Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Indoctrine
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 8:56 pm

Gry darmowe czy płatne?

pn cze 18, 2012 10:23 am

W EVE jak ktoś jest obrotny to może rzeczywiście sobie poradzić. Ale nie ma co się oszukiwać, może z 10% graczy reprezentuje taki poziom...

Niedługo wychodzi Guild Wars 2, raz się płaci a granie z free na stałe, item shop tylko dla bajeru będzie...
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Gry darmowe czy płatne?

pn cze 18, 2012 11:44 am

W Eve można zamiast subskrypcji na kolejny miesiąc kupić tzw. PLEX, który umożliwia również przedłużenie subskrypcji, ale jest przedmiotem w grze, więc można go np. odsprzedać.
 
Angelvoice
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pt maja 25, 2012 12:15 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

wt cze 19, 2012 1:47 pm

Kazdy placi jak lubi, nie ma regul, ale prepaid jest faktycznie dosc prosty w obsludze.. a wracajac do pytania, tak sobie mysle, placenie za gry ( mowie o tych przegladarkowych) sprawia, ze gra staje sie troche nie rowna, czy sie myle?
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Gry darmowe czy płatne?

wt cze 19, 2012 2:00 pm

Zależy co dokładnie kupujesz. W większości przypadków jest to coś, co polepsza twoje szanse. Ale nie wszędzie i nie wszystko.
 
firefly
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: śr sie 31, 2011 8:34 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

śr cze 20, 2012 11:11 pm

myślę, że najlepsze połączenie darmowości z kontami premium było w... Tibii. Grając za darmo, mieliśmy w pełni funkcjonalny, duży świat, czary, ekwipunek itd. No po prostu pełna wersja gry. A konto premium zapewniało niejako dodatek, jednak nie łamiący specjalnie równowagi sił na serwerach pvp. Nowe krainy, wyglądy postaci, czary itd. Po prostu jak komuś spodobała się gra, i chciał jej więcej, to mógł sobie kupić premium, i mieć
 
Angelvoice
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pt maja 25, 2012 12:15 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

ndz cze 24, 2012 1:41 pm

No i tak powinno byc ale sa gry gdzie jednak posiadanie premium zwieksza szanse gracza, chyba lepiej grac w gry na abonament
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Gry darmowe czy płatne?

pn cze 25, 2012 12:50 pm

Gry na abonament są zdrowsze dla rywalizacji - minimalizuje się efekt dwóch lig (płacącej i niepłacącej) z których każda ma w efekcie mniejszą satysfakcję z gry, i minimalizuje się problem zakładania przez graczy 17 kont.

Ale aonamenty w grach przeglądarkowych się nie sprzedają i praktycznie nie ma ich na rynku - po prostu gier "darmowych" jest tyle że ciężko przekonać kogokolwiek do zagrania w abonamentówkę.
Schemat sprzedaży jest więc taki: wciągnąć graczy i utrzymać ich zainteresowanie aż się wciągną i zaangażują. Następnie sprzedać im bonusy za pieniądze. I tu jest prawdziwe wyzwanie dla zjednoczonego marketingu i projektantów - trzeba tak sprzedać te bonusy żeby ludzie wierzyli że są one super potrzebne, właściwie konieczne, i żeby każdy je kupił - ale jednocześnie żeby gracze nie płacący byli święcie przekonani że płacenie nie jest takie ważne i można spokojnie grać bez tego i nie ma żadnej "niesprawiedliwości". :)
 
Awatar użytkownika
polterka
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:41 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

wt cze 26, 2012 9:40 am

Albiorix pisze:
Ogólnie, problem dotyczy raczej dzieci z biednych krajów, które nie mają w ogóle pieniędzy a jeśli skapnie im kilka groszy kieszonkowego to wolą sobie oszczędzać na buty. Ludziom z pierwszego świata mają budżet rozrywkowy rzędu 50-200 €/$/£ miesięcznie który dzielą między piwo, pizzę, kino i figurki do Warhammerka 40k, i raczej nie stanowi dla nich problemu zrezygnowanie z jednej pizzy ewentualnie dwóch i kupienie sobie jakiejś gierki na konsole.



Dzieci z tych biednych krajów,jak piszesz, nie mają w ogóle komputerów,bo ich po prostu na nie nie stać,wolą mieć co zjeść,niż myśleć o grach.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Gry darmowe czy płatne?

wt cze 26, 2012 10:37 am

Bez przesady, dzieci z biednych krajów mają po prostu słabsze komputery. Są dużo tańsze od jedzenia.
 
Gedeon

Gry darmowe czy płatne?

pt cze 29, 2012 3:10 pm

Schemat sprzedaży jest więc taki: wciągnąć graczy i utrzymać ich zainteresowanie aż się wciągną i zaangażują. Następnie sprzedać im bonusy za pieniądze. I tu jest prawdziwe wyzwanie dla zjednoczonego marketingu i projektantów - trzeba tak sprzedać te bonusy żeby ludzie wierzyli że są one super potrzebne, właściwie konieczne, i żeby każdy je kupił - ale jednocześnie żeby gracze nie płacący byli święcie przekonani że płacenie nie jest takie ważne i można spokojnie grać bez tego i nie ma żadnej "niesprawiedliwości".

Sensowne rozwiązanie było w Blood Wars (może teraz się zmieniło). Tam konto premium nie dawało żadnych bonusów mechanicznych, ale było wymagane, żeby zarządzać klanem, wysyłać masową korespondencję itd. Czyli konta wykupywały osoby, która chciały działać ,,organizacyjnie" w klanach (a to gra przegląrkowa, w której współpraca między członkami klanu była wyjątkowo sensowna), ale nie dawało im to żadnej przewagi w walce, rozbudowie itd nad graczami, których to nie interesowało.
 
Awatar użytkownika
polterka
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:41 pm

Gry darmowe czy płatne?

czw lip 05, 2012 9:33 am

Otóż to..wciągnąć graczy.. jeśli zapalony gracz komputerowy wciągnie się w jakąś grę,wtedy nie patrzy,czy traci forsę ,bo chce przechodzić następne poziomy,dalej i dalej.Ale czasami np.bywają gry gdzie jest informacja,że gra jest darmowa,a po jakimś czasie okazuje się,że chcąc grać dalej należy dokupić np.itemy,smocze łzy,a z tego co wiem bonusy zdobywamy jeśli gra idzie nam dobrze i zdobywamy dodatkowe punkty,a nie tracimy ich.Dobrze kombinuję?Coś jak w Mario zdobywamy więcej życia lub tracimy go.Czyli bonus to nic innego jak nagroda.Sorki za długawy wywód.Pozdro.
 
Angelvoice
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pt maja 25, 2012 12:15 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

pn lip 09, 2012 11:32 am

Mario? to ta gra jeszcze istnieje?? ;) gralam w to jak bylam jeszcze dzieckiem..juz nie pamietam nawet jak w to sie gralo
 
Gedeon

Gry darmowe czy płatne?

pn lip 09, 2012 7:55 pm

Z tego co kojarzę nie tylko istnieje, ale wychodzą nowe tytuły pod tym szyldem.
 
Awatar użytkownika
KFC
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:08 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

śr lip 11, 2012 1:23 pm

No to sztandarowa marka Nintendo.. na każdej nowej konsolce musi się pojawić co najmniej kilka gier z Mario. Dość powiedzieć że gier z Mario było około 200.
Ostatnio zmieniony śr lip 11, 2012 1:25 pm przez KFC, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
polterka
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:41 pm

Gry darmowe czy płatne?

pn lip 30, 2012 12:06 pm

Cześć, a graliście już może w The secret world? Właśnie przeczytałam o tej grze w newsletter od paysafe i nie wiem, czy się opłaca inwestować i czas i pieniądze w nią? Jak sądzicie? Jakie jest Wasze zdanie? Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam i do usłyszenia. Pa. :)
 
Angelvoice
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pt maja 25, 2012 12:15 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

wt lip 31, 2012 3:11 pm

Acha, pewnie tak, ja mysle o jednej konkretnej grze, w ktora gralam pare lat temu ale pewnie jest ich duzo wiecej@polterka ten secret world to jest gra na facebooku?
 
Awatar użytkownika
polterka
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:41 pm

Gry darmowe czy płatne?

śr sie 01, 2012 9:25 am

Tutaj znajdziesz na ten temat więcej informacji, ja jak wspomniałam dowiedziałam się o niej w newsletter od psc, a specjalnego rozeznania nie mam. Sądziłam,że o niej ktoś słyszał? Coś mi się zdaje,że to jest nowa gra. Pozdrawiam.

The Secret World na PC - gram.pl. Wszystko o grze The Secret World
www.gram.pl/prod_9QTgG,8_The_Secret World
 
Awatar użytkownika
KFC
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:08 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

śr sie 01, 2012 10:07 am

Plotki się potwierdzają i SW:TOR najpewniej przejdzie na F2P od jesieni ;)
 
Angelvoice
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pt maja 25, 2012 12:15 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

śr sie 01, 2012 1:13 pm

Az tak w temacie nie jestem zeby byc na bierzaco z wszystkimi nowinkami, ale dzieki za info, popatrze sobie na to moze, chociaz przez wakacje staram sie spedzac mniej czasu na kompie ;)
 
Angelvoice
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pt maja 25, 2012 12:15 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

pn sie 13, 2012 10:25 am

Sory ze postuje jedno pod drugim ale chyba dobre miejsce na takie pytanie, wie ktos do kiedy trwa letnia wyprzedarz na steam?
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Gry darmowe czy płatne?

pn sie 13, 2012 10:28 am

Do 22 zeszłego miesiąca?
 
Angelvoice
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pt maja 25, 2012 12:15 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

sob sie 18, 2012 7:14 pm

Oj, no to się w czas obudziłam..
 
Awatar użytkownika
polterka
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:41 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

wt wrz 04, 2012 11:27 am

Angelvoice pisze:
Acha, pewnie tak, ja mysle o jednej konkretnej grze, w ktora gralam pare lat temu ale pewnie jest ich duzo wiecej@polterka ten secret world to jest gra na facebooku?



Tak to gra na Facebook i darmowa. A tak ogólnie - Czym jest „The Secret World”? .To klasyczna gra RPG typu MMO. Kilka rzeczy wyróżnia ją jednak z tłumu podobnych produkcji. Przede wszystkim jej akcja rozgrywa się we współczesności. Wyobraźcie sobie świat, w którym wszystkie możliwe koszmary i teorie spiskowe ożywają, a za wszystkim – rządami, korporacjami, prezesami – stoją potężne organizacje, które większość zna tylko z legend. Wyobraźcie sobie ten sekretny świat, w którym wybrani wchodzą do niego jako członkowie Iluminatów, Templariuszy lub Smoków i poznają wszystkie jego mroczne tajemnice. Wreszcie, wyobraźcie sobie, że – jak to w MMO – wszyscy jesteśmy wybrani. A więcej na ten temat poczytasz przeglądając linki : www.nvidia.pl oraz www.tswo.pl. Pozdrawiam i do usłyszenia.
 
Angelvoice
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pt maja 25, 2012 12:15 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

śr wrz 05, 2012 10:29 am

Hehe, brzmi fajnie choc w sumie jaki jakims wielkiem fanem gier na facebooku nie jestem..a to jest płatna gra? Bo teraz wsumie mieli wprowadzic ten nowy system na fb i troche sie gubie
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Gry darmowe czy płatne?

śr wrz 05, 2012 12:35 pm

Gry na fb nigdy praktycznie nie sa platne tylko 'free to play pay to win'. Mozesz sobie grac ale zapewne dominujacy gracze na danym serwerze to ci ktorzy placa.
 
Awatar użytkownika
polterka
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:41 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

pn wrz 17, 2012 9:56 am

Angelvoice pisze:
Hehe, brzmi fajnie choc w sumie jaki jakims wielkiem fanem gier na facebooku nie jestem..a to jest płatna gra? Bo teraz wsumie mieli wprowadzic ten nowy system na fb i troche sie gubie




The Secret World jest kolejnym tytułem z gatunku MMO autorstwa twórców takich hitów jak Age of Conan: Hyborian Adventures czy Anarchy Online. Funcom, gdyż o tej firmie mowa, odpowiedzialny jest ponadto za stworzenie dwóch uznanych przygotówek: The Longest Journey oraz Dreamfall. A gra Secret World jest darmowa. Jeśli chcesz więcej się dowiedzieć na jej temat podejrzyj sobie poniższe linki :
www.tswo.pl , www.youtube.com, www.cdaction.pl, www.pl.wikipedia.org. ewentualnie wpisz nazwę gry w Google i tam dowiedz się absolutnie wszystkiego. Powodzenia i pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

pn wrz 17, 2012 2:19 pm

Gdyby nie fakt że Funcom nie obchodzi się z graczami (klientami) w sposób rzetelny wszystko byłoby ok. Co by nie powiedzieć, to Age of Conan, zostało niemal porzucone przez producenta. Szereg nieudanych patchy, które były smiechu warte (nie zmieniały niemal nic) oraz bagatelizowanie głównego problemu - populacji serwerów, sprawiło, że bardzo duża liczba graczy przerzuciła się na Guild Warsa 2.

Jesli firma podchodzi w taki sposób do graczy, którzy płacą abonament (bo F2P jest w sumie młode), to wolę nie wiedzieć jak podejdzie do tematu całkowicie darmowej gry (nawet jeśli będą mikropłatności)

PS. Raidy T4 na serwerze Europa-Rosja są robione przez max 4 gildie, reszta jest przesiana w taki sposób że szkoda gadać. Robienie T4 i T3 z pugiem mija się z celem. Gracze, którzy mają konta od dawna, albo ubierają już tylko alty, bo nic innego nie zostało. Gra stacza się po równi pochyłej i raczej nic nie wskazuje żeby inne produkcjie mmo Funcomu zrobiły furorę, bo... niesmak pozostaje.
Ostatnio zmieniony pn wrz 17, 2012 2:39 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Hyareil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 5:26 pm

Gry darmowe czy płatne?

wt wrz 18, 2012 12:25 pm

polterko, po pierwsze: podajesz jako treść swoich wiadomości teksty pochodzące z innych witryn - bez podania źródła:

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=11846
The Secret World jest kolejnym tytułem z gatunku MMO autorstwa twórców takich hitów jak Age of Conan: Hyborian Adventures czy Anarchy Online. Funcom, gdyż o tej firmie mowa, odpowiedzialny jest ponadto za stworzenie dwóch uznanych przygotówek: The Longest Journey oraz Dreamfall.


http://gry.onet.pl/zapowiedzi/the-secre ... tykul.html
Czym jest „The Secret World”? To klasyczna gra RPG typu MMO. Kilka rzeczy wyróżnia ją jednak z tłumu podobnych produkcji. Przede wszystkim jej akcja rozgrywa się we współczesności. Wyobraźcie sobie świat, w którym wszystkie możliwe koszmary i teorie spiskowe ożywają, a za wszystkim – rządami, korporacjami, prezesami – stoją potężne organizacje, które większość zna tylko z legend. Wyobraźcie sobie ten sekretny świat, w którym wybrani wchodzą do niego jako członkowie Iluminatów, Templariuszy lub Smoków i poznają wszystkie jego mroczne tajemnice. Wreszcie, wyobraźcie sobie, że – jak to w MMO – wszyscy jesteśmy wybrani.


Po drugie: The Secret World nie jest grą na Facebooka i nie jest darmowy.

http://www.thesecretworld.com/gameplay
The Secret World includes 30 days of free game time. Each additional month has a cost of $14.99 / €14.99 incl. VAT / £11.49 incl. VAT. Longer subscription cycles yield discounts to the monthly fee.


Być może miałaś na myśli The Secret War - grę facebookową, która pojawiła się przed premierą The Secret World i miała promować główny tytuł. Z tego, co widzę, obecnie nie jest już aktywna.

Niewykluczone, że TSW w niedalekiej przeszłości przejdą na model f2p, ale na dzień dzisiejszy jest to gra z subskrypcją.
 
Awatar użytkownika
polterka
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:41 pm

Gry darmowe czy płatne?

śr wrz 19, 2012 11:05 am

The Secret World to abonamentowa gra z gatunku MMO, w której nie ma ani poziomów, ani klas postaci. Jest za to nacisk na fabułę i występujące w grze frakcje. A może ktoś coś słyszał o grze War2Glory?- wyczytałam o niej w newsletterze od paysafe.?. Nie wiem czy warto w nią inwestować, o co w niej chodzi?. A co do gry The Secret War, to w związku ze zbliżającą się premierą MMORPG The Secret World, Funcom, producent gry, rozpoczyna rozkręcanie machiny marketingowej. Jednym z jej elementów jest wypuszczenie darmowej gry przeglądarkowej The Secret War. Tyle wyczytałam na ten temat. Pozdrowionka i do usłyszenia. :) :wink:
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Gry darmowe czy płatne?

śr wrz 19, 2012 11:40 am

Nie ma to jak żywy spambot.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości