Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Ruffle
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Hermafrokkub [szablon]

ndz cze 26, 2011 4:07 pm

Szablon: Hermafrokkub

Nieliczne sukkuby zamiast zmieniać co jakiś czas swój wygląd decydują się na zatrzymanie się w ciele kobiecym, posiadającym zarazem męskie przyrodzenie. Stają się wtedy demonami dewiacji i otrzymują dzięki temu specjalne zdolności, niedostępne dla zwykłych sukkubów, tracąc jednak nieodwołalnie inne. Istoty takie, zwane hermafrokkubami, specjalizują się w nękaniu istot bardziej „podatnych” na eksperymenty seksualne oraz (rzadziej) stanowiących wszelkie odstępstwa od normy (na przykład osoby o odmiennych niż heteroseksualna orientacjach).

Tworzenie Hermafrokkuba

Hermafrokkub to szablon, który można dodać do dowolnego sukkuba (zwanego dalej stworzeniem bazowym). Typ stwora nie ulega wtedy zmianie.

Kości Wytrzymałości: Jak stworzenie bazowe.
Szybkość: Jak stworzenie bazowe.
KP: Jak stworzenie bazowe.
Specjalne ataki i specjalne cechy: Hermafrokkub zachowuje część cech stworzenia bazowego (oprócz: Zmiany kształtów oraz Przyzwania demona) oraz zyskuje następujące:

Zwiększenie potencji (zn): Hermafrokkub, dzięki uzyskaniu drugich narządów rodnych może odbyć stosunek we śnie i/lub na jawie z dwiema osobami, zajmując przy tym jednocześnie pozycję aktywną oraz pasywną.

Nęcenie (zn): Za pomocą tej zdolności hermafrokkub przenika umysł ofiary, by skruszyć jej silną wolę. Celem jest śpiąca istota, która nie zdając wstępnego testu Woli o ST 15, w każdym następnym teście ma aż 50% szans na niepowodzenie. Tę zdolność demon może wykorzystać jednocześnie względem dwóch istot. Efekt trwa 1k4 godzin.

Kuszenie (zn): Owa zdolność, będąca rozszerzeniem możliwości sukkuba, nasyła na maksymalnie dwie śpiące istoty humanoidalne wizje współżycia z hermafrokkubem. Jeśli podmiot(y) zdolności nie zda(dzą) testu Woli o ST 20, przez następne pół godziny śni(ą) o tym współżyciu, którego efekty są tożsame ze współżyciem z sukkubem (wysączenie energii za każde 5 minut współżycia) jeśli zaś zda(dzą), nie dochodzi do niego przez ten czas, a demon może spróbować skusić kogoś innego. Po połowie godziny współżycia cel(e) zostaje/ą dodatkowo zmęczone na 1k4 godz. Zdolność do przenikania snu istot humanoidalnych jest rekompensatą tego, że wobec hermafrokkubów istoty na jawie reagują dość alergicznie (najczęściej od razu atakując, gdy nie są przebrane lub ukryte, co często wyklucza potencjalne współżycie).

Niewidzialność (zc): Hermafrokkub może na życzenie stać się niewidzialnym, by ukryć swój nietypowy wygląd.

Odmienna charyzma: Zmiana wyglądu zewnętrznego na hermafrodytyczny zazwyczaj kończy się karą do testów charyzmy - 4, gdyż nie wszyscy gustują w tego typu „atrakcjach”, częściej reagując wręcz alergicznie (patrz wyżej). Wyjątkami są osoby o skłonnościach do eksperymentów seksualnych (określone przez gracza lub Mistrza Podziemi) lub odmiennych orientacji seksualnych (jednak w tym przypadku tylko około 10% owej populacji podlega tej zasadzie), w tym wypadku zmienia się ona w premię + 4.

Hermafrokkub zyskuje także jedną z tych zdolności:

Zamiana planów (zn): Dwa razy dziennie jak zaklęcie. Tylko na Plan Materialny lub Plan Żywiołu Ognia. Hermafrokkuby obdarzone tą mocą zabierają na wymienione plany sukkuby, które tego nie potrafią.

Ognistą tarczę, której nie można rozproszyć, efekt zostaje jednak stłumiony w Polu antymagii.


Rzuty obronne: Jak stworzenie bazowe
Atrybuty: Jak stworzenie bazowe
Umiejętności: Przebieranie (+10)
Atuty: Jak stworzenie bazowe
Klimat/Teren: Jak stworzenie bazowe
Występowanie: Jak stworzenie bazowe
Skala Wyzwania: +2
Skarb: Jak stworzenie bazowe
Charakter: Jak stworzenie bazowe
Rozwój: Jak stworzenie bazowe
Ostatnio zmieniony sob lip 20, 2013 12:43 pm przez Ruffle, łącznie zmieniany 22 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1156
Rejestracja: śr paź 21, 2009 2:21 pm

Hermafrokub [18+]

ndz cze 26, 2011 5:28 pm

Po lekturze tej pracy brzytwa Ockhama otwiera mi się w kieszeni. Zawsze uważałem, ze twórczość fanowska nie musi i nie powinna opierać się na tej samej zasadzie mnożenia potworów ponad potrzebę, co materiały oficjalne. Poza tym że w mojej ocenie nie ma tu nic, co uzasadniałoby oznaczenie 18+ w tytule tematu (nie jesteśmy w końcu Amerykanami), to generalnie wolałbym widzieć to jako podrasowaną wersję standardowej rozpiski sukkuba/inkuba, przybliżającą stwora do jego wizerunku znanego z folkloru (sam swego czasu przerabiałem barghesta). Zdolność zmiany płci jest zasadniczo wpisana w legendę o tych demonach, a także uwzględniona w oficjalnej rozpisce. Nęcenie i kuszenie wydają się warte wykorzystania (w oficjalnej wersji zagadnienie kuszeń sennych zostało z tego co pamiętam pominięte).

Wyjątki z dziennika wyglądają nie najlepiej. Tego typu opis można wrzucić do pracy traktującej o czymkolwiek. Tekst sprawia wrażenie, jakby autor przestraszył się nieco tego 18+ i zrezygnował z bardziej wyrazistych aluzji co do przedmiotu owych notatek - choć subtelne erotyzowanie jest sztuką niełatwą i z dwojga złego lepiej przesadzić w tę stronę (o ile oczywiście trafnie odczytuję rozterki autora). Poza tym są nieco zbyt lakoniczne, by zbudować pożądany klimat tajemniczości.

Natomiast mechaniczne niuanse zmiany orientacji seksualnej - bezcenne :D . Zmiana charakteru - ok, choć raczej na płaszczyźnie prawo-chaos (ocena homoerotyzmu jako złego lub dobrego nie dla każdego jest oczywista - i to wcale nie jest aluzja do stereotypowego paladyna :D), ponadto wg mnie obcowanie z demonem powinno być nieco dłuższe (co najmniej kilka kolejnych nocy - EDIT: o pardon, zauważyłem przypis), by odnieść taki skutek. No i co to znaczy, że PD nie da się skusić? Powiedziałbym, że PD to ulubiony cel wszelkich kuszeń tak w fikcji, jak i w rzeczywistości :D
Ostatnio zmieniony ndz cze 26, 2011 5:40 pm przez Jean de Lille, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Hermafrokub [18+]

ndz cze 26, 2011 5:46 pm

Jak wspomniałem, praca jest jeszcze w powijaku. Cieszę się, że kuszenie nocne i zmiana orientacji zostały pozytywnie odebrane.

Nie byłem poza tym pewien, czy wątki takowe można poruszać bez uwzględnienia znaczku. Dodałem, by na wszelki wypadek się zabezpieczyć (mogę w końcu to modyfikować).

Chyba usunę notatki z dziennika, sam opis wystarczy, choć będzie bardziej kawa na ławę, albo rozwinę je, spuszczając nieco zasłonę wstydu.

O ile sukkub/inkub potrafi zmieniać płeć, o tyle nie jest w stanie stać się hermafrodytą. Dlatego tutaj chyba pasuje osobno to rozpisać. Czyli: może to, co jego podwładni, plus jeszcze trochę.

A tak w ogóle dzięki za długi i konstruktywny komentarz. Zabiorę się do roboty :D
 
Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1156
Rejestracja: śr paź 21, 2009 2:21 pm

Hermafrokub [18+]

ndz cze 26, 2011 6:04 pm

Ruffle pisze:
Cieszę się, że kuszenie nocne i zmiana orientacji zostały pozytywnie odebrane.
No z tą zmiana orientacji to była lekka ironia, bo to chyba nie jest tak, że jedno czy nawet kilka "doświadczeń pod prysznicem" robi z [tu wstaw dowolną istotę] bi- albo homoseksualistę. Ale skoro da się rozproszyć Przełamaniem klątwy, to właśnie jako swego rodzaju klątwę to potraktowałem - jak wiadomo, w fantasy magia jest odpowiedzią na wszystkie pytania :D. Więc się za bardzo nie czepiam.
Ruffle pisze:
O ile sukkub/inkub potrafi zmieniać płeć, o tyle nie jest w stanie stać się hermafrodytą. Dlatego tutaj chyba pasuje osobno to rozpisać. Czyli: może to, co jego podwładni, plus jeszcze trochę.
Byłbyś zdziwiony - przynajmniej jeśli chodzi o sukkuby z legend - które miały tę usługę w pakiecie, bo faktycznie w wersji DnD o hermafrodytyzmie nie ma mowy. Ale ja może w tej kwestii uprzedzony jestem (wczoraj Polsat po raz n-ty powtarzał Nagą broń 33 i 1/3 z Leslie Nielsenem :razz: ).

Notatki są do zrobienia, jeśli nie chcesz ryzykować, możesz zawsze pójść w lovecraftowskie ogólnikowe przymiotnikowanie - wzmianki o bluźnierczych, plugawych, występnych snach, reliefach, rzeźbach itp., zwidy i takie tam.

Generalnie życzę powodzenia. A sam może kiedyś dopiszę tego mojego barghesta...
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: Hermafrokub

ndz cze 26, 2011 6:35 pm

Czemu niby nie może?
Zmiana kształtów (zn): Sukkub może przyjąć postać dowolnego humanoida rozmiaru małego lub
średniego.

Skoro istnieją takie osobniki w naturze to może się w nie przemienić. Co więcej może przecież dowolnie zmieniać swe ciało byle pozostało w "normie" dla danego gatunku lecz norma jest bardzo rozpięta. Co więcej zmienić orientacje na bi- lub homo- może też zwykły sukub tylko musi się namęczyć trochę z sugestiami.
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Hermafrokub

ndz cze 26, 2011 7:06 pm

Zatem żeby potworek się przyjął, musi mieć jeszcze więcej oryginalnych zdolności, nad którymi pomyślę. Uwzględniając zdolność do przemiany. Oj, będę się musiał wysilić.

Chyba zrobię z tego szablon dla sukkubów.

Edit: póki co "gotowe".
Ostatnio zmieniony ndz cze 26, 2011 9:12 pm przez Ruffle, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości