Zrodzony z fantastyki

Raistlin__
Użytkownik
Użytkownik

ndz wrz 29, 2002 1:01 pm

Ja zawsze rozpoczynam na Wybrze¿u Mieczy. Najczê¶ciej miastem "startowym" jest wspania³e Neverwinter.

Anonim_1

Re: START

ndz wrz 29, 2002 2:39 pm

<!--QuoteBegin-Raistlin+-->
Raistlin pisze:
<!--QuoteEBegin-->W ktorym miescie rozpoczac w FR??????
<br /> <br />Polecam Silverymoon (ze względu na Silver Marches), choć najfajniejszą kampanię w swojej karierze jako MG rozpocząłem w Highmoon (ogólnie Dalelands i Silver Marches to moje ulubione regiony w FR).

Mateo__
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn wrz 30, 2002 2:51 am

Wybieram region w ktorym wiekszosc bohaterow moze znalezc pokrewne dusze. Poza tym nie czarujmy sie biore te miejsca ktore sa najlepiej opisane:Dalelands, Cormyr, Silver Marches, Waterdeep i Icewind dale.

Sin__
Stały bywalec
Stały bywalec

śr lis 06, 2002 11:02 am

<!--QuoteBegin-Darklord+-->
Darklord pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ja polecam które¶ z g³ównych miast Dolin. Co prawda w podstawce nie s± w pe³ni opisane, ale to na pocz±tek starczy. A okolice Dolin s± ciekawym miejscem do prowadzenia przygód. <br /> <br />P.S.: Temat START zosta³ scalony z tym tematem.
<br /> <br />Co do opisów to polecam przewodniki pana Volo, które opisuj± Doliny i Cormyr bardzo dok³adnie. Co prawda do drugiej edycji, ale nie wiele siê w tym temacie zmieni³o.

Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony

śr lis 06, 2002 4:26 pm

W³a¶ciwie ka¿dy DM powinien zaczynaæ kampaniê tam, gdzie fabularnie otoczenie pasuje do charakteru jego pierwszego scenariusza i gdzie najlepiej siê orientuje. Ja osobi¶cie polecam Cormyr, z którego wszêdzie blisko i który tylko pozornie jest "bezpieczn± oaz± cywilizacji", Waterdeep z jego kosmpolitycznym charakterem i nieograniczonymi praktycznie mo¿liwo¶ciami, Dolinê Lodowego Wichru z jej niepowtarzalnym i "awanturniczym" klimatem... i wiele innych :)

Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony

wt lis 26, 2002 10:41 pm

Jednym z lepszych miejsc jest Aglarond poniewaz niedaleko stamtad na polnoc Faerun, a poza tym to Thay jest o rzut beretem od Aglarond. <br />Statkiem mozna doplynac az do Shaar lub Cormyru. Co do przygod to pomysly sa w podreczniku, wiec nie bede cytowac. <br />Inne dobre miejsca to Lantan i Estagund (tam diabel mowi dobranoc)

Xariell
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn gru 02, 2002 1:26 pm

Ja bym proponowa³a zacz±æ w Silverymoon albo w Waterdeep, du¿e miasta, mo¿na tam spotkaæ wiele ciekawych osób... A je¿eli chodzi o Podmrok, to jest to raczej miejsce, w którym rzadko siê gra...

merlin93
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn gru 02, 2002 9:54 pm

Dobrym pomys³em, wed³ug mnie, je¶li nie macie pomys³u na miasto :) jest zacz±æ w jakiej¶ mie¶cinie, w której, dajmy na to akurat odpoczywaj± bohaterowie. Inna sprawa, ¿e ciê¿ko w takiej wiosce o jakie¶ powazniejsze przygody czy kamapanie (spisek ch³opów przeciwko m³ynarzom?)

Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt maja 09, 2003 4:54 pm

No ja osobiście to gdybym grał w Forgottenie, to bym raczej zaczął w dolinie lodowego wichru( wiecie dziesięć miast, kopiec kelvina itp.) Dlaczego??? A to ze względu na gry - IWD i IWD II. Wiem, one praktycznie nie mają fabuły, ale przyjemnie się w nie grało. Przede wszystkim na atmosferę. Z dziesięciu miast po prostu zawiewało mi zza monitora chłodny i wiatr, zaś z ekranu zacinał śnieg. Właśnie ta mocna atmosfera mroźnej, jeszczenie do końca odkrytej i stale niebezpiecznej północy by do mnie przemówiła... no i wtedy można w czasie sesji użyć rewelacyjnej muzyczki z icewindów - polecam i pozdrawiam

Horr
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt maja 20, 2003 3:56 pm

Ja preferujê Wybrze¿e Mieczy jako krainê, w której gracze maj± zaczynaæ przygodê. Parê fajnych miast, ciekawe lokacje... Szczególnie przypad³a mi do gustu Broda Ulgotha, ma³e miasteczko zaprezentowane w dodatku do Baldur's Gate. Le¿y ono na wschód od Wrót Baldura, niedaleko rzeki Chiontar. W sam raz na pocz±tek.

Qendi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt maja 27, 2003 10:32 am

Có¿ ja tam nie mam regu³y gdzie zaczynaæ. ostatnio upodoba³em sobie jednak Dale i ca³± pó³noc( Wysoki las, Silvermoon) a teraz zaczynam my¶leæ nad czym¶ w Turmish... a poza tym polecam Chult:>

Evearain
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt maja 27, 2003 7:51 pm

Moja ostania kampanie rozpoczalem pod Stojacynm Kanieniem w Cormanthorze. Nie powiem... bylo klimatycznie. GDy opisywalem i im pokryty runami strozytny obelisk...

Halgir Rumunem Zwany
Wyróżniony
Wyróżniony

pt cze 13, 2003 10:24 am

Heh, co do rozpoczynania kampanii to polecam Tethyr, Amn albo Vilhon Reach - sa to tereny mniej znane i zapewniaja wieksza swobode na poczatku <br /> :wink: Ostatnia moja kampania zaczela sie w Nowym Waterdeep w Maztice... <br /> <br /> :)

Nadril
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr cze 18, 2003 11:08 am

Najlepiej zacząć w dość znanych obszarach jak np.wybrzeże mieczy czy Waterdeep

Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr cze 18, 2003 11:20 am

Ostatnio, moi gracze startowali z Neverwinter. Pó¼niej zawêdrowali do Silver Marches. Teraz chcia³abym im poprowadziæ co¶ na po³udniu... <br />Osobi¶cie, preferujê taki schemat: Dopuki gracze nie znaj± za dobrze ¶wiata, prowadziæ w bardziej znanych miejscach. Kiedy ¶wiat ju¿ poznaj±, przenie¶æ siê do miejsc, które nie zosta³y jako¶ super opisane.

Gawain
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw cze 19, 2003 8:33 pm

Ja aktualnie prowadzê moj± pierwsz± kampaniê w d&d 3e i zacz±³em w Dolinach. <br />Ogólnie idzie mi dobrze, ale lekko zaczynam siê pl±taæ w tych wszystkich grupach interesów... <br />No wiecie: zwykli ludzie, drowy, elfy, zhentarimowie, stwory z myth drannor etc., etc. <br />Ale damy radê, tym bardziej, ¿e zamierzam zanurzyæ bohaterów w Podmrok na d³ugo (przygoda City of the Spider Queen)

Ufretin
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt lis 18, 2003 6:36 pm

Ja nie d³ugo bede zaczyna³ prowadziæ FR i wybra³em...(nie wiem czy moge powiedzieæ bo moi gracze to przeczytaj± i bed± wiedzieæ :))... bardzo gor±cy pó³wysep, a dok³adnie takie du¿e i znane miasto z tamtych rejonów..Chyba wiecie o co chodzi??? I uwa¿acie to za dobry wybór... moze macie jakie¶ pomys³y co do scenariuszy(jesli tak to prosze przez priv'a). :)

Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr lis 19, 2003 12:52 am

Prowadząc drużynie o złym nastawieniu do życia, zdecydowałem się rozpocząć w Zhentill Keep. I był to trafny wybór. Miasto, które zostało im ukazane stało się dla nich prawdziwym domem, w którym znają prawie każdy zakamarek, każdą karczme ( łącznie z Dumą Zhentill Keep :wink: ) oraz wielu, naprawde wielu bnów. <br />Pierwszy raz to doprowadziło, że kampania praktycznie stała się statyczna, prowadzona w obszarze Moonsea, dobrze poznanym przez graczy i mg. No ale już niedługo czas im zacząć mysleć może o Cytadeli Kruka albo Darkhold :evil: A na sam koniec Anauroch i przeprawe z shade'ami. Ale jeszcze wiele krwii upłynie do tego czasu...

Skie__
Stały bywalec
Stały bywalec

śr lis 19, 2003 10:59 am

Pierwsz± druzynê prowadzi³em na pó³nocy krain - bo faktycznie wszyscy mniej wiêcej znali te tereny z ksi±¿ek i gier komputerowych. Ale potem mi siê znudzi³o i przenios³em siê (niesetety nie fizycznie :wink: na po³udnie - a dok³adniej na Smocze Wybrze¿e. ?wietne miejsce - s³abo zaludnione, ciep³o, jest i morze, i duu¿e miasto (Westgate). A dla osób dysponuj±cych czasem i pieniêdzmi ca³kiem niedaleko Cormyr i Sembia. Zarezrwuj dzi¶ bilet na teleport, a dostaniesz 50% zni¿ki. <br /> <br />IMHO lepiej zaczynaæ w s³abiej opisanym miejscu - wtedy gracze nie maj± problemów z zaakceptowaniem opisów MG, nie k³óci siê to z ich - ju¿ jako¶ ukszta³towan±- wizj±.

Black Dagger
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob lip 10, 2004 7:02 pm

Ja ogólnie nie rozk³adam kapmapni, jak wielu, na ca³y ¶wiat. Moi gracze czêsto zaczynaj± w Waterdeep, podró¿uj± po Wybrzerzu Mieczy, dodajae jeszcze Thay, trochê przez Anauroch do Lodoiwca Biaq³ego Robaka ze wzglêdu na ¯ó³t± Ró¿ê(mam tam kilka questów). Schodz±ewentualnie do Podmroku lub id±do Calimshanu.

Ziemniak0r
Stały bywalec
Stały bywalec

sob lip 10, 2004 10:09 pm

Ja wybra³em Chult. Egzotyka, brak ¿elaza, jaszczuroziomki, intrygi... Pamiêtam jak siê graczom oczy ¶wieci³y jak znale¼li kopalniê ¿elaza :) Btw. fajnie siê gra w nie-metalowej krainie. Raz siê zdarzy³o, ¿e w promieniu 15km nie by³o ani grama ¿elaza, nie licz±c narzêdzi i kowad³a :). Ehh, te drewniane p³ytówki 8)

Ledric__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz lip 11, 2004 12:35 pm

Moi gracze najczê¶ciej zaczynaj± w Dolinach lub innych najbardziej znanych miejscach (Waterdeep, Silverymoon, Baldur's Gate, etc.) - to ju¿ tradycja, poniewa¿ gdy zaczynali graæ, to ¶wiat znali tylko z ksi±¿ek, wiêc najpierw pokrêcili siê po miejscach, o których mieli trochê pojêcia, a potem wyruszyli w "nieznane" :) <br /> <br />pozdrawiam! <br /> <br />Ledric

Zaios
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz lip 11, 2004 2:28 pm

My zaczêli¶my (pierwsze sesje prowadzi³ jeszcze kumpel) nie wiadomo gdzie :roll: Dostali¶my wioskê i koniec. Dopiero kiedy ja zacz±³em prowadziæ to odpali³em po prostu teleportacjê do Dolin i tam gramy - a w planach Anauroch, Calimshan, Waterdeep i oczywi¶cie Chult. Klasyczna trasa wycieczkowa po Faerunie :mrgreen:

Hun,reth
Użytkownik
Użytkownik

pt paź 29, 2004 7:35 pm

Najlepiej zacz±æ na Wybrzerzu mieczy.Ka¿dy kto gra³ w Baldura jedynke zna mapê :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kejmur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt paź 29, 2004 9:17 pm

Ja najbardziej lubię prowadzić Wybrzeże Mieczy/ Silver Marches/ Calimshan/ a dla ras Savage Thar. Jednak najciekawiej mi się prowadziło w Halruua (bez książek Elaine Cunningham bym nawet nie próbował). Kraina przepełniona magią, szykanowie z wielu stron, instrygi, tajne kulty Shar. Ogólnie podobało im się. Polecam tą krainę do prowadzenia. Bardzo ciekawa. Polecam jeszcze raz.

Kolekcjoner
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt lis 02, 2004 3:41 pm

Ja równie¿ j± polecam. Gra³em i wiem, ¿e jest to obszar ¿adko brany pod uwagê przez MG. Dlatego te¿ kampanie odbywaj±ce siê tam s± bardzo ciekawe. Njabardziej poci±gaj±ca jest pewna tajemniczo¶æ towa¿ysz±ca temu miejscu. Osobi¶cie wole jednak prowadziæ Wybrze¿e Mieczy tak jak moi przedmówcy z jednego banalnego powodu: ten rejon znam najlepiej. A co do Halruua to no có¿.... dajcie mi pare ksi±¿ek Elaine Cunningham i macie kampanie gotow± :D .

Pozdrawiam <span style='color:red'>Kolekcjoner</span> 8)

Dark_Elf
Użytkownik
Użytkownik

sob lis 20, 2004 10:15 pm

Ja jak narazie lubie zaczynać w Waterdeep... to miasto po prostu daje naprawde dużo możliwości no i jest podobne do średniowiecznych europejskich miast ( no... jest troche od nich większe :wink: )... a na drugim jakieś miasto z gorącego Południa... Calimshan czy coś... dlaczego? za to samo co wcześniej... czyli daje możliwości... w takich miastach po prostu można zrobić doslownie wszystko... i dlatego te miasta lubię.

Pozdrawiam.
D_E

Kaeralonn
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz gru 19, 2004 12:36 pm

Ja te¿ lubiê zaczynaæ w Waterdeep. Po pierwsze i najwa¿niejsze to miasto daje praktycznie nieograniczone mozliwo¶æi rozwoju przygody i fabu³y kampanii. Jest tu tule pomys³ów na przygodê, ¿ê praktycznie mo¿na nie opusczac tego miasta. Innym ciekawym miastem s± Wrota Zachodu, Silvermoon.

Ilithandiir
Stały bywalec
Stały bywalec

śr gru 22, 2004 6:47 pm

Jal lubie prowadziæ w Halruaa, a dok³adniej w Halarahh. Niezwykle ciekawe miejsca, gor±co polecam. Ciekawie jest te¿ w Waterdeep, Silverymoon i na Pó³wyspie Vast. Ciekaw± kampaniê kiedy¶ tam prowadzi³em, graczom siê te¿ podoba³a. Te¿ polecam.