Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Lunar190
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 9:33 pm

Geografia Świata Mroku

pt cze 04, 2010 11:31 am

przypomniał mi się staroć, który kiedyś skleiłem. Dzisiaj z perspektywy czasu (i przeczytanych podrów) widzę trochę błędów %-) ale miałem wówczas nieduże oparcie w znawcach i treściwych źródłach.walić śmiało

zrobiona przez lunara mapka polityczna sekt pod kątem wampira..
cóż.. cóż..

Obrazek
 
Awatar użytkownika
Lunar190
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 9:33 pm

Geografia Świata Mroku

ndz cze 06, 2010 7:50 pm

Ashirra powinna mieć znacznie mniejsze wpływy, prawda? Wśród Kuei-jinów istnieje wielu muzułman.

Nie wiem jak rozłożyć wpływy W Indiach. Ten kraj nie jest konkretnie opisany, choć istnieje w nim zarówno wiele Dworów Kuei-jinów jak i jest ojczyzną wielu tamtejszych odmian i linii krwi. Sugeruję się Blood Sacrifice czy Secrets of Thaumaturgy gdzie jest wprowadzona hinduska odmiana Magii Krwi wraz z jej użytkownikami. W dodatku Indie to ojczyzna takich klanów i linii krwi jak Ravnos, odłam Setytów, czy też mniej znani Nagaraja (współpracujący z Kuei-jinami swego czasu, za czasów Prawdziwej Czarnej Dłoni).

Ameryka Łacińska chyba zgodnie z założeniem jest pół-sabatnicza pół-niezależna hm?
Karaiby - podejrzewam, że głównie Sabat
Rosja, Syberia - myliłem się wówczas. Związkiem Radzieckim rządziła niezależna rada Brujah (niezależna od Camarilli), zaś wraz z przebudzeniem demonicznej Baby Jagi zrobiła się czystka i teren w sumie jest niczyj. Tj. powinien być szary albo czerwono-szary, jak uważacie? Mało kto ma odwagę się zapuszczać i takie dzikie tereny to gratka do Wilkołaka i w istocie, plemiona się tam roją.

Wyznaczenie granic Drugiego Tchnienia Kuei-jinów jest trudne, choć ustaliłem, że to głównie Królestwo Środka i co to jest za nie brane wg. Rodziny Wschodu (Chiny, Korea, Japonia, chyba Mongolia, pewnie Indie, kraje indonezyjskie i polinezyjskie, potraktowane ogółem po masoszemu).
- Co więcej, Drugie Tchnienie występować zaczęło również w Chinatown (wiąże się to z inwazją Kuei-jinów na Zachód?) i dlatego dwie duże kropy przy dwóch dużych miastach na wybrzeżu Ameryki jako wpływ Rodziny Wschodu. hm..

Jako swoistą stolicę Sabatu traktować należy przepotężne miasto gąszczu, syfu i tygiel narodów, Meksyk.

Izrael i Autonomia Palestyńska - tematy dziwnie i niepokojąco pomijane przez autorów Świata Mroku. O Jerozolimie wiemy, że jest tyglem trzech potężnych religii abrahamowych. Powinna być pod wpływem Ashirra, ale dałem z jakiegoś powodu Camarillę. Sam nie wiem.

Północna Kanada i Grenlandia? - powinny być puste, ale dałem automatycznie czerwień Camarilli :/

Hebanowie Królestwo - oparłem się głównie na Kindred of the Ebony Kingdom, tabelce, gdzie były wynienione wszystkie kraje Afryki, ich populacje, gęstość, PKB, etc. Kursywą były zaznaczone wszystkie nie należące do Hebanowego Królestwa. Toteżwszystkie są zaznaczone.
Niektóre z nich zahaczają się z wpływami Ashirra. No bo ja głupi myślałem, że Ashirra wszędzie gdzie islam i nie wiem czy się myliłem, czy nie. W każdym razie Ashirra to nie to samo co kiedyś w Veil of Night (dodatku do Dark Ages), a dzisiaj jest o wiele mniejszą sektą opisaną jedynie w Cairo by Night wzmiankowo. Może ktoś mnie oświeci?
- Madagaskar jest błędnie zaznaczony, gdyż należy do Hebanowego Królestwa.

Australia - powinna być pół-sabat, pół-cama

Wolne Stany Anarchistyczne - dałem tam gdzie słyszałem, że istnieją. Kompleks Zachodniego Wybrzeża oraz cośtam na północy ^^

Europa, trzy kwestie:
- obecność Sabatu? czytałem, że w Skandynawii przebudził się i sformował Sabat. Z kolei Hiszpania jest długo zapomnianą stolicą Lasombra, ale chyba wciąż mimo emigracji na Nowy Świat, pozostało w niej wielu członków klanu, zwłaszcza starszych, hm? Nieznana obecność sabatu w innych krajach.
- południowa Polska, Karpaty, Dzikie Pola, Ukraina, Węgry, Transylwania, czyli ojczyzna niezależnych Tzimisce, zwłaszcza Starego Klanu Tzimisce, którzy są jakby to.. niezależni? Czyli które regiony powinny pozostać szare, a nie czerwone, że należące do Camy? I czy w ogóle powinny zajść zmiany?
- Bałkany. Region dość niedostępny, głównie pod względem wydarzeń Wilkołaka. Po rozpadzie Jugosławii i zniknięciu czerwonego bata zaczęły się czystki i konflikty etniczne i religijne. Czy muzułmanie są na tyle uświadomieni, że słusznie zaznaczyłem wpływy Ashirra? Okrucieństwa i potworności wojny wywołały intensywną siłę Żmija i jego sługów w owym regionie. W jakimś podręczniku Wilkołaka było jasno napisane, że nikt stamtąd nie wrócił. Podręcznik był pisany we wczesnych latach 90. więc panowała jeszcze wojna, a NATO dokonywało nalotów. Dziś sytuacja jest nieco bardziej "pokojowa" ale wciąż pozostały zniszczenia, milicje, stany wyjątkowe, kalecy, ofiary, a i życie ani trochę się nie polepszyło, bo teraz władzę sprawują mafie. Mafie o zasadach takich jak rosyjskie, tj. mające wtyki w nowoutworzonych władzach. Zresztą. Serbia słynie z najsilniejszej szatki stręczycieli. Fakt, że jest pod nosem ojczyzny Czarnych Furii (Grecja) może tylko sugerować, że poleje się krew.
- W każdym razie nie wiem jakie wpływy miałaby mieć Camarilla w tym regionie, czy Ashirra czy Sabat. Czy region powinien pozostać bez-wpływowy, szary?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości