Zrodzony z fantastyki

 
Valgav
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 07, 2006 2:33 pm

Granice Netherilu

śr sie 04, 2010 12:26 pm

Interesują mnie jak dużą powierzchnie Faerunu zajęli Netherilczycy (mowa oczywiście o starym imperium, nie zaś tym z 4.0), lub na jak duży obszar ich kultura dotarła. Gdzieś kiedyś tu na forum rzuciło mi się w oczy, że jedno z latających miast miało dotrzeć do Zakhary, wychodzi więc na to, że praktycznie od półwyspu Chultańskeigo po góry Nether można natrafić na ślady Netherilu w postaci budowli czy naleciałości kulturowych czy istotnie tak jest?
Ostatnio zmieniony śr sie 04, 2010 12:27 pm przez Valgav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Granice Netherilu

śr sie 04, 2010 5:21 pm

Polityczne granice samego Netherilu pokrywały się mniej więcej z obszarem, który dziś zajmuje pustynia Anauroch. Do państwa należało też część terenów na zachód od pustunii, np. Upadłe Ziemie, Ascore, Dekanter. Więcej nie mieli się za bardzo jak rozwijać, bo na północy mieli lodowiec, na wschodzie elfy z Cormathoru, na południu smoki władające obecnym Cormyrem, a na zachodzie kolejne elfickie państwa (Evereska, Earlann i kilka innych).

Natomiast faktem jest, że ślady po Netherilczykach można znaleźć także poza właściwym państwem. Na przykład Skullport pod Waterdeep to dawna enklawa Sargauth, Krypta Czarownika w Trollowych Wzgórzach (siedziba Larocha) też jest netherilska. Tak samo Halruaa i Nimbral to państwa założone przez uchodźców z Imperium, które przejęły wiele elementów dawnej kultury.

W związku z tym odpowiadając wprost na pytania o ślady dziedzictwa Netherilu powiedziałbym, że można je znaleźć na całych Ziemiach Centralnych i Północy. W mniejszym stopniu na Ziemiach Intryg i nad Lśniącym Morzem oraz w zachodniej części Lśniącego Południa (tutaj bardziej za pośrednictwem Halruaa). Pozostałe regiony miały/mają własne imperia, które wpływały na ich kształt (Jhaamdath, Imaskar, Mulhorand, Unther, Narfell itd.).

Co do tego miasta nad Zakharą to przyznam się, że o tym nie słyszałem. Pamiętam, że czytałem kiedyś o domysłach na temat latającej enklawy nad Mazticą (a właściwie Ancharome na północ od niej), ale to też nie było chyba nic pewnego.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości