Zrodzony z fantastyki

 
Crappy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 12, 2009 8:43 pm

Gra towarzyska - jaką talię wybrać?

czw mar 12, 2009 9:15 pm

Witam. Jestem nowym graczem, moje zasoby pieniężne ;] jak i te "karciane" nie są raczej zbyt duże. Zastanawiam się nad jakąś talię do gry z kumplami... ale w zakresie powiedzmy max. 50-70 zł... To niedużo, ale to mój początek... Wiadomo, że chciałbym talię mogącą grać z wszystkim, ale wiem, że ciężko taką znaleźć. Natomiast na pewno przydałyby się jakieś sposoby na elfy czy spalarki... Deck, który ma szanse z większością talii (nie chodzi o jakieś super wypasione turniejowe).

Oglądałem różne talie, od faeries bo Mono B destroy... Spalarki, kithkiny, elfy... I nie wiem, co wybrać, co by pasowało.

Może Mono B aggro na prowlach, przedstawiane przez Speca; może jakieś tanie kithkiny, może Mono B destroy/discard? Przyznam, że raczej nie chciałbym koloru niebieskiego i czewonego; najbardziej odpowiada mi czarny, jak nie - zielony/biały.

Macie jakieś propozycje, możecie mi pomóc? Sam nawet ułożyłem sobie Mono B destroy, ale... cena chyba mnie ostro przerosła. A szkoda, tak fajnie wyglądał :P Choć pewnie wiele wad miał.

Poradźcie, co byście zrobili na moim miejscu, jaką talię wybrali. Grając przeciwko praktycznie wszystkim kolorom ;]

Dzięki wielkie za pomoc i na koniec pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

czw mar 12, 2009 10:04 pm

No problem jak to mówią starzy i mądrzy górale. Poleciłbym ci elfiaki (jak każdemu), ale ich chyba nie chcesz. Jesli grasz w casualu to musi być duzo stworów. Spróbuj pokminić taki deck, czy mógłby cosik zdziałać. Spis zapożyczony od Roberta (Arthas Verley na tym forum):
4x [mtg=Wretched_Banquet]Wretched Banquet[/mtg]
2x [mtg=Nicol_Bolas,_Planeswalker]Nicol Bolas, Planeswalker[/mtg]
4x [mtg=Volcanic_Fallout]Volcanic Fallout[/mtg]
4x [mtg=Mulldrifter]Mulldrifter[/mtg]
2x [mtg=Vivid_Crag]Vivid Crag[/mtg]
2x [mtg=Vivid_Marsh]Vivid Marsh[/mtg]
4x [mtg=Savage_Lands]Savage Lands[/mtg]
4x [mtg=Crumbling_Necropolis]Crumbling Necropolis[/mtg]
4x [mtg=Obelisk_of_Grixis]Obelisk of Grixis[/mtg]
2x [mtg=Cruel_Ultimatum]Cruel Ultimatum[/mtg]
4x [mtg=Mountain]Mountain[/mtg]
6x [mtg=Swamp]Swamp[/mtg]
4x [mtg=Firespout]Firespout[/mtg]
4x [mtg=Demigod_of_Revenge]Demigod of Revenge[/mtg]
4x [mtg=Terror]Terror[/mtg]
4x [mtg=Cruel_Edict]Cruel Edict[/mtg]
Nie jest może aż tak tani jak barszcz, ale w 150 złotych powinieneś się zmieścić. Najpier jednak pokmiń czy taka konstrukcja miałaby w twoim meta rację bytu.
A co do innych decków to popróbuj na wizie jakieś elfy czy inne kitole, oczywiście w wersjach budżetowych.
 
Crappy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 12, 2009 8:43 pm

pt mar 13, 2009 3:24 pm

Hmm, dzięki za pomoc, zastanowię się i jeszcze poprzeglądam co nieco ;]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości