Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Królik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 201
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 8:42 am

Granadier

czw lip 04, 2013 2:45 pm

Myślałem, by w następnej kampanii zagrać granadierem. Niestety moje doświadczenie z splash i throwing weaponami jest zerowe, nawet nie mam pomysłu od czego zacząć. Zkombować rouge z fighterem, dobierając odpowiednie atuty?

Co do podręczników - mam core 3.5, całego complete, ToB, ToM, phb II, races (chyba cała seria) i kilka podów do FR. Gdybym mógł prosić o jakieś naprowadzenie na rozwiązanie takiej postaci, byłbym wdzięczny.
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Granadier

czw lip 04, 2013 11:44 pm

Kumpel grał kiedyś podobną postacią; popytam, może ma jeszcze gdzieś kartę swoją ówczesną.

Tak z głowy pamiętam, że grał gnomem, używając gnomiego kalkulusa (proca do miotania butelek), optymalizował to jak normalną broń miotaną i nieźle tym wymiatał (na tyle, na ile to możliwe)...

Tyle że to dość zasobożerny pomysł, bo wszystko trzeba kupić, sam nic mocnego nie zrobisz (chyba że będziesz ważył trucizny na rzemiośle(alchemia))...
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: Granadier

pt lip 05, 2013 1:09 am

Weź Hidden Talent i moc Psionic Minor Creation. To załatwi problem amunicji. Druga opcja to dorje of Psionic Minor Creation.

Do tego Weapon Capsule Retainer z Complete Adventurer do broni thrown. Dzięki temu możesz trzy substancje na raz.

Warto też zobaczyć Chaos Flask z Planar Handbook i Shapesand z Sandstorm. Zależnie od tego jak radzi sobie z tymi przedmiotami MG, może rozszerzyć to Twój repertuar od Psionic Minor Creation.

Nie wiem w czym tak bardzo miałby pomóc fighter, czy rogue. Ja bym polecał albo factotum dla dodatkowych akcji i innych fajnych rzeczy albo artificera, żeby wytwarzać sobie wszystko co jest przydatne do ostrzeliwania różnymi substancjami.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Granadier

pt lip 05, 2013 7:27 am

Granadierem czy grenadierem?
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

Granadier

pn lip 08, 2013 3:22 pm

Grenadier.
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Granadier

pn lip 08, 2013 4:33 pm

Ja ze swojej strony poleciłbym atut grenadier z PHB II i ewentualnie mad alchemist (tamże), aby zmaksymalizować efekty alchemicznego ognia. Jak pisał Forumowicz, psionic minor creation idelanie się do tego rozwiązania nada.
Jeśli MG Ci pozwoli, skorzystaj z rozwiązań technologicznych z WOW RPG, to z pewnością nadałoby postaci dużo większego potencjału mechanicznego.
 
Awatar użytkownika
Biskup
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 10:51 am

Granadier

pn lip 15, 2013 12:31 am

Przepatrz sobie podręcznik Sorcery an Steam. Sporo z niego korzystałem przy tworzeniu steampunkowego krasnoluda sabotażysty (duuże BUM), technologa. Sprawdź też klasę Krasnoludzki Sabotażysta... jak GM się zgodzi, to nie widzę problemu, żeby inne rasy brały w niej poziomy... oprócz Elfów... elfy się do niczego nie nadają...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości