Zrodzony z fantastyki

 
lost64
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: wt mar 15, 2011 4:53 pm

[pauper ext] grixis

wt mar 15, 2011 5:04 pm

Witam. Jestem nowy, wiec nie krzyczeć, jak coś nie tak zrobię - pewnie będę przepraszał i chciał się poprawić :-)
Deck jak w temacie:
4x Noggle bandit
4x Grixis Grimblade
4xEsper Stormblade

4xClout of the Dominus
4xBlightning
4xAgony Warp
4xLightning Bolt
4xTerminate
2xSoul Manipulation
4xMana leak

2xMistvein Borderpost
2xVeinfire Borderpost
3xisland
2xhalimar depths
5xswamp
4xmountain
4xterramorphic expance

Manabase jest pewnie niestabilne, ale cóz - od czegoś się zaczyna... Kombinowałem np. z Kederekt Creeper, i myślę nad Noggle bandit. Mam nadzieję, ze nie łamię 20 różnych punktów regulaminu... Pozdrawiam,
nowy uzytkownik.
Ostatnio zmieniony wt mar 15, 2011 5:54 pm przez lost64, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[pauper ext] grixis

wt mar 15, 2011 5:41 pm

lost64 pisze:
i myślę nad Noggle bandit.


I dobrze myślisz. Jest lepszy od Sewn-Eye Drake. Potencjalnie jest tylko 3/1 flying za 3 mana. Nic godnego uwagi. Bandyta natomiast to już innabajka - ma evasion, więc to na niego czekasz mając na ręku Clouta.

Do manabase dorzyć Evolving Wilds i nie będzie problemu z kolorami many, skracając jednocześnie ilość basiców na rzecz trzech kolejnych borderpostów. Chcesz mieć jak najszybciej multikolorowe permamenty na stole żeby kreaturki były większe.

Skróciłbym ilość Manipulacji do 2-3 sztuk oraz wywaliłbym całkowicie Hideous End. Point removalu masz całkiem sporo, a musisz bronić się przed kombami. W to miejsce 3-4 Mana Leak bądź jak potrzeba twardej kontry to Cancel
 
lost64
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: wt mar 15, 2011 4:53 pm

[pauper ext] grixis

wt mar 15, 2011 5:50 pm

Dziękuję w sprawie bandyty :-). Kwestię wrzucenia kontr za hideusa - przemyślę. Pewnie usunę też tego jednego - dwóch manipulacji (zwykle była to ot, kontra). A wracając do hideusa, to ciężko mi będzie pożegnać się z ulubioną kartą z rozpiski xD. Manabase - wrzucenie wildsów = straszliwe spowolnienie nie najszybszego decku - niby po co? jak już, to pobawiłbym się ilością jednych, drugich i trzecich basiców, a także rodzajem borderpostów... Oczywiście, pewnie się mylę, ale co by nie było, na pewno wykorzystam tą pomoc :-) No i miło, że tak szybko ktoś odpisał:-)
EDIT:
Przerobiłem nieco w oparciu o rady.
EDIT2:
Zobaczyłem to:
musisz bronić się przed kombami.

A niby skad w pauperze extended znajdę komba? Jakoś nie widzę w tym formacie takiego deczywa... Choć moze się mylę xD
Ostatnio zmieniony pt mar 18, 2011 3:36 pm przez lost64, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości