Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Marcin19
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1677
Rejestracja: pt maja 29, 2009 11:06 am

Glaaki i jego kult

ndz lis 15, 2009 4:47 pm

Witam wszystkich.
Przygotowując scenariusz do ZC postanowiłem uwikłać Badaczy w konflikt z kultem Glaakiego, a w ostateczności być może z samym Wielkim Przedwiecznym. Rozpocząłem od zbierania informacji na temat tej istoty i jej wyznawców. Sięgając do podręcznika głównego spotkał mnie bolesny zawód. Poza dokładnym opisem wyglądu zewnętrznego Glaakiego i sposobu w jaki pozyskuje kolejnych wyznawców, zamieszczono tam bardzo niewiele danych. W szczególności interesuje mnie pochodzenie Przedwiecznego, a także jego motywy, ewentualni sojusznicy bądź wrogowie. Na temat kręgu kultystów wiem tyle, że są to ożywieńcy - niewolnicy, którzy zamieścili swą wiedzę w dwunastu opasłych tomach "Objawień Glaakiego". Byłbym wdzięczny za każdy strzęp informacji, ewentualnie oryginalne pomysły jak uatrakcyjnić kult Przedwiecznego.

Wiem, że Glaaki został opisany w opowiadaniu "The Inhabitant of the Lake" - ze zbioru "The Inhabitant of the Lake and Less Welcome Tenants" autorstwa J.Ramseya Cambella. Czy można pozyskać tę książkę w formie ebooka?

Pozdrawiam
 
Michał Próchniak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 12:45 am

Re: Glaaki i jego kult

czw lis 19, 2009 5:56 pm

Opis "Revelations of Glaaki" znajduje się na stronie "Mythos Tomes". Jeżeli po wejściu na stronę będziesz miał trudności z jego znalezieniem (zawiera wiele materiałów) wejdź na angielską Wikipedię i wpisz hasło "Glaaki". Będzie tam bezpośredni link pod koniec artykułu.
Podoba mi się pomysł na scenariusz z Glaaki. Napiszesz, jak Ci wyszedł?
 
Awatar użytkownika
Marcin19
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1677
Rejestracja: pt maja 29, 2009 11:06 am

Glaaki i jego kult

czw lis 19, 2009 6:37 pm

Zarys fabularny mogę przedstawić już teraz - właściwie rozgrywka już jest w toku.

Trzeba zaznaczyć że sesja prowadzona jest dla jednego Badacza, tak więc siłą rzeczy ma charakter śledczy, z elementami survival horroru (co mi w zupełności odpowiada).

Badacz zostaje uwikłany w konflikt z kultem Glaakiego, poprzez swojego wuja - ekscentrycznego podróżnika i badacza jezior. Ten jako nieudany produkt przeistoczenia w nieumarłego niewolnika, postanawia popełnić samobójstwo, zostawiając dla badacza tylko wąskie poszlaki dotyczące ostatniego obiektu swoich badań. Im bardziej Badacz wgryza się w notatki wuja, tym bardziej zbliża się do siedziby Glaakiego, narażając się na kontakt z niewypowiedzianym złem.

To bardzo ogólny zarys fabularny.

Co do samego kultu Glaakiego postanowiłem podzielić go na cztery kręgi wtajemniczenia. Każdy z kręgów (zwanych "Strażą") znajdowałby się pod patronatem innej konstelacji gwiezdnej, widocznej tylko w jednej porze roku. Poszczególni członkowie straży przybierali by przydomki gwiazd wchodzących w skład danego gwiazdozbioru. Oni byliby też autorami dwunastu ksiąg objawień.

Co do linków: dzięki :) ale natrafiłem na nie wcześniej
Ostatnio zmieniony czw lis 19, 2009 6:38 pm przez Marcin19, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości