Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Ranald
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 12:59 pm

[Changeling: the Lost] Gra w 10 pytań

sob sie 22, 2009 8:17 pm

Witam. Mam od niedawna pewien problem i chciałbym go jak najciekawiej rozwiązać ,otóż prowadzę mym graczom już jakiś czas Standardowego nWoD'a lecz ostatniego czasu oglądali film "Labirynt Fauna" i bardzo spodobały im się klimaty Chanelingowe ale nie chcą rozstawać się z swymi postaciami więc chce poprowadzić prolog (porwanie, arkadia, ucieczka etc..) i przechodząc wreszcie do mojego problemu nie chce nakładać standardowo szablonu zagubionego na graczy lecz wymyślić coś na wzór gry w 10 pytań która pozwoli mi wyłonić do jakiego rodzaju zagubionego pasuje konkretny gracz będzie to dla nich wyjątkowe zaskoczenie oraz większy problem jeżeli np trafi im się coś co może nie pasować do postaci (od razu podkreślam że mamy wyjątkowe zaufanie na linii gracze - mg w końcu chodzi o dobra zabawę:D) I oto pytam drodzy użytkownicy czy stworzyliście coś podobnego ? bądź macie jakieś ciekawe pomysły ? wszystkim z góry dziękuje za współpracę.

Pozdrawiam Ranald .

P.S. Przepraszam za niezrozumiałość wypowiedzi...
 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

Re: [Changeling: the Lost] Gra w 10 pytań

sob sie 22, 2009 9:11 pm

 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

[Changeling: the Lost] Gra w 10 pytań

ndz sie 23, 2009 12:31 am

Więcej konkretów. Robiłem podobne rozwiązanie ale nie zajmowało 10 pytań a ok 10min tworzenia postaci z graczem, co tak naprawdę sprowadza się do jednego pytania i kilku pomocniczych - co sięz tobą działo w arkadii. Napisz szczegóły albo jakiegoś pwka do mnie to Ci pomogę bo ostatnio kolejną drużynę w CtL wprowadzam
 
Awatar użytkownika
Blanche
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 343
Rejestracja: pn sie 11, 2008 1:42 pm

[Changeling: the Lost] Gra w 10 pytań

pn sie 24, 2009 4:35 pm

Zgadzam się z Qendim - najlepiej chyba poprosić graczy, aby opisali Ci, co działo się w Arkadii z ich postaciami. Warto też zapytać, jak bohaterowie graczy wspominają ucieczkę z Arkadii, co było dla nich najtrudniejsze do przezwyciężenia w tym czasie.
 
Awatar użytkownika
Ranald
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 12:59 pm

Re: [Changeling: the Lost] Gra w 10 pytań

wt sie 25, 2009 11:44 am

Chodziło mi o to jak dopasować najlepiej czy gracz pasuje do np: darklinga bądź elementala ale rozmowa z graczami wydaje się najodpowiedniejsza przy okazji będą jakieś haczyki na ciekawe kroniki , W każdym razie dziękuje za pomoc

Pozdrawiam Ranald
 
DeathlyHallow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pt sie 24, 2007 8:00 pm

[Changeling: the Lost] Gra w 10 pytań

sob sie 29, 2009 11:53 am

Zależy jak dobrze znasz graczy. Jeśli dobrze - wymyśl wszystko sam uwzględniając ich warunki osobiste. Jeśli fajnie przemyślisz sprawę to będą zachwyceni i jeszcze zaskoczeni, a to ważne. Ja wiem, jest teraz moda, żeby nawet fabułę i wątki przygody opracowywać wspólnie, ale kiedy masz sprawdzoną drużynę (w sensie graczy - jeśli dobrze znasz tych ludzi i długo z nimi grasz) to będziesz wiedział jaką historię im opowiedzieć. Porwanie i więzienie w Arkadii nie zależy od bohaterów. To okrutny los. Można to potraktować właśnie w ten sposób i odebrać im bezpieczne poczucie kontroli.
 
Awatar użytkownika
Blanche
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 343
Rejestracja: pn sie 11, 2008 1:42 pm

[Changeling: the Lost] Gra w 10 pytań

sob sie 29, 2009 8:09 pm

DeathlyHallow pisze:
Porwanie i więzienie w Arkadii nie zależy od bohaterów. To okrutny los.

Racja.
Gdybyś chciał, jak radzi Deathly Hallow, ustalić wszystko bez udziału graczy, mógłbyś ich zaskoczyć, zmuszając do gry postaciami, których sami nigdy by nie wybrali - to mogłoby być ciekawe doświadczenie. Wprawdzie gracze początkowo mogliby mieć opory, jednak sądzę, że jakieś dodatkowe bonusy za dobre odgrywanie postaci powinny rozwiązać sprawę. ;)
 
DeathlyHallow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pt sie 24, 2007 8:00 pm

Re: [Changeling: the Lost] Gra w 10 pytań

ndz sie 30, 2009 9:50 pm

Tak jak napisałem, to jest świetne, jak znasz graczy i im ufasz, a oni ufają Tobie. Ja z moją stałą ekipą odkrywamy właśnie uroki grania stworzonymi przez kogoś postaciami. Można wyjść poza własne schematy, a jednocześnie wiesz, że nie dostaniesz niegrywalnego knota tylko postać, która sprawi ci frajdę. Tu sytuacja jest mniej drastyczna. Postacie zostają, ale pewne okoliczności dzieją się poza nimi. Dramat stawania się Odmieńcem jest bardziej fascynujący, gdy nie wszystko jest fajnie obmyślone nad kartą postaci, tak by być bardziej cool niż przed porwaniem. Inni porywają piękności, by uczynić z nich nałożnice, ale niektórzy porywają je, by szpecić i okaleczać dla zabawy. Zwinny człowiek może być porwany by wrócić jako jeszcze zwinniejszy darkling (i tak zazwyczaj wyduma to sobie gracz) - Ty możesz dodać łyżeczki dziegciu. Będą płakać, ale po genialnej kampanii podziękują Ci na kolanach :)
 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

Re: [Changeling: the Lost] Gra w 10 pytań

ndz sie 30, 2009 10:03 pm

DeathlyHallow pisze:
Porwanie i więzienie w Arkadii nie zależy od bohaterów. To okrutny los. Można to potraktować właśnie w ten sposób i odebrać im bezpieczne poczucie kontroli.


Można też wspólnie stworzyć postacie, ale umówić się na możliwość wprowadzania "twistów". To znaczy: MG ma prawo zmienić niektóre szczegóły, wprowadzić nowe informacje itd. (gracz zresztą także, choć raczej za zgodą prowadzącego). Najprostszym wytłumaczeniem mogą być luki w pamięci i fałszywe wspomnienia powstałe w/po Arkadii.
 
DeathlyHallow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pt sie 24, 2007 8:00 pm

Re: [Changeling: the Lost] Gra w 10 pytań

ndz sie 30, 2009 10:07 pm

Oooo, to kolejna kapitalna opcja. Właśnie dlatego kocham Chengelinga.
 
Awatar użytkownika
Vesa1
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: czw cze 23, 2005 2:32 pm

[Changeling: the Lost] Gra w 10 pytań

śr wrz 23, 2009 7:26 pm

Witam,
@ Ranald,
Czy gracze już są wtajemniczeni w pomysł grania w Changelinga ? Tzn podjęliście decyzję : gramy w system Changeling ?
Ogólnie postarał bym się odłożyć w formie deklaratywnej tą decyzję, tak aby przestali się na Changelu skupiać. A zaczęli znowu grać tymi swoimi ludkami. Po czym leciutko, sugestywnie bardzo leciutko zaczynał bym "changelować" ich świat - wrażliwość na glamour, trochę więcej baśni w ghotik punku, trochę więcej roślinności czy raczej natury itd. no więcej tego co Tobie kojarzy się z Changelingiem a raczej jego scenografią. (chodzi mi o w porównanie "mojego Changelinga" ze światem archetypowym z podstawki nWoda). Tylko leciutko bez naprężenia tak aby nie spostrzegli.
Z drugiej strony zacząć w czasie prywatnym - (nie na sesjach) najlepiej z każdym z osobna podpytywać go o sny, wspomnienia, dzieciństwo ich postaci Wodowych aktualnych. Może kilka jakiś króciutkich epizodów "ze snu" (już na sesyjkach np. na browarku czy winku) tak aby dobrać (choć archetypowo) co komu bardziej pasuje. W w związku z tym, że znasz ekipę kilka archetypów pewnie będziesz mógł z góry odrzucić. Np. Beast z Wizened to trochę nie po drodze jednemu koledze itd. Np. stwórz jakąkolwiek projekcję świata w którym taki np. Fairest czuł by się ok, jak podchwyci i zobaczysz gwiazdkę o oku gracza znaczy, że już gościa masz.... :)

Możesz też wyjść od Kithów przypisanych stereotypowo do Seemings. Ale to trochę trudna robota i wymaga dużo czasu i przygotowań. Pewnie praca nie pójdzie na marne bo zawsze tego typu epizody są do wykorzystania w późniejszych "przygodach" ale na początku to trochę rzucanie pereł przed wieprze ;). (w sumie changelingowe porównanie :)
Ciekawą sprawą do tego typu zabawy było by wyciągnięcie podstawowych "cech" które rzucają się na myśl patrząc na symbole Seemingów. Otwórz podręczniczek i np. Page 100 - Beasts, no ale tam jest też "Jelonek" powpatruj się w niego i pomyśl jaki wątek związany z tym czymś mógłbyś zapodać graczom tak aby w grupie jeden z nich wybrał taki symbol, lub to co sobie z tym symbolem wymyśliłeś. Co może ten symbol dla Was oznaczać i to co dla Ciebie za nim się kryje.... Jaki wpływ wynik tych rozmyślań może mieć dla waszej historii...
Następnie masz "ducho / nietoperza" czyli Darklings... zerwany łańcuch Ogres itd. Zapisz po 5 do 10ciu takich głównych olśnień na karteczce.
po czym spisz z 5 cech "obudowy" czyli 5 cech świata Arkadii i krótkiej opowieści - z czym mi się to kojarzy w oraz pomyśl który z graczy najlepiej poczuł w takich butach ? Kto by chciał w takich butach chodzić i jak miało by to wyglądać, ? Zastanów się jak by mogła wyglądać 20 minutowa sesyjka rozdziewiczenia :)
Pewnym jest, że najlepsza jakość w graniu będzie wtedy gdy gracze z wypiekami na twarzy będą myśleć o swoich postaciach, będą odszukać w sobie cech związanych z archetypami Changelinga, wtedy to co razem wybudujecie będzie na pewno premium classs. Po prostu daj im odnaleźć w sobie Changelingi - na 100% każdy się ułoży tak jak trzeba, :)
powodzenia
Ostatnio zmieniony śr wrz 23, 2009 7:41 pm przez Vesa1, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość