Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Gry przeglądarkowe.

śr sty 04, 2012 8:03 am

Kto wie, o co biega w grach "na silniku Vallheru"? Jest jedna taka w świecie FR, ale żadnego FAQ na jej stronie nie ma.
Wiem, że to gry tekstowe - ale potrzebują jakiegoś klienta, dużego, czy też jadą w samej przeglądarce?
 
Awatar użytkownika
fenwind
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: pn lis 30, 2009 11:01 am

Gry przeglądarkowe.

śr sty 04, 2012 8:25 am

Sama przeglądarka. Takie typowe klikanie i mechanika zazwyczaj.

Za czasów jak grałem był:
http://redoran.net/
http://gildwars.pl/

Gildwars miał sobie więcej z RPGa książkowego bo sesje dało się tam ciekawiej prowadzić. Dawno nie grałem w obie więc osobiście radzę przetestować i tą i tą.

Gry nie są specjalnie wymagające. Pójdą na każdym kompie... wiadomo im częściej się logujesz tym lepiej ale nie wymagają godzin uwagi jeśli chcesz tylko klepać mechanikę :)
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Gry przeglądarkowe.

śr sty 04, 2012 10:02 am

Klientem którego potrzebujesz do gier tekstowych jest wbudowany w windowsy telnet lub maleńki i zgrabny putty.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Gry przeglądarkowe.

czw sty 05, 2012 5:17 pm

Nic tam jednak wróciłem do grania w blood wars

http://r14.bloodwars.interia.pl/r.php?r=75893
 
Gedeon

Gry przeglądarkowe.

czw sty 05, 2012 9:55 pm

Kto wie, o co biega w grach "na silniku Vallheru"? Jest jedna taka w świecie FR, ale żadnego FAQ na jej stronie nie ma.
Wiem, że to gry tekstowe - ale potrzebują jakiegoś klienta, dużego, czy też jadą w samej przeglądarce?

Jak już napisał fenwind - brak klienta, sama przeglądarka.
Generalnie gra polega na tym, że co turę dostajesz pewną ilość punktów energii, które możesz wykorzystać na różne czynności (walkę, pracę, wędrowanie, produkcję itd). Umiejętności są takie jak walka, uniki, różnego rodzaju crafting - rozwijają się automatycznie, kiedy dokonujesz danej czynności (poza tym nabijasz normalne poziomy doświadczenia, które zwiększają przyrost energii, oraz pozwalają rozwijać cechy podstawowe jak zwinność, siła itd.). Stopień rozbudowania zależy od gry (silnik jest rozwijany). Są takie, na których ograniczają się do podstaw, a są takie, gdzie dodają różne moduły (np. bardziej rozwinięta walka klanowa, dodatkowe budynki, przedmioty, klasy, questy).
Ale generalnie w każdej występują elementy takie jak:
- walka (automatyczna, wybierasz kogo atakujesz. Poza tym na swojej ,,karcie postaci" oczywiście określasz, jakiej broni używasz, czarów itd - co do czarów szału nie ma, są tylko ofensywne, defensywne i umagicznienia przedmiotu)
- crafting (wytwarzanie broni i eliksirów) i handel
- hodowanie chowańca i walki chowańców (w większości gier chowańce mogą walczyć tylko ze sobą, nie wspomagają postaci w walce)
- kupno i rozbudowa domu (można wziąc lokatora dodatkoweg - odpoczynek w domu zwiększa energię)
- kupno, zarządzanie i rozbudowa twierdzy
- klany/gildie.

Stopień fabularyzacji zależy od gry. Są takie, gdzie prawie nie ma, są takie, gdzie każdej walce towarzyszy wymiana wiadomości przez graczy, a w karczmach (czyli lokacji pełniającej funkcję chata) zabronione są nieklimatyczne wypowiedzi, a gracze tworzą bardzo rozbudowane karty postaci i wczuwają się w swoje postaci.

Nic tam jednak wróciłem do grania w blood wars

Też ciekawa gra, podobała mi się zwłaszcza możliwość walki grupowej w klanie.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Gry przeglądarkowe.

czw sty 05, 2012 10:26 pm

Ja glownie doceniam ja dzieki rewolucyjnemu handlowi.
 
Gedeon

Gry przeglądarkowe.

czw sty 05, 2012 11:04 pm

Hmm, no ja za bardzo tego handlu nie pamiętam (pamiętam, że coś było, ale niezbyt rozbudowane). No ale ja zacząłem i przestałem grać jeszcze w początkach, jak był jeden serwer, więc może od tego czasu sporo dodali?
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Gry przeglądarkowe.

czw sty 05, 2012 11:14 pm

W grze sa glownie dwa surowce do handlu punkty rozwoju oraz zlom. zlom to nic innego jak paczki z kasa po 10k kazda ale punkty rozwoju sie licza bo trzeba kombinowac czy wydac np 10 000 na staty czy moze na nowy miecz. Do tego jak jestes sprytny i masz dobra pamiec to szybko rozpoznajesz graczy sprzedajacych za tanio kupujesz od takiego a potem wrzucasz na aukcje i rozwijasz coraz lepiej. Do tego sa banki z kpunktami rozwoju gracz porzycz ci np 10k na 7 dni i po tygodniu musisz oddac 12k
 
Gedeon

Gry przeglądarkowe.

pt sty 06, 2012 9:09 pm

Hmm, to bardzo dużo się zmieniło. Jak ja grałem to surowcami były krew, kasa i ludzie, punkty rozwoju nie były surowcem, można ich było używać tylko do wzmacniania statystyk postaci.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Gry przeglądarkowe.

sob sty 07, 2012 12:04 am

krew kasa i ludzie zostali dalej ale handluje się głównie za PR bo można je przesyłać między graczami. Fajna sprawa, bo można np wykosić postać i choć nie jesteś w top 10 to w swojej klasie dzięki umiejętnemu handlowi nie masz sobie równych więc każdy może znaleźć coś dla siebie.
 
Gedeon

Gry przeglądarkowe.

sob sty 07, 2012 10:41 pm

Hmm no mi się ten pomysł akurat średnio podoba (jak da się handlować doświadczeniem). Tym niemniej grę i tak raczej uważam za godną polecenia - moim zdaniem na pewno bije ogame czy plemiona.
No a jeżeli ktoś szuka gry nastawionej trochę bardziej na fabułę (w bloodwars są questy, ale postaci raczej nikt za bardzo nie odgrywa) to polecam którąś z tych valheru.
 
tadekt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 09, 2012 11:19 am

Re: Gry przeglądarkowe.

pn sty 09, 2012 11:26 am

Jeżeli chodzi o nowości to ja osobiscie gram obecnie w Dawn of Dust , Nowa gra, polskiej produkcji, jest darmowa i w przeglądarce. Grafika i klimat dają rade więc zawsze można sprawdzić czy się akurat spodoba.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Gry przeglądarkowe.

czw sty 12, 2012 12:39 pm

Ja się tylko pochwalę, że wbiłem 15 poziomik w bloodwarsach i zaczął się wreszcie handel. Mógłbym równie dobrze zostać na tym poziomie i tylko handlować bo to frajda sama w sobie, powiększać swoje punktowe imperium :)
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Gry przeglądarkowe.

czw sty 12, 2012 12:59 pm

Skoro o tym mowa, to czy ktoś zna jakieś fajne handlówki np w stylu patrician?
 
Gedeon

Gry przeglądarkowe.

czw sty 12, 2012 6:02 pm

Ja się tylko pochwalę, że wbiłem 15 poziomik w bloodwarsach i zaczął się wreszcie handel. Mógłbym równie dobrze zostać na tym poziomie i tylko handlować bo to frajda sama w sobie, powiększać swoje punktowe imperium

No ja osobiście zapewne jednak wolałbym zajmować się walką, questami i działnością w klanie niż handlem. W sumie fajnie, że są różne, odmienne drogi do rozwoju (choć jednak... handlowanie doświadczeniem, to trochę dziwne).
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Gry przeglądarkowe.

czw sty 12, 2012 7:48 pm

Jedno nie wyklucza drugiego, a nawet wręcz uzupełnia. Bo w miarę wykonywania questów zdobywasz przedmioty, dla ciebie mogą być nie potrzebne więc upychasz je komuś innemu i za to dostajesz punkty. Te punkty potem albo ładujesz w swój rozwój albo kupujesz coś innego co tobie bardziej pasuje. Dlatego można mieć słabą postać z super przedmiotami co dość ładnie balansuje dobra postać bez przedmiotów. Trzeba wyszukać jakiś balans w tym. Dla mnie ważne jest to, że dzięki temu mogę sobie grać i rozwijać powoli i nic nie tracę, bo w swojej klasie jestem najlepszy, a silniejsze wampiry nie mogą mnie atakować bo jest za duża różnica punktów miedzy nami. Tak więc ci co chcą szybko lecieć na górę tabelki mają fajnie i ci co chcą być po prostu najlepszym w swojej klasie też się dobrze bawią więc wszyscy szczęśliwi.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Gry przeglądarkowe.

pt sie 24, 2012 10:58 am

Znacie dobre strategie przeglądarkowe? Evony i jej klony odpadają, ogame też..
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: Gry przeglądarkowe.

pt sie 24, 2012 11:24 am

Strategi to raczej nie...
Ściągnij battle of wesnoth lepiej
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Re: Gry przeglądarkowe.

pt sie 24, 2012 11:28 am

slann pisze:
Strategi to raczej nie...
Ściągnij battle of wesnoth lepiej

battle FOR wesnoth :)
 
Gedeon

Gry przeglądarkowe.

pt sie 24, 2012 11:55 am

Co więcej, Battle for Wesnoth to nie gra przeglądarkowa raczej.
Co do strategii przeglądarkowych, to w zasadzie mogę polecić wspomnianego już Bloodwarsa. Co prawda to połączenie strategii z (ubogim) rpg, ale mi się podobał choćby fakt, że to pierwsza strategia przeglądarkowa, gdzie sensownie rozwiązano kwestię walk klanowych (w grach typu Ogame jeden mocny gracz może nękać 20 osobowy sojusz, jeśli każdy z członków osobno jest od niego słabszych, w wielu innych grach klan polega tylko na tym, że się zbiera wspólną kasę na jakieś bonusy i ma się wspólny czat. W Bloodwarsie są normalne walki drużynowe, zarządzanie klanem ma choć odrobinę wspólnego z prawdziwym dowodzeniem, bo trzeba rozważnie wybierać cele do ataków klanowych).
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

Re: Gry przeglądarkowe.

pn mar 25, 2013 4:38 pm

Są chętni by dołączyć do naszej gildii na 19 świecie Shakes & fidget?
Nie stawiamy ograniczeń odnośnie poziomów, przyjmiemy nawet 1 poziomkowców, nowym w razie pytań wyjaśnimy wszystko :)
Imię mojej postaci to 723mikey. Wyślijcie pw.
 
Awatar użytkownika
Yosemity
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pt gru 21, 2012 1:45 pm

Gry przeglądarkowe.

śr mar 27, 2013 7:51 pm

Realm of the Mad God to już dał powyżej, Ja bym jeszcze dodał Iron Grip Marauders, moim zdaniem najlepszą ze wszystkich strategii i gier przeglądarkowych w ogóle. Trzeba mieć steama co prawda, ale to akurat drobny szczegół. Grałem jeszcze w Command and Conquer, ale on jest akurat słabszy...
 
runegss
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 14, 2013 5:51 pm

Gry przeglądarkowe.

wt maja 14, 2013 9:47 pm

 
Awatar użytkownika
Yosemity
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pt gru 21, 2012 1:45 pm

Gry przeglądarkowe.

wt paź 08, 2013 9:37 am

Ja ostatnio ma trochę więcej czas na gry (nie ma to jak rozpad związku, od razu ma się więcej czasu na takie rzeczy!) i pogrywam sobie w Anno Online - http://darmowegrydopobrania.net/gry_przegladarkowe/anno_online_recenzja/, gra jest całkiem niezła, tylko że nie ma walki - coś w sam raz dla pacyfistów. Mam za sobą jakieś 3 miesiące gry i muszę przyznać, że Ubisoftowi zaczynają wychodzić te jego gry.

Poza tym ogarniam właśnie Miasto Pary, widział ktoś może tą grę? Pierwsze MMORPG w przeglądarce, tak się chwalą i jest po polsku :)
 
Awatar użytkownika
dominaris
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:47 pm

Gry przeglądarkowe.

wt paź 08, 2013 12:57 pm

Grą idealnie spełniającą wymagania stawiane przez założyciela tematu będzie Darken Age
Strona: http://pl.darkenage.com/

Póki co można zapisywać się na beta testy i podyskutować na forum (współtworzyć grę).
 
D-B
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 10:37 am

Gry przeglądarkowe.

ndz paź 20, 2013 10:41 am

Więcej gier przeglądarkowych można znaleźć tutaj: Gry przeglądarkowe :)
 
Daniel854
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:24 am

Re: Gry przeglądarkowe.

wt lut 18, 2014 8:24 am

Polecam mafia-online.pl
 
Awatar użytkownika
TheProdigy
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 144
Rejestracja: śr mar 16, 2011 3:31 pm

Gry przeglądarkowe.

śr lut 19, 2014 8:39 pm

Ze swojej strony mogę polecić The Pride of Taern, bardzo dobre polskie MMORPG, naprawdę warto spróbować.
 
Glaaadiator
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 13, 2014 10:14 pm

Re: Gry przeglądarkowe.

czw mar 13, 2014 10:15 pm

Polecam nową GENIALNĄ i darmową grę ! Gra jest free to play,a w top 1 można się znaleźć bez problemu o ile się dobrze skaczecie .Tą darmową grę znajdziecie pod tym poniższym linkiem
http://s1.skijumpmania.com/r74281

To najlepszy symulator skoków online !

ps. jak zdobędziecie 14 lvl będziecie mogli brać udział w np. lidze złożonej z 30 graczy. 3 pierwsze miejsca to odpowiednie nagrody itd
następnie możecie wziąć udział w indywidualnym pucharze świata z tysiącami graczami oraz DRUŻYNOWY puchar świata, turnieje itd.
 
soly90
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob mar 22, 2014 8:25 pm

Re: Gry przeglądarkowe.

sob mar 22, 2014 8:26 pm

Tu macie bardzo fajna gierke ;)

Pokemony w wersji przegladarkowej

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=470177

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość