Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Gry darmowe czy płatne?

śr wrz 19, 2012 11:54 am

Polterka nie wiemy czy jest człowiekiem, ale jesteśmy tolerancyjni i póki nie sprzedaje tanio Viagry jesteśmy dla niej mili :)
 
Gedeon

Gry darmowe czy płatne?

śr wrz 19, 2012 8:05 pm

To nie bot, odpowiada na pw :D
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Gry darmowe czy płatne?

śr wrz 19, 2012 8:16 pm

Dlatego napisałem, że żywy :P
 
Gedeon

Gry darmowe czy płatne?

śr wrz 19, 2012 8:30 pm

Wiem, ale Albiorix nie jest pewien, czy jest człowiekiem. Znaczy Polterka, nie Albiorix. Eee.... Znaczy Albiorix nie jest pewien, czy Polterka jest człowiekiem.
 
L2Shore
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 1:29 am

Re: Gry darmowe czy płatne?

pt wrz 21, 2012 1:40 am

Witajcie nie wiem czy dobry watek wybrałem jeśli nie to proszę o przeniesienie przez moderatora :)

Ciach, nie reklamujemy na Polterze pirackich serwerów. Pozdrawiam, Specu
Ostatnio zmieniony pt wrz 21, 2012 8:58 am przez Specu, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Gry darmowe czy płatne?

pt wrz 21, 2012 7:57 am

Czy to nie jest aby calkiem niezgodny z licencja piracki serwer? Nie znam sie na prawach do L2.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Gry darmowe czy płatne?

pt wrz 21, 2012 8:55 am

Jest piracki, w dodoatku L2 przeszedł już pół roku temu na F2P, więc granie na zbugowanym serwie L2J mija się z celem :P

Ciachniete tu i ówdzie
 
Awatar użytkownika
polterka
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:41 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

pn wrz 24, 2012 5:35 pm

sorry za tą pseudoreklame, to nie był mój zamiar, bo ani grosza za to nie dostaje. Ale z drugiej strony cieszy mnie, że tak przekonująco piszę, że myślicie, że pracuje dla jakiejś firmy, co reklamuje (nawet nie wiem, jak to sie nazywa, agencja czy coś w tym sensie :mrgreen: ).
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Gry darmowe czy płatne?

pn wrz 24, 2012 10:08 pm

To że polską nalepkę na winie pisze PR-owiec zachwalając i przekonując o jego walorach, nie znaczy że ów człowiek zna się na tym co pisze.
 
Awatar użytkownika
polterka
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:41 pm

Gry darmowe czy płatne?

wt wrz 25, 2012 12:45 pm

no w sumie tu ci musze przyznać rację, może to nie był zbyt dobry argument, ale szczerze powiedziawszy nie przyszedł mi żaden inny do głowy. W każdym bądz razie sorry jeszcze raz, będe na przyszłość bardziej uważać! :razz:
 
Awatar użytkownika
Shinpu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pn paź 15, 2012 8:07 pm

Gry darmowe czy płatne?

pn paź 15, 2012 9:59 pm

Ostatnio wyszło dosyć sporo darmowych gierek free to play i musze powiedziec że jestem zaskoczony ich jakością. Dość powiedzieć o World of Tanks, przy którym non stop zabijam czas to jeszcze ostanio grałem w przyjemną strzelankę Bullet Run, która niszczy grywalnością. Dlatego zdecydowanie polecam gry darmowe. :spoko: Kupiłbym jedynie taki tytuł, na który bardzo długo czekałem. :)
Ostatnio zmieniony pn paź 15, 2012 10:00 pm przez Shinpu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Gry darmowe czy płatne?

wt paź 16, 2012 1:35 am

X-com jest, 50€ leci
 
Awatar użytkownika
polterka
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:41 pm

Gry darmowe czy płatne?

pt cze 27, 2014 3:25 pm

Pewnie, że jeśli ktoś lubi grać, to da każdą cenę, a jeszcze jak gra jest ciekawa, z tym, że ja np. - ostatnio przynajmniej - gram tylko i wyłącznie na facebooku,uwzięłam się na kilka takich i walczę aby przejść na dalsze poziomy, co mi się niestety nie zawsze udaje. Jednak wolałabym nie tracić pieniędzy na tego typu rozrywki,chociaż nigdy nie mówi się nigdy,kto to wie ? . Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Gry darmowe czy płatne?

wt lip 01, 2014 7:05 pm

żabcia123 pisze:
Prawda jest taka, że gry płatne z reguły oferują lepszy, bardziej dopracowany gameplay.


Patrz tytuły które przeszły z sybskrypcji na model f2p z mikropłatnościami. Przykład: Rift. Gameplay lepszy niż w klasycznych mmo (wow, lineage, age of conan itp), a do większości kontentu masz dostęp.

żabcia123 pisze:
polecam sklep konsoleigry.pl, obecnie mają tam fajną promocję na Diablo 3.


A ja ostrzegam, ponieważ w eula masz zapis, że cena detaliczna zakupu nie może być nigdy niższa niż na BN shop w tym samym czasie. Blizz zawsze ma prawo poprosić o dowód zakupu w celu zweryfikowania czy nie masz klucza z nielegalnego źródła. Jakieś 2 miesiące temu poszła seria banów dla ludzi którzy załatwili sobie klucz do dodatku za niecałe 20$, co było kwotą połowę niższą od nominalnej.
 
Moder_20
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt paź 24, 2014 1:35 pm

Gry darmowe czy płatne?

pt paź 24, 2014 1:38 pm

Moim zdaniem najlepsze so gry typu Pay To Play typu Guild Wars 2 przeszatkuje to trollów od graczy :P
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

pt paź 31, 2014 5:51 pm

Moder_20 pisze:
Moim zdaniem najlepsze so gry typu Pay To Play typu Guild Wars 2 przeszatkuje to trollów od graczy :P


GW2 nie jest grą typu pay to play, ponieważ całość gry masz udostępnioną za free. Pay to Play to gra, która do pewnego stopnia jest f2p (mocne ograniczenia, dotyczące lootu, dostępu do niektówych elementów gry i contentu), a część (zwłaszcza end-game (raidy itp) są dostępne tylko dla abonentów (np. SW:ToR, Age of Conan, Runescape itp).

W GW2 masz walutę - gemy, ale są one normalnie dostępne za kasę w grze. Jak wyfarmisz kasę to możesz sobie kupić co chcesz ze sklepu.
 
Awatar użytkownika
Rudyryc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt wrz 29, 2017 3:31 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

pn gru 04, 2017 11:38 am

Moim zdaniem nie ma po co przepłacać i kupować nie wiem ile gier, jak można pograć w necie w przeglądarkowe. Wiem, zaraz mnie zjedziecie, bo żaden fan gier nie powiedział nigdy, że nie ma po co kupować nie wiadomo ile gier :) Ja kupuję sobie jedna gierkę na miesiąc/dwa, a w między czasie posiłkuję się przeglądarmowymi, bo można w nie grać mobilnie, a zwykłe gry na telefon są za słabe. 
 
Awatar użytkownika
Henryk Tur
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: ndz sty 29, 2017 9:16 am

Re: Gry darmowe czy płatne?

śr gru 06, 2017 10:41 pm

Ja nie gram w gry przeglądarkowe, ale indie i freeware. Na moim kanale (Indiegamer, link https://www.youtube.com/user/GiePunkt) możecie znaleźć ich sporo. Zapraszam do rzucenia okiem wolnym czasem.
 
Ojopa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 08, 2017 8:40 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

pt gru 08, 2017 8:42 pm

ja gram głownie w gry darmowe, kupuję rzadko. HOTS power!
 
Awatar użytkownika
Shellek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 21, 2018 3:01 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

czw paź 25, 2018 4:46 pm

Szczerze mówiąc bardzo często płatne gry są tańsze od darmowych. Jeżeli ktoś trochę pograł w Runes of Magic albo Allods pewnie dzisiaj ma podobne wnioski do moich, że nawet kupując "od czasu do czasu" najpotrzebniejsze na endgejmie rzeczy w darmowych grach (w tym wypadku MMO), często wychodzi nas to więcej niż abonament w płatnej grze. Tutaj występuje to zjawisko bariery psychologicznej kiedy mamy w ogóle zacząć grać: Mam płacić za granie skoro mogę grać w coś podobnego i płacić nie muszę? No, a potem człowiek głupieje i w jeden miesiąc wydaje równowartość pół roku abonamentu do WoWa :D Robili to nawet ludzie którzy wcześniej na granie nie wydawali nawet złotówki. To trochę działa jak hazard niestety.

Innym przykładem z kolei jest Elder Scrolls Online, które musimy kupić, a potem się okazuje, że na endgejmie nie da się grać bez dodatkowego abonamentu, a i kilka rzeczy z itemshopu by się przydało. Takie gry odradzam.

Jeśli chcecie pograć w darmową grę, to najbezpieczniejsze są tylko flashówki - a to i tak nie wszystkie. W każdym razie względnie bezpieczne:
https://armorgames.com/
https://gryna2.pl
https://www.kongregate.com/

Darmowe gry zwłaszcza mobilne z mikropłatnościami omijajcie szerokim łukiem.
 
Owacja
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: czw sty 06, 2022 11:16 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

śr sty 12, 2022 11:10 pm

Bez rozróżnienia, czasami na Epicu biorę płatne gry za darmo - jednak są dobre gry darmowe jak PoE i dobre gry płatne jak DIablo 2 Resurected czy TOtal War
 
Awatar użytkownika
mayorovd
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 18, 2022 1:15 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

pn kwie 18, 2022 1:17 pm

Dota2 - 0$ )

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości