Zrodzony z fantastyki

 
trzewik__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: sob sie 03, 2002 1:49 pm

Gwiezdny Pirat

śr gru 08, 2004 8:53 am

Od wrze¶nia 2004 regularnie ukazuj± siê nowe numery miesiêcznika Gwiezdny Pirat - to jedyny magazyn w Polsce w ca³o¶ci po¶wiêcony RPG. Jego obszern± czê¶æ (oko³o 1/3 pisma) zajmuje dzia³ d20.

Zachêcam do kierowania uwag i dzialenia siê opiniami o tym dziale.
 
Devik Crazystar
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1135
Rejestracja: śr maja 26, 2004 2:23 am

czw gru 09, 2004 1:15 am

.
Ostatnio zmieniony sob maja 30, 2015 4:28 pm przez Devik Crazystar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob sty 22, 2005 12:30 am

<!--QuoteBegin-Ignacy Trzewiczek+-->
Ignacy Trzewiczek pisze:
<!--QuoteEBegin-->Informujemy, ze od kilku dni najnowszy, styczniowy numer Gwiezdnego Pirata jest juz w sklepach RPG w calym kraju, a od przyszlego tygodnia bedzie dostepny w sieci EMPIK. W numerze obok obszernego 14 stron!) dzialu Neuroshimy znajduja sie takze teksty do Warhammera ("Jesienna gaweda" oraz "Spaczone dary" autorstwa Ignacego Trzewiczka") oraz szereg innych materialow (dzial newsow, recenzji, gry planszowe, dzial d20). W nowym roku pismo pozostaje w niezmienionej formule - 52 strony, 5 zlotych, miesiecznik.

I dla zainteresowanych fotka ok³adki.
[center:fc0f823c9d]Obrazek[/center:fc0f823c9d]
 
Mateusz Kosińsk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 4:33 pm

Pirat

czw lut 17, 2005 9:55 pm

I co narzekacie... narzekacie na teksty w piracie, nie kupujecie... czy wy niedostrzegacie w nim szansy na rozwiniêcie dedeków........... Ja w did nie gram, Pirata kupuje. Zauwazy³em,¿e tekstów do d20 jest w gp coraz mniej!!! Czemu narzekacie na pirata?? Bo teksty wam nie dopowiadaj±?? Czy wy niedostrzegacie szansy?? Chyba w¶ród dedekowców sa ludzie z talentem?? Czy nie mo¿ecie wybrac wsplna linie frontu?? Te 12 stron, mog³obyc miejscem dla was, stac was na pokazanie ze istnieja fani którzy maja cos do pokazania!! Moglibyscie prze³amaæ status gry dla poczatkujacych!! I zyskalibyscie wy( majac swój k±cik na lamach pirata) i pirat którego sprzedaz by podskoczyla!!
 
BajMic__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: wt lut 10, 2004 9:43 pm

czw lut 17, 2005 9:59 pm

Hmmm...wiesz, nie s±dzê, aby kupowanie zwiêkszy³o ilo¶æ art. o dedekach. Sk±d redaktorzy niby maj± wiedzieæ ,¿e to akurat dedekowcy je czytaj±. A po za tym ostatnio kupi³em to pismo, i faktycznie ma ono parê wad. Jest za cienkie i za drogie jak na ilo¶æ materia³ów, ale to tylko moje zdanie, wiêc kto¶ mo¿e uwa¿aæ inaczej.
 
Mateusz Kosińsk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 4:33 pm

czw lut 17, 2005 10:01 pm

ale mi chodzi o to , ¿eby gracze do dedeków sami pisali te artykó³y!!!!!! Tak jak wy sobie to widzicie!! Chyba macie jaki¶ bosów co nie ;) !!Wiêc zróbcie co¶ fajnego macie tak± szanse!!
 
Anonim_1

czw lut 17, 2005 10:16 pm

Mateuszu - Wydawnictwo Portal przejawia dziwną taktykę na zdobywanie sobie popularności wśród fanów d20 - drogę, która prowadzi donikąd. Opublikowane dodatki stały na niskim poziomie edytorskim i zawierały niewiele merytorycznej treści, teksty publikowane w GP sprawiają wrażenie, jakby były pisane specjalnie przez autorów dla autorów. Fani D&D to wyjątkowo wymagający czytelnicy - ogrom darmowych i oficjalnych materiałów, do jakich mają dostęp sprawia, że zapłacą jedynie za coś wyjątkowego. Nie zapłacą "dla idei", "dla wspierania wydawnictwa", "dla zasady" - nie dziwię im się, sam GP kupuję raczej rzadko, z tej prostej przyczyny, że niewiele rzeczy jest z niego w stanie mnie zaciekawić.

Zresztą... GP szansą na spopularyzowanie D&D? W jakich kręgach? Gwiezdny Pirat ma nakład 2 tys. egz., podczas gdy Podręcznik Gracza sprzedał się w ponad 10 tysiącach sztuk.

[b]<span style='color:red'>Temat scalono z tematem ogólnym o GP.</span>
 
Mateusz Kosińsk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 4:33 pm

pt lut 18, 2005 9:03 am

Wy mnie dalej nie rozumiecie. Wiem te tekty s± marne (ale te Szaleñców stoj± na wysokim poziomie)!! Ale chyba w¶ród graczy didi s± ludzie z talentem!! Dzie³ ns w wiekszo¶ci robiony jest przez graczy!! A czemu dedekowcy tego nie zrobia!! My¶le ¿e portal z mi³a chêci± da³ by wam te kilka stron. Gdyby gracze didi dowiedzielibysie ¿e w piracie pisz± znani dedekowcy, ¿e teksty te s± takie jakich chc± to pirata by kupili...... Bo czego mozna spodziewac sie po tsxtach Trzewika, Blaszaka którzy specami od d20 nie sa......... Specami jeste¶cie Wy i to Wy powini¶cie zaj±æ sie tym dzia³em..........
 
EnTheEnd
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:19 pm

pt lut 18, 2005 9:17 am

Je¶li chcesz siê podzieliæ swoim talentem, mo¿esz co¶ umie¶ciæ na tym forum. Mamy sporo klas Presti¿owych, masê przedmiotów, czarów, nowych potworów itp. Proponuje zajrzeæ do nastêpuj±cych tematów, choæ s± tylko u³amkiem twórczo¶ci na forum.

Pomys³y na "Ksiêgê Potworów", Nowe Atuty (twórczo¶æ w³asna, Ciekawe Zagadki w Przygodach, Nowe Bronie, Kompendium Filozofii Dwóch Domen, W³asne/Nowe Czary, Nowe Moce Psioniczne, Kompendium Forumowych Klas Presti¿owych. Du¿o nowych ¶wiatów znajdziesz za¶ tutaj.

Cheers. En
 
Mateusz Kosińsk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 4:33 pm

pt lut 18, 2005 9:22 am

My sie ca³y czas nie rozumiemy.... Ja nie jestem dedekowcem...... Czy wy nie odczuwalibyscie rado¶ci, gdyby wasze teksty by³y w gazetce, gdyby cze¶c gazetki by³a wasza?? Nie wiem czy pamiêtacie, ale mim by³ tworzony przez fanów warhamera,,,, a czy was na to niestaæ?? Czy wy by¶cie nie kupili gazetki robionej przez ludzi znaj±cych siê na dedekach?? A swoj± droga ja do pirata wys³a³em w³a¶nie opis przedmiotu do dedeków ( bo ma³o osób tam wysy³a...) i byc mo¿e bedzie w piracie nr 12........widze ¿e wy niedostrzegacie szansy.....
 
Anonim_1

pt lut 18, 2005 6:55 pm

[quote=Mateusz Kosińsk]ale te Szaleńców stoją na wysokim poziomie[/quote]
Fakt, jednak dla mnie ich portalowe i mimowe teksty są zbyt długie, nigdy nie byłem w stanie dokończyć lektury jednej z ich przygów. Nie odmawiam Maćkowi i Joasi talentu (ani zacięcia, Maciek jest niesamowicie wytrwały jeśli chodzi o tępienie błędów - w tekstach swoich, jak również cudzych :)), po prostu ich styl ani do mnie nie przemawia, ani nie inspiruje.

[quote=Mateusz Kosińsk]Ale chyba wśród graczy didi są ludzie z talentem[/quote]
Oczywiście, że są. Wielu z nich publikuje swoje prace za darmo na tym forum. Zresztą, nie trzeba być "fanem D&D" by móc pisać o tej grze (choć teksty "mechaniczne" wymagają już znajomości systemu d20).

[quote=Mateusz Kosińsk]A czemu dedekowcy tego nie zrobia[/quote]
Nie zależy im. Na miejscu człowieka, którego praca może się ukazać za darmo w szanowanym przez fanów D&D miejscu (czyli tymże forum) lub magazynie wydawnictwa, którego produkty spod znaku d20 są średnie lub kiepskie, również wybrałbym forum. Tym bardziej, że z tego, co mi wiadomo - Portal za teksty nie płaci lub płaci z opóźnieniem (słyszałem - choć nie jest to wypowiedź wszystkich, a jedynie jednego z autorów tekstów z GP, że Ignacy od razu zastrzega, że za przyjęte artykuły nie zapłaci).

[quote=Mateusz Kosińsk]Czy wy nie odczuwalibyscie radości, gdyby wasze teksty były w gazetce, gdyby cześc gazetki była wasza?[/quote]
Fakt, to fajne uczucie. Sądzę, że miłośnikom D&D zrzeszającym się na tym forum milej jest słyszeć pochwały wypowiadane przez innych forumowiczów, niż ujrzeć swoje nazwisko w GP.
 
Mateusz Kosińsk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 4:33 pm

pt lut 18, 2005 7:48 pm

Czyli poprostu prawd± jest to, ¿e gracze dedeków sa s³abo zorganizowani, nie udzielaj± sie , nie wspieraja swojej gry........... i tyle. Bo wg mnie g³upot± jest to, ¿eby nie wykorzystac szansy, a stwierdzenie, ¿e nie chcecie pisaæ do pirata bo renoma jest z³a...... ale chyba gdy us³yszysz, ¿e jaki¶ znany gracz, kto¶ kto zajebi¶cie zna didi zaczyna tam pisaæ to nie bedzie ciê obchodzi³o kto to wydaje......
 
EnTheEnd
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:19 pm

pt lut 18, 2005 8:23 pm

A ja widzê, ¿e ty nas nie s³uchasz, forsuj±c swoj± opiniê.

Gracze D&D s± zorganizowani, czego dowodem jest np. to forum. ShadEnc napisa³ Ci, dlaczego wola³by umie¶ciæ swoje materia³y na forum, które dotrze do wielu czytelników, ni¿ do GP. Popieram go w stu procentach.
ale chyba gdy us³yszysz, ¿e jaki¶ znany gracz, kto¶ kto zajebi¶cie zna didi zaczyna tam pisaæ to nie bedzie ciê obchodzi³o kto to wydaje......
Przepraszam, a co to znaczy "znaæ D&D"? Znaæ zasady? Có¿, tym pochwaliæ siê mo¿e spora czê¶æ z nas.

GP kupi³em raz, spodoba³ mi siê jeden przedmiot, ale osobi¶cie poczu³em, ¿e d20 jest w tym magazynie na drugim miejscu. Nie czyta³em nigdy materia³ów Portala do d20, ale s³ysza³em opinie. Niezbyt pochlebne. Pirat ma te¿ do¶æ niski nak³ad, a szczerze mówi±c, uwa¿am, ¿e wiêkszo¶æ jego czytelników to gracze innych systemów (np. Neuroshimy).

Wracaj±c do zorganizowania graczy D&D (i pokrewnych systemów d20)... Czy wska¿esz mi miejsce formatu/ogromu tego forum, powi±zane z innym systemem?
 
Anonim_1

pt lut 18, 2005 8:39 pm

[quote=Mateusz Kosińsk]Czyli poprostu prawdą jest to, że gracze dedeków sa słabo zorganizowani, nie udzielają sie , nie wspieraja swojej gry.[/quote]
Co oznacza wg Ciebie wspieranie swojej gry?

Według mnie:
- kupowanie podręczników (10 tys. sprzedanych Podręczników Gracza chyba świadczy na naszą korzyść);
- udzielanie się na serwisach/forach/stronach (każdy z serwisów internetowych poświęconych rpg posiada dział Dnd, dodatkowo mamy forum ISY oraz to);
- publikacja prac na sieci (mamy masę materiałów na forum, istnieje kilka ciekawych settingów dostępnych za darmo).

Myślę, że wspieramy swoją grę w wystarczającym stopniu.

[quote=Mateusz Kosińsk]Bo wg mnie głupotą jest to, żeby nie wykorzystac szansy[/quote]
Szansy na co? Na publikację w GP? Sam chętnie popisalbym do "Pirata", ale jeśli Portal ma na nim zarobić, chciałbym również dostać co nieco grosza. Jeśli jednak mam pisać za darmo, wolę umieścić swoje materiały na sieci - żeby ludzie mieli do nich darmowy dostęp.

[quote=Mateusz Kosińsk]ale chyba gdy usłyszysz, że jakiś znany gracz, ktoś kto *.....* zna didi zaczyna tam pisać to nie bedzie cię obchodziło kto to wydaje[/quote]
Co rozumiesz przez pojęcie "znany gracz"? Zainteresowała by mnie raczej praca "wybitnego autora" niż "znanego gracza".

Rozumiem, że Twoje wypowiedzi mają na celu sprowokowanie nas, fanów D&D, do zainteresowania się Gwiezdnym Piratem. Podejrzewam, że ma to związek z pewnym bardzo aktywnym tematem na forum Portala, dotyczącym braku chęci kupowania tego pisma przez fanów. Znasz już stanowisko kilku osób - nie wydamy 5 zł na pismo, w którym nie ma nic, co by nas interesowało. Nie piszemy do GP, ponieważ mając wybór gdzie wolimy umieścić materiały, za które nie dostaniemy honorarium, wybieramy sieć. Czy masz jeszcze jakieś inne pytania?
 
Awatar użytkownika
Mar_cus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 11:45 pm

pt lut 18, 2005 9:47 pm

Ja wam chłopaki nie rozumiem. Pirat kosztuje PIęć zeta, to dwa tanie piwa, lub jedno wino. Nie lepiej sobie coś poczytać zamiast się lekko wstawić?
Wiecie czym w zasadzie się różni gazetka od forum? Można ją wziąć do kibelka, poczytać w łóżeczku, na ławce w parku, na przystanku, gdziekolwiek...
Nie rozumiem waszej mentalnośći. I tak coś piszecie, to tu, to tam. Nie lepiej zamaist umieścić coś na forum, wysłać mailem do Trzewika? Tekst sie spodoba i pojawia się w następnym numerze! Do tego dostaniecie ten numer za friko (ja przynajmniej dostałem). Czego więcej oczekiwać?
Pirat jest o najbardziej popularnych grach w Polsce, a że zainteresowanie działem d20 spada, nie zdziwię się, jak sam dział niedługo zniknie.

ShadEnc, twoja wypowiedź mnie rozwaliła, naprawdę. Trochę grosza? Portal i tak jedzie po kosztach z gazetką, nakład jest mały i do tego cały nie schodzi. Za co Ty chcesz grosza? Dla mnie pojawienie się mojej ksywki, czy nazwiska jest już dużą nagrodą i bardzo się z tego cieszę. Jeżeli myślisz o pisaniu TYLKO dla kasy, to Tobie już nawet ja podziękuję...

Sprzedaż tak dużej ilości podręczników mówi raczej o łatwym dostępie do nich i o rozgłosie. A poza tym, nie lepiej wspierać to, co Polskie?

MiM padł, Portal też padł, chcecie by jedyna gazetka o RPG w Polsce też upadła? Nie rozumiem was, naprawdę...
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

pt lut 18, 2005 10:09 pm

[quote=Mar_cus]Ja wam chłopaki nie rozumiem. Pirat kosztuje PIęć zeta, to dwa tanie piwa, lub jedno wino. Nie lepiej sobie coś poczytać zamiast się lekko wstawić?
[/quote]
Mi po winie przychodzą do głowy naprawdę dobre pomysły i wolę to niż badziewny poziom tekstów w Gwiezdnym Piracie.
[quote=Mar_cus]
Wiecie czym w zasadzie się różni gazetka od forum? Można ją wziąć do kibelka, poczytać w łóżeczku, na ławce w parku, na przystanku, gdziekolwiek...
[/quote]
Dodatkowo w gazetce nie można dyskutować na przedstawione tam tematy co można czynić na forum. Ba!! Jest to główną ideą jego istnienia. Można poznać znacznie więcej zdań na dany temat niż zdanie jednego kolesia piszącego artykuł.

[quote=Mar_cus]
Nie rozumiem waszej mentalnośći. I tak coś piszecie, to tu, to tam. Nie lepiej zamaist umieścić coś na forum, wysłać mailem do Trzewika? Tekst sie spodoba i pojawia się w następnym numerze! Do tego dostaniecie ten numer za friko (ja przynajmniej dostałem). Czego więcej oczekiwać?[/quote]
Osobiście też wolę opublikować materiały w sieci. Darmowy numer wow, jak sam napisałeś 5 zeta tlyko itp. A tak, za darmo w sieci i ludzie nie muszą płacić.

[quote=Mar_cus]
Pirat jest o najbardziej popularnych grach w Polsce, a że zainteresowanie działem d20 spada, nie zdziwię się, jak sam dział niedługo zniknie.
[/quote]
Spada ze względu na niski poziom tekstów.

[quote=Mar_cus]
Jeżeli myślisz o pisaniu TYLKO dla kasy, to Tobie już nawet ja podziękuję...
[/quote]
Nie zauważyłeś, że ShadEnc napisał, że woli opublikować materiały za darmo w sieci aby ludzie nie musieli za nei płacić? Rzeczywiście leci na kasę.

[quote=Mar_cus]
Sprzedaż tak dużej ilości podręczników mówi raczej o łatwym dostępie do nich i o rozgłosie. A poza tym, nie lepiej wspierać to, co Polskie?
[/quote]
Lepiej wspierać to co dobre.

[quote=Mar_cus]
MiM padł, Portal też padł, chcecie by jedyna gazetka o RPG w Polsce też upadła? Nie rozumiem was, naprawdę...[/quote]
Szczerze to mnie to nie obchodzi. MiM był bardzo dobrą gazetą do pewnego czasu i wtedy mi na niej zależało.

Pozdrawiam.
 
Mateusz Kosińsk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 4:33 pm

pt lut 18, 2005 10:10 pm

Normalnie Wy mnie rozwalacie.... Nie wiem czy ten temat przeczyta³ ktos inny niz Wy dwaj. Nie wiem czy inni gracze tez maja olewke. Nie wiem czy nikomu niezalezy, zeby polskei dedeki mia³y swoje miejsce na papierze. A za co ty by¶ chcia³ te pieniadze?? Bo nie jestes jakim¶ znanym wolnym strzelcem. Czy nie chcieliby¶cie pokazaæ innym ,¿e mo¿ecie stworzyæ swój dzia³, ze macie swoje pomys³y na dedeki i potraficie zrobiæ co¶ wspólnie ?? Chyba s± w¶ród was ludzie którzy bardzo dobrze znaj± dedeki, my¶le, ¿e maj± oni co¶ do powiedzenia.... Mysle , ¿e dlatego Pirat nie ma wielkiego nak³adu, bo macie te swoje durne stereotypy, których za ludowe chiny nie prze³amiecie......
 
Awatar użytkownika
Mar_cus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 11:45 pm

pt lut 18, 2005 10:23 pm

[quote=prEDOator]Mi po winie przychodzą do głowy naprawdę dobre pomysły i wolę to niż badziewny poziom tekstów w Gwiezdnym Piracie.[/quote]
To może najlepiej się zapij, bo ja nie wiem jakim cudem nazbierałeś na podręcznik do D&D skoro masz takie świetne pomysły...

[quote=prEDOator]Dodatkowo w gazetce nie można dyskutować na przedstawione tam tematy co można czynić na forum. Ba!! Jest to główną ideą jego istnienia. Można poznać znacznie więcej zdań na dany temat niż zdanie jednego kolesia piszącego artykuł.[/quote]
Więc w takim razie razie, żadna gazetka twoi mzdaniem nie ma sensu. Po co w ogóle kupować program telewizyjny, skoro można znaleźć go w necie. Po co są w ogóle kioski ruchu, gazety codziennie o wydarzeniach, skoro to wssytko można przeczytać w necie i do tgo skomentować? Jaki świat byłby piękny bez gazet, nie?

[quote=prEDOator]Osobiście też wolę opublikować materiały w sieci. Darmowy numer wow, jak sam napisałeś 5 zeta tlyko itp. A tak, za darmo w sieci i ludzie nie muszą płacić.[/quote]
Racja, lepiej siedzieć cały dzień przd kompem i psuć sobie wzrok. Albo inaczej, po co drukować nowe dodatki do D&D, skoro można to samo przeczytać w necie?

[quote=prEDOator]Spada ze względu na niski poziom tekstów.[/quote]
Bo ludzie, którzy je piszą nie są do tego stworzeni więc i tak DeDekowcy powinni się cieszyć, że cokolwiek jest o ich ukochanym systemie, skoro mają to wszystko centralnie w DUPIE.

[quote=prEDOator]Lepiej wspierać to co dobre. [/quote]
To czemu wspierasz D&D?

[quote=prEDOator]Szczerze to mnie to nie obchodzi. MiM był bardzo dobrą gazetą do pewnego czasu i wtedy mi na niej zależało.[/quote]
Więc najlepiej zabronić wypuszczania gazetek o RPGach? Każda gazetka musi się rozwinąć, ale trzeba jej to umożliwić. Wasze założenie jest proste: Nie bo nie i już. Skoro piszenie n-textów miesięcznie, to jeden z nich poślijcie do Portala, a n-1 pójdzie na forum. To tak ciężko? Na konwenty pewnie też nie jeździcie, bo szkoda kasy jak nie ma zbyt dużo o D&D? Boże, i to wy tworzycie polską scenę RPG?

Też pozdrawiam...
 
Devik Crazystar
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1135
Rejestracja: śr maja 26, 2004 2:23 am

pt lut 18, 2005 10:27 pm

.
Ostatnio zmieniony sob maja 30, 2015 4:27 pm przez Devik Crazystar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Anonim_1

pt lut 18, 2005 10:51 pm

[quote=Mar_cus ]Dla mnie pojawienie się mojej ksywki, czy nazwiska jest już dużą nagrodą i bardzo się z tego cieszę.[/quote]
Drogi Mar_cusie - zanim zaczniesz oskarżać mnie o bezczynność, liczenie na pieniądze, czy cokolwiek innego, wpisz moją ksywę a potem imię i nazwisko do Google. Jestem jednym z najbardziej aktywnych autorów Inkluza, pisałem dla Portalu, MAGa, w niedługim czasie zacznę pisać dla Wydawnictwa Menhir. Znam rynek RPG nie tylko z punktu widzenia fana, ale również i autora. Wierz mi, jeśli mam mieć wybór między pisaniem za darmowy numer GP a dla wszystkich, wolę pisać całkiem za darmo, na Sieć. Sprawdź, ile tekstów napisałem za pieniądze a ile za darmo a potem oskarżaj mnie o "iście na kasę".

[quote=Mateusz Kosińsk]Bo nie jestes jakimś znanym wolnym strzelcem.[/quote]
Nie jestem?Popatrz uważnie na nazwiska współpracowników. Podpowiem, że mam na imię Andrzej.
(aj, kurcze, denerwuje mnie to chwalenie się :/)
 
Devik Crazystar
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1135
Rejestracja: śr maja 26, 2004 2:23 am

pt lut 18, 2005 10:57 pm

.
Ostatnio zmieniony sob maja 30, 2015 4:25 pm przez Devik Crazystar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

pt lut 18, 2005 10:57 pm

Mateusz Kosińsk: To forum jest miejscem kulturalnym. Swoją notką i popisem dobrego wychowania właśnie przekreśliłeś poważne traktowanie twoich postów z mojej strony. Masz szczęście, że nie skasowałem jej<span style='color:green'>*</span>.


Mar_cus
To może najlepiej się zapij, bo ja nie wiem jakim cudem nazbierałeś na podręcznik do D&D skoro masz takie świetne pomysły...

Wszystko w swoim czasie...

Więc w takim razie razie, żadna gazetka twoi mzdaniem nie ma sensu. Po co w ogóle kupować program telewizyjny, skoro można znaleźć go w necie. Po co są w ogóle kioski ruchu, gazety codziennie o wydarzeniach, skoro to wssytko można przeczytać w necie i do tgo skomentować? Jaki świat byłby piękny bez gazet, nie?

Dla ludzi, którzy nie mają internetu. Do tego artykuły w gazetach stoją na wyższym poziomie zazwyczaj niż te publikowane w internecie. Choć te drugie nie szukają taniej sensacji. Artykuły z GP... nie stoją na wysokim poziomie.

Racja, lepiej siedzieć cały dzień przd kompem i psuć sobie wzrok. Albo inaczej, po co drukować nowe dodatki do D&D, skoro można to samo przeczytać w necie?

Nie wolałbyś aby wszystkie materiały do D&D były dostępne w sieci za darmo?


To czemu wspierasz D&D?

Bo uważam je obecnie za najlepszą grę RPG?
Więc najlepiej zabronić wypuszczania gazetek o RPGach? Każda gazetka musi się rozwinąć, ale trzeba jej to umożliwić. Wasze założenie jest proste: Nie bo nie i już. Skoro piszenie n-textów miesięcznie, to jeden z nich poślijcie do Portala, a n-1 pójdzie na forum. To tak ciężko? Na konwenty pewnie też nie jeździcie, bo szkoda kasy jak nie ma zbyt dużo o D&D? Boże, i to wy tworzycie polską scenę RPG?


Gdzie napisałem coś takiego? 8O
Heh, a co do konwentów. Jesteś miłośnikiem Ferrari... pojedziesz na zlot miłośników kombajnów?
Pozatym na konwentach dyskutuje się z innymi ludźmi, tak jak na forum. Dodatkowo jest wiele prelekcji ogólnych i stojących na naprawdę wysokim poziomie.

Acha i jeszcze jedno. Radziłbym zmienić ton wypowiedzi.

Pozdrawiam.[/quote]
------

<span style='color:green'>* - już ktoś inny to zrobił.</span>
 
Mateusz Kosińsk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 4:33 pm

pt lut 18, 2005 11:00 pm

Smieszny koles napisa³
Swoj± drog±, ciekawie to wygl±da. O potrzebie pisania o d20 do GP przekonuje nas dwóch ludzi, którzy nie maj± z D&D nic wspólnego (jeden nawet twierdzi, ¿e to z³y system, jednocze¶nie, najwidoczniej, bêd±c zdania, ¿e to stwierdzenie obiektywne z jego strony).
Jeste¶ci zwyczajnie ¶mieszni, je¶li co¶ tu osi±gniêcie to jeszcze wiêksze zniechêcenie ludzi z tego Forum do wspomagania GP w jakikolwiek sposób.[/quote]

Nie no koles to mnie rozwalasz.............. ja niewiem ale wg mnie ty chcesz robiæ wszystko na opak!!! Ja wyszed³em z propozycj±, wysz³em optymistycznnie nastawiony!! A wy tu kota ogonem odwracacie
 
Devik Crazystar
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1135
Rejestracja: śr maja 26, 2004 2:23 am

pt lut 18, 2005 11:04 pm

.
Ostatnio zmieniony sob maja 30, 2015 4:24 pm przez Devik Crazystar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Mateusz Kosińsk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 4:33 pm

pt lut 18, 2005 11:21 pm

Drogi Andrzeju! Fakt nie skojarzy³em cie z xywka! Mój b³±d ! Ale twój tekst do pirata nr 3 nie jest jakis super! Zdecydowanie te z pierwszych numerów So³tysiaka s± lepsze! Ludzie ja da³em propozycje a wasza odpowiedz to co¶ w stylu bujaj sie !! Wy zdajecie siê robiæ wszystko na wspak!! Wy odpowiedzilei¶cie mi ¿ebym buja³ sie z taka propozycja, ze pirat to dno ¿e teksty sa do dupy!! Czy nie mozecie kiedys co¶ zrobic za darmo?? Dla przyjemno¶ci ?? Brak mi s³ów na wasze podejscie!!
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

pt lut 18, 2005 11:28 pm

Drogi Mateuszu! Mam pomys³. Jak masz co¶ do zarzucenia Twoim rozmówcom, to spierajcie siê na takich wynalazkach ludzko¶ci jak GG czy tlen, ew. Prywatna Wiadomo¶æ. Forum raczej do tego nie s³u¿y.
Poza tym ju¿ dosta³e¶ pro¶bê, by zmieniæ swój jêzyk. Pos³ugujesz siê s³owami powszechnie podchodz±cymi pod cenzurê i mimo, i¿ jej u¿ywasz, wzbudzaj± one we mnie pewien niesmak (S±dzê ¿e nie tylko we mnie).
Tak¿e apelujê o zmianê jêzyka pisma, lub je¶li chcesz k³óciæ siê dalej, pisz ze swoimi rozmówcami na PW, czy na GG, proszê, aby to jednak nie by³o forum.
Napisa³em, co chcia³em. Twoja decyzja czy to we¼miesz do siebie, czy nie.
 
Awatar użytkownika
Mar_cus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 11:45 pm

pt lut 18, 2005 11:28 pm

[quote=Devik Crazystar]Owszem, możemy pokazać, że mamy swoje pomysły na dedeki. W ramach tego planu, zaproponujemy redakcji GP, żeby całą jedną stronę działu d20 zajmowała reklama tego Forum. Myślisz, że się zgodzą?[/quote]
Z tego co pamietam, w Piracie były już reklamy forum dnd.pl. Jeżeli wyjdziecie do nich z propozycją, reklama za kilka textów, może się zgodzą, nie myślisz?

[quote=Devik Crazystar](śmieję się ze schematyczności tych przygód i marnowania papieru na rozwlekłe pisanie o czymś, co można streścić w kilku punktach)[/quote]
W takim razie, skoro stękasz, to udowodnij na łamach GP, że potrafisz napisać lepiej... Albo po prostu skoro nie siedzisz w NS (bo tak sądzę) nie oceniaj przygód do tego systemu, dobrze? Ja nie oceniam przygód do D&D...

[quote=Devik Crazystar]Swoją drogą, ciekawie to wygląda. O potrzebie pisania o d20 do GP przekonuje nas dwóch ludzi, którzy nie mają z D&D nic wspólnego (jeden nawet twierdzi, że to zły system, jednocześnie, najwidoczniej, będąc zdania, że to stwierdzenie obiektywne z jego strony).
[/quote]
Mam dwie podstawki do D&D i tylko kurzą mi się na półce. Przeczytałem je od deski do deski, czasami nawet zagram. Nie mówię, że to zły system. Po prostu są lepsze, i dla mnie NS jest lepszy.

[quote=Devik Crazystar]Jesteści zwyczajnie śmieszni, jeśli coś tu osiągnięcie to jeszcze większe zniechęcenie ludzi z tego Forum do wspomagania GP w jakikolwiek sposób.[/quote]
A można barzdziej niż już jest?

[quote=ShadEnc]Drogi Mar_cusie - zanim zaczniesz oskarżać mnie o bezczynność, liczenie na pieniądze, czy cokolwiek innego, wpisz moją ksywę a potem imię i nazwisko do Google.[/quote]
Te słowa kierowałem nie tylko do Ciebie. Rozumiem, że tworzysz dla sceny, wiem że byłeś w GP#3 i możesz wymagać wynagrodzenie za swoje prace. Ale są inni ludzie, któzy mają się za niewiadomo co i chcą niewiadomo jakie pieniądze za swoje dość dobre arty. Znam takich ludzi, nie mów, że sam nie znasz...

[quote=Devik Crazystar]LOL! To Forum ma 4 tys. użytkowników, GP 2 tys. nakładu. Masz coś jeszcze do doania?[/quote]
A co ma jedno wspólnego z drugim? Chyba, że chcesz pokazać, jak to DeDekowcy są wspaniałomyślni?

[quote=prEDOator]Artykuły z GP... nie stoją na wysokim poziomie.[/quote]
Więc zamiast stękać, udowodnij, że umiesz tworzyć coś lepszego dla ludzi nie mających neta...

[quote=prEDOator]Nie wolałbyś aby wszystkie materiały do D&D były dostępne w sieci za darmo?[/quote]
Nie, bo wiem, że połowy bym nie przeczytał, a siedzenie przed kompem i czytanie artów (nawet jeżeli są mega ciekawe) jakoś mnie nie bawi. A w ogóle oczy już nie te...

[quote=prEDOator]Heh, a co do konwentów. Jesteś miłośnikiem Ferrari... pojedziesz na zlot miłośników kombajnów?[/quote]
Aha, czyli D&D to taki kombajn, a reszta eRPeGów to Ferrari? Nie rozumiem. Jeżeli w programie konwentu nie ma nic o D&D, to nie idziesz/jedziesz na niego?

Pozdrawiam jak zawsze...
 
Awatar użytkownika
Ballis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 120
Rejestracja: sob lis 22, 2003 2:22 pm

pt lut 18, 2005 11:35 pm

Moi Mili,

Od pewnego czasu aktywnie udzielam się na forum Wydawnictwa Portal, jestem też autorem DiDowego tekstu, który pojawił się w jednym z ostatnich numerów GP.
Choć czuję się dość niezręcznie występując niejako w obronie Ignacego i Portalu, chciałem podkreślić, że opinie wyrażane na tym forum przez miłośników i entuzjastów GP są tylko i wyłącznie ich osobistymi przemyśleniami. Jako takie, nie mogą być traktowane niczym reprezentatywne dla grupy czytelników magazynu. Zdaję sobie sprawę, że dla większości z Was jest to jasne i oczywiste, niemniej pragnę to podkreślić. Przede wszystkim ze względu na zbyt duże stężenie grubiaństwa i chamstwa, by mogło być tolerowane.

Oczywiście - cudownie byłoby, gdyby wśród Was, osób grających w settingi spod znaku DnD, znalazła się grupa entuzjastów, chcących podzielić się z czytelnikami GP swoimi pomysłami. Niemniej jednak, o czym kilka osób najwyraźniej zapomniało, nie ma przymusu chwalenia GP, jak również publikowania w nim tekstów.

To tyle, pozdrawiam,

Ballis

P.S. Fajnie byłoby, gdybyście od czasu do czasu wpadali na Forum Portala i brali udział w sondach dotyczących pomysłów na zawartość kolejnych numerów GP. Co prawda z Ignacowym podejściem do DnD różnie bywa, ale kropla drąży skałę... :)
 
Reinhardt_Wyrd
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 144
Rejestracja: sob sie 14, 2004 8:21 pm

pt lut 18, 2005 11:38 pm

Nie wiem czy inni gracze tez maja olewke. Nie wiem czy nikomu niezalezy, zeby polskei dedeki mia³y swoje miejsce na papierze.



Pytanie po co? Podaj jak±¶ konkretn± korzy¶æ z tego dla kogokolwiek.

Czy nie chcieliby¶cie pokazaæ innym ,¿e mo¿ecie stworzyæ swój dzia³, ze macie swoje pomys³y na dedeki i potraficie zrobiæ co¶ wspólnie ??


Pokazuj±, na tym forum. Potrzeba by by³o jakiego¶ konkretnego powodu by robili to w GP

Mysle , ¿e dlatego Pirat nie ma wielkiego nak³adu, bo macie te swoje durne stereotypy, których za ludowe chiny nie prze³amiecie......


Tzn, jakie stereoypy? Bo naprawdê nie wiem o czym mówisz.

Wiêc w takim razie razie, ¿adna gazetka twoi mzdaniem nie ma sensu. Po co w ogóle kupowaæ program telewizyjny, skoro mo¿na znale¼æ go w necie. Po co s± w ogóle kioski ruchu, gazety codziennie o wydarzeniach, skoro to wssytko mo¿na przeczytaæ w necie i do tgo skomentowaæ? Jaki ¶wiat by³by piêkny bez gazet, nie?


No có¿ ja w³a¶nie nie kupuje gazet dok³adnie z tych powodów. Oczywi¶cie nie zabraniam tego tym co lubi±. Ale te¿ nie czujê siê w moralnym obowi±zku ich kupowac.

Racja, lepiej siedzieæ ca³y dzieñ przd kompem i psuæ sobie wzrok. Albo inaczej, po co drukowaæ nowe dodatki do D&D, skoro mo¿na to samo przeczytaæ w necie?


1. Spêdzanie ca³ego dnia na hobby mo¿e siê nie dobrze odbiæ nie tylko na zdrowiu ale i na ocenach. A od ksi±¿ek tez mo¿na zostaæ krótkowidzem.
2. Np, dlatego ¿e to nielegalne/niemoralne? (przynajmniej je¶li chodzi o oficjalne dodatki)

Bo ludzie, którzy je pisz± nie s± do tego stworzeni wiêc i tak DeDekowcy powinni siê cieszyæ, ¿e cokolwiek jest o ich ukochanym systemie, skoro maj± to wszystko centralnie w DUPIE.


Nie uwa¿am ¿ebym siê bardzo cieszy³ dlatego bo kto¶ mi ostentacyjnie ³askê robi, zw³ascza gdy ta ³aska niewiele daje...

To czemu wspierasz D&D?


Jako system ma swoje zalety.

Wiêc najlepiej zabroniæ wypuszczania gazetek o RPGach? Ka¿da gazetka musi siê rozwin±æ, ale trzeba jej to umo¿liwiæ. Wasze za³o¿enie jest proste: Nie bo nie i ju¿. Skoro piszenie n-textów miesiêcznie, to jeden z nich po¶lijcie do Portala, a n-1 pójdzie na forum.


Pytanie po co? Podaj powód po co kto¶ z tego forum mia³by pisaæ do GP? Gdyby by³ taki powód (mo¿e jest) reszta Twojej wypowiedzi ma sens.

Na konwenty pewnie te¿ nie je¼dzicie, bo szkoda kasy jak nie ma zbyt du¿o o D&D? Bo¿e, i to wy tworzycie polsk± scenê RPG?


Z tego co widaæ po dziale 'konwenty i spotkania' to je¿d¿±. To raczej kiepskie porównanie bo o ile w sieci mo¿na znale¼æ to samo co w GP, to nie ma na sieci równie wiernego odpowiednika konwentu.

(Pisa³em czesto w 3ciej osobie bo nadal uwa¿am siê raczej za warhammerytê ni¿ dedekowca)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości