Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

pn sty 31, 2005 11:23 am

Jest takie śmieszne stworzenie w mitologii greckiej, co się Hekatoncheiros nazywa - po Naszemu to będzie Sturęki. Zmieniłem drugi człon wyrazu na nieistniejące w grece słowo "psychos" - które ma mniej więcej oddawać polskiej "-duszny". W ten sposób powstał Hekatopsychos (właściwie powinno być Hekatonpsychos) czyli "ktoś o stu (wielu) duszach" - "studuszny". Ot i cały sekret ;)
Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Arkhir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 359
Rejestracja: śr sty 19, 2005 4:22 pm

śr lut 02, 2005 2:06 pm

Mój "nick" jest straszliwie trywialny. Otóż gdy kiedyś zaczynałem grać w pewnego MUD'a (Killerem zwanym) i nie miałem pomysłu na imię dla mej pierwszej postaci. Na szczęście niegdyś znajdował się na stronie głównej MUD'a generator imion, więc skorzystałem z niego. Wyskoczył mi właśnie Arkhir. Mi się podoba :-)
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

śr lut 02, 2005 3:55 pm

Filio

Hmm....fajna historia bedzie :D
Kiedy mialem okolo 5 lat, gralem sobie u kuzyna w GTA 1. Wtedy chcialem wymislic jakies gansterskie (:wink:) imie, wiec dodalem O do imienia.
I zamiast Filip, jest Filio.
Pozniej mnie rodzinka tak nazywala, i kumple tez.
Mi sie podoba, reszcie sie podoba, jest fajnie.
Oczywiscie moje postacie maja inne imiona, ale to juz inna historia.

Pozdrawiam
Filio
 
Kaeralonn
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pt lis 26, 2004 9:59 am

śr lut 02, 2005 4:05 pm

Mój nick pochodzi z ksi±¿ki "Antologie Krainy Cieni" z serii FR.
Kaeralonn to pewien czarny charakter :twisted:
Ten nick te¿ siê ³adnie skraca: Kaer :)
Mi siê podoba...
Pozdrawiam
 
Horr
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 859
Rejestracja: sob lis 16, 2002 10:24 am

śr lut 02, 2005 4:55 pm

Fallout 2 to jedna z moich ulubionych, je¶li nie ulubiona gra komputerowa. A ¿e Big Bad Boss w niej wystêpuj±cy - Frank Horrigan - zrobi³ na mnie za pierwszym razem niema³e wra¿enie (<span style='font-size:16pt;line-height:100%'>"£aaa, jaki on wieeelki... A jaki ma fajny power armor! A jakiego ma gnata wyr±banego! Oj..."</span>), to przy wyborze nicka wybór pad³ w³a¶nie na Horrigan. Niedawno przyci±³em go do Horr - brzmi gro¼niej, bardziej blu¼nierczo i barbarzyñsko :P.
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

śr lut 02, 2005 5:14 pm

Bosz... mój nick to dopiero...
Zaczê³o siê od Grzbietok³uja. Pewnego dnia, bez niczego, nazwa³ mnie Besti±. Powtarza³ to dosyæ czêsto, w koñcu siê lekko przyjê³o. Parê tygodni pó¼niej, czarny kedzior o¶wiadczy³. ¿e Bestia to taka lamerska ksywa. Lepszy Demon. To mi siê spodoba³o, wiêc zacz±³em kombinowaæ, co z tym nikiem zrobiæ, ¿eby nie by³ taki krótki. Gasz... wymy¶la³em wiele, ale w koñcu wpad³em na jak¿e genialny pomys³ dodania literki ''o''. Zosta³o Demoon, potem jeszcze doda³em wykrzyknik. Okaza³o siê z³ym pomys³em.
Wpisa³em siê jako Demoon mimo odwiecznego zami³owania do nieumar³ych. Wreszcie ca³kiem niedawno uda³o mi siê znale¼æ odpowiadaj±cy mi avatar, wiêc nick pasuje do avatara.
PS: Kiedy¶ chcia³em mieæ Mefistopheles, ale to by by³a ju¿ totalna lama...
Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Don Pedrosso
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 170
Rejestracja: pn lut 28, 2005 10:24 am

śr lut 02, 2005 5:52 pm

Pedrosik. Hmm zaczęło się chyba 6 lat temu. Wyszła wtedy reklama kawy Pedros :D. A mam z nią wspólnego to, że mężczyzna reklamujący tą kawę ma tak samo na nazwisko jak ja :) . Kumple po usłyszeniu tej reklamy zaczęli mówić tak na mnie. A nazwiska domyślcie się sami :D
 
MarcouMG
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 308
Rejestracja: pn wrz 08, 2003 8:02 am

śr lut 02, 2005 7:42 pm

Zaczê³o siê dawno temu, w SP, od Marco, ale zrezygnowa³em szybko, gdy¿ zawsze by³ ten nick zajêty... Wymy¶li³em co¶ orginalniejszego - Marcou.:)
I tego nicka u¿ywam obecnie wszêdzie...
...no prawie, wyj±tek to gg: Macs_spy - nawi±zanie do imienia i nazwiska, zapraszam do zabawy, zgadnijcie jak mam na imiê i nazwisko ;)
Na tym forum zrobi³em MarcouMG z powodu przewagi w moich do¶wiadczeniach rpgowych bycia MG.
 
Sacrus__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 481
Rejestracja: śr wrz 15, 2004 3:30 pm

śr lut 02, 2005 9:05 pm

Nick mój Simoon powsta³ kilka lat temu, kiedy to zaczyna³em grac w Jedi Academy. Szuka³em dla siebie odpowiedniego nicka...Szymon-banalne...Simon-za proste...a po dodaniu jednego "o" powsta³ nick idealny-Simoon!

Teraz u¿ywam nicku ThoriN, imienia mojej pierwszej postaci w DnD i wymy¶lonej do pewnego klanu ksywki. Wywodzi siê on jeszcze z lat dzieciêcych, a mianowicie 2-3 klasa podstawówki, kiedy to mój wychowawca poleci³ mi przeczytanie Hobbita. Dzielny krasnolud Thorin Dêbowa Tarcza najbardziej przypad³ mi do gustu, bo by³ taki mê¿ny i nie kojarzy³ mi siê z grubym pijaczyn± jak np. Balin, Dwalin...

A na forum mam jeszcze stary nick, bo konto zak³ada³em za jego czasów...
 
Grumfer
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: pn lis 17, 2003 3:09 pm

czw lut 03, 2005 4:42 pm

Mój nick, Grumfer, powsta³ w mojej chorej (krasnoludzkiej) pod¶wiadomo¶ci. Bêd±c fanem krasnoludzkiej rasy, szuka³em odpowiedniego imienia dla przedstawiciela krasnoludów i znalaz³em. Mo¿e nie ka¿demu pasuje to imiê do krasnoluda, ale dla mnie jest idealne. Na ka¿dym forze, w ka¿dej grze, ka¿dej postaci w erpegach (tylko krasnoludy) dajê to imiê... chore, no nie ??? :D
 
Awatar użytkownika
joseph__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: czw mar 25, 2004 3:45 pm

czw lut 03, 2005 5:28 pm

chore, no nie ???


Dla mnie nie, ja również uwielbiam ta rasę i nie widzę niczego zdrożnego w używaniu jednego imienia a Grumfer jest jak najbardziej dobre :D
 
Defender
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: sob lis 06, 2004 9:41 pm

czw lut 03, 2005 8:21 pm

Defender... niby nic organilnego, ale pytanie...Defender czego? Mo¿e sugerowaæ siê moim avatarem? :) Sami os±d¼cie :)

Chcia³em mieæ taki tajemniczy a zarazem banalny nick "Defender" pasowa³o idealnie, a kszty tajemniczo¶ci dodaje fakt, ¿e tak naprawde nie wiecie czego jestem obroñc± :)
 
Horr
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 859
Rejestracja: sob lis 16, 2002 10:24 am

czw lut 03, 2005 11:24 pm

<!--QuoteBegin-Defender+-->
Defender pisze:
<!--QuoteEBegin-->Defender... niby nic organilnego, ale pytanie...Defender czego? Mo¿e sugerowaæ siê moim avatarem? :) Sami os±d¼cie :)

Chcia³em mieæ taki tajemniczy a zarazem banalny nick "Defender" pasowa³o idealnie, a kszty tajemniczo¶ci dodaje fakt, ¿e tak naprawde nie wiecie czego jestem obroñc± :)

Na pewno nie obroñc± poprawnej polszczyzny.
 
Ryanik__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: sob sty 08, 2005 4:14 pm

czw lut 03, 2005 11:30 pm

Moja ksywa jest poprostu rozwiniêciejem, tego jak nazywaj± mnie kumple.
Otu¿ po obej¿eniu filmu "Szeregowiec Ryan" kumple zaczeli do mnie wo³aæ Ryan ( nie wiadoma dlaczego 8) ). Ja j± tylko trochê podrasowa³em :mrgreen: )
 
Defender
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: sob lis 06, 2004 9:41 pm

pt lut 04, 2005 1:34 pm

<!--QuoteBegin-Horr+-->
Horr pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Defender+-->
Defender pisze:
<!--QuoteEBegin-->Defender... niby nic organilnego, ale pytanie...Defender czego? Mo¿e sugerowaæ siê moim avatarem? :) Sami os±d¼cie :)

Chcia³em mieæ taki tajemniczy a zarazem banalny nick "Defender" pasowa³o idealnie, a kszty tajemniczo¶ci dodaje fakt, ¿e tak naprawde nie wiecie czego jestem obroñc± :)

Na pewno nie obroñc± poprawnej polszczyzny.


Owszem tego nie jestem obroñc± ;]
Nie cierpie ortografi(staram siê pisaæ poprawnie), a w szczegulno¶ci gramatyki (podkre¶l zdanie podrzêdnei z³o¿one na niebiesko -_-)
 
Kubol
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 146
Rejestracja: czw paź 28, 2004 5:45 pm

pt lut 04, 2005 4:33 pm

Mój nick wzi±³ siê od mojego imienia. Oczywi¶cie by³o to za czasów podstawówki. Teraz w gimnazjum wol± na mnie wo³aæ ¦wiêtu¶ albo co¶ w tym stylu (od nazwiska :lol: ). Ja osobi¶cie wolê siê teraz podpisywaæ Qbol (ale szpan no nie :mrgreen: ).
 
Awatar użytkownika
Canthir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1053
Rejestracja: wt cze 27, 2006 5:13 pm

pt lut 04, 2005 5:00 pm

Canthir -> Imie mojej pierwszej postaci wygenerowane przez programik EBoN. Imię mi się baaaardzo spodobało i odtąd je/go używam.

Kinek_F1 -> Oooo, to długa historia. Ponieważ mam na imię Mieczysław, a takie słowo nie przejdzie dwu/trzylatkowi przez gardło rodzice nazywali mnie zdrobnieniem. Wyglądało to tak:
Mieczysław -> Miecio -> Miecinek -> Kinek

Ponieważ swego czasu byłem fanem Formuły 1 (nadal mnie to interesuje, ale już mniej) to dodałem sobie końcówkę F1. Znaczek "_" potrzebny był do gier, które nie trawia spacji...
W szkole najczęściej koledzy mówią na mnie Mietek, co mnie przez kilka lat strasznie wnerwiało, ale nie wiem czemu...

Pozdrwiam

Kinek_F1 <-> Canthir :lol:
 
Nithhogg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 02, 2004 5:56 pm

pt lut 04, 2005 6:45 pm

Mój nick: "Nithhogg" pochodzi od imienia smoka/żmiji w mitologi norweskiej...
 
Awatar użytkownika
Seadragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 9:58 am

wt lut 22, 2005 3:06 pm

Mój jest dokładnie przemyślany i z korzeniami.

Otóż: urodziłem się 11 lutego - jestem Wodnikiem
I urodziłem się w 1988 - roku Smoka

Sumując wyszedł wodny smok, a po podrasowaniu Seadragon. :D
 
Christopher__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1204
Rejestracja: pt lis 26, 2004 7:23 pm

wt lut 22, 2005 3:58 pm

Niez³e... te¿ siê nad czym¶ takim zastanawia³em, ale nie uda³o mi siê podrasowaæ mojego Smokokozioro¿ca ;) (styczeñ 89 to jeszcze rok Smoka, a miesi±c Kozioro¿ca...)

Heh, mo¿e kozioro¿ec z na³o¿onym szablonem pó³smoka? :twisted:
 
Awatar użytkownika
Prophet
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 174
Rejestracja: śr mar 02, 2005 6:50 pm

wt lut 22, 2005 5:16 pm

No cóż, ja kiedyś byłem na wyjeździe (kawałek Europy się zwiedziło). Byłem w złym nastroju, i natychmiast po zapoznaniu sie z współpasażerami, zacząłem "krakać". Pierwsza reakcja: "A ty co - prorok?" Co gorsza większośc tych "katastrof", które zapowiedziałem, rzeczywiście miała potem miejsce. I tak utarł się "prorok". Potem, kiedy zacząłem się uczyć się niemieckiego, pomyślałem, żeby to sprawdzić. W słowniku stało "der Prophet". Skróciłem do "Prophet" i tak zostało. Niestety, gdy logowałem się na tym forum, nie wiedziałem, że istnieje "The Prophet"... Dla informacji publicznej - mój pseudonim czyta się z niemiecką, nie angielską wymową!
 
Łoker
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 12, 2005 9:38 pm

wt lut 22, 2005 6:16 pm

Mój nick powsta³ gdy pewnego piêknego dnia kole¿anka mnie zaprosi³a na popijawe na dzia³ke. Podczas czekania na kolege ktury poszed³ kupiæ alkochol nawi±za³a siê dyskusja której tematem by³o imiê stra¿nika texasu. Kto¶ tam rzuci³ £oker i... no i nic poszli¶my do jakiej¶ obcej mi dziewczyny na chate i jak ju¿ troche wypili¶my kto¶ nazwa³ mnie £oker i reszcie siê przyje³o.
 
Master of Mint
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: sob cze 04, 2005 10:01 pm

wt lut 22, 2005 8:11 pm

Ja chciałem być czegoś mistrzem :) Ale czegoś fajnego... no i pewnego dnia wpadłem na Masterminda... ale lekko to zmieniłem żeby było z jajem.
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

wt lut 22, 2005 8:38 pm

Otó¿: urodzi³em siê 11 lutego - jestem Wodnikiem  
I urodzi³em siê w 1988 - roku Smoka


OMG gdybym mia³ tak rozumowaæ to bym by³ ¶wink± morsk± (wodnik z koñcówki roku ¶wini) :? Mój nick za¶ pochodzi z oczywistego ¼ród³a: BG2. Po prostu bardzo spodoba³a mi siê tamta postaæ i tyle ;]
 
B
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: śr sty 12, 2005 5:24 pm

śr lut 23, 2005 7:58 pm

Ja mia³em siê wpisaæ tutaj pod inn± ksywk± ale by³a ju¿ zajêta.
Wiêc zapoda³em ksywkê któr± bardzo rzadko u¿ywali dwaj moi koledzy w liceum.
Jest to pierwsza litera mojego imienia.

AAA by³bym zapomnia³. Je¶li kto¶ czyta moj± ksywkê to po angielsku proszê a nie po polsku. Czyli Bi a nie Be. :D
 
Kagami
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: pt sty 14, 2005 5:13 pm

śr lut 23, 2005 11:07 pm

Oj... sporo mia³em nicków, dla przyjació³ w ¿yciu jestem Jarosz (od imienia Jaros³aw), a na Necie korzystam z dwóch: : Kagami i Cid. ;)

Cid to od postaci z Final Fantasy VII - Cida Highwinda, bohatera o niewyparzonej gêbie, ale z³otym sercu. Tak polubi³em t± postaæ, ¿e musia³em co¶ od niej wzi±æ. ;) Z tego nicka korzystam ju¿ baaardzo d³ugo i bêdê korzysta³ nadal... jest super. :]

Kagami to od postaci z gry The Last Blade 2 - mojej ulubionej. Lecz tak¿e od postaci z DnD: postaci, w stworzenie której w³o¿y³em naprawdê wiele si³ i uczucia. Mo¿e którego¶ dnia przedstawiê j± na forum. ;)

Dlaczego nie wybra³em na to forum nicka Cid? Poniewa¿ Kagami to moja postaæ do DnD, a to forum w³a¶nie o nim jest, wiêc uzna³em, ¿e to bêdzie pasowaæ. :)
 
jestrab__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 11:25 am

ndz lut 27, 2005 9:16 pm

Geneza mojego nicka? Heh, wstyd siê przyznaæ, ale nie znam. Oryginalnie "jestrab" pochodzi od mojego nazwiska (odciêto tylko koñcówkê "ek"). Lecz kto to wymy¶li³, to nie wiem zbytnio, gdy¿ przej±³em ten nick po bracie, hehe. Oficjalnie to ja jestem Junior Jestrab, a my w dwójkê -> Junior & Jestrab. Poza tym ludzie zwi± mnie te¿ Marco, Marek (oryginalnie, hehe) i Arthas (pochodzi od imienia jednego z g³ównych bohaterów Warcraft 3, jakby kto¶ nie wiedzia³, tak z reszt± zwie siê moja g³ówna postaæ do D&D).
 
Tharivol__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 04, 2004 5:10 pm

wt mar 01, 2005 6:52 pm

Wybra³em z podrêcznika gracza 3ed pl (imiona elfów). Potem wyda³o mi siê jakie¶ takie lipne i zmieni³em je na "T'har", ale na tym forum zosta³o.
 
Samotny Z...
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 4:12 pm

pn mar 14, 2005 8:57 am

To bardzo proste :D !!!
Mieszkam w Takim mie¶cie gdzie jest dzielnica zwana" Pó³noc", czyli Pó³nocne Rubie¿a!!!
A co do tego Samotnego to pare pañ wie dlaczego :wink:
A resta pozostawie dla siebie :D
 
Diakih
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 16, 2005 2:11 pm

czw mar 17, 2005 8:20 pm

Kiedy¶ wymy¶li³em sobie imie dla postaci i tak jako¶ zosta³o :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości