Zrodzony z fantastyki

 
Veri
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 8:15 am

Hexarcana

czw sie 28, 2008 5:51 pm

Czy to jest podręcznik jest z poprawionymi i rozszerzonymi zasadami magii? Bo słyszałem że są różne edycje Martwych Ziem, a chodzi mi o to czy ten podręcznik jest "nakładką" na polskie Kanty i Kanciarze?
 
Ramel

czw sie 28, 2008 7:48 pm

Nie tylko. To podrecznik glownie z nowymi mocami, ale takze upgrade z 1 edycji do edycji Revised (ktora wyszla w Polsce). Tam masz tez Kanty szalonych naukowcow, Chinskie sztuki walki oraz Voodoo.
 
Veri
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 8:15 am

czw sie 28, 2008 9:37 pm

To znaczy ze dodatki do DL w Polsce były 1 ed a podręczniki główne revised?
 
Ramel

czw sie 28, 2008 9:39 pm

I tak, i nie. Te dodatki, ktore wyszly w Polsce, byly do 1 edycji, ale zostaly poprawione do revised. Przewaznie, bo byly zgrzyty (w Strozach Prawa, afair, bylo ich najwiecej - ale cos bylo tez w K&K).
 
Veri
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 8:15 am

czw sie 28, 2008 9:52 pm

Hmm i chodzi głownie o zmiany w kantach kanciarzy, czy to znaczy ze Hexarcana nic do nich nie wnosi, bo mechanika rzucania kantów jest poprawna w kantach i kanciarzach?

Edit: Oki czaje, bo właśnie zakupiłem wszystkie dodatki do polskiej wersji i myślę o zagranicznych :]
Dzięki za pomoc.
 
Ramel

czw sie 28, 2008 10:23 pm

Hexarcana wnosi bardzo duzo. A co do K&K to zmiany mechaniczne z Hexarcany juz tam sa, chyba za wyjatkiem mechaniki zostania Kanciarzem (po tworzeniu postaci). Zagraniczne polecam (generalnie, znam DL glownie z zagranicznych dodatkow), choc szkoda, ze nie zawsze sa kompatybilne z polska wersja. Ale to maly szczegol. A pozniej zawsze mozna kupic DL Reloaded :) Tez polecam.
 
Veri
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 8:15 am

pt sie 29, 2008 8:19 am

A jakie anglojęzyczne źródło najlepiej opisało by stróżów prawa z ich wadami, zaletami, mechaniką walki oraz kantami, jeśli polska wersja jest z błędami?
 
Ramel

pt sie 29, 2008 9:17 am

Stroze Prawa w Polsce sa nie tyle z bledami, tylko sa do 1 edycji. Statsy broni afair. Bledy sa w innych miejscach DL. A co do strozy prawa - Agency i Lone Stars zajmuja sie wlasnie tematem 4 poziomu wladzy/sprawiedliwosci w USA i CSA.
 
Veri
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 8:15 am

sob sie 30, 2008 9:03 am

Mhm a masz może jakiś patent albo link do listy gdzie, jest podział na 1 i 2 edycje? Bo mi jakoś ciężko idzie odróżnić który podręcznik jest z której edycji.
 
Ramel

pn wrz 01, 2008 4:23 pm

Obawiam sie, ze nie ma takiej listy - ale zawsze mozesz pytac.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości