Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

czw sie 30, 2007 6:44 pm

Rzeczywiście, jak człowiek nie jest z tych, co grzebią w statsach, by przekonać się, że jednostka A dobrze radzi sobie z jednostką B, to dla niego takie gry robią się strasznie powtarzalne. Ja miełem kilka podejść i albo się odbijałem bo żaden ze mnie strateg, albo nudziłem.
Wniosek: nawet jeśli gra jest legendą, może cj nie przypaść do gustu.
Ciekawostka: "czwórka" jest IMO fajniejsza.
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

śr wrz 12, 2007 12:38 pm

Schpeelah#144 pisze:
Ciekawostka: "czwórka" jest IMO fajniejsza.


O gustach się nie rozmawia, ale(!):
- w 4 jest śmieszny podział na zamki, całkowicie zchrzaniony moim zdaniem
- grafiki potworów są albo przesadzone albo śmieszne, przykład: behemot, który w 3 rzeczywiście był potężnych rozmiarów, w 4 jest chucherkiem; tak samo ma się ze smokami, które są niewiele większe niż pachołek (jednostka 1 poziomu :?)
- no i nie ma tego czegoś :D.

No ale nie popadajmy w przesade, są i dobre strony tej gry. Podoba mi się, że jednostki mogą przemierzać mapę bez bohatera i to, że bohater, nie tylko czarami, może uczestniczyć w bitwie.

P.S:

Schpeelah#144 pisze:
jak człowiek nie jest z tych, co grzebią w statsach, by przekonać się, że jednostka A dobrze radzi sobie z jednostką B


My sie skądś znamy? :D
 
Crusader1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pt lis 02, 2007 2:53 pm

sob lis 03, 2007 1:34 pm

Heroes III-gra legenda,pomimo grafiki z 1998 gra się przyjemnie.Miałem tylko problem odtworzeniem końcowych kampanii w Odrodzeniu Erathi .
 
Awatar użytkownika
Ranquel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pt sty 05, 2007 7:13 pm

ndz lis 04, 2007 7:03 pm

No ale nie popadajmy w przesade, są i dobre strony tej gry. Podoba mi się, że jednostki mogą przemierzać mapę bez bohatera i to, że bohater, nie tylko czarami, może uczestniczyć w bitwie.

to są jedyne + tej czesci...

- w 4 jest śmieszny podział na zamki, całkowicie zchrzaniony moim zdaniem

mozesz rozwinąć? ;)
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

pn lis 05, 2007 10:17 am

Ranquel pisze:
mozesz rozwinąć? Wink

Zapewne miał na myśli niezbyt fortunne polączenie inferno i nekrpolii :razz: .

Ranquel pisze:
to są jedyne + tej czesci...

Przesadzasz, system konieczności wyboru pomiędzy dwoma rożnymi jednostkami byl orginalny i ciekawy, choć niestety ograniczal się do 4 poziomow jednostek, a nie 7 jak w III .
 
Awatar użytkownika
1samcio1
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: czw lip 06, 2006 5:18 pm

pn lis 05, 2007 10:29 am

Każdy ma swoje racje, ale i tak Homm jest jak RP- III lepsza od IV. :razz:
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

wt lis 06, 2007 2:30 am

Lepiej tego ująć nie można :D.
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

ndz maja 31, 2009 7:07 pm

Heroes... Gra świetna, co się będę rozgadywał, inni już powiedzieli o jej zaletach. Co prawda nie przekonałem się do tych nowszych, ale w HoMM3 grałem i pewnie jeszcze kiedyś sobie zagram ;] Potrafiła wciągnąć, można się pobawić, przenieść do świata stworków i tych stworów... No, naprawdę dobra gra.
 
Awatar użytkownika
Lord Syranus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 11, 2009 1:27 pm

Re: Heroes of Might and Magic III

wt sie 11, 2009 2:06 pm

Ja kiedyś grałem w herosy 1 2 3 4 5 ale zaczeły mi się nudzić troche :) Dla mnie najlepsza jest trójka bo ma trochę słabą grafikę ale niejest tak skomplikowana jak 4 i 5 ani niema tak beznadziejnej grafy jak 1 i 2...A co do trójki trzy różne wersje wyszły...:) :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Heroes of Might and Magic III

wt sie 11, 2009 2:12 pm

Dla mnie najlepsza jest trójka bo ma trochę słabą grafikę ale niejest tak skomplikowana jak 4 i 5 ani niema tak beznadziejnej grafy jak 1 i 2
Grafika wyznacznikiem jakości strategii? Co to się porobiło...
 
Awatar użytkownika
Drejfus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: ndz lis 09, 2008 6:49 pm

Re: Heroes of Might and Magic III

wt sie 11, 2009 6:43 pm

Malaggar pisze:
Dla mnie najlepsza jest trójka bo ma trochę słabą grafikę ale niejest tak skomplikowana jak 4 i 5 ani niema tak beznadziejnej grafy jak 1 i 2
Grafika wyznacznikiem jakości strategii? Co to się porobiło...

Raczej nie wyznacznikiem, ale jeśli swojej przygody z Heroes nie zaczęło się od Dwójki (albo Heroes 1), to grafika dwóch pierwszych części jest nie do zniesienia. Wiem, co mówię - zacząłem grać od Heroes 3 i po włączeniu Heroes 2 grafika rzuciła mną pod ścianę i przydławiła. Pomyślałem wtedy: "mam się katować?". I nie zagrałem. Tak bardziej na serio: jestem miłośnikiem Fallouta 2 (gra z przed 11 lat), ale nie dziwię się, że trudno przekonać kogoś do spróbowania tej gry teraz, gdy miał do czynienia ze współczesną grafiką.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Heroes of Might and Magic III

wt sie 11, 2009 10:33 pm

Tak bardziej na serio: jestem miłośnikiem Fallouta 2 (gra z przed 11 lat), ale nie dziwię się, że trudno przekonać kogoś do spróbowania tej gry teraz, gdy miał do czynienia ze współczesną grafiką
A ja się dziwię. Bo sensowna osoba w RPGu na drugi plan spycha bajery techniczne, a kieruje się fabułą i ogólnie pojętą grywalnością.
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

Re: Heroes of Might and Magic III

śr sie 12, 2009 9:58 am

A może grywalność dla niektórych to ciekawa fabuła, a dla innych ładna grafika?
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Heroes of Might and Magic III

śr sie 12, 2009 10:46 am

To tym drugim polecam oglądanie filmów. Fotorealizm gwarantowany.
 
Awatar użytkownika
arakin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 612
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 4:29 pm

Re: Heroes of Might and Magic III

śr sie 12, 2009 11:18 am

Malaggar pisze:
To tym drugim polecam oglądanie filmów. Fotorealizm gwarantowany.


A jak ktoś lubi pixelarty? (ja :P)
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Heroes of Might and Magic III

czw sie 13, 2009 1:23 pm

Święta prawda, choć zależy też od gry - te w których grafika jest stylizowana na ogół lepiej znoszą próbę czasu, te udające realistyczne, robią się brzydkie już po 2-3 latach ( choć są wyjątki np. C&C Generals które choc z 2003 nadal wyglądają znośnie ).

2D po prostu dzisiaj pachnie juz dziś oldskulem, a kto sam grał/gra od wielu lat, temu odrobina naftaliny nie zaszkodzi. Przykład hersów to tylko potwierdza.
 
Awatar użytkownika
arakin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 612
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 4:29 pm

Heroes of Might and Magic III

czw sie 13, 2009 4:00 pm

HoMM3 uwielbiam między innymi właśnie za ową, baśniową grafikę ;)

the czart pisze:
C&C Generals które choc z 2003 nadal wyglądają znośnie ).

A Tiberian Sun jeszcze na podkręconej rozdzielczości jeszcze lepiej ;)

I tu właśnie mam pytanie; zna ktoś jakąś łatkę dla HoMM3, dzięki której grafika na monitorach panoramicznych nie będzie rozciągnięta? Szukałem, szukałem - znaleźć nie mogłem.
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

Heroes of Might and Magic III

pn sie 17, 2009 2:02 pm

Malaggar pisze:
To tym drugim polecam oglądanie filmów. Fotorealizm gwarantowany.


A ja tym pierwszym RPGi papierowe i książki.
 
Raytango1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 4:04 pm

Heroes of Might and Magic III

wt sie 18, 2009 3:10 pm

Saga herosow z III na czele to arcydzielo.Ta gra jest niebezpieczna potrafi wciagnac cie na co najmniej 6 godzin dziennie.Grafika jest prosta ale o to w tym chodzi ze sie na to nie zwraca uwagi(nawet mi sie podoba) , gdy w tle leci ta muzyka i ta prostota grania .I powiem Wam tyle ze zaden jego klon albo kolejna czesc nie zrobi takiej furory jak I,II oraz III ,dlatego ze my sie na tym wychowalismy przez lata i mamy do tego wielki sentyment .A propos ktos wie jak sie ogarnia tam ten multi ,bo proboje na to TCP/IP i nic .
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

Heroes of Might and Magic III

ndz sie 23, 2009 1:28 pm

Jeżeli chodzi o grę przez sieć, to można ze znajomymi stworzyć mini-sieć za pomocą programu Hamachi. Później wpisać IP utworzonego przez kogoś serwera (o ile nie pojawi się tam, gdzie trzeba) i rozkoszować się grą. Na komputerze, na którym jest serwer gościu może zapisywać stan gry i wgrywać go ponownie. To oznacza, że możecie grać na jednej mapie w różnych odstępach czasu i nie trzeba jej katować do końca przy pierwszym spotkaniu. W poniedziałek gracie raz, kolega zapisuje, we wtorek wczytuje, wy się dołączacie i gra leci dalej. Jedyne wymaganie to posiadanie tej samej wersji Herosa z tymi samymi dodatkami (tak mi się wydaje).
 
Awatar użytkownika
Rinue
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: sob cze 20, 2009 1:04 pm

Heroes of Might and Magic III

pn paź 19, 2009 1:09 pm

Dobrze Ci się wydaje ;)

Serię HOMM osobiści również zacząłem od 3, jednak gra solo nie wciągnęła mnie na dłużej niż kilka dni (mój rekord w kampanii to 3 z kolei - dalej już mi się nie chciało nigdy grać) Inna sprawa to multi - tu była świetna gra. Pamiętam grę z 8 kumplami przez neta która rozpoczęliśmy o około 18 w piątek a skończyliśmy w niedzielę jak już zaczęło świtać :P Później (gdy mi się płyta z HOMM3 zgubiła T_T) kupiłem serię HOMM w skład której wchodziły części 1, 2 i 3 z dodatkami, i o ile 2 moim zdaniem grywalnością może konkurować z 3, to 1 była już katorgą - kiepska fabuła, wkurzające AI (doprawdy, ile razy można walczyć z czarodziejkami, które sztormem zmniejszają liczebność armii) i kiepski balans nacji. 4 również mi się spodobała chociaż ja uważam ją za zupełnie inną grę - porównywanie 4 do 3 to dla mnie jak porównywanie serii homm do etherlords. W V nie grałem ale słyszałem sporo dobrego o niej.

Swoją drogą - można się umówić na partyjkę HOMM (część dla mnie bez znaczenia) przez hamachi i zarwać nockę weekendową :P
 
Awatar użytkownika
napoli1970
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob sie 22, 2009 10:46 am

Heroes of Might and Magic III

czw lip 22, 2010 2:25 pm

Dla mnie trzecia część serii "Heroes", jest chyba najlepszą częścią tej serii. Może kolejne części mają lepszą grafikę i inne lepsze rozwiązania, ale dla mnie trzecia część ma najwięcej klimatu.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Heroes of Might and Magic III

śr lip 28, 2010 12:38 pm

Jeśli idzie o serię "Heroes" to faktycznie trójka jest najlepsza. Dla mnie jednak wogóle sama idea gry turowej nie podpasowała i wolę jej kuzynkę, przygodówkę "Might and Magic".
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Heroes of Might and Magic III

śr lip 28, 2010 12:54 pm

Grałam w trójkę i czwórkę i wolę czwórkę. Większe pole manewru, jeśli chodzi o dobór zdolności dla bohaterów, a na wyższych poziomach nie ma sytuacji, że nie zdobywam żadnej w ogóle.
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

Heroes of Might and Magic III

śr lip 28, 2010 8:55 pm

Trójka zdaje się opierać działaniu czasu. Być może przez bajkową, "rysowaną" grafikę + fotorealistyczne wstawki w zamkach. Czwórka zdawała mi się sztuczna i bardziej plastikowa. Po drugie z trójką mam wiele ciepłych wspomnień. Choć na czwórkę czekałem, okazała się mało zadowalająca i wróciłem do III. Później przyszła V, miał to być ponoć powrót do klimatu z III. Efekt oceniam na 3+. Z pewnością nie jest to gra zła, ale mnie jakoś nie wciągnęła, tym bardziej że bardzo muliła się na moim kompie (jakby miała złą optymalizację). Tak więc trójka "for life bro!".
 
Awatar użytkownika
wisimito
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 127
Rejestracja: sob maja 01, 2010 11:24 am

Heroes of Might and Magic III

śr lip 28, 2010 11:16 pm

Hmm "Hirołsi":
Jedynka - jedna z pierwszych gier w które grałem w ogóle. Cudowna "cukierkowa" grafika. Niesamowita grywalność, zwłaszcza w większym gronie, jeśli nawet pozostali tylko kibicowali. Miałem sny z "grafiką w stylu hirołsów". Do tej pory mam największy sentyment do tej części.
Dwójka - dobra kontynuacja, jeszcze lepsza grafika. Więcej zamków, możliwość awansowania większości jednostek, kolejne miłe godziny i dni spędzone na wspólnej (bądź samotnej) zabawie.
Trójka - jak dla mnie najlepsza część. Trochę zaskakiwała (na początku) przemieszczeniem niektórych jednostek pomiędzy zamkami.
Czwórka - również fajna. Niektóre rozwiązania przypominają mi Master of Magic. (Nawiasem mówiąc, to cała seria kojarzy mi się z MoM, ale czwórka bardziej od pozostałych.)
Piątka - niestety nie miałem okazji na bliższe poznanie. Pewnie dlatego nie bardzo przypadła mi do gustu. Lecz po bliższym poznaniu mogę zmienić zdanie (tak jak o Cywilizacji III).
 
Awatar użytkownika
klerykMarcus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 7:08 pm

Heroes of Might and Magic III

czw lip 29, 2010 1:48 am

Wisimito, nie mogłeś tego lepiej ująć. Ja osobiście uważam, że najfajniejsza jest III, bo to są naprawdę spore ilości godzin przesiedziane przed monitorem z kimś lub samotnie, przy kufelku lub bez, badając, które jednostka jest najlepsza z danego poziomu i w ogóle (starożytny behemot). W tą grę można grać i grać, szczególnie z przyjaciółmi na losowych mapach z generatora. Jednak czuję sympatię do części 2 przez kampanię i nieco mroczniejszy klimat (szczególnie ładne zamki). Co nie zmienia faktu, że tytuł ten jest nieśmiertelny. Jak i wszystkie jego zalety i klasy i zamki i jednostki jakie przez niego zaistniały na rynku.
Wadą V wydaje mi się brak wyważenia w jednostkach, dlatego tutaj składam głęboki ukłon do serii Disciples :) z resztę z którego dodatku "Bunt elfów" zalatuje miasto Sylwan :)
 
Awatar użytkownika
Reko
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 28, 2010 5:27 pm

Heroes of Might and Magic III

czw lip 29, 2010 8:54 am

Całkowicie szczerze muszę się przyznać że NIENAWIDZĘ 'hirołsów'. A to dlatego że zawsze, ale to zawsze kiedy kumpele lub rodzinka wpadała w odwiedziny nie dało rady skończyć rozpoczętej partii. Bo jak tu siedząc na jednym kompie w czterech lub w pięciu zniszczyć siebie na wzajem mieszcząc się w czasie wyznaczonym przez 'górę' czyt. rodziców :D

Mam dobre wspomnienia z tej gry (HoMaM III) i właściwie wychowałem się na niej. Kiedy pojawiła się IV część to już nie było to samo. Nie ten klimat, już nie te emocje i nikt nie chciał przychodzić pograć na jednym kompie ani przez neta :)
Natomiast część V trochę mnie rozczarowała, ponieważ na moim kompie na najniższych detalach i rozdzielczości gra się tak zacinała że tylko cierpliwość i radość z 'hirołsów' utrzymała mnie przy życiu :razz:

Nie grałem ani w I ani w II, ale jednak ta seria odznaczyła się w moim życiu i dzięki jej za to :razz:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Heroes of Might and Magic III

pt lip 30, 2010 12:55 am

@Reko

Zastosuj się proszę do regulaminu i zmień avatar.

Odnośnie samej serii IMHO najlepsza jest "jedynka", może to dlatego że była to pierwsza strategia, którą przeszedłem w całości. Kampania jest nieziemsko długa, niebanalna, a strategia gry niczym nie skrępowana.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Heroes of Might and Magic III

wt sie 03, 2010 7:00 pm

A ja do dzisiaj mam na dysku trójkę i ostatnio grałem kilka dni temu. Jedna z najlepszych (najbardziej wciągających
i długowiecznych) gier na posiedzenie z kumplami przy piwku. Takie właśnie gry zasługują na najwyższe oceny, lata mijają
a w nie dalej można grać z wielką dawką przyjemności.
Jak dla mnie ten tytuł nigdy nie zginie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości