Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

Gdzie można dostać podręczniki do ZC?

wt sie 30, 2011 7:29 pm

Dla zainteresowanych.

6 ed. Zewu po polsku jest dostępna (np. w sklepach internetowych). Wydawnictwo obiecuje wydać do wiosny przyszłego roku "Cthulhu by gaslight", czyli podręcznik dla lat 90' XIXw. oraz "Horror w Orient Expresie".

Przynajmniej takie ambitne plany rysował przedstawiciel wydawnictwa na Polconie w Poznaniu.
Ostatnio zmieniony pt paź 26, 2012 11:43 am przez NoOne3, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

Gdzie można dostać podręczniki do ZC?

pt wrz 02, 2011 11:59 am

NoOne3 pisze:
oraz "Horror w Orient Expresie".

O! Jestem ciekawy czy sami będą tłumaczyć, czy będzie reedycja wydania MAGowskiego.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Gdzie można dostać podręczniki do ZC?

pt wrz 02, 2011 1:16 pm

Sami będą tłumaczyć. Boję się nieco, patrząc po tekście podstawki. Ale żartują sami z "gwiazd mających rację", może się nauczą w końcu koordynować tekst porządnie.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Gdzie można dostać podręczniki do ZC?

pt wrz 02, 2011 1:43 pm

gwiazd mających rację
Tam taki kwiatek się znalazł?
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Gdzie można dostać podręczniki do ZC?

wt wrz 06, 2011 11:58 am

Mhm :cry:
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Gdzie można dostać podręczniki do ZC?

wt wrz 06, 2011 1:13 pm

Wow... Czy oni użyli google translator do tłumaczenia, czy ki diabeł?
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Gdzie można dostać podręczniki do ZC?

wt wrz 06, 2011 1:26 pm

Edytorsko nie jest aż tak źle, jak w Wampirze: Requiem, ale jest bardzo słabo. Translatorycznie jest w miarę OK jako całość, ale co tylko trafi się płotek do przeskoczenia, to tłumacz zalicza twarzą glebę, niestety.

Praktycznie na każdej stronie jest błąd, który redaktor lub edytor powinni byli wychwycić, czasem po kilka i to takich właśnie, że profesjonaliście zęby zgrzytają. Tam, gdzie musieli użyć nowego przekładu opowiadania "Zew Cthulhu" (sprawa copyrightów do przekładu użytego w wydaniu MAGa), zmiana frazy na "gdy gwiazdy będą we właściwym położeniu" jest zrozumiała, mimo że mało elegancko to rozwiązano (zbyt dosłownie, słabym stylem). Ale "gwiazdy mające rację" dalej w podręczniku to już pokazówka indolencji tłumaczy.

Ok. pięciu tłumaczy, drugie tyle redaktorów, po nadrzędnym tłumaczu i redaktorze, a w tekście nadal zespół wpakował się na wszystkie mielizny, jakie tylko mógł. Kwiatki w rodzaju "po Arabsku", "po Grecku" albo tabele w których pozycje mają naprzemiennie - w ramach jednej tabeli! - formaty takie jak "Xxxxx Xxxxx Xxxx" albo "Xxxx xxxx xxxxx", tudzież nazwy są zlane w tabeli ze statkami, a'la "CityofNewYorkII", etc.). Mam szczerą ochotę z czystej czytelniczej i zawodowej złości zrobić profesjonalną korektę tego tekstu i wysłać Galmadrinom, ale na razie nie mam na to czasu (to jednak jest tydzień ostrej roboty minimum, za którą nikt mi nie zapłaci). Ale z kupnem Gaslighta wstrzymam się dopóki nie przewertuję go na konwencie albo w sklepie.
Ostatnio zmieniony wt wrz 06, 2011 1:28 pm przez Kastor Krieg, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Gdzie można dostać podręczniki do ZC?

wt wrz 06, 2011 6:53 pm

tudzież nazwy są zlane w tabeli ze statkami, a'la "CityofNewYorkII",

Nie mam teraz poda do poprzedniej edycji pod ręką, ale tez zdaje się były wtopy w tabelach ze statkami jakieś.

Mam szczerą ochotę z czystej czytelniczej i zawodowej złości zrobić profesjonalną korektę tego tekstu i wysłać Galmadrinom, ale na razie nie mam na to czasu (to jednak jest tydzień ostrej roboty minimum, za którą nikt mi nie zapłaci).

Fajnie by było. W ogóle szkoda, że G zaczęła tak słabo pod tym względem swoja działalność.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Gdzie można dostać podręczniki do ZC?

wt wrz 06, 2011 8:09 pm

MALAGGAR! ZŁY CZŁOWIEKU!

Zobacz, co przez ciebie zrobiłem:
http://forum.zewcthulhu.pl/viewtopic.php?f=9&t=73

:razz:
 
Awatar użytkownika
KFC
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:08 pm

Re: Gdzie można dostać podręczniki do ZC?

wt wrz 06, 2011 8:19 pm

Zaraz się odezwą truKtulowcy, że bruździsz a ten przekład co był jest dobry i w ogóle to się nie znasz i jesteś gópi tak samo jak krąg pramatki ;)

ja chętnie pomogę jak znajdę chwilę czasu na lekturę poda.
Ostatnio zmieniony wt wrz 06, 2011 8:23 pm przez KFC, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Gdzie można dostać podręczniki do ZC?

wt wrz 06, 2011 8:26 pm

A hak im w smak, za bardzo lubię tę robotę, żebym się przejmował :razz:
Zrobię najwyżej całość sam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości