
Awatar użytkownika
Alchemique
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 310
Rejestracja: wt lip 13, 2004 9:33 pm

śr sty 14, 2009 8:18 pm

http://www.nerdcore.de/wp/wp-content/up ... otship.jpg

nie wiem czy bylo ale wlasnie znalazlem :)
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

ndz sty 18, 2009 10:48 pm

Tak mi do głowy przyszło, a propos Doctora Who. W Torchwood agenci używają pigułki wywołującej kilkugodzinną amnezję zwaną retconem. I tak się zastanawiam, czy agenci RTKA nie mogliby być wyposażeni w podobne specyfiki, do tego takie, które wprowadzałyby potencjalnej ofierze określone wspomnienia, poprzez wprowadzeni organizmu w podobny stan (np. różowa pigułka - bawiłeś się w domu publicznym, zielona - przesadziłeś z opium).
 
Awatar użytkownika
Alchemique
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 310
Rejestracja: wt lip 13, 2004 9:33 pm

ndz lut 08, 2009 10:23 pm

http://www.kongregate.com/games/krispyk ... ngineering

nie widziałem gdzie to wkleić a to super gierka flashowa w której składamy mechanizm robota parowego (nie wiem czy nie więcej jest gadżetów bo narazie siedzę w pierwszej misji :D )
 
Hajdamaka

ndz lut 08, 2009 11:20 pm

Eeee... a jak doprowadzic do pojedynku? Za glupi jestem na te gre. Nie wiem co do czego sluzy - poki co moj robot umie tylko klekac oraz od czasu do czasu strzelac ogniem.
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

pn lut 09, 2009 1:11 am

Musisz poprowadzić parę na prawy wlot przy kole zębatym. Lewy wlot jest do cofania się.

Trening jest dość łatwy, więc nie będę opisywał. Pierwszego przeciwnika załatwiłem z dwóch karabinów i dźwignią do sterowania klękaniem. Niestety mam problem z mechem uzbrojonym w działo i szablę. Przeciwko działu mam przełącznik do klękania, i chciałem wejść z mechem w melee ale ta szabla jest za mocna. Chyba znowu trzeba zrobić strzelającego mecha. Jak przejdę Atlantę to dam znać :-)

EDIT: Przeszedłem. Gra jest kiepsko zbalansowana. Całą da się przejść na kombinacji karabin+kucanie. Nie trzeba się w ogóle ruszać.
 
Hajdamaka

pn lut 09, 2009 10:25 pm

Eeee, jednak moj angielski jest za slaby. Nie wiem czym sie roznia i do czego sluza poszczegolne elementy i gdzie nalezy je podlaczac. Gra ewidentnie nie dla mnie, poczekam na rosyjska wersje.
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

wt lut 10, 2009 9:31 am

Mnie się tam bardziej podoba:
The codex of Alchemical Engineering
I zbalansowana jest jakoś bardziej, i działanie elementów bardziej zrozumiałe...
 
Awatar użytkownika
Nicram
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: wt gru 20, 2005 4:36 pm

Re: Gadżety

pn paź 05, 2009 7:24 pm

Ostatnio zmieniony pn paź 05, 2009 7:32 pm przez Nicram, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
wittiw
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 78
Rejestracja: sob cze 04, 2005 3:56 pm

Re: Gadżety

pt paź 16, 2009 1:24 pm

 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

Re: Gadżety

pt paź 23, 2009 8:01 pm

To nie są do końca gadżety, ale jakoś mi umyka wątek o wolsungowych grafikach (w sensie grafik, nie grafików):

kolorowe zdjęcia z Rosji z początku XX wieku! Same w sobie to już rarytas, a nam się mogą przydać do ilustrowania Morgowii.
 
Awatar użytkownika
Wiron
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 12:23 pm

Gadżety

ndz lis 08, 2009 9:46 am

Niezbędnik agenta RTKA lub dżentelmena podróżującego po Czarnoborzu:
http://www.joemonster.org/art/10926/Zes ... a_wampirow

Czy tak wyglądają pojedynki nowoczesnej arystokracji?
http://www.youtube.com/watch?v=Y5eZLPkgOAI
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

Gadżety

ndz lis 08, 2009 12:22 pm

Wiron, dokładnie tak wyglądają pojedynki :D epickie normalnie:D
 
juna8001
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 6:40 pm

Gadżety

ndz lut 21, 2010 11:56 pm

A co wy na takie gadżety:
- płaszcz z truciznami
- walizka "komputer" (z żywiołakiem ziemi i bazą ziemi)
- szpada z ukrytym ostrzem
- elastyczne skarpety-liny
- aparat fotograficzny z ukrytym rewolwerem w środku
 
Awatar użytkownika
Mr_Twincal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: wt lis 04, 2008 6:44 pm

Re: Gadżety

pn lut 22, 2010 5:39 pm

Przede wszystkim witam Cię Juna8001 wśród społeczności Wolsunga. Co do gadżetów: w wolsungu może być to co tylko sobie wymyślisz i pasuje do Twojej wizji świata(nawiasem mówiąc: pistolet w aparacie podsunął mi fajny pomysł do sesji, którą za niedługo będę prowadził). Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Lasard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 11:26 am

Gadżety

wt lut 23, 2010 9:05 am

Mój krasnoludzki łowca nieumarłych (^^) podczas sesji Wolsunga na Starym Porcie (prowadził Lucek ^^) miał kusze identyczną jak ta którą używał Van Helsing, oraz buty z wysuwanymi kółkami (wrotki) na których pomykał przez miasto :D
Ostatnio zmieniony wt lut 23, 2010 9:05 am przez Lasard, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości