Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Adahl
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 594
Rejestracja: sob cze 17, 2006 3:33 pm

Heavy Rain

ndz sie 30, 2009 2:52 pm

Zaczęło się od tego niepozornie wyglądającego filmiku (demo techniczne gry)... Radzę usiedzieć do końca gdyż finał jest niesamowity.

Casting

A oto oficjalny film promujący grę...

Trailer

Oraz (uwaga) gameplay, to nie pomyłka...

Gameplay

A teraz do konkretów. Heavy Rain zapowiedziane jest jako przełom w grach wideo. Nie mam tu na myśli grafiki, ale sam sposób rozgrywki. Otóż w grze dosłownie każda akcja ma wywoływać swoje następstwa. Jeśli dla przykładu idąc do klubu rozepniemy bardziej guziki bluzki łatwiej będzie nam wydobyć informacje z gościa z którym mamy rozmawiać. Jak mówią sami twórcy uważają, że gry to rozrywka dla dorosłych (zgadzam się z nimi całkowicie), dostarczają więc nam dorosły produkt. Rokowania wskazują iż gra faktycznie wstrząśnie tą dziedziną sztuki. Jeśli bowiem uda się osiągnąć chociaż połowę z tego co zapowiedziano już będzie rewelacyjnie. Aha, co do samej gry to oczywiście istnieje w niej masa przeróżnych dróg, w końcu nie da się wszystkiego zrobić na raz, przewiduję więc, że i zakończeń będzie co najmniej kilka. Zapraszam do dyskusji i podziwiania samej gry w akcji. Podobnie jak w przypadku Uncharted... PS3 only.
 
Awatar użytkownika
Dr_Greenthumb
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:26 pm

Heavy Rain

wt wrz 01, 2009 10:20 pm

Tu akurat jestem chyba w bardzo skromnej mniejszości - wszystkie te prezentacje, trailery i gameplaye od początku utwierdzają mnie w przekonaniu, że ta gra to tylko seria nagminnych QTE, ciągnięcie gracza za rączkę, pozorna swoboda i być może nieszablonowy scenariusz. A każdy z tych elementów (i jego kombinacje) już gdzieś były, stąd o jakiejkolwiek rewolucji czy przełomie nie ma mowy. Oczywiście życzę jak najlepiej, ale raczej nie dołożę swojej cegiełki do sukcesu komercyjnego.
 
Awatar użytkownika
cwany-lis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 60
Rejestracja: pn sie 10, 2009 3:16 pm

Heavy Rain

wt wrz 01, 2009 10:34 pm

Również jestem przezorny ale spodziewam się bardzo dobrego jak nie znakomitego pod względem klimatu maratonu z QTE właśnie :spoko:
 
Awatar użytkownika
twilitekid
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 11:30 am

Heavy Rain

ndz sty 03, 2010 10:41 pm

Fahrenheita wielbię. Dla Heavy Rain kupię konsolę, szkoda tylko, że nie na premierę. Ale kiedyś ; ).
Ta gra zapowiada się na najwiekszy hicior tej generacji.
 
Awatar użytkownika
ExiledDiclonius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lis 04, 2009 4:55 pm

Heavy Rain

sob lut 13, 2010 5:18 pm

Pozwolę sobie nieco odświeżyć temat. Jakie są wasze pierwsze wrażenia po demku HR? Pomimo tego iż gra opiera się praktycznie tylko na QTE wywarła na mnie wielkie wrażenie. Jedyne co mnie boli to tylko ograniczone fundusze w naj bliższym czasue z powodu przeprowadzki i z tego powodu nie zagram w dniu premiery :/
 
Awatar użytkownika
Dr_Greenthumb
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:26 pm

Heavy Rain

sob lut 13, 2010 10:39 pm

Demko... jak znajdę miejsce na hdd to pewnikiem zassam :razz: Ale moje uprzedzenie co do tej gry chyba weźmie górę nad obiektywną oceną ;p
Ostatnio zmieniony sob lut 13, 2010 10:40 pm przez Dr_Greenthumb, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

Heavy Rain

ndz lut 14, 2010 10:09 pm

Odmówiłem sobie ściągnięcia dema. Chcę podejść do gry ze świeżym umysłem.
 
Awatar użytkownika
Dr_Greenthumb
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:26 pm

Heavy Rain

pn lut 15, 2010 1:26 am

Zassałem, przeszedłem (miałem napisać "obejrzałem", ale byłoby to mimo wszystko krzywdzące) i zdania zbytnio nie zmieniłem ;p Graficznie wygląda nieco lepiej, niż na trailerach, ale jest nierówno - drażnił mnie w szczególności papier, który wyglądał i zachowywał się jak guma. Fabularnie - trudno ocenić, fragment w demie nie był zbyt reprezentatywny pod tym względem. Gameplay natomiast - to chyba rzecz najbardziej oczywista; gracz prowadzony jest za rączkę tak bezczelnie, że pojęcie "liniowości rozgrywki" nabiera nowego znaczenia. Zrobisz tylko to, co przewidzieli twórcy, w chwili i miejscu które oni dyktują. Twoja inicjatywa ograniczona jest do stania w miejscu i rozglądania się, reszta to tzw. "follow instructions on screen". Zaryzykuję stwierdzenie, że HR to ziszczenie marzeń amerykańskich graczy, przechodzi się prawie sama, co jakiś czas pokazując graczowi co ma kliknąć ;p Rewolucji nie ma i nie będzie, pomimo modlitw i autosugestii niektórych twardogłowych, którzy od miesięcy rzucają inwektywami w "idiotów, chamów i prostaków którzy mają klapki na oczach"... co najwyżej duży krok w kierunku pogłębienia i większej dojrzałości warstwy fabularnej w grach (za to akurat trzymam kciuki). Do tego jeszcze dochodzi nieszczęsny polski dubbing... Na szczęście jest opcja wyboru.

To tyle na podstawie dema ;p HR i tak kupię, podobnie jak Linger in Shadows, deTuned, Flower, Flow i inne niecodzienne pozycje, niemniej poczekam z zakupem kilka(naście) miesięcy.

A propo języka jeszcze - bardzo miłym gestem jest umieszczenie w demie możliwości wyboru nie tylko polskiego dubbingu i podpisów, ale i całego menu gry. Mnie co prawda wersja PL raczej odrzuciła, ale wiele osób na pewno to doceni.
 
Awatar użytkownika
ExiledDiclonius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lis 04, 2009 4:55 pm

Heavy Rain

śr mar 24, 2010 5:01 pm

Grę zakupiłem jakoś 2 dni temu, czego szczerze żałuję, gdyż za taką samą cenę miałem do wyboru God of War 3, lub za pół ceny używanego rockbanda, na którego polowałem od ponad miesiąca. Nie zrozumćie mnie źle gra jest wspaniała, lecz nie warta swojej ceny. Gra wypada wprost bosko pod względem dźwięku oraz fabuły. Jeśli chodzi o grafikę to nie jest rewelacyjnie ani nie jest źle, gdyż często bywa tak iż znajdujemy się w bardzo dobrze przedstawionych lokacjach, by po chwili być świadkami scen, które nie prezentują się lepiej niż te które można było zwiedzać w grach starej generacji (chodzi mi głównie o otwarte przestrzenie). Jeśli chodzi o sterowanie oraz pracę kamery to gra wypada wręcz tragicznie, czego nie da się odczuść w demie, ale najgorszy jest stanowczo zbyt krótki czas rozgrywki która nie jest dłuższa niż 10 gdozin, co dla bardziej wprawionego gracza nie trwa dłużej niż 1 dzień (tak jak to było w moim wypadku) w każdym razie 1 dzień gry nie jest wart 55euro, gra nie ratuje się nawet systemem trofeu, gdyż z tego co mi wiadomo można zdobyć wszystko podczas 1 przejścia gry, ja miałem akurat to szczęście iż nie zdobyłem wszystkiego a co za tym idzie 10 godzin zamieni się w 20. W każdym razie polecam grę, aczkolwiek dopiero za jakiś rok gdy cena dyrastycznie zmaleje
 
Awatar użytkownika
Adahl
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 594
Rejestracja: sob cze 17, 2006 3:33 pm

Re: Heavy Rain

śr mar 24, 2010 5:21 pm

Gra jest warta każdej ceny, kupiłem wersję kolekcjonerską i nie żałuję. Kamerę można zmienić. A co do trofków to nie możesz ich zdobyć w jednym przejściu. Wiem bo rozłożyłem grę na czynniki pierwsze i zdobyłem platynę. Jest to technicznie niemożliwe. Jest to gra dla dojrzałych osób, bardzo poważna i dorosła. Jeśli ktoś woli GoW to po prostu najwidoczniej nie jest to gra dla niego. Pełna recenzja pojawi się w dziale niedługo po Pyrkonie. Powiem tyle, grę przeszedłem już 3 razy, za każdy razem odkrywam coś nowego. To wielki tytuł, na który wszyscy w branży czekali, mam nadzieję, że jest dopiero preludium do tego co czeka nas w przyszłości. Bez wahania ode mnie tytuł otrzymuje 10/10.
 
Awatar użytkownika
ExiledDiclonius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lis 04, 2009 4:55 pm

Re: Heavy Rain

śr mar 24, 2010 8:29 pm

Trochę przesadziłem z tym 1 przejściem dla platyny, aczkolwiek nie zmienia to faktu iż wystarczy przejść raz grę po czym nie trzeba odpalać gry na nowo tylko pomieszać 5 razy przy paru rozdziałach co nie zajmuje tyle czasu ile przejście całej fabuły 2 raz od początku do końca.

Edit: Co do kamery to jej zmiania często nie poprawia sytuacji, a ciągłe przełączanie pomiędzy kamerami wcale nie pomaga w małych pomieszczeniach, a na otwartych przestrzeniach często wprowadza dezorientację w terenie. Zgadzam się iż HR jest świetne, aczkolwiek nie warte swojej ceny, gdyż nie jest grą doskonałą. Przykładowo o wiele lepszy FFXIII (moim skromnym zdaniem) w dniu premiery kosztował mniej niż HR w chwili obecnej miesiąc po premierze.
Moje nawiązanie do GOW było sugerowane tym iż GOW jest jak wiadomo wcale nie gorszą grą, co prawda gry z serii GOW nie są zbyt długie, lecz dzięki swojemy game-playowi z całą pewnością jest w stanie zapewnić o wiele dłuższy czas rozgrywki. Osobiście nie widzę tego, iż po przejściu co najmniej 3-4 razy Heavy Raina, a to za sprawą iż gameplay na to nie pozwala, a każdy film z czasem się nudzi (no może z wyjątkiem gwiezdnych wojen :papieros: )

PS. Nie myślcie, iż HR mi się nie podoba, gdyż byłem zachwycony podczas 1 gameplaya, pomimo wcześniej wymienionych wad. Jak wg mnie 8/10, no może 8,5
Ostatnio zmieniony śr mar 24, 2010 8:44 pm przez ExiledDiclonius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

Heavy Rain

śr mar 24, 2010 8:44 pm

Może mi ktoś wyjaśnić co w tej "grze" właściwie takiego jest? Wszyscy się nią zachwycają, ale w taki niekonkretny sposób, że mam wrażenie, że tak naprawdę się nawet jej nie opłaci z torrenta piracić (nie, żebym to zwykle robił).
 
Awatar użytkownika
ExiledDiclonius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lis 04, 2009 4:55 pm

Re: Heavy Rain

śr mar 24, 2010 8:46 pm

Schpeelah#144 pisze:
Może mi ktoś wyjaśnić co w tej "grze" właściwie takiego jest? Wszyscy się nią zachwycają, ale w taki niekonkretny sposób, że mam wrażenie, że tak naprawdę się nawet jej nie opłaci z torrenta piracić (nie, żebym to zwykle robił).


Klimat, ciekawa fabuła. A przedewszystkim jest to film w którym to ty decydujesz co się stanie.

PS. powodzenia w ściaganiu z torrentów gier na ps3. no chyba że coś się zmieniło podczas mojej 2 miesięcznej przerwy
 
Awatar użytkownika
Squallu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt mar 10, 2009 12:00 am

Heavy Rain

śr mar 24, 2010 9:44 pm

Nic się nie zmieniło - Schpeelah#144 odkrył tak zwany "paradoks Polaka i Ps3" właśnie ;]
 
Awatar użytkownika
twilitekid
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 11:30 am

Heavy Rain

czw mar 25, 2010 7:46 am

ExiledDiclonius pisze:
najgorszy jest stanowczo zbyt krótki czas rozgrywki która nie jest dłuższa niż 10 gdozin, co dla bardziej wprawionego gracza nie trwa dłużej niż 1 dzień (tak jak to było w moim wypadku)
No nie wiem. 10 godzin grania w ciągu jednej doby kwalifikuje się już pod zachowanie niepokojące i należy się temu przyjrzeć ; ).

Osobie dorosłej, do której kierowana jest ta gra, 10 godzin daje około tydzień grania. Zresztą nie wiem, dlaczego uczepiłeś się czasu grania - przecież teraz większość gier ma czas przejścia właśnie często nie przekraczający tej magicznej granicy. Standardzik. HR akurat ma jeszcze ten plus, że mamy jakiś wpływ na kreowaną historię, dlatego warto to przejść kilka razy, żeby zobaczyć "co by było gdyby...".
 
Awatar użytkownika
Adahl
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 594
Rejestracja: sob cze 17, 2006 3:33 pm

Re: Heavy Rain

czw mar 25, 2010 12:15 pm

A zakończeń jest równo 18, warto je poznać bo każda postać ma różny wpływ na fabułę a zakończenia różnią się diametralnie. To co mówiono o grze jest też prawdą, mogą zginąć wszystkie postacie. Poza tym przez te 10 godzin Heavy Rain wywołuje w nas większe emocje niż Final Fantasy XIII przez 40... a to tylko przykład, gdyż wywołuje większe emocje niż jakakolwiek inna do tej pory gra.
 
Awatar użytkownika
ExiledDiclonius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lis 04, 2009 4:55 pm

Re: Heavy Rain

pt mar 26, 2010 6:17 pm

Adahl pisze:
...wywołuje większe emocje niż jakakolwiek inna do tej pory gra.

Tutaj całkowicie się zgodzę.
 
Awatar użytkownika
Khelben
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 146
Rejestracja: śr mar 12, 2008 8:19 pm

Heavy Rain

wt sie 17, 2010 12:49 pm

Ta gra mnie bardzo zaskoczyła. Oprócz Alan WAke to 1 taka gra w swoim rodzaju, pierwszy raz w taką grę grałem. Nie fenomenalna ale fajna, bardzo dobra grafika, fabuła moim zdaniem głupia, ale wielki plus za jak się orientuję 7 zakończeń. To znaczy że każda twoja decyzja zmienia końcowy efekt tej gry, właśnie dlatego daję 7,5/10.

Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Gonz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 496
Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:34 pm

Heavy Rain

ndz paź 24, 2010 11:50 pm

skończyłem dziś. krótko: smaaark.

gdzie ja mam półkę z grami w które można grać? a, o tu, ufff...
 
Awatar użytkownika
Khelben
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 146
Rejestracja: śr mar 12, 2008 8:19 pm

Re: Heavy Rain

wt paź 26, 2010 8:15 pm

Gonz pisze:
gdzie ja mam półkę z grami w które można grać? a, o tu, ufff...

I tu się z tobą zgodzę, 90% gry to klikanie w odpowiednim miejscu i tyle. Trochę przypomina film w którym możemy dodać swe 3 grosze :D .

Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Gonz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 496
Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:34 pm

Heavy Rain

wt paź 26, 2010 8:33 pm

natomiast fabuły bym bronił. konwencjonalny noir thriller typu Siedem łamane na Piłę, na początku mnie nudziło, w połowie ciekawiło co dalej, im bliżej końca tym bardziej nie mogłem się oderwać. Ale nie dlatego że grało się fajnie (bo się w ogóle nie grało), tylko chciałem wiedzieć i co dalej itd.
tak więc za fabułę plus akurat duży. materiał dobry na film. nie na gre.
 
Awatar użytkownika
Qrchac
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 766
Rejestracja: wt gru 25, 2007 2:00 pm

Heavy Rain

wt paź 26, 2010 9:49 pm

Khelben pisze:
I tu się z tobą zgodzę, 90% gry to klikanie w odpowiednim miejscu i tyle. Trochę przypomina film w którym możemy dodać swe 3 grosze :D .
A czy ktoś kupował HR mając na myśli coś zupełnie innego? To z założenia miała być interaktywna opowieść, a nie klasyczna gra akcji/reakcji. Ktokolwiek miał styczność choćby z Fahrenheit (który był średni), czy Overclocked: Historia o przemocy (który był słaby) powinien dokładnie wiedzieć na co się pisze. Z resztą cała promocja szła pod hasłem "interaktywnego filmu".
 
Awatar użytkownika
Gonz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 496
Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:34 pm

Heavy Rain

śr paź 27, 2010 12:32 am

jasne, ale można robić interaktywny film nie zapominając że trafi głównie do graczy, a można to olać i uzależniać rozwój akcji od tego jak skutecznie się w danym momencie maszuje dwa guziki.

zieef.
 
Awatar użytkownika
Dr_Greenthumb
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:26 pm

Re: Heavy Rain

czw paź 28, 2010 1:57 am

Gonz pisze:
jasne, ale można robić interaktywny film nie zapominając że trafi głównie do graczy, a można to olać i uzależniać rozwój akcji od tego jak skutecznie się w danym momencie maszuje dwa guziki.

zieef.


Z całym szacunkiem, ale po dostępnym demie, wszystkich prezentacjach przed premierą i newsach kosmicznie hypujących ten tytuł... Ktoś musiałby mieszkać w jaskini bez internetu i dostać Heavy Rain jako prezent poprzez głuchy telefon, żeby oczekiwać po tej grze czegoś więcej, niż "interaktywny film", a po rozgrywce czegoś bardziej złożonego niż jedno długie QTE. Mnie osobiście już pierwsza prezentacja (pokazowy level z Madison) sprowadziła na ziemię, dziabiąc oczy znikomym polem manewru dla gracza i stałym prowadzeniem za rączkę.
 
Awatar użytkownika
Gonz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 496
Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:34 pm

Heavy Rain

czw paź 28, 2010 10:33 am

a kto pisze o oczekiwaniach? w demo nie grałem co prawda, trailerów i newsów nie badam bo wolę być zaskakiwany, ale właśnie tego jednego długiego QTE się spodziewałem. to że się go spodziewałem nie oznacza że mi się to podoba. bo mi się to właśnie wcale nie podoba.

jeśli z zapowiedzi autorów wynika np. że gra będzie miała marną fabułe, grafike itd, to to zadna okoliczność łagodząca przy ocenianiu kompletnego produktu. przecież nikt o brzydkiej grze nie mówi 'grafika jest w sumie spoko, bo i tak było wiadomo że będzie wyglądać marnie'.
 
Awatar użytkownika
Qrchac
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 766
Rejestracja: wt gru 25, 2007 2:00 pm

czw paź 28, 2010 10:58 am

Ja dostałem dokładnie to czego oczekiwałem i grało/oglądało mi się to świetnie. HR przeszedłem w sumie na wszystkie strony, sprawdziłem wszystko możliwe zakończenie. Dla mnie jeden z najlepszych tytułów na PS3 jakie ukazały się do tej pory. Zaraz po skończeniu gry myślałem, że do niej nie wrócę, ale teraz znowu zaczyna myśleć, czy nie przejść jej jeszcze raz.
 
Awatar użytkownika
Gonz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 496
Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:34 pm

Heavy Rain

czw paź 28, 2010 12:31 pm

no ja już ten film obejrzałem, i niuansiki mnie do powtórki nie przekonują. może za rok. może za trzy.
 
Awatar użytkownika
Khelben
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 146
Rejestracja: śr mar 12, 2008 8:19 pm

Re: Heavy Rain

czw lis 04, 2010 6:17 pm

Dr_Greenthumb pisze:
Z całym szacunkiem, ale po dostępnym demie, wszystkich prezentacjach przed premierą i newsach kosmicznie hypujących ten tytuł... Ktoś musiałby mieszkać w jaskini bez internetu i dostać Heavy Rain jako prezent poprzez głuchy telefon, żeby oczekiwać po tej grze czegoś więcej, niż "interaktywny film"

Wypraszam sobię :D , ale tak na serio to ja osobiście więcej wymagam od tej gry, tak jakoś coś mi w niej brakuje.

Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Gonz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 496
Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:34 pm

Heavy Rain

pt lis 05, 2010 1:21 am

tak zwanego gameplayu w jakiejkolwiek formie dokładnie rzecz nazywając brakuje.
 
Awatar użytkownika
Dr_Greenthumb
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:26 pm

Re:

pn sty 24, 2011 9:28 am

Qrchac pisze:
HR przeszedłem w sumie na wszystkie strony, sprawdziłem wszystko możliwe zakończenie.


Pytanko mam: czy aby obejrzeć wszystkie możliwe zakończenia trzeba przejść za każdym razem całą grę? Czy wystarczy tylko wybrane chaptery (ale jak miałbym wtedy zakończenie zobaczyć...)?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość