Zrodzony z fantastyki

 
Sloma
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 21, 2005 6:11 pm

śr paź 18, 2006 9:32 pm

W³a¶nie skoñczy³em czytaæ dwa miecze, zaciekawi³o mie to miejsce, mo¿e mi kto¶ powiedziec gdzie moge onim znale¶æ jakie¶ informacje? Podrêcznik, strona internetowa, albo mo¿e siê sami podzielicie?
 
Awatar użytkownika
Leriel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 337
Rejestracja: ndz gru 17, 2006 2:21 pm

śr paź 18, 2006 10:44 pm

Gauntlgrym to starożytna siedziba krasnoludzkiego rodu Delzoun do którego należą chyba wszystkie krasnoludy z Cytadel Adbar i Felbarr oraz Mithrylowej Hali. Zaginiona ( prawdopodobnie w wyniku wyniszczajęcej wojny z orkami), obrosła legendami długo przed narodzinami Bruenora. Aktualnie wielka enigma.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

wt sty 02, 2007 4:43 pm

Ja dodam tylko, że położenie Gauntlgrym jest nieznane nawet krasnoludom - skape informacje mówią o tym, że ruiny miasta znajdują się na północ od Dessarin w dolinie Khedrun. <br />W czasach świetności Gauntlrym było domem dla 30 tysięcy krasnoludów. Co ciekawe obecnie miasto zamieszkują gobliny a także illithidzi. W roku 1278 (Rok Wielu Kości) na Gauntlgrym natrafili agenci Bractwa Krakena, jednakże zostali odpędzeni przez tamtejszych mieszkańców. Był to początek trwającego do dziś konfliktu pomiędzy Bractwem a tamtejszymi illithidami. To z Gauntlgrym pochodzi dwóch oficerów Slarkrethela - Vestress oraz Semmonemily i ten drugi uważany jest za jedno z najlepszych źródeł informacji o mieście.<br />
 
drow_assassin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: śr mar 01, 2006 7:31 am

śr mar 07, 2007 7:39 am

A z tego co ja sie orientuje to zarowno Cytadela Fellbar jak i Adbar (ze o Mithrilowej Hali nie wspomne) byly po prostu czesciami tej fortecy czy co to tam bylo. swoja droga to fajne "drzwi".<br />Tyle ze potem jedyne co przetrwalo to wlasnie te "nadziemne" czesci drawfowego imperium ktore staly sie odrebnymi twierdzami.<br />Ciekawi mnie tylko czy jest mozliwosc zeby to naprawde znalezc?<br /><br />p.o.z.d.r.o.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości