Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Darkmo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 80
Rejestracja: pn sie 06, 2007 4:18 pm

Gumowaty - szablon

czw wrz 18, 2008 8:38 pm

GUMOWATY
Gumowaci to postacie o niezwykłych organizmach. Wszystkie ich tkanki (zarówno kości, jaki i skóra) cechują się wyjątkową elastycznością. Na pierwszy rzut oka wyglądają, jak przeciętni przedstawiciele swoich ras i gdyby chcieli mogliby bez problemu żyć pośród pobratymców. Mimo to unikają zwykłych społeczeństw, wielu gumowatych bez oporu opuszcza rodzinne strony. Równie łatwo przychodzi im chyba tylko wyjmowanie swoich kości ze stawów. Powód, dla którego preferują samotnicze życie pozostaje tajemnicą. Ktoś, kto poznał gumowatego osobiście, wie, że mogą oni być bardzo towarzyscy. Niektórzy najmują się do cyrków jako „ludzie z gumy”, zostają wtedy „arystokracją” wśród artystów swojego rodzaju.
Nie wiadomo, co wywołało u nich taką mutację. Może to efekt jakiegoś magicznego zanieczyszczenia, albo dar od nieznanego dotąd boga. Do tej pory odkryto, że gdy w jakiejś rodzinie urodzi się, choć jeden gumowaty, jego niezwykłe cechy będą już zawsze towarzyszyć temu rodowi.


Tworzenie Gumowatego
“Gumowaty” to dziedziczony szablon, który można nałożyć na dowolnego humanoida, humanoida-potwora, lub Giganta (nazywanego dalej stworzeniem bazowym). Gumowaty wykorzystuje wszystkie statystyki oraz specjalne zdolności stworzenia bazowego.

Rozmiar i typ: typ stworzenia bazowego zmienia się na wynaturzenie. Stworzenie bazowe zachowuje swój podtyp, jeśli jakiś posiada.
Kostka Wytrzymałości: KW stworzenia bazowego nie ulegają zmianie.
Specjalne zdolności:
Plastyczność (zw): gumowaty, który posiada rangi w Rzemiośle (rzeźbiarstwo), ma prawo użyć ich jako premii do testów Przebierania. Wynika to z tego, że jego rysy dają się formować prawie jak glina. Jego wygląd powraca do normalnego kształtu po upływie 24 godzin. Jeżeli jego wygląd formować będzie ktoś inny, gumowaty ma prawo do rzutu obronnego na wytrwałość o ST równym testowi siły formującego. Gumowaty potrafi też nieznacznie zmienić swój wzrost. Tej zdolności nie da się rozproszyć ani stłumić, ale zaklęcie, lub zdolność Widzenie prawdy ujawnia naturalny wygląd osoby. Oprócz tego, jego niestałe ciało jest podatne na niektóre czary ze szkoły przemian. Toteż cierpi karę –4 do rzutów obronnych przeciwko Polimorfii.
Sprężystość (zw): gumowaty jest niepodatny na stłuczenia, a ponadto nie otrzymuje obrażeń od upadku, ponieważ odbija się od ziemi jak piłka.
Redukcja obrażeń (zw): ciało gumowatego jest tak giętkie, że zapewnia jego właścicielowi redukcję obrażeń 5/cięte.
Rzuty obronne: gumowaty dostosowuje swój umysł do niewygód niemal równie łatwo jak ciało. Zyskuje premię +4 do rzutów obronnych na Wolę.
Umiejętności: gumowaty potrafi bez problemu wciskać się w ciasne kąty, co zapewnia mu premię +8 do testów Ukrywania się. Zyskuje również premię +4 do testów umiejętności występy, gdy wykorzystuje swoje niezwykłe zdolności Ponadto w testach wspomnianej umiejętności ma prawo stosować modyfikator ze Zręczności zamiast modyfikatora z Charyzmy.
Atuty: gumowaty otrzymuje darmowy atut Gibkość.
Atrybuty: +4 Zr, -2 S.
Środowisko: jak bazowe stworzenie.
Występowanie: jak stworzenie bazowe.
Skala Wyzwania: jak stworzenie bazowe +1.
Skarb: jak stworzenie bazowe.
Charakter: dowolny niepraworządny.
Rozwój: zależnie od klasy postaci.
Dostosowanie poziomu: jak stworzenie bazowe +2.


Gdyby ktoś miał jakieś zastrzeżenia lub ciekawszy pomysł na nazwę, to chętnie wysłucham.
Ostatnio zmieniony pt wrz 19, 2008 6:38 pm przez Darkmo, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 481
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Re: Gumowaty - szablon

pt wrz 19, 2008 12:03 am

Darkmo pisze:
nieprawożądny.


Tu jest mały błąd.

Szablon całkiem fajny. Nadaje się na jakiegoś byłego cyrkowca, który zechciał poszukać przygód itp. Można się przyczepić do strony fabularnej, bo mało rozbudowana i troszeczkę język kuleje. Ja bym na przykład zmienił:

"W cyrku czasem można spotkać człowieka-gumę, jednak jego możliwości wydają się być dość mizerne w porównaniu ze zdolnościami gumowatych."

Zresztą opis przeczy nieco sam sobie - z jednej strony gumowaty może być człowiekiem-gumą, a z drugiej nie? Radziłbym to wyjaśnić lub zmienić.

Jako luźna propozycja - może jakiś minus do charyzmy? Taki gumowaty potrafiłby chyba odstraszyć wiele osób tylko dlatego, że jest inny.

Pozdr.
 
Awatar użytkownika
Shaikan of Blood Song
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 9:16 pm

pt wrz 19, 2008 7:35 am

Darkmo pisze:
nieprawożądny

Mały błąd - niepraworządny.
Poza tym to szablonik fajny. Można stworzyć nawet grupę cyrkowców - gumowatych wędrujących po świecie. Wszystko dobrze, tylko, że według mnie opis fabularny jest zbyt skromny. Daję 4+, 6. Brawo!
Pozdrowienia, Shaikan of Blood Song
 
Asurmar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 441
Rejestracja: pt sie 03, 2007 11:47 am

pt wrz 19, 2008 10:13 am

Dwie sprawy, po pierwsze aby zrównoważyć premię do Zr proponuję karę do Siły lub Budowy -2. Zrównoważenie mechaniczne się przyda by ten szablon miał jakieś minusy, poza tym kości Gumowatego będą chyba słabsze od zwykłej istoty jego rasy.

Po drugie, jeśli już mówimy o słabościach, to mógłbyś nadać temu szablonowi zwiększoną podatność na polimorfię, wyższe ST rzutu obronnego na Wytr. dobrze IMO oddawałoby plastyczność jego ciała.

Ogólnie jak na tak krótką pracę to mam pozytywne odczucia. Duży plus za pomysł, mały minus za skąpy opis fabularny, jak to zauważył Ruffle.

Co do nazwy: Artysta gibkości, Rzeźbiarz ciała, Maskaradnik...

Trochę lepiej brzmi niż Gumowaty IMHO.;)

Ogólnie dobra robota. Ocena: 4/6. Pozdrawiam Autora.
 
Nukereal

pt wrz 19, 2008 10:58 am

Podoba mi się. Przypomniał mi się pewien program o człowieku który miał taką chorobę (nadmiar czegoś w ciele, nie pamiętam) . Jedynie nazwa Gumowaty brzmi jak Gumiś... tylko że żadna inna nie pasuje. Przydałby się jakiś przykład takiej istoty (Choker z tym szablonem byłby ciekawy) . Czwórka :wink: .
EDIT: Czemu nie praworządny? Według mnie takie zmiany nie mają nic do charakteru.
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 481
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

pt wrz 19, 2008 12:57 pm

Asurmar pisze:
Rzeźbiarz ciała


To jest wg mnie fajne.

Asurmar pisze:
Po drugie, jeśli już mówimy o słabościach, to mógłbyś nadać temu szablonowi zwiększoną podatność na polimorfię, wyższe ST rzutu obronnego na Wytr. dobrze IMO oddawałoby plastyczność jego ciała.


To też.
 
Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pn lip 09, 2007 4:44 pm

pt wrz 19, 2008 2:28 pm

Bardzo ciekawy pomysł. ;] Szablon zrobiony ładnie, przydałaby się może jakaś większa strona fabularna.

Darkmo pisze:
Atrybuty: +4 Zr


Dałbym jeszcze dwa Zręczności więcej a za to odjąłbym sile. ;] W końcu się odkształca.
 
Awatar użytkownika
MunchKing
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1288
Rejestracja: czw sty 27, 2005 8:12 pm

pt wrz 19, 2008 2:40 pm

Ciekawa praca. Dobrze napisane, chociaż zgadzam się z Nukereal'em odnośnie charakteru. Ale to Twoja twórczość i wizja, więc pozostaniemy przy skromnych sugestiach.
 
Awatar użytkownika
Darkmo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 80
Rejestracja: pn sie 06, 2007 4:18 pm

pt wrz 19, 2008 6:44 pm

Wprowadziłem wstępne poprawki, jednak pewnymi sprawami będę się musiał jeszcze zająć. Opis dalej jest krótki, ale spodziewam się, że jego jakość uległa ulepszeniu.

Nazwa rzeźbiarz ciała faktycznie jest dobra, ale postanowiłem się jeszcze wstrzymać z jej zmienianiem i czekam na następne propozycje.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość