Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
polterka
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:41 pm

Gry darmowe czy płatne?

pt maja 25, 2012 9:14 am

Witam graczy komputerowych. Jeśli można Was zapytać, w jakie lubicie najbardziej grać gry.? Czy to są np. tylko darmowe? czy płatne? ,a może i takie i takie?. Dzięki za uwagę i do usłyszenia.Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Gry darmowe czy płatne?

pt maja 25, 2012 10:06 am

A co ma cena do lubienia? o_O
 
Angelvoice
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pt maja 25, 2012 12:15 pm

Gry darmowe czy płatne?

pt maja 25, 2012 12:47 pm

Kto lubi placic za gry? ;) jak mam wybor to zawsze wybieram darmowki chociaz faktycznie czesto jest tak ze platne gry sa poprostu ciekawsze.Co do moich ulubionych to lubie gry na bigponcie zwlaszcza seafight i farmerame. Leagueoflegends tez jest fajne i runesofmagic. Ogolnie lubie gry w ktorych cos sie poprostu dzieje
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Gry darmowe czy płatne?

pt maja 25, 2012 7:20 pm

Większość ludzi lubi płacić za gry, zwłaszcza około 50$ - patrz Diablo :)

Robienie gier kosztuje więc nie licząc amatorskich produkcji albo porzuconych staroci, producenci w ten czy inny sposób próbują zarobić na grze. Więc większość darmowych gier prędzej czy później spróbuje wyciągnąć od Ciebie pieniądze w mniej lub bardziej upierdliwy sposób.

A czas gracza też kosztuje / nie jest nieskończony. Lepiej zapłacić cenę kilku piw i pizzy za coś możliwie najlepszego niż trawić godziny na produkcie drugiego sortu. Weźmy MMO - możesz wybrać którąś z tysięcy darmowych koreańskich produkcji albo podupadających zachodnich i za całkiem darmo monotonnie rżnąć potwory na pustoszejących serwerach z grupką dzieciaków a możesz wykosztować się na te 10-15 dolców na miesiąc i pograć w WoWa (którego można nie lubić ale ma tysiące różnorodnych questów, rajdów, cudów, wianków), Eve (która w ogóle ocieka zaj*) czy inne Star Warsy (podobno fajne).
Ostatnio zmieniony pt maja 25, 2012 7:28 pm przez Albiorix, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Gedeon

Gry darmowe czy płatne?

pt maja 25, 2012 9:20 pm

Większość graczy lubi grać za darmo w płatne gry :razz:

A tak na serio, to przy darmowych grach też czasem można spełnić miło czas. Ot, np. ostatnio sobie pogrywałem sporo w każualową strategię typu tower defence (ale na naprawdę wysokim poziomie) Kingdom Rush (co prawda, można było zapłacić za wersję płatną, ale ona tylko odblokowywała dwie dodatkowe misje niepotrzebne do ukończenia kampanii).
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Gry darmowe czy płatne?

pt maja 25, 2012 9:51 pm

Nie no pewnie ze mozna sie dobrze bawić i gorszymi grami, jest tez dużo niskobudzetowych gier ale dobrych. Płatne wersje tego samego raczej nie bedą jakoś wyraźnie lepsze. Fajny jest np Wesnoth.

Niemniej jak sie wybiera grę na dłużej to po prostu nie warto kierować sie głownie cena.
 
Gedeon

Re: Gry darmowe czy płatne?

pt maja 25, 2012 11:31 pm

A tak Wesnoth to akurat przykład świetnej (jeśli chodzi o pomysł i ,,rozwojowość) darmowej gry.

Poza tym ja np. lubię stare gry (nie takie naprawdę stare, ale powiedzmy sprzed 10 lat), a one (o ile da się je w ogóle kupić) z reguły są tanie. Poza tym można poczekać, aż dana gra stanie się tańsza - czasem cena spada tak nisko, że dodają nawet do jakiejś gazety. Choć są tytuły, które przez wiele lat utrzymują dosyć wysoką cenę - np. gry blizzarda.
 
Awatar użytkownika
polterka
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:41 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

śr cze 06, 2012 8:58 am

Angelvoice pisze:
Kto lubi placic za gry? ;) jak mam wybor to zawsze wybieram darmowki chociaz faktycznie czesto jest tak ze platne gry sa poprostu ciekawsze.Co do moich ulubionych to lubie gry na bigponcie zwlaszcza seafight i farmerame. Leagueoflegends tez jest fajne i runesofmagic. Ogolnie lubie gry w ktorych cos sie poprostu dzieje



Słusznie,darmówki są nie kosztowne,wiadomo,ale te za które musimy płacić są bardziej interesujące,jak sam słusznie zauważyłeś.O grach na bigpoincie też słyszałam,z tym,że jest ich tam bardzo dużo i nie wiadomo którą wybrać,a żeby też przekonać się która lepsza,trzeba wypróbować wszystkie hi hi hi,a w dzisiejszych czasach jesteśmy bardzo niecierpliwi.A wspomniane gry Leagueoflegends czy runesofmagic jakoś mnie nie wciągnęły zbytnio,chociaż też próbowałam w nie grać. A tak swoją drogą jeśli musisz płacić,to jaką formę zapłaty wybierasz?, innymi słowy jak płacisz? Pozdro. :wink:
 
Awatar użytkownika
polterka
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:41 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

śr cze 06, 2012 9:01 am

gacoperz pisze:
A co ma cena do lubienia? o_O



Owszem ma.Ponieważ jeden lubi grać w gry darmowe,nie tracąc ani grosika,a drugi woli wydać majątek,aby mieć lepszą,ciekawszą, interesującą gierkę. Zasadnicza różnica.Jeden woli jabłka,inny gruszki. hi hi hi.Pozdrawiam.Do usłyszenia. Bez oczywiście żadnej urazy. :D
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Gry darmowe czy płatne?

śr cze 06, 2012 9:50 am

Ogólnie, problem dotyczy raczej dzieci z biednych krajów, które nie mają w ogóle pieniędzy a jeśli skapnie im kilka groszy kieszonkowego to wolą sobie oszczędzać na buty. Ludziom z pierwszego świata mają budżet rozrywkowy rzędu 50-200 €/$/£ miesięcznie który dzielą między piwo, pizzę, kino i figurki do Warhammerka 40k, i raczej nie stanowi dla nich problemu zrezygnowanie z jednej pizzy ewentualnie dwóch i kupienie sobie jakiejś gierki na konsole.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

śr cze 06, 2012 3:18 pm

50 euro, funtów czy dolarów to na nasze złote jest dość sporo - tak na oko 150 zeta. Pokażcie mi nastolatka, który ma taki budżet...
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Gry darmowe czy płatne?

śr cze 06, 2012 3:31 pm

Piszę o budżecie miesięcznym, nie dziennym. 150 złotych = 3 pizze. Większość nastolatków chyba stać na 3 pizze miesięcznie.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: Gry darmowe czy płatne?

śr cze 06, 2012 3:58 pm

Mnie nie było stać
Pizze t kupuje raz na miesiąc za 15 zeta... a w mojej rodzinie nie jest źle. Te trzy siące na trzy osoby podzielone to sporo
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Re: Gry darmowe czy płatne?

śr cze 06, 2012 5:03 pm

polterka pisze:
gacoperz pisze:
A co ma cena do lubienia? o_O



Owszem ma.Ponieważ jeden lubi grać w gry darmowe,nie tracąc ani grosika,a drugi woli wydać majątek,aby mieć lepszą,ciekawszą, interesującą gierkę. Zasadnicza różnica.Jeden woli jabłka,inny gruszki. hi hi hi.Pozdrawiam.Do usłyszenia. Bez oczywiście żadnej urazy. :D

Wybacz, ale dalej nie widzę związku. Znam zarówno darmowe perełki jak i płatne gnioty, więc nie uważam faktu zapłacenia za grę za wyznacznik lepszej zabawy z nią. Więcej, jest dokładnie przeciwnie. W chwili, gdy na coś wydamy niebagatelne pieniądze czujemy się przed sami sobą zobligowani grać w to, gdyż inaczej musielibyśmy uznać, że wyrzuciliśmy kaśę w błoto, co jest oznaką głupoty, rozrzutności lub naiwności. A na uznanie tego faktu zazwyczaj nie chce nam pozwolić nasza samoocena. W przypadku gry darmowej nie ma tego efektu "psychomanipulacji" a nasza percepcja jest nierzadko mniej skrzywiona. Dodam do tego fakt, że darmówki często nie mają tak silnego marketingu jak gry płatne.

Do tego dochodzi jeszcze swoista "płynność" zjawiska płatności. I nie mówię tu o piraceniu a o np. zmianach modelu biznesowego, gdy gra darmowa wychodzi w nowej, płatnej wersji, tudzież zaczyna wymagać uiszczania abonamentu, albo odwrotnie, gdy gra płatna zostaje po pewnym czasie udostępniona za darmo. To ostatnie stało się m. in. z tak solidnymi tytułami jak Allegiance czy też Team Fortress 2. Niektóre gry MMO również zmianiały model biznesowy z subskrypcji na free-to-play. I nie wpłynęło to nijak na ich jakość ani odbiór, co najwyżej zmieniło grono graczy.
 
Gedeon

Gry darmowe czy płatne?

śr cze 06, 2012 6:39 pm

Więcej, jest dokładnie przeciwnie. W chwili, gdy na coś wydamy niebagatelne pieniądze czujemy się przed sami sobą zobligowani grać w to, gdyż inaczej musielibyśmy uznać, że wyrzuciliśmy kaśę w błoto, co jest oznaką głupoty, rozrzutności lub naiwności. A na uznanie tego faktu zazwyczaj nie chce nam pozwolić nasza samoocena.

A tam. Ja mam sporo gier, w które nawet nie grałem, albo grałem parę minut i wyłączyłem. Co prawda, są to gry z gazet, więc za dużo na nie się nie wykosztowałem, ale nie sądzę, żebym grał w coś, tylko dlatego, że za to zapłaciłem, kiedy okazało się kiepskie (jak już zmarnowałem czas, to po co marnować pieniądze?). Już lepiej próbować opchnąć nietrafioną grę i za odzyskane pieniądze kupić coś, co podpasuje bardziej.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Gry darmowe czy płatne?

śr cze 13, 2012 10:35 am

Albiorix pisze:
Piszę o budżecie miesięcznym, nie dziennym. 150 złotych = 3 pizze. Większość nastolatków chyba stać na 3 pizze miesięcznie.

Dawno nie byłeś nastolatkiem :razz: Większość nastolatków piraci, pozostałe kupują mało gier, stawiając na tytuły, które się szybko nie znudzą oraz czekając na obniżki cen.

A z Gedeonem się zgodzę, choć jeżeli wydam pieniądze, to zwykle próbuję podejść do gry kilka razy (np. w Civilization się za 3. razem wciągnąłem :razz: ).

Notabene temat łamie regulamin Poltera :wink:
Ostatnio zmieniony śr cze 13, 2012 10:54 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 10 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Gry darmowe czy płatne?

śr cze 13, 2012 11:23 am

Dawno nie byłem nastolatkiem a kiedy byłem, byłem superbiedny. Ale ja byłem nastolatkiem w młodym kapitaliźmie, kiedy marzeniem były dżinsy ze stadionu a kieszonkowe starczało na zapiekankę i gofra kilka razy w miesiącu. Ale teraz podobno każde dziecko dostaje laptopa na komunię i samochód za egzaminy gimnazjalne i ogólnie jest bogaciej, nie?
 
Gedeon

Gry darmowe czy płatne?

śr cze 13, 2012 12:15 pm

Notabene temat łamie regulamin Poltera :wink:

Temat sam w sobie nie. Przecież nie każda gra darmowa musi zostać uzyskana przez złamanie praw autorskich.
Ale teraz podobno każde dziecko dostaje laptopa na komunię i samochód za egzaminy gimnazjalne i ogólnie jest bogaciej, nie?

Każde to nie, ale wiele. Tzn w przypadku laptopa, samochód niekoniecznie (i raczej trochę później, prawo jazdy z reguły zdaje się gdzieś w II liceum - o ile ktoś chodzi do liceum).

I dosyć łatwo zaopatrzyć się w dobre gry we w miarę przystępnej cenie. Najczęściej dobre (i stosunkowo nowe) gry są w CD-ACTION. Co prawda kosztuje coś koło 16 zł, ale w porównaniu ze wspomnianym 150 zł to jest mało.
Kiedyś była jeszcze ekstraklasyka, gry po 19 złotych, kilka tytułów z niej mam. Aczkolwiek to już było trochę gorzej dostępne, w kiosku tego nie kupisz (a w tamtych czasach każda wyprawa do Warszawy była sporym przeżyciem).
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Gry darmowe czy płatne?

śr cze 13, 2012 5:09 pm

Temat sam w sobie nie. Przecież nie każda gra darmowa musi zostać uzyskana przez złamanie praw autorskich.

Temat o gustach.

Każde to nie, ale wiele. Tzn w przypadku laptopa, samochód niekoniecznie (i raczej trochę później, prawo jazdy z reguły zdaje się gdzieś w II liceum - o ile ktoś chodzi do liceum).

Rodzice większości dzieci i nastolatków kupują komputery (zwykle jeden dla wszystkich dzieci w rodzinie, a w razie braku funduszy jeden na całą rodzinę), ale to nie implikuje kasy na gry.

I dosyć łatwo zaopatrzyć się w dobre gry we w miarę przystępnej cenie. Najczęściej dobre (i stosunkowo nowe) gry są w CD-ACTION. Co prawda kosztuje coś koło 16 zł, ale w porównaniu ze wspomnianym 150 zł to jest mało.
Kiedyś była jeszcze ekstraklasyka, gry po 19 złotych, kilka tytułów z niej mam. Aczkolwiek to już było trochę gorzej dostępne, w kiosku tego nie kupisz (a w tamtych czasach każda wyprawa do Warszawy była sporym przeżyciem).

Nadal jest.

ad. poniższego:
Nigdzie nie twierdzę, że jest inaczej.
Ostatnio zmieniony śr cze 13, 2012 11:35 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Gedeon

Gry darmowe czy płatne?

śr cze 13, 2012 9:12 pm

Temat o gustach.

No tak. Ale to, ze ktoś woli gry darmowe, nie znaczy, ze woli pirackie, bo jest mnóstwo legalnych darmowych gier.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

czw cze 14, 2012 8:52 am

Można sobie przecież spoojnie grać w darmową grę i mieś z tego powodu mnóstwo satysfakcji i świetnie się bawić. To że wyda się parę złotówek za coś płatnego zobowiązuje tylko i wyłącznie twórcę o odpowiednie zatroszczenie się o produkt.

Z drugiej strony patrząc, poruszony został temat piracenia. Powiem tak. Pamiętam czasy kiedy każda gra, literalnie każda, kosztowała pow. 150zł (zazwyczaj 199zł albo 249zł w dniu premiery), praktycznie bez znaczenia czy była tydzień czy pół roku po premierze. Sytuacja kontrastowała z tzw. stadionowymi wersjami (od stadionu X-lecia teraz narodowego w wawie), gdzie za 20-30% ceny sklepowej mozna było kupić ładnie wydanego pirata. Czasy Extra Klasyki rozleniwiły graczy, bo odkąd można było mieć oryginała za 24,99 (pierwotna cena) to gracze woleli ściągnąć/kupić pirata i poczekać na oryginał w przystępnej cenie. Wzrost transferu przyłączy internetowych też pozostał nie bez znaczenia (w 2004 roku nawet neostrada 128kbps oferująca zawrotną prędkość 16KB/s z limitem 7GB stykała na pobranie 1-2 gier na miesiąc i wesołe piracenie w domowym zaciszu) Teraz są złote/platynowe edycje, wypchane dodatkami i bonusami za 100zł, ale cały czas jest to kasa niemała w porównaniu do tego co masz na zachodzie. Niestety, takie rzeczy jak cena są ustalane w dolarach/euro/funtach. 50dolców dla gościa zarabiającego w euro czy dolarach to zupełnie inne porównanie względem naszych zarobków. Średnie zarobki w stanach to rząd wielkości ok 3250$ miesięcznie, więc przeciętny amerykanin może sobie w miesiącu za wypłatę kupić 65 gier. W Polsce za średnią krajową (2700 netto) można sobie kupić takich gier 18. Jest różnica? Póki ceny będą skalowane względem dolara - w krajach postkomunistycznych będzie się piractwo szerzyć. Nikt i nic na to nie poradzi.
Ostatnio zmieniony czw cze 14, 2012 8:54 am przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Gedeon

Gry darmowe czy płatne?

czw cze 14, 2012 12:08 pm

No ale przecież są możliwości kupowania tanich gier. Wspomniana Ekstra Klasyka. Gazety - w ostatnim czasie kupiłem z CD-Action choćby Kings Bounty czy Drakensanga, a to są dosyć nowe i dobrze oceniane gry.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

czw cze 14, 2012 1:30 pm

Nie przeczę, że CDA, albo tanie serie - których się namnożyło dużo, nie tylko Extra Klasyka - dają możliwości kupienia dobrych gier za niską cenę. Sama tak dorwałam Deus Ex oraz Gothica kiedyś. Ba, nieśmiertelne Baldur's Gate i Planescape Torment też mam z jakiejś takiej taniej serii, nazwy kolekcji już nie pomnę.

Ale krąży po necie dużo legalnych, darmowych gier - że podam kilka przykładów: FreeOrion, FreeCiv, Oolite, Pioneer... wszelkiego rodzaju klony Angbanda....

I to takiego wyboru dotyczy ten temat. Bo na pojawienie się najlepszych gier w tanich seriach trzeba czekać plus minus rok. Z Crusader Kings 2 nie czekałam, wykosztowałam się od razu.
 
Awatar użytkownika
Dabi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 321
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 10:08 pm

Re: Gry darmowe czy płatne?

czw cze 14, 2012 8:09 pm

Ja teraz gram sobie w Tribes: Ascend - darmowa strzelanka fps z naprawdę bardzo fajną mechaniką i mało irytującymi mikropłatnościami dla niecierpliwych.

Póki co nie zainwestowałem złotówki i to, że gra ode mnie nie wyciąga pieniędzy a prezentuje się świetnie to myślę, że się skuszę na dofinansowanie w jakiejś mierze.

A z ostatnich gier zakupionych to najdłużej cieszę się Blood Bowlem Legendary Edition z CDA.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Gry darmowe czy płatne?

czw cze 14, 2012 8:15 pm

Ja zawsze kupowałem tanie serie bo mój komputer i tak nie ciągnął nowych gier - tańszy komputer, tańsze gry, same oszczędności :D

Jedyną grą za którą płacę więcej - bo miesięczny abonament - jest Eve Online.
 
Gedeon

Gry darmowe czy płatne?

czw cze 14, 2012 9:47 pm

"Ja zawsze kupowałem tanie serie bo mój komputer i tak nie ciągnął nowych gier - tańszy komputer, tańsze gry, same oszczędności "
Po prawdzie, to mam podobnie.

Ba, nieśmiertelne Baldur's Gate i Planescape Torment też mam z jakiejś takiej taniej serii, nazwy kolekcji już nie pomnę.

I te gry też trafiły do gazet.

I to takiego wyboru dotyczy ten temat. Bo na pojawienie się najlepszych gier w tanich seriach trzeba czekać plus minus rok.

Co nie znaczy, że ktoś nie wybierze właśnie ,,poczekam rok, aż stanieje".
 
Awatar użytkownika
TheProdigy
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 144
Rejestracja: śr mar 16, 2011 3:31 pm

Gry darmowe czy płatne?

czw cze 14, 2012 10:00 pm

Ja kupuje tylko w tanich seriach lub w jakichś super okazjach (2 dni temu kupiłem Alone in The Dark kolekcjonerska za 20zł). Dobrze jest też znać tanie sklepy, w internecie można sporo taniej kupić, a żeby nie płacić zbyt dużo za przesyłkę zamawiam co kilka miesięcy po 3-6 gier za około 120-200 zł.

A co do całkowicie darmowych gier to polecam The Settlers Online. Nie włożyłem w to złotówki a jestem lepiej rozwinięty niż niejeden płacący.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Gry darmowe czy płatne?

czw cze 14, 2012 10:52 pm

Za całkowicie darmowych polecam Eve Online płacone pieniędzmi z gry ;) To zupełnie wyjątkowe MMO.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Gry darmowe czy płatne?

ndz cze 17, 2012 11:19 pm

Z tanich gier to jeszcze można polecić wydawnictwo CD Projekt oraz Kolekcję Klasyki.
 
Awatar użytkownika
polterka
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:41 pm

Gry darmowe czy płatne?

pn cze 18, 2012 10:06 am

Albiorix - Pieniędzmi z gry?.A jak je zdobywasz? Za darmo? chyba nie. Serio- nie musisz płacić za żadne itemy? To w sumie faktycznie rzadkość .A poza tym, chciałam spytać,czy to prawda,że praktycznie za wszystkie gry można w dzisiejszych czasach płacić paysafecard?. Czy może znajomi
raczej zrobili mnie w bambuko, innymi słowy nabili w butelkę?.Dzięki i pozdrawiam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości