Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

General Grievous

czw gru 29, 2005 4:14 pm

Można wiedzieć, skąd w III epizodzie wziął się ten cyborg? Kim był? Dlaczego musiał przywdziać mechaniczne "ciało"? I czy on był Sithem w pełnym tego słowa znaczeniu- w sensie czy posiadał wogóle jakiekolwiek zdolności posługiwania się Mocą, czy po prostu nauczył się walczyć mieczami świetlnymi?
 
RG

czw gru 29, 2005 4:20 pm

Cyborg. Napewno był dość przerobionym jakims stworzeniem. Spójrzcie w jego oczy - takie gadzie. Co do mocy - raczej watpie by był Sithem i potrafił poslugiwac się moca. Bo gdyby umiał , to by nam to zaprezentował. Jego pancerz okrywał resztki jakiejs organicznej struktury.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

czw gru 29, 2005 4:24 pm

To jest albo w Próbie Jedi albo z Labiryncie Zła opisane zdaje się. Żadnego nieczytałem wiec info zasłyszane albo wzięte z innych źródeł.

Zdaje sie że Grevious był genrałem wojsk separatystów. [Tu odniósl jaką straszną "kontuzję" ale moje informacje się kończą]. Dlatego też trzeba było go przetransportować w inną nieco postać. Za ciało posłużyło ciało Mistrza Jedi Sifo-Diasa. W walce na miecze szkolił go później Hrabia Dooku...
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

czw gru 29, 2005 4:25 pm

SethBahl pisze:
Za ciało posłużyło ciało Mistrza Jedi Sifo-Diasa.

W sensie to ciało "robocie" czy "ludzkie"? I skąd wzieli ciało Sifo-Diasa?
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

czw gru 29, 2005 4:27 pm

To już komiks (jak zwykle skleroza - Seth nie pamięta jak sie nazywał).

Ale to oczywiście sprawka potężnego Hrabiego z Serenno.
 
RG

czw gru 29, 2005 4:31 pm

Ciekawe. Bo mi nie dawał spokoju jeden istotny fakt - a mianowicie , jak cyborg może być chory? Bo przecież za każdym razem szedł sobie powolutku i kaszlał - czy coś w tym stylu. To on był cyborgiem czy jakąś istota po tuningu?
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

czw gru 29, 2005 4:36 pm

A oglądał pan może ostatni odcinek CW?

Bo widzi pan... on nie był chory. To był jeden z wielu w RotS Lucasowych ukłonów w stronę Fanów i EU... ;).
 
RG

czw gru 29, 2005 5:09 pm

Niestety nie oglądałem CW. Może mi ktos wyjasnic , dlaczego generał tak kaszlał? Bo to mnie intryguje.
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

czw gru 29, 2005 5:11 pm

SethBahl, jako generał wojsk separatystów, był cyborgiem czy istotą żywa??

Myślę, że Generał posiadał serce, mózg i pluca... po to tylko by być madrzejszy, co za tym idzie sprytniejszym, bardziej przebieglmy, niż zwykłe roboty. Jest to jakies nawiązanie do klonów. Przecież Republika mogla sobie pozwolisc na roboty, ale zyskała bardziej posłuszne klony.
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

czw gru 29, 2005 5:13 pm

Royal Guard pisze:
Bo przecież za każdym razem szedł sobie powolutku i kaszlał - czy coś w tym stylu. To on był cyborgiem czy jakąś istota po tuningu?

Faktycznie, gdy przybył na Utapau to tak wolno wychodził z promu, że szok... normalnie pełzł :>
Generał doznał małego uszczerbku na swym cybernetycznym zdrowiu w wyniku starcia z Jedi podobno (zasłyszane) podobnie sprawa ma się z jego kaszlem ciągłym, ale na detale trzeba ,aż ktoś przeczyta książki wprowadzające do EIII :)

SethBahl pisze:
To był jeden z wielu w RotS Lucasowych ukłonów w stronę Fanów i EU...

Szkoda, że większość tych ukłonów była takich niskich lotów :/
 
RG

czw gru 29, 2005 5:14 pm

mOrF3u$ pisze:
Myślę, że Generał posiadał serce, mózg i pluca...

Coś w tym jest. Pamietacie scene , gdzie OBI odchyla płyty pancerza? Tam cos był. Jakieś organy. Zreszta póżniej w nie strzelał i sie zapaliły.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

czw gru 29, 2005 5:18 pm

Royal Guard pisze:
Niestety nie oglądałem CW. Może mi ktos wyjasnic , dlaczego generał tak kaszlał? Bo to mnie intryguje.

Wiesz... jakby ci spadło 5T na klate też byś kaszlał ździebko ;).

Powiedzmy że w chwili gdy nasz GG ładował Kanclerza na prom chcąc z nim odlecieć Mistrz Windu zrobił mu mały Force-Ścisk ( ;) ) a żebrach... Generał się sieco... eeee... powyginał w tym miejscu :P.
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

czw gru 29, 2005 6:02 pm

SethBahl pisze:
Powiedzmy że w chwili gdy nasz GG ładował Kanclerza na prom chcąc z nim odlecieć Mistrz Windu zrobił mu mały Force-Ścisk ( ) a żebrach... Generał się sieco... eeee... powyginał w tym miejscu .

Hm, no to napisz gdzie to jest, bo musze zobaczyć/przeczytać :) Musi być świetna scena :) a co w takim razie z plecami? czemu taki zgarbiony jest??
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

czw gru 29, 2005 6:51 pm

Ostatni odc. CW [25]. Scena całkiem sympatyczna ;).
 
RG

czw gru 29, 2005 8:50 pm

Ok. Wszyscy mówimy że generał chodził zgarbiony. Ale w scenie , gdy Obi ujawnia sie przed nim na tej odległej planecie , to generał zrzuca płaszcz i sie wyprostowuje. Może na codien poruszał sie skulony , gdyż to ułatwiało mu rozmowe np z Dooku. Nawet Anakin , gdy zostaje schwytany wraz z Obim i Palpim , stwierdza "[i]Generał Grevius , myslałem że jest pan wyższy"
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

czw gru 29, 2005 8:55 pm

Myślę, że przydały by się "niesamowite przekroje" albo "ilustowany przewodnik po postaciach z ep III" - któres z tych w formie albumu. Tam był zdaje się Grevious rozrysowany.
 
RG

czw gru 29, 2005 9:01 pm

Tak. Ale jest to interesująca postac. W dwupłytowym wydaniu RofS jest dodatkowa scena , w której General zabija jakąś panią Jedi. Ma wówczas 4 miecze świetlne.Czy wiadomo , kim byly pozostałe 3 ofiary?
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

czw gru 29, 2005 9:11 pm

Royal Guard pisze:
Tak. Ale jest to interesująca postac. W dwupłytowym wydaniu RofS jest dodatkowa scena , w której General zabija jakąś panią Jedi.

Ta pani nazywała się Shaak Ti. Mistrzyni Jedi. Ratowała Kanclerza na Coruscant. Nie dała rady.

Miała polecieć za GG na jego statek i tam zostać zabita (jak na załączonym obrazku). Następnie Lucas się rozmyślił, decydując że da jej jeszcze trochę pożyć.

Oznaczało to że Mistrzyni Shaak Ti kierowała obroną świątyni Jedi podczas szturmu wojsk dowodzonych przez Skywalkera. Dowodziła z pokoju medytacyjnego gdzie została zabita przez tego ostatniego.

Oczywiście scenę wycięto przy montażu. Jak znajdę na dysku fotki to dorzucę.

Royal Guard pisze:
Ma wówczas 4 miecze świetlne.Czy wiadomo , kim byly pozostałe 3 ofiary?

A w pojedynku z Kenobim to nie ma 4 mieczy?
Tak wogóle odsyłam do CW (paru ubitych jedi sie znajdzie) i książek (tęz pewnie jacyś będą).
Ostatnio zmieniony czw gru 29, 2005 9:15 pm przez SethBahl, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

czw gru 29, 2005 9:12 pm

Royal Guard pisze:
General zabija jakąś panią Jedi.

To jest z tego co pamiętam Shaak Ti- Mistrzyni Jedi.
W scenie nie było innych ofiar, a czy miał włączone 4 miecze teżnie pamiętam. Jeśłi tak, to zapewne żeby zaatakować Anakina i Obi-Wana.
 
RG

czw gru 29, 2005 9:14 pm

Miał 4 miecze w starciu z Obim. Ale jak zabierał miecze Obiemu i Aniemu , to widac było jeszcze 2 inne.
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

czw gru 29, 2005 9:40 pm

O to Ci chodzi. GG miał duzó więcej mieczy. Kolekcjonował te po zabitych przez siebie Jedi, a było ich wielu, bardzo wielu...
SethBahl pisze:
Miała polecieć za GG na jego statek i tam zostać zabita (jak na załączonym obrazku). Następnie Lucas się rozmyślił, decydując że da jej jeszcze trochę pożyć.

Oznaczało to że Mistrzyni Shaak Ti kierowała obroną świątyni Jedi podczas szturmu wojsk dowodzonych przez Skywalkera. Dowodziła z pokoju medytacyjnego gdzie została zabita przez tego ostatniego.

Oczywiście scenę wycięto przy montażu. Jak znajdę na dysku fotki to dorzucę.

Te fotki z obrony świątyni są u nas na stronie w newsie którymś, miłego szukania :) A jeśłi chodzi ośmierć Shaak-Ti, to Lucas jednak uznał za oficjalną wersję, że usmiercił ją GG, stąd jest ta scena w materiałach dodatkowych na DVD :)
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

czw gru 29, 2005 9:42 pm

Szkoda... bo to trochę idiotyczne moim skromnym zdaniem...
Bo jak ta biedna Jedajka miała się znaleźć na tym okręcie? Przecież nie analogicznie jak duet K-S.
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

czw gru 29, 2005 9:44 pm

A moze GG ją pokonał i uprowadził razem z Kanclerzem??
 
RG

czw gru 29, 2005 9:46 pm

Może została wysłana wcześniej z misja ratunkową. A może została uprowadzona razem z kanclerzem. Ale jakoś sie znalazła i została zabita. Szkoda , że nie zostalo to dodanae do filmu , a jedynie jako jedna z usuniętych scen.
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

czw gru 29, 2005 9:49 pm

W sumie scena nic, a nic nie wnosiła do fabuły i przydługa była, więc dobrze, że ją wywalili. Było kilka ciekawszych, które mógł Lucas wstawić w to miejsce, ale co tam, EIII jest jakie jest, ale jest i za to mozemy być wdzięczni :)
 
RG

czw gru 29, 2005 9:53 pm

Tylko nie mów , że wolałbyś te sceny z Padme i pozostalymi senatorami. Którzy tak sobie gadaja i gadaja i końca nie widać.

Wracając do generała. To jak na takiego świetnego szermierza , to nie popisał się. Juz po dwóch minutach walki z Obim , nie miał dwóch dłoni.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

czw gru 29, 2005 10:03 pm

KhameirSarin pisze:
A moze GG ją pokonał i uprowadził razem z Kanclerzem??

Pokonał. Zabił przy tym dwójke innych Jedi. Pokonał, związał czymś żółtym co świeciło, przykuł do sufitu i zostawil przy życiu. Następnie zabrał Kanclerza i czmychnął na promik.

Potem wpadł z wizytą Mace i zrobił GG masaż klaty. Promik odleciał i zaczął strzelać, Mace skoczył na 3km do góry poodbijał strzały opadł na zieimie wszedł do budynku i znalazł Shaak Ti, która przywitała go slowami "I've failed"

Cały CW :(.
 
RG

czw gru 29, 2005 10:14 pm

SethBahl pisze:
Mace skoczył na 3km do góry


Czy to prawda? Na 3km?????????!!!!!!!!!!!!!!!
Mniejsza z tym. Ktoś napisal , że generał posiadał serce , mózg i płuca , po to by być mądrzejszym. mam pytanko - jak płuca i serce wpływaja na inteligencje? Bo z mózgiem to sie zgodze.
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

czw gru 29, 2005 10:23 pm

A no nie wpływa. Ale pomoga utrzymać przy życiu, co w przypadku GG jest niedorzeczne, gdyż GG nie miał układu krwionośnego. A może miał? Ale wszyscy wiemy GG miał serce, płuca i mózg (oczy, usta). Nie wiem po co mu serce i płóca... inwencja tworcza GL. :)

Co do CW. A no Winud skoczyl dosyć wysoko. ;) Teraz poracuje nad recka z CW, takze za jakis czas bedziecie mogli sobie przypomniec co nieco.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

czw gru 29, 2005 10:25 pm

Royal Guard pisze:
Czy to prawda? Na 3km?????????!!!!!!!!!!!!!!!

To jest Clone Wars :(. Skok na 3km to akurat najmniejsze w skali przegięć... :(.
BTW. W Regulaminie było coś o ilości znaków zapytania i wykrzykników...

Royal Guard pisze:
Mniejsza z tym. Ktoś napisal , że generał posiadał serce , mózg i płuca , po to by być mądrzejszym. mam pytanko - jak płuca i serce wpływaja na inteligencje? Bo z mózgiem to sie zgodze.

A co miałeś z biologii? :|.
Miał je bo miał ludzkie ciało połączone z metalową konstruckją. Tzw. Bio-cyborg.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość