Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

Grasz w pbfy? Zbieraj (polter) punkty!

pt sie 13, 2010 10:09 pm

Witajcie!

Z dniem dzisiejszym zaczyna obowiązywać nagradzanie punktami wszystkich zakończonych sesji forumowych. Proszę o zgłaszanie tychże w tym temacie albo do mnie/Anka na PW.

Procedura i konkretne ilości przyznawanych punktów wyglądają następująco:

1. Za każdą zakończoną sesję MG dostaje 25 punktów.
2. W wyniku głosowania aktywnych w sesji graczy MG może otrzymać dodatkowo do 25 punktów. (Każdy wybiera liczbę od 1 do 25 i wyciągamy średnią). Głosowanie zostanie przeprowadzone przez kogoś z redakcji za pośrednictwem PW.
3. W gestii MG pozostaje przydzielenie 25 punktów w sumie na graczy (może dać 25 pk jednemu albo każdemu po ileś - on decyduje)
Ostatnio zmieniony pt sie 13, 2010 10:10 pm przez dreamwalker, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
thannis
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1599
Rejestracja: wt maja 01, 2007 7:17 pm

Grasz w pbfy? Zbieraj (polter) punkty!

pt sie 13, 2010 10:31 pm

Fajna inicjatywa :)

Ja mam tylko pytanie: jak definiujemy "zakończoną sesję"?
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

Grasz w pbfy? Zbieraj (polter) punkty!

pt sie 13, 2010 10:31 pm

Nie mogłeś się wcześniej namyślić, ledwo co zakończyłem jedną sesje :P

A po to te punkty tak na marginesie?
Ostatnio zmieniony pt sie 13, 2010 10:43 pm przez dreamwalker, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

Grasz w pbfy? Zbieraj (polter) punkty!

pt sie 13, 2010 10:38 pm

@thannis
Zakończoną przez zakończenie głównego wątku a nie przez śmierć.

@Mike
Wiem, sam też ostatnio zakończyłem sesję, Nef też.

Za punkty można kupować różne rzeczy.
http://nagrody.polter.pl
Ostatnio zmieniony pt sie 13, 2010 10:42 pm przez dreamwalker, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Grasz w pbfy? Zbieraj (polter) punkty!

pt sie 13, 2010 11:15 pm

25 punktów to śmieszna ilość, zważywszy jak niewiele sesji zakończyło się w całej historii polterowych sesji pbf. Można je policzyć na palcach jednej ręki. Jak się komuś udało tak długo pociągnąć wątek, znaleźć i zatrzymać aktywnych graczy, to według mnie zasługuje na większą gratyfikację.
Ostatnio zmieniony pt sie 13, 2010 11:16 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
thannis
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1599
Rejestracja: wt maja 01, 2007 7:17 pm

Grasz w pbfy? Zbieraj (polter) punkty!

pt sie 13, 2010 11:17 pm

To też prawda. Najczęściej umierają i tyle...
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Grasz w pbfy? Zbieraj (polter) punkty!

sob sie 14, 2010 9:08 am

Może 50 punktów? Inicjatywa godna pochwały, choć trochę nastawiona na autora tematu :razz:
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

Grasz w pbfy? Zbieraj (polter) punkty!

sob sie 14, 2010 9:28 am

No właśnie MG dostaje max 50 pkt, jeśli dobrze wczytaliście się w zasady :P
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Grasz w pbfy? Zbieraj (polter) punkty!

sob sie 14, 2010 9:32 am

Wytrwali gracze też powinni być nagradzani. W wielu sesjach forumowych gracze wkładają od siebie bardzo dużo w rozwój fabuły, czasami nawet porównywalnie z MG.
 
Awatar użytkownika
thannis
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1599
Rejestracja: wt maja 01, 2007 7:17 pm

Re: Grasz w pbfy? Zbieraj (polter) punkty!

sob sie 14, 2010 10:05 am

SKRP pisze:
Wytrwali gracze też powinni być nagradzani. W wielu sesjach forumowych gracze wkładają od siebie bardzo dużo w rozwój fabuły, czasami nawet porównywalnie z MG.


To prawda.

A co z sesjami, które nadal trwają i to od dawna? Może jakieś punkty za każde 100 postów w sesji? ;)
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

Grasz w pbfy? Zbieraj (polter) punkty!

sob sie 14, 2010 11:50 pm

Dodanie krótkiego tekstu (do 2,5 tys. znaków)
Bardzo krótkie teksty to zwykle opisy czarów, opisy postaci, miejsc czy przedmiotów, również mini-recezje. = 10 punktów


Dodanie tekstu średniej długości (2,5-5 tys. znaków)
Średnie teksty: na przykład recenzje, artykuły przeglądowe itp. = 25 Punktów
+15 Punktów za każde rozpoczęte 2,5 tys. znaków powyżej 5 tys.


Poświęcanie kilku godzin tygodniowo przez ponad pół roku na prowadzenie sesji dla przynajmniej kilku osób = Od 25 do 50 ptk


Że co?
Opis zaklęcia, na maks 2,5 tysiąca znaków to 10 punktów? Przecież to jest śmiesznie mało w porównaniu z nakładem pracy jaki jest potrzebny na prowadzenie sesji. Ba. Jeden solidny post do sesji to więcej roboty.
Taka punktacja jest trochę śmieszna.
Dobra, za pisanie na blogu jest połowa tych punktów, ale to i tak wiele w porównaniu z tym co można dostać za sesję.
Ostatnio zmieniony sob sie 14, 2010 11:51 pm przez DibiZibi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Grasz w pbfy? Zbieraj (polter) punkty!

ndz sie 15, 2010 1:05 pm

Panowie i panie system powstał żeby ulepszyć zabawę i zachęcił do wytrwałości w prowadzeniu/graniu. Do tej pory graliśmy/prowadziliśmy bez punktów i każdy był zadowolony, więc nie irytujcie się, że dostać można 10 czy 25 punktów. Co innego pisanie tekstu na stronę a co innego sesja na forum. Z artykułów na stronie korzystają inni, do tego trzeba tekst zredagować, poprawić przeważnie nie raz. Sesję prowadzimy dla siebie i graczy bez korzyści dla osób postronnych, dlatego dla mnie punktacja jak najbardziej trafna.
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

Grasz w pbfy? Zbieraj (polter) punkty!

ndz sie 15, 2010 1:09 pm

Nefarius pisze:
Do tej pory graliśmy/prowadziliśmy bez punktów i każdy był zadowolony,


Ja dalej jestem zadowolony i nie mam zamiaru się kłócić. Zwłaszcza że nie zbieram punktów.
Po prostu trochę mnie zdziwiło i rozczarowało to jak praca nad sesją jest "wyceniana".
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Grasz w pbfy? Zbieraj (polter) punkty!

ndz sie 15, 2010 2:35 pm

DibiZibi pisze:
Nefarius pisze:
Do tej pory graliśmy/prowadziliśmy bez punktów i każdy był zadowolony,


Ja dalej jestem zadowolony i nie mam zamiaru się kłócić. Zwłaszcza że nie zbieram punktów.
Po prostu trochę mnie zdziwiło i rozczarowało to jak praca nad sesją jest "wyceniana".


Jestem pewien że nikogo po za nami (osobami korzystającymi z forum sesyjnego) nie obchodzą nasze sesje, więc kto miałby je wyceniać?...
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

Grasz w pbfy? Zbieraj (polter) punkty!

pn wrz 13, 2010 3:10 pm

Bawię się w archeologa :razz:

Nefarius pisze:
Sesję prowadzimy dla siebie i graczy bez korzyści dla osób postronnych, dlatego dla mnie punktacja jak najbardziej trafna.


Nefarius pisze:
Jestem pewien że nikogo po za nami (osobami korzystającymi z forum sesyjnego) nie obchodzą nasze sesje, więc kto miałby je wyceniać?...


DibiZibi pisze:
Po prostu trochę mnie zdziwiło i rozczarowało to jak praca nad sesją jest "wyceniana".


Mam propozycję. Moze by tak reklamować PBF-y z poziomu samego Poltera, np.:
1) Wystawiając najlepsze posty graczy/MG
2) Dając bezpośrednie linki (+ opis oraz to, co wydarzyło się na samej sesji) do najciekawszych sesji

O ile punkt drugi to tylko reklama, to do punktu pierwszego dałoby się zaargumentować możliwość nadania punktów (choćby jak za blogi czy mniej: 1/3 czy 1/4 ilości nominalnych punktów). Wtedy zarówno forumowicze ciułaliby punkty, to mobilizowałoby to ich do jeszcze lepszego pisania w sesjach. Ponadto same PBF-y (szczególnie "nieDeDekowe") byłyby zachętą dla nowych.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Grasz w pbfy? Zbieraj (polter) punkty!

wt wrz 14, 2010 8:54 am

Laveris de Navarro pisze:
2) Dając bezpośrednie linki (+ opis oraz to, co wydarzyło się na samej sesji) do najciekawszych sesji
To jest bardzo fajny pomysł. Nie chodzi o samą reklamę sesji, ale dla wszystkich lubiących opowiadania link do takich sesji może być interesujący.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Grasz w pbfy? Zbieraj (polter) punkty!

wt wrz 14, 2010 2:14 pm

Przywróciłem stan sprzed flejmu. Przepraszam autorów merytorycznych postów, ale tutaj trzeba było uciąć całą gałąź i na wszelki wypadek przypalić.

Zapraszam do kulturalnej dyskusji na temat pomysłu, a nie innych dyskutujących.

Poziom egzekwowania zasad (REL): najwyższy


Od momentu napisania tego posta
Usuniętych postów: 2
Warningów: 0
Upomnień: 2
Ostatnio zmieniony wt wrz 14, 2010 7:13 pm przez Hezor, łącznie zmieniany 6 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: Grasz w pbfy? Zbieraj (polter) punkty!

wt wrz 14, 2010 3:39 pm

Usunięte czy nie, nie zmieni to mojego nastawienia co do samego pomysłu, który, IMO, jest zbędną i chybioną inwestycją. Jak Amanea słusznie zauważyła, poziom punktów możliwych do uzyskania przez MG/graczy jest relatywnie niski, więc jako zachęta raczej średnio spełnia swoje zadanie. Do tego dochodzi motyw potencjalnego faworyzowania/wrażena faworyzowania jednych użytkowników przez drugich w momencie przyznawania punktów za wkład pracy, dodatkowe smaczki, itp. (patrz: klapsiki, buziaczki i inne bzdety rodem z portali społecznościowych). Czemu ma więc służyć ten przymusowy wybór "Miss/Mistera MG"? Gdybym chciał, żeby prowadzone przeze mnie przygody były oceniane i - ewentualnie - nagradzane, zgłosiłbym swój udział w odpowiednim konkursie tematycznym...
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

Grasz w pbfy? Zbieraj (polter) punkty!

wt wrz 14, 2010 3:53 pm

Po tych 25 brakuje chyba kilku zer, jeśli ma to być zachęta do prowadzenia :)
 
Awatar użytkownika
Bortasz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 880
Rejestracja: wt paź 10, 2006 4:35 pm

Re: Grasz w pbfy? Zbieraj (polter) punkty!

czw kwie 14, 2011 8:05 pm

25 punktów 50 punktów... od dla mnie to kwestia drugorzędna. Pierwszorzędną jest to że jak ktoś chcę poprowadzić np długą kampanię iż gracze po kolei dostają różne misje które powoli złączają się w jedną całości... to jest do tyłu w porównaniu z człowiekiem co rozegra w tym czasie kilka jednostrzałówek. Od to w moim odczuciu jest zachęta by prowadzić jednostrzałówki(Powiedzmy pół roku) a nie długie rozbudowane sesję.
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

Re: Grasz w pbfy? Zbieraj (polter) punkty!

pn maja 16, 2011 3:11 pm

Bortasz pisze:
25 punktów 50 punktów... od dla mnie to kwestia drugorzędna. Pierwszorzędną jest to że jak ktoś chcę poprowadzić np długą kampanię iż gracze po kolei dostają różne misje które powoli złączają się w jedną całości... to jest do tyłu w porównaniu z człowiekiem co rozegra w tym czasie kilka jednostrzałówek. Od to w moim odczuciu jest zachęta by prowadzić jednostrzałówki(Powiedzmy pół roku) a nie długie rozbudowane sesję.

W takim razie jakim problemem jest poprowadzenie serii "jednostrzałówek", które jednak są złączone w jedną całość? Dobrym przykładem tego jest sesja "Czas Bohaterów", sequel "Breeg - Książę Goblinów".
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

Grasz w pbfy? Zbieraj (polter) punkty!

pn maja 16, 2011 3:18 pm

AleksanderTheGreat pisze:
Dobrym przykładem tego jest sesja "Czas Bohaterów", sequel "Breeg - Książę Goblinów".


Nie powiedziałbym, że to "seria jednostrzałówek". Jakaś wspólna oś (przynajmniej w obrębie jednego tematu sesyjnego) jest, wynikająca bezpośrednio z poprzednich wydarzeń.

Co do PolterPunktowania: skoro dla tekstów jest zasada o +15 punktach za każde 2,5 tysiąca znaku w nadmiarze, proponuję podobną zasadę dla sesji forumowych, w których kampania kontynuowana jest od dłuzszego czasu (istotna byłaby także liczba postów oraz tego, ile faktycznie w sesji się działo), bądź wręcz doszło do drugiej/kolejnej kampanii w ramach tego samego tematu forumowego.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość