Zrodzony z fantastyki

 
Mythos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:50 am

Gra o Tron CCG i Call of Cthulhu CCG

czw sie 26, 2004 2:48 pm

Po ciężkich negocjacjach i długim okresie oczekiwania, rozpoczynamy dystrybucję w Polsce gier firmy Fantasy Flight Publishing Inc. Są oni między innymi autorami gry karcianej A Game of Thrones, opartej na bestselerowej powieści R.R. Martina (w Polsce cykl ma nazwę Pieśń Ognia i Lodu), a także karcianej wersji Call of Cthulhu, edycja Arkham pojawi się w Polsce we wrześniu. Wkrótce na naszej stronie pojawią się gry planszowe tej firmy m.in. Gra o Tron, Runebound (z recenzji wynika iż jest to taka dopalona wersja Magii i Miecza:) i inne. Link do produktów http://www.mythos.pl/produkty.php?idarmii=32
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

czw sie 26, 2004 3:32 pm

No nareszcie CoC CCG, w którą z lubieżną przyjemnością wgryzę swoje zęby :) . Tak trzymać!!!
 
Awatar użytkownika
Damerien
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 3:24 pm

czw sie 26, 2004 6:42 pm

Czy te gry planszowe będą posiadały jakieś spolszczenie?

Ile będą kosztować?
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

czw sie 26, 2004 6:58 pm

Damerien pisze:
Ile będą kosztować?


Koszty do gry o tron są pod linkiem :)
 
Awatar użytkownika
Drozdal
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1269
Rejestracja: pt lip 18, 2003 2:52 am

sob sie 28, 2004 5:54 am

...a także karcianej wersji Call of Cthulhu, edycja Arkham pojawi się w Polsce we wrześniu

MIalem okazje przetestowac ta karcianke na Genconie. Jezeli ktos jeszcze pamieta starego (i dobrego) Mythosa, to CoC CCG nie ma z nim niz wspolnego. W przeciwienstwie do poprzedniczki, w ktorej ingerowanie w to co robil przeciwnik ograniczalo sie do minimum, nowa wersja nastawiana jest na czysta akcje. Tura gry to prawde mowiac jedno wielkie przygotowanie przed atakiem (proba ukonczenia/ptrzejecia/wykonania) na karte przygod (ktorych to 3 zawsze znajduja sie na stole). Przypomina to z zalozenia karcianego Shadowruna, ale w tym przypadku bedzie potrzeba wiecej niz jednego podejscia aby osiagnac cel. Jezeli sa osoby zainteresowane glebsza analiza rozgrywki dajcie znac.

Drozdal
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

sob sie 28, 2004 9:46 am

Drozdal: Interesują mnie takie fakty:
1. Jak ważne jest dobre zbudowanie decku? Czy można zrobić deck z przypadkowych kart i wymiatać, czy trzeba wszystko przemyśleć?
2. Czy nie ma kart w stylu "win-win situation" tzn. wystawiam jednego potworka (przykładowo) i wymiatam cały stół bo to super erka, foil, promo (niepotrzebne skreślić :razz: )?
3. Jak długo trwa rozgrywka (nie lubię karcianek, w które gra się dziesięć minut i zaczyna zabawę od nowa)?
4. Jak wyglądają karty? Z tego co udostępnili na oficjalnej stronie wynika, że rysunki wymiatają.
5. Jak w każdej karciance walka jest zapewne ważna, ale czy wszystko nie sprowadza się jedynie do niej?
I to tyle pytań nasuwa mi się w tej chwili do głowy.
 
Awatar użytkownika
Drozdal
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1269
Rejestracja: pt lip 18, 2003 2:52 am

ndz sie 29, 2004 2:19 am

Od razu musze stwierdzic, ze gralem jedynie preconstructedami uzyczonymi (i rozdawanymi) przez wydawce. O ile sie nie myle mozna je sciagnac z ich strony wydrukowac i poprobowac.

Sting667 pisze:
Drozdal: Interesują mnie takie fakty:


1. Jak ważne jest dobre zbudowanie decku? Czy można zrobić deck z przypadkowych kart i wymiatać, czy trzeba wszystko przemyśleć?

Wyszla tylko podswawka w grze znajduje sie siedem frakcji, wiec na razie o przemyslanych strategiach nie ma mowy, proste dwu, moze trzy-kartowe comba, aby gra nabrala smaczku bedzie trzeba poczekac na przynajmniej dwa dodatki, aby baza kart sie rozbudowala :)

2. Czy nie ma kart w stylu "win-win situation" tzn. wystawiam jednego potworka (przykładowo) i wymiatam cały stół bo to super erka, foil, promo (niepotrzebne skreślić :razz: )?

Nie wiem, nie kupilem zanych kart.

3. Jak długo trwa rozgrywka (nie lubię karcianek, w które gra się dziesięć minut i zaczyna zabawę od nowa)?

Bez zadnego przygotowaniz z mojej strony (kumpel gral raz w demo) - tlumaczenie zasad i pierwsza rozgrywka (ze sprawdzaniem zasad z instrukcja zajela kolo godziny i dwudziestu minut), druga gra (zamienilismy decki) trwala jakies 45 - wiec niezbyt dlugo jak na takich laikow jak my :)

4. Jak wyglądają karty? Z tego co udostępnili na oficjalnej stronie wynika, że rysunki wymiatają.

70% ilustracji jest przepieknych, reszta dobra koszmarkow nie stwierdzilem.

5. Jak w każdej karciance walka jest zapewne ważna, ale czy wszystko nie sprowadza się jedynie do niej?

Gra wywarla na mnie takie wrazenie, poniewaz glownym celem jest zdobywanie "misji", a jest to mozliwe tylko w fazie walki. Oczywiscie karty mozna zagrywac praktycznie zawsze (nawet w turze przeciwnika), a i postacie juz znajdujace sie na stole moga uzywac swych zdolnosci wtedy gdy sobie tego zarzyczymy. W sumie to przypomina to troszeczke magica, z uproszczonymi zasadami i ciekawszym zarzadaniem zasobami (mamy tylko 3 "zrodla z ktorych placimy za karty, a raz uzyte odnawiaja sie dopiero na poczatku naszej tury).

To tyle - moze cos o samiej rozgrywce?

Drozdal
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

ndz sie 29, 2004 10:00 am

Drozdal: Jeżeli nie sprawi Ci to żadnego problemu to możesz opowiedzieć co nieco o samej rozgrywce (struktura tury, zasoby, zasady skrótowo itd). Co prawda ściągnąłem sobie instrukcję, ale nie mam czasu się z nią chwilowo zapoznać bo mam masę spraw na głowie (nie wiem czy wiecie moi drodzy ile się trzeba namęczyć żeby otrzymać od państwa polskiego stypendium naukowe, które się prawnie należy :razz: ).
 
Awatar użytkownika
Drozdal
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1269
Rejestracja: pt lip 18, 2003 2:52 am

ndz sie 29, 2004 11:35 pm

Przedstawie najciekawszy (mozna by rzec innowacyjny) aspekt CoC CCG - mianowicie zarzadzanie zasobami. Kazdy z graczy posiada trzy lokacje (zrodla) z ktorych moze czerpac swe zasoby by zagrywac karty. Na poczatku rozgrywki trzy karty z reki umieszczamy pod swymi lokacjami (po jednej na lokacje). Swa ture rozpoczynamy od dociagniecia dwoch kart i jedna z nich mozemy umiescic pod swym zrodlem (wiec pozbywamy sie powoli kart z reki, aby miec mozliwosc wystawienia drozszych kart). Jak juz wspomnialem jest siedem frakcji w grze, i tyle samo kolorow kart. Zagrywajac karte musimy pokryc jej koszt w calosci z jednego zrodla (kladac na niego znacznik - na dodatek nadwyzka jest tracona) dodatkowo pod dana lokacja musi byc umieszczona przynajmniej jedna karta, ktora odpowiada kolorem karcie przez nas zagrywanej. Znacznikow pozbywamy sie na poczatku swojej tury. Jak widac jestesmy ograniczeni do zagrania 3 kart podczas tury swej i przeciwnika - bardzo mi to rozwiazanie przypadlo do gustu. Nie mam pojecia czy znajduja sie jakiekolwiek karty mieszajace w znacznikach na kartach zasobow - mam nadzieje ze beda :)

To na razie na tyle.

Drozdal
 
Awatar użytkownika
nataniel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czw maja 22, 2003 11:01 am

pn sie 30, 2004 6:41 pm

Damerien pisze:
Czy te gry planszowe będą posiadały jakieś spolszczenie?


do Gry o Tron spolszczenie jest dokladane przy zakupie w REBEL.pl.
do Runebounda spolszczenie "sie pisze".
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

śr wrz 01, 2004 4:30 pm

Wczoraj zagrałem sobie w Grę o Tron CCG i pierwsze wrażenie całkiem pozytywne - ładnie wykonane karty, ciekawe zasady, dość dynamiczna rozgrywka, fajnie się gra na wiele osób.
 
Mythos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:50 am

śr wrz 01, 2004 8:50 pm

Szczur zapomniał dodać, że wygrał rozgrywkę, nawet biorąc pod uwagę to, że część jego kart miałem "przez przypadek" w swojej talii:). Ale fakt Gra o Tron nabiera skrzydeł przy 3-4 graczach. W pojedynkach jeden na jedego wydaje się być mniej skomplikowana:)
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

pt wrz 03, 2004 3:24 pm

Skromny jestem po prostu Robercie :P
 
Mythos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:50 am

wt wrz 07, 2004 2:06 pm

Na naszej stronie pojawiła się juz możliwość rejestracji nadchodzących imprez dotyczących gier A Game of Thrones i Call of Cthulhu, rozpoczyna też funkcjonowanie ogólnopolski ranking graczy.

Więcej informacji tutaj:

http://www.mythos.pl/gwardia.php
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

wt wrz 21, 2004 1:41 pm

Hejka!
W końcu na kiedy jest ogłoszony termin premiery CoC CCG. Miała być połowa września, a teraz jest już raczej jego koniec, a o karcianym Zewie ani widu ani słychu... :cry:

Pozdrawiam!
 
Mythos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:50 am

śr wrz 22, 2004 2:34 am

Drobne opóźnienia na cle - Edycja Valyrian do Gry o Tron jaki i Call of Cthulhu dostępne są w naszym sklepie (od 30 min:) CoC na razie do jutra prowizorycznie w tej samej kategorii z Grą o Tron.
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

śr wrz 22, 2004 9:51 am

O jednym tylko w prowizorce zapomnieliście Mythos. Do CoC nie ma starterów :razz: (chodzi ofkorz o decki investigators i jakiś jeszcze jeden którego nazwy nie pamiętam. Bez nich nie da się grać. Po pierwsze mają 3 karty źródeł z których wystawiamy potworki, po drugie karty śledzt czy jak to się tam nazywa..) . Zaczekam aż się pojawią i zamówię...
 
Mythos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:50 am

śr wrz 22, 2004 10:06 am

My też na nie czekamy - producent sprzedał wszystko - ale da się temu zaradzić - do boosterów dodajemy demodecki za darmo które dostaliśmy od FFG - są w nich karty przygód.
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

śr wrz 22, 2004 10:19 am

To się od razu zapytam - jaki jest skład tego Demo Decka tzn. czy daje on oprócz kart przygód i kart źródeł podstawy dla jakiejkolwiek frakcji (w boosterach jest taki rozrzut kart, że trudno jest coś na ich podstawie zapewne złożyć)? Ile jest kart w rzeczonym demo decku?
 
Mythos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:50 am

śr wrz 22, 2004 4:32 pm

Odpowiem dokładnie jutro, ale sa dwa rodzaje demodeków - Investigators i Mythos. Jesli mnie pamiec nie myli w demodekach jest 30 kart.

Ok już wiem bo miałem w rękach - demodek to 30 kart Mythos i 30 Investigators (zmontowane są tak by sobie pograć więc znajdują się tam np. komplety commonów jak shotgun blast z deku Investigators) - tak więc może to stanowić podstawę do późniejszego grania.

Dodatkowo w demodeku znajduje się komplet przygód (tki sam jak w dekach startowych) i 6 kart królestw (także taki sam jak w deku startowym) do tego dochodzi jeszcze instrukcja w j. angielskim.
 
Mythos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:50 am

sob wrz 25, 2004 7:06 am

Do poniedziałku może być problem ze zrealizowaniem zamówienia otóż koszyk nie przyjmuje zamówień powyżej 3 sztuk jakiegolowiek towaru:) w poniedziałek to naprawimy - można to ominąć oczywiścia kilka razy realizując mniejsze zamówienie, lub po prostu składając zamówienie bezpośrednio na maila [email protected]
 
Awatar użytkownika
Elthil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pt lut 06, 2004 4:33 pm

pt paź 22, 2004 10:41 pm

Mam pytanie- nie grałam nigdy w karcianki (no kiedyś w podstawówce, ale to była straszna amatorszczyzna, no i było to dawno), także kompletnie się na tym nie znam. Natomiast jestem wielką fanką Martina i pomyślałam, że fajnie byłoby spróbować.. Czy dostępne są gdzieś zasady, tzn. bo to, co dla Was jest oczywiste, dla mnie raczej nie będzie. Więc może jest jakaś strona czy coś?
 
Mythos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:50 am

pt paź 29, 2004 6:43 pm

Witam,

Tutaj można znaleźć informacje podstawowe Forum
 
Awatar użytkownika
Elthil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pt lut 06, 2004 4:33 pm

pt paź 29, 2004 8:36 pm

Mythos- wielkie dzięki, trochę to nadal dla mnie zagmatwane, ale tylko troszkę, więc dam chyba radę. Zastanawiam się nad wyborem rodu... Moimi ulubieńcami zawsze byli Starkowie... Choć z Lanniesterów lepsi intryganci... Hmm... Chyba jednak zostanę przy Starkach... Jakieś rady?
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

pt paź 29, 2004 11:10 pm

Starkowie są bardzo dobrą talią do bezpośredniego starcia i wklepywania przeciwnika.
Lannisterowie zaś mają tą zaletę, że skuteczniej działają przy pomocy intrygi (i przedewszystkim - da się nimi zebrać więcej pieniędzy). To ród raczej na dłuższe gry, podczas gdy Starkowie kończą szybko.
Tak mi się przynajmniej wydaje (a jak się myle to mnie Robert sprostuje :P )
 
Mythos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:50 am

śr lis 10, 2004 4:15 pm

No fakt, gra Starkami jest stosukowo prostolinijna - dużo silnych armii, nieźli bohaterowie - mogą mieć jednak spory problem z przeciwnikiem który ma silnie rozbudowaną talię na "intrygach". Mogą mieć też problem z inna "siłową" talią Targaryenami, zwłaszcza że ci otrzymali w ostatniej edycji "nieśmiertelne" smoki.

Lannisterowie, są bardzo uniwersalną stroną konfliktu, najbogatszą i posiadającą sporą ilość neutralnych sojuszników.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości