Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Lechu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 144
Rejestracja: pt sty 28, 2005 8:26 am

pt mar 11, 2005 8:38 am

Jeśli nie wiem gdzie zacząć rzucam kością - na mapę :) gdzie upadnie kość tam startujemy (najczęściej pada na jakieś pustkowia więc przenosimy się do najbliższego miasta)
 
Ekthorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 17, 2004 4:15 pm

pt mar 11, 2005 8:46 pm

[quote=Lechu]Je¶li nie wiem gdzie zacz±æ rzucam ko¶ci± - na mapê :) gdzie upadnie ko¶æ tam startujemy (najczê¶ciej pada na jakie¶ pustkowia wiêc przenosimy siê do najbli¿szego miasta)[/quote]

Có¿, szczerze muszê przyznaæ, ¿a pomys³ jest naprawdê extra :D, muszê kiedy¶ spróbowaæ 8)

Co do moich ulubionych miejsc, to wymieniê Doliny (zawsze mo¿na co¶ ciekawego wcisn±æ), (jak¿e klasyczne) Waterdeep i Wybrze¿e Mieczy.
 
Samotny Z...
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 4:12 pm

pn mar 14, 2005 8:51 am

Aby zacz±æ prowadzenie nowej dru¿yny w FR, wa¿ny jest sk³ad. Bo tak naprawde to jakie s± profesje u³atwia sprawe. Poza tym wydaje mi siê, ¿e je¶li s± to poczatkuj±cy gracze to najlepiej daæ jak±s sterotypow± kraine Np. Cormyr, Doliny.
Bardziej zaawansowani gracze, szukaja w sesjach czego¶ nowgo, nowych wyzwañ,dlatego polecam bardziej nie sterotypowe krainny .Np Mulrorand, Mo¿e podmrok :wink: :D
 
Takeo111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: sob cze 04, 2005 2:15 pm

wt lip 05, 2005 12:54 pm

Có¿ ja mysle ¿e najlepiej zacz±æ w Dolinach, a szczegulnie w Brodzie na Aschabie. Normalnie intryga gotowa wystarczy tylko trochê podrêcznik poczytac i mo¿na doprowadziæ dró¿ynê nawet na 18 poziom zawansowania. :D
 
miłek_iblis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 114
Rejestracja: śr lip 06, 2005 7:12 pm

pn lip 11, 2005 5:38 pm

Ja rozpoczynam now± kampaniê i te¿ siê zastanawiam nad pocz±tkiem, w tym jego miejscem. My¶la³em nad Dolinami, Pó³noc± (i Srebrne Marchie) oraz Zachodnimi Ziemiami Centralnymi, i chyba wybiorê te ostatnie.
 
Profes79__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: pn lip 04, 2005 9:42 am

czw lip 14, 2005 2:54 pm

Ja zacz±³em w najbardziej logicznym miejscu - Rozpadlinie.
Wzystkie miejsca rozpoczynania przygód w du¿ym stopniu zale¿± od sk³adu dru¿yny. (moja to 100% krasnoludow i to z³otych)
 
korp
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 18, 2005 4:31 am

pn lip 18, 2005 4:38 am

hmm.... dobrym miejscem jest Thay. BG pochodzacy z Thay maja za soba surowa przeszlosc(szkoleni przez czerwonych czarnoksieznikow itp :D) i mniej wiecej potrafia przezyc w na innych ziemiach. Ogolnie wiekszosc sesji zaczynam w malych biednych miasteczkach, gdzie celem BG jest osiagniecie czegos wiecej niz zabijanie kilku koboldow z pobliskich lasow. :D
 
Faerimm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 3:45 pm

pn lip 18, 2005 12:39 pm

Zapomniane Krainy to rozleg³y, dopracowany ¶wiat, w którym pe³no jest charakterystycznych tylko dla siebie miejsc. Z powy¿szych postów wynika, ¿e co forumowicz, to inne zdanie. Ja prowadzê w Zachodnich Ziemiach Centralnych, poniewa¿ "pasuje" mi ten ich klimat.
 
Ingwar__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 24, 2005 9:11 pm

śr sie 24, 2005 10:34 pm

Jak kupile podrecznik SREBRNE MARCHIE to nie mia³em watpliowosci gdzie zaczne przygode - SILVERYMOON!!:):) pozniej ewentulanie DOLINY -kampania Tarczowy Wiec, o ktorej wspomina tylko powierzchownie podrecznik Zapomnianych Krain. Prawda jest taka ze niewazne gdzie zaczniesz ale zeby fajnie sie gra³o i by³ klimat, dlatego ja dobieram miejsce (rejon geograficzny) do pory roku. Jak jest zima do az sie prosi zeby zagrac na PÓ£NOCY, Dolina LOdowego Wichru itd itd.
 
Drzewiec Turlag
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 19, 2005 1:45 pm

śr paź 19, 2005 1:55 pm

Czêsto zaczynam gre ze znajomymi w miejscach niepozornych, s³abo znanych i opisanych tylko ogólnikowo. Przyk³±dów moge zarzucaæ wiele, bo w koñcu ka¿dy kraj czy kraina ma takie miejsca. Nie chodzi mi tu o tereny nieznane wogóle, tzn "bia³e plamy" ale o np. wsie czy bezdro¿a i inne tereny nie wyró¿niaj±ce siê niczym koknkretnym (np. wschód Tethyru). Wtedy rozgrywka jest ciekawa, sam tworzê otaczaj±cy ¶wiat i okoliczne tereny, sam wymy¶lam questy itp...

Co do SREBRNYCH MARCHII... jak nak patrze na ta kraine to widze ¿ê tu juz wszystko jest obcykane i banalne... Tyle razy widzia³em walczacych na grzbiecie swiata ze nie moge na to patrzec...
 
Santi__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 28, 2005 5:34 pm

pt paź 28, 2005 8:36 pm

Ja lubie Podmrok ale nigdy nie prowadzi³em kampanni w nim :)
 
Khadgar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 114
Rejestracja: sob paź 22, 2005 4:29 pm

sob paź 29, 2005 11:26 am

[quote=Drzewiec Turlag]Co do SREBRNYCH MARCHII... jak nak patrze na ta kraine to widze żę tu juz wszystko jest obcykane i banalne... Tyle razy widziałem walczacych na grzbiecie swiata ze nie moge na to patrzec...[/quote]

W zupełności zgadzam się ztobą co do prowadzenia kampanii w mniej znanych terenach. Jednak dla początkującego gracza takie np. Srebrne Marchie są idealnym rozwiązaniem. Archetypowa, niebezpieczna, ale zarazem piękna kraina, o której jest bardzo dużo informacj w posręcznikach.
Nasza obecna kampania to taka przebieżka po krainach magii. Zaczynamy w Aglarondzie, zwiedziliśmy już Thay i Rashemen, by spektakularnie zakończyć naszą przygodę w Halruii. Przyznaję, całkiem ciekawa piguła.
 
Keilen__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: śr paź 05, 2005 2:36 pm

sob paź 29, 2005 2:50 pm

My, tzn. ja i moja nowa dru¿yna zaczynamy graæ w Icewin Dale, gramy postaciami od 1. poziomu. Pó¼niej mamy zmiar przenie¶æ siê nad Wybrze¿e Mieczy.

Jednak na pierwszych moich sesjach, grali¶my w Waterdeep, a pó¼niej w Amn.
 
Awatar użytkownika
Mortis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1074
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:39 am

sob paź 29, 2005 3:07 pm

Zwykle zaczynam grę z drużyną na Wybrzeżu Mieczy, ale ostatnio rozpoczęliśmy kampanię w Cormyrze.
Mam nadzieję, że gracze nie zaczną powtarzać tego co zwykle i prędzej czy później znów wybiorą się do Baldur's Gate :D. Ponadto ciekawe może być Thay i Podmrok, szczególnie miasta drowów, ale to już musi być odpowiednia kampania.
 
Khadgar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 114
Rejestracja: sob paź 22, 2005 4:29 pm

sob paź 29, 2005 3:51 pm

Bardzo ciekawym, egzotycznym miejscem na kmapanię może być obok Thay np. Mulhorand. Dość ciekawie grało się nam też na Lśniącym Południu. Co do Podmroku, odpowiednio prowadzona przez MG podmroczna kampania, może być naprawdę świetna. Wszystko zależy też od tego, czy gracze wcielają się w najeźdźców ze śwata ponad, czy w mieszkańców Podmroku: Duergary, Drow, etc.
 
Ishar Laoverith__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 10:55 am

ndz paź 30, 2005 3:44 pm

Moim zdaniem najlepszym miejscem na start jest Wybrze¿e Mieczy i Pó³noc. Jest tam du¿o ciekawych miejsc do zwiedzania, a tak¿e miasta i liczne osady gdzie mo¿na odpocz±c w trakcie przygody. Sam zaczyna³em w Luskan i bardzo mile wspominam moje pierwsze przygody. Polecam pó³nocno-zachodnie regiony Fearunu.
 
Awatar użytkownika
Ernest Resch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: pn cze 30, 2008 6:42 pm

sob cze 20, 2009 1:25 am

Moje przygody najczęściej zaczynały się we Wrotach Baldura, albo bezpośredniej okolicy. Okolicę znam całkiem nieźle i sam po doklejałem sporo ciekawych miejsc, małych wioseczek, ruin, czy leśnych osad. Obecna kampania rozpoczęła się w Scornubel i po wstępie trwającym dwie długie sesje przeniosła się do Cormyru, by po kolejnych dwóch sesjach przenieść się do Westgate.

Moim zdaniem Zachodnie Ziemie Centralne są jednym z lepszych miejsc, zarówno do zaczęcia jak i do prowadzenia kampanii. Moi gracze nie lubią politycznych czy wojennych. Do wędrowania i odkrywania dawnych tajemnic, Wybrzeże Mieczy i zachodnie ziemie Centralne są doskonałym miejscem, kilka dużych miast, bliskość Candlekeep i bardzo dużo miejsca dla kreatywnego GMa.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4466
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob cze 20, 2009 9:30 am

Zakładając, że gramy w Krainach przed zmianami wprowadzonymi w 4 edycji to:

Zachodnie Ziemie Centralne i Wybrzeże Mieczy to rzeczywiście świetne miejsce do rozpoczęcia swojej przygody w FR. Nie ma tu żadnego dużego państwa, pełno jest ruin dawnych imperiów i budowli wznoszonych przez tych, którzy chcieli rzucić wyzwanie temu miejscu. Jednocześnie mamy zbiór mniejszych i większych miast, które mogą z jendej strony stanowić bardzo dobrą bazę wypadową dla graczy, z drugiej natomiast scenę dla intryg i przygód bardziej miejskich. No i nie można zapominać, że pod Waterdeep mamy największy loch Faerunu czyli Podgórę.

Innym bardzo dobrym miejscem na rozpoczącie są Doliny, które mają podobne zalety jak Zachodnie Ziemie Centralne (brak centralnej władzy, duże obszary dziczy, zapomniane tajemnice przeszłości) i dodają do tego jeszcze aktywność licznych organizacji i grup takich jak Harfiarze, Zhentarimowie, Kult Smoka, Czerwoni Czarodzieje, Pomroki, drowy, Srebrne Kruki, które zwykle mają sprzeczne cele i interesy. Ogromną zaletą jest też obecność słynnego Myth Drannor, które zależnie od momenty historycznego, w którym gramy będzie zaludnione przez najróżniejsze potwory lub świeżo odbite przez elfy. Pewnym problemem, choć dla innych będzie to niezaprzeczalny atut, tego miejsca może być jedynie duża liczba słynnych postaci Faerunu, które zamieszkują dawny Cormanthor.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości