Zrodzony z fantastyki

 
Ganjialf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 176
Rejestracja: śr mar 26, 2003 10:41 pm

Gra orkami i podej¶cie ludzi do owych

pn kwie 14, 2003 4:02 pm

Gram teraz orkiem i nie wiem na co mogê sobie pozwoliæ w mie¶cie... Nie wiem, w których miastach odrazu zabito by mnie, a w których móg³bym sobie swobodnie przechadzaæ siê. <br /> <br />Proszê o pomoc
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pn kwie 14, 2003 4:10 pm

W do¶æ du¿ym uogólnieniu mo¿na powiedzieæ, ¿e w wiêkszo¶ci miast rz±dzonych przez z³ych, ork mo¿e liczyæ na "wyrozumia³o¶æ".
 
Ganjialf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 176
Rejestracja: śr mar 26, 2003 10:41 pm

pn kwie 14, 2003 6:13 pm

Darklord, jak mo¿esz to napisz, w których krainach móg³bym sobie pozwoliæ na takie wypady do miasta, bo z tego co wiem to raczej napewno by³oby to mo¿liwe w Moonsea. Zastanawiam siê jak przyjêliby mnie w Westgate... <br /> <br />Czy w pe³nej p³ytowej zbroi jestem do poznania? Tzn. czy jak jestem w takiej zbrojce to ludzie poznaj± we mnie orka? Przypuszczaj±c, ¿e he³m jest stosunkowo 'szczelny'...? Mi siê wydaje, ¿e poza moim wzrostem (7'1") to raczej nic by nie wskazywa³o na pochodzenie, chyba, ¿e orogi (Races of Faerun) s± równie ¶mierdz±ce co ich pobratymcy z gór :) Jak nie to bêdê musia³ sprawiæ sobie cap of disguise 8) <br /> <br /><< DO NOTKI PONI?EJ >> <br /> <br />Bardzo Ci dziêkuje Dark! <br />Niezmiernie mi to pomo¿e :) <br /> <br />Pozdrawiam
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pn kwie 14, 2003 6:28 pm

<!--QuoteBegin-Ganjialf+-->
Ganjialf pisze:
<!--QuoteEBegin-->Darklord, jak mo¿esz to napisz, w których krainach móg³bym sobie pozwoliæ na takie wypady do miasta[...]
<br />OK, niech bêdzie... <br />"Bezproblemowo": Zhentil Keep i prawie ca³y rejon Moonsea, ca³y Thar, Murann (w Amn, a aktualnie czê¶æ imperium Sythillijskiego), czê¶ciowo w Calimshanie, czê¶æ the North, czê¶æ Vaasy, czê¶ciowo the Savage Frontier, czê¶ciowo the Sword Coast North, ca³y Thay, czê¶ciowo Thesk. <br />Z pewnymi problemami: Waterdeep i inne miasta handlowe. <br /><!--QuoteBegin-Ganjalf+-->
Ganjalf pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]Czy w pe³nej p³ytowej zbroi jestem do poznania? Tzn. czy jak jestem w takiej zbrojce to ludzie poznaj± we mnie orka? Przypuszczaj±c, ¿e he³m jest stosunkowo 'szczelny'...?[...]
<br />Systemowo najlepiej robiæ test charakteryzacji, czy rozpoznaj± Ciebie mieszkañcy (za ukrycie twarzy przyznaæ premiê +2).
 
Ganjialf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 176
Rejestracja: śr mar 26, 2003 10:41 pm

czw kwie 17, 2003 5:25 pm

Jak my¶licie... czy orogi s± tak samo obrzydliwe i ¶mierdz±ce jak inne orki :?: Bo nie wiem jak mam odegraæ moj± postaæ do koñca :wink: , mi siê wydaje, ¿e s± raczej bardziej 'cywilizowane' i maj± wiêksz± og³adê... ale chêtniej wys³ucham opinii innych forumowiczów (szczególnie Darklorda :evil: ) 8) ...
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

czw kwie 17, 2003 5:30 pm

Jeśli orogi mają się do zwykłych orków, jak drowy do zwykłych elfów to nie wiem czy są bardziej cywilizowane. A zdradzać Cię może nie tylko wygląd, ale sposób poruszania się, mówienia, akcent itd. <br />A zawsze możesz zacząć odgrywać orka wyjątkowego który się myje/nie myje (nie wiem jak z tym u nich jest więc nie podaje jednej ewentualności).
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

czw kwie 17, 2003 5:44 pm

Orogi są bardziej cywilizowane od zwykłych Orków, są one również bardziej inteligentne. <br />Odgrywając Oroga pamiętaj że nie jest on bezmyślną maszyną do zabijania, a raczej cwaną istotą która wie co chce.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw kwie 17, 2003 6:50 pm

Dorzucê swoje trzy groszê :wink: . <br /> <br />Orogi s± czêsto do¶æ szczwanymi bestiami i potrafi± czêsto przej±æ funkcje przywódcze. S± dumne i pewne siebie. Lubi± walkê i w³adzê. <br /> <br />Mam nadziejê, ¿e trochê pomog³em :wink: .
 
Ganjialf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 176
Rejestracja: śr mar 26, 2003 10:41 pm

czw kwie 17, 2003 8:38 pm

<!--QuoteBegin-Darklord+-->
Darklord pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...] Mam nadziejê, ¿e trochê pomog³em  :wink: .
<br />Jasne, ¿e tak :mrgreen: , jak zawsze :wink: . Arag, Ty te¿ naturalnie pomog³e¶ :mrgreen: . Czyli jest dok³adnie tak jak my¶la³em... Hehe... tak, teraz jestem pewien, ¿e dobrze wybra³em 8) . <br /> <br />Wielkie DZIêKI i pozdrawiam! <br /> <br />By³bym zapomnia³... <br />Mo¿ecie mi powiedzieæ co¶ wiêcej o cywilizacji orogów w podmroku? Wiem wszystko to co jest zapisane w Races of Faerun, ale nic poza tym. Orogowie nie byli opisywani przedtem (tzn. w podrêcznikach do AD&D)? Nie wiem gdzie mogê siê dowiedzieæ o nich czego¶ wiêcej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości