Zrodzony z fantastyki

 
morgis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 17, 2017 3:46 pm

Goblin/Rouge rozwój postaci na 4lvl

wt paź 17, 2017 8:51 pm

Witam wszystkich serdecznie.
Osiągnąłem swoim Goblinem/rouge 4 lvl i mam wątpliwości jak dalej rozwijać swoją postać. Biegam z dwoma daggerami i jakbym wykorzystał Ability Score Improvement do dex tylko to moje ataki były by +5AB i 1d4+ 4piercing drugi dagger tylko 1d4. Czy lepiej iść w Feat?  A jak Feat to z ciekawszych widze: defensive duelist, dual wielder, charger, savage attacker, weapon master. Co jest lepsze ? 
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Re: Goblin/Rouge rozwój postaci na 4lvl

czw paź 19, 2017 8:51 pm

Grasz goblinem z Volo's Guide to Monsters? Ten z DEX +2 i CON +1? Trochę słaby wybór, bo zupełnie marnuje się zdolność nimble escape :/ Sugeruję też zmienić sztylety na shortswordy – możesz to zrobić, a dwa razy 1d6 zamiast 1d4 to różnica.
Do rzeczy jednak: podaj dokładnie swoje atrybuty.
Defensive duelist to marnotrawstwo, zobacz, że będziesz miał później w reakcji uncanny dodge. weapon master to jakaś totalna tragedia, jesteś biegły we wszystkim, czego potrzebujesz. DEX będzie praktycznie zawsze najlepszy, bo podnosi: AB, obrażenia, AC, popularny rzut obronny i inicjatywę. Żaden atut tyle nie da, chyba, że rozmyślasz bardzo specyficzny build. Lucky z kolei jest mocniejsze od wszystkiego, co wymieniłeś. 

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości