Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Drozdal
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1269
Rejestracja: pt lip 18, 2003 2:52 am

wt sie 01, 2006 1:22 am

Dzieki - dodam to jutro.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

wt sie 01, 2006 1:31 am

To ja jeszcze poprosze tu: http://rpg.polter.pl/Czasopisma-a633 - w/g wzoru z GP i MiM. W razie problemow prosze o kontakt mailowy/PW.
 
Borejko

wt sie 01, 2006 1:38 pm

Drozdal pisze:
bazylicus, dzieki - jak mozesz podaj zawartosc Talizmanu tak jak robil to powyzej borejko - tytul artykulu, autor, strona.
bazylicus pisze:
Jeśli chodzi o paragrafówki to informuję, że wydawnictwo , które wydało WYSPĘ ZMIERZCHU, wydało przynajmniej jeszcze jedną grę, w klimatach SF - gdzieś powinienem ją mieć, postaram się podrzucić coś więcej.
Czekamy :D

Co do necronomiconu - to w sumie wiecej nie potrzeba - jakby co to moge siasc, odpalic emulator i przepisac zawartosc ;)


A usiądź, odpal chętnie wrócę do zamierzchłych czasów, a mój skarbczyk zwiększy swą zawartość...Chętnie zarchiwizowałbym sobie te stare amigowskie rzeczy. A moje amigowskie dyskietki, które leża w piwnicy chyba nie bedą już działać, po kilku latach współpracy ze szczurami i inszymi skavenami...Chetnie ujrzę, bardzo chętnie owe Necronomicony ponownie.
 
bazylicus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 31, 2006 11:47 pm

wt sie 01, 2006 11:02 pm

Od kiedy się przeprowadziłem, nic nie mogę znaleźć, ale jednak - wyszperałem tą paragrafówę - KOSMICZNA RULETKA, z dopiskiem TRAVELLER. Autor - prawdopodobnie Kazimierz Minko, wydawca PUP "BUDUS", Gdańsk 1989. Format zeszytowy, strony bez numeracji.
WPROWADZENIE
Czarny kombinezon najemnika opina nadchodzącą postać. Przy pasie, w kaburze - śmiercionośny livcomb. Dostojnym krokiem przemierza kosmodrom. Ma powody do zadowolenia. Należy do elity kosmicznej.

Klimat...
Zapowiadana była kolejna część - KM - Podbój Tentunis. Ciekawe czy wyszła?
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

śr sty 03, 2007 9:00 pm

Na początek dobiję towarzysza Borejko:

http://free.of.pl/m/moonwolf/?chamber=arch - spis MiMów, z artykułami i ich opisami itp. Przepraszam, Borejko.

Konwenty:
lipiec lub sierpień 1994 - pierwszy Borkon pod Kielcami
lipiec lub sierpień 1995 - drugi Borkon pod Kielcami

Kluby:
1993 - najprawdopodobniej już wtedy prężnie działa klub "Loch" w Kielcach, jeden z największych podówczas klubów w Polsce.
1994 - powstaje w Kielcach klub Awatar, który w 1995 dołącza do stowarzyszenia Awanturnik.
Oba te kluby są czysto rpgowe, w odróżnieniu od większości innych takich klubów.

1995 - otwiera się pierwszy w Kielcach sklep z RPGami i karciankami.

l.
 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

śr sty 03, 2007 11:20 pm

lucek pisze:
Na początek dobiję towarzysza Borejko:

http://free.of.pl/m/moonwolf/?chamber=arch - spis MiMów, z artykułami i ich opisami itp. Przepraszam, Borejko.

Strona znana i podawana gdzieś na forum Poltera.
 
Borejko

czw sty 04, 2007 8:24 am

Dokładnie ...Tyhagara dokładnie. Szkoda tylko że bazylicus nie sporządził info o Talizmanach wg. schematu, który zaproponował Seji. Na PTBG też ktoś miał mi tam własnie podać te Talizmany i namiar na Fikcje, ale wszystko gdzieś zanikło w czasie i przestrzeni.
 
Awatar użytkownika
Drozdal
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1269
Rejestracja: pt lip 18, 2003 2:52 am

czw sty 04, 2007 1:44 pm

Dzięki lucek - dodam info jak powrócę za ocean...
 
Borejko

pn mar 26, 2007 12:07 am

Może jest ktoś chętny do pomocy przy otagowywaniu tych starych Magii i Mieczy? Chętnie poskanuje okładki, ale otagowywać tego czasu i spisywać nie mam. A jeśli ktoś jest łasy na punkty przydzielane przez Poltera może sobie cóś tam zyskać. Praktycznie za mały wkład. No albo niech ktoś choć mnie wspomoże w tym bo widzę że jeszcze sporo numerów brakuje.
Dzięki temu możnaby stworzyć na Polterze nawiekszy w sieci spis czasopism RPG.
Pytałem też o te felerne "brakujące ogniwa" w historii i nijak się ich znaleźć nie da. Ma ktoś może kontakt z PiOtrem Cholewą (był swego czasu bodajże szefem SKF...)
No wiec są chętni?
 
Borejko

pt cze 15, 2007 9:09 am

Jakiś czas temu Elżbieta Gepfert z ślakfy podesłała mi info o brakującym numerze Fikcji. Oprócz stopek redaktorskich z Talizmana skompletowaliśmy chyba wszystko (?). Przejrzę jeszcze raz magazyny z tamtych lat i odświeże info o konwentach, klubach etc. Razem złoże to w jednolitą calość ( popoprawiam to co jest w pierwszym poście, wraz z naszymi poprawkami z dalszych postów )
Kto jest chętny do dalszych poszukiwań np z zakresu 1995-2000?Raczej mało kto jako że piszę posta pod postem...
 
Ramel

pt cze 15, 2007 9:57 am

Jak bede zmienial mieszkanie, to zobacze w piwnicy, czy mam jeszcze Talizmany. Jak sie okaze, ze nie wywalilem, to podesle. Ale na razie nie ma szans, bo piwnica sluzy za graciarnie i obawiam sie, ze sie nie przekopie :)
 
Borejko

pt cze 15, 2007 3:49 pm

potrzebne są nam tylko okładki i stopki redaktorskie.I nic więcej. Dzieki temu jeśli to podeślesz zeskanowane Polter zyska całą historię lub prehistorię RPG.(zejdż do piwnicy-proszę)
 
Awatar użytkownika
Drozdal
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1269
Rejestracja: pt lip 18, 2003 2:52 am

pt cze 15, 2007 5:14 pm

Spoko Borejko, za tydzien dwa zmienimy to w jakas fajna strone i dodamy do artylulow z linkami do bazy dancyh (pokuta) i innymi bajerami w miare mozliwosci.
 
Ramel

pt cze 15, 2007 5:24 pm

Dobra, postaram sie jutro poszukac. Jest jeden problem - z roznych przyczyn bede mogl zrobic to najwczesniej jutro.
 
Jugger
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 09, 2010 5:15 pm

[preHistoria] Gry RPG i pochodne w polsce do roku 1995

czw gru 09, 2010 7:35 pm

Witam

W jakiejs innej dyskusji nt. "starych czasow" zostalem odeslany do tego tematu. Milo powspominac...
Od siebie dodam tylko ze na 1 szedariadzie mielismy dokladnie 107 gosci. Poza mna, organizowana byla przez Zbyszka (Zig-zag'a) i Rodrigeza (uzyczyl nam listy kontaktow) i kilka osob z gosci , bo bylismy zaskoczeni frekwencja.
 
chlebak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 14, 2006 10:21 am

Re: [preHistoria] Gry RPG i pochodne w polsce do roku 1995

czw mar 24, 2011 4:16 pm

hej
byłem w maju na pierwszej szedariadzie, ma ktoś może zdjęcia z tego zlotu? ewentualnie trzech kolejnych?
później przestałem jeżdzić ( 1000+ osób już mnie przerażało:) )
 
Awatar użytkownika
8ART
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: śr gru 15, 2010 1:25 pm

Re: [preHistoria] Gry RPG i pochodne w polsce do roku 1995

śr mar 30, 2011 11:25 pm

1993 - najprawdopodobniej już wtedy prężnie działa klub "Loch" w Kielcach, jeden z największych podówczas klubów w Polsce.
1994 - powstaje w Kielcach klub Awatar, który w 1995 dołącza do stowarzyszenia Awanturnik.
Oba te kluby są czysto rpgowe, w odróżnieniu od większości innych takich klubów.


Dodam, ze w Kielcach dzialal takze klub Landstrad przy Politechnice Swietokrzyskiej. Mysle ze powstal kolo 1994. Ja napewno grywalem tam od mniej wiecej polowy 1995 roku.

Pozdro

Bartek
 
Awatar użytkownika
Arathi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: wt maja 18, 2004 7:22 pm

Re: [preHistoria] Gry RPG i pochodne w polsce do roku 1995

ndz kwie 03, 2011 10:04 pm

Ponoć w Rzeszowie istniał w latach 80-tych klub fantastyki. Ktoś słyszał coś o tym ?
 
Awatar użytkownika
Andman
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 149
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 9:28 pm

[preHistoria] Gry RPG i pochodne w polsce do roku 1995

czw kwie 14, 2011 1:19 pm

"Unknown Heroes" - zapowiadany polski system RPG o szumnym angielskim tytule. Opowiadanie przybliżające świat systemu ukazało się w magazynie "Złoty Smok" ("Dni, które nadejdą" utorstwa Piotra Goćka - całkeim niezła historia). Czy któś coś wie więcej o tej grze, brał udział w jej tworzeniu lub zna twórców?
Ostatnio zmieniony czw kwie 14, 2011 1:31 pm przez Andman, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości