Zrodzony z fantastyki

 
bambusta
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr cze 22, 2016 10:52 am

[1ed] Granie innymi rasami

śr cze 22, 2016 11:01 am

Witam gram z kumplami w Warhammera 1ed już lata i zastanawiamy się (oraz ostro szukamy) czy nie zgrać by z tej drugiej strony CHAOS :) i mam takie pytanie czy ktoś się spotkał może ze stronami albo jakieś forum, może ktoś ma pliki jak losować inne rasy Orki iyp, skaveny może lizardmeni, mroczne elfy. Pamiętam że lata temu miałem coś takiego dotyczące skavenów ale niestety ni mogę tego znaleźć w necie, prosiłbym o wszelką pomoc

dzięki
Ostatnio zmieniony śr cze 22, 2016 10:41 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Sav
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 22, 2016 11:54 am

Re: [1ed] Granie innymi rasami

ndz cze 26, 2016 11:48 am

Dzień dobry


Ja z dwójką kolegów zrobiliśmy sobie ekipę "mroczniaków" wyznawców Slaanesha. Nurgle odpadał z wiadomych przyczyn;p zaraz byśmy dostali jakieś ropiejące wrzody itd, khorne tak samo odpadał bo nastawiony jest na niszczenie więc cięzko byłoby zagrać jakiś normalny scenariusz, tzeentch w sume mógłby być ciekawy(pan intryg itd) ale postawiliśmy na slaanesha bo to bardziej "lajtowa wersja" tzeencha, no i w sumie łatwiej się nimi gra, slaanesh jako pan przyjemności nagradza oportunistów więc to pasuje idealnie;p

jeden kolega zrobił krasnoluda chaosu(tu ktoś napisze że krasnoludy chaosu wyznają Hashuta - ale przecież różne rzeczy się dzieją, historia kolegi jest taka że umierającego krasnoluda znalazł wlasnie ten mroczny elf i dzięki błogoslawienstwu slaanesha uratował krasnoluda, wiec ten przysiagł wiernosc slaaneshowi) a drugi mrocznego elfa ,mrocznego elfa jak i krasnoluda chaosu łatwo zrobić, poprostu robi sie jak elfy i krasnoludy.(ale z tego co pamiętam kolega siedział na google trochę czasu wpisując coś w rodzaju "mroczne elfy warhammer fantasy" i mu wyskoczyły jakieś statystyki, polecam też wpisac wrathkeeper warhammer - bo to nowa klasa idealne pasująca do mrocznego elfa i tam chyba też coś było) Zresztą w bestiariuszu w podręczniku głownym jest opis mrocznych elfów jak i półorków(jednemu koledze zrobiłem półorka losując statystyki z człowieka modyfikując dodatkowe 2k4 do siły k4 do WT i żw i pomniejszając o k10 int.) Co do klas slaanesha ja zrobilem kobiete kusicielkę(templariusz slaanesha) wystarczy wpisać w google kusicielka templariusz slaanesha i Ci wyskoczy opis klasy.Gra się bardzo przyjemnie, na razie moja kobitka oraz mroczny elf nie mają żadnych mutacji, a kolega na krasnoludzie chaosu dostał skrzydła podobne jakie ma slaanesh, także może sobie fruwać;p (schowac je latwo pod płaszczem a mroczny elf ma maskę na ryju i kaptur żeby ludzie nie panikowali na widok mrocznego elfa(jak się NPC pytają o maskę to odpowiadamy ze tatuś ma poparzona twarz i po problemie;p) na koniec podsumowując wyznawcami nurgla nie polecam(bo śmierdzi na kilometr i zgnilizna toczy cialo, khorna też, bo po prostu sie nie da;p za to tzeencha i slaanesha można spróbować z tym że slaanesh jest o tyle lepszy iż to właściwie sam gracz decyduje o tym co gdzie i kiedy będzie robił(natomiast u tzeencha jako pana intryg należało by bez przerwy tworzyć jakieś intrygi itp żeby sie przypodobać bogu, a to może uniemożliwić drużynie dotarcie do celu)



co do gnomów to w griumarze na stronie 21 masz opisaną tę rasę i jak ją losować.
Szczerze myślałem też nad koboldem, ale takim jaszczurowatym, niestety w warhammerze z tego co wiem koboldy bardziej przypominają głębinowe skrzaty więc to odpada, jeżeli planujesz zrobić jakiegoś łuskowatego to będzie cięzko... reszta ras jak reptillioni itp są złe i tępe ;p ja myslałem jakby tu zrobić taką grywalną rasę jaszczuroludzi i nie widze możliwości:/ chyba że przyjmiesz iż koboldy są własnie jaszczuropodobne jak w świecie forgotten realms.wtedy mozna by sie pokusić, biorąc statsy z gnomów.

Się rozpisałem;p

Na koniec dodam że granie chaotami slaanesha jest bardzo przyjemne, juz 3 razy udało nam się mistrzowi gry rozwalić jego scenariusz;p tylko trzeba umieć to robić.Moja kobieta którą gram ma równe 100 ogłady, bez żadnych cheatów, do podstawowego losowania doszło rozwinięcie z kusicielki plus dwa błogosławieństwa slaanesha i wyszło równo sto :) także wszelkie próby targowania się podrywu itp jeżeli npc jest heteroseksualnym ludzkim lub elfim mezczyzną mistrz gry przegrywa automatycznie, więc jest śmiesznie :3
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

[1ed] Granie innymi rasami

ndz cze 26, 2016 1:26 pm

offtop
^Co do noszenia maski na twarzy, nie jest tak, że mroczne elfy są tylko trochę bledsze od zwykłych, a tak to człowiek nie zauważy żadnej różnicy?
 
Sav
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 22, 2016 11:54 am

Re: [1ed] Granie innymi rasami

pn cze 27, 2016 12:41 am

Lord Xan pisze:
offtop
^Co do noszenia maski na twarzy, nie jest tak, że mroczne elfy są tylko trochę bledsze od zwykłych, a tak to człowiek nie zauważy żadnej różnicy?


No bledsza skóra i ma białe włosy.Ale dla pewności chodzi w masce i płaszczu z kapturem.Po co mamy się rzucać od razu w oczy? Myślę że takie wytłumaczenie jest prostsze szczególnie w większych miastach gdzie jest większa szansa że npc mogli mieć styczność z mrocznym elfem.
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

[1ed] Granie innymi rasami

pn cze 27, 2016 3:10 am

Nie, żeby chodzenie w żelaznej czy porcelanowej masce nie budziło z miejsca więcej podejrzeń :D

Co do grania orkami czy innymi stworami, w księdze zasad są ich statystyki - do wylosowania własnych wystarczy odjąć od nich 11 i dorzucić 2k10. Do tego wziąć knuja czy siłacza i da się zrobić małą hordę na chwałę chaosu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości