Zrodzony z fantastyki

 
bunio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 5:16 pm

Hillsfar

ndz lis 29, 2009 4:30 pm

Witam.

Szukam informacji o mieście Hillsfar (tych poza frorgottenwiki). Szczególnie interesuje mnie czy została opisana jakaś organizacja przestępcza działająca na terenie tego miasta.
 
Awatar użytkownika
Verdes
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 302
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 6:33 pm

Hillsfar

czw gru 03, 2009 12:15 pm

Mysteries of the moonsea - najnowszy i najbardziej aktualny opis miasta, w dodatku kompletny.
 
Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 514
Rejestracja: wt sie 26, 2003 5:23 pm

Hillsfar

czw gru 03, 2009 3:54 pm

A ja proponuje drugoedycyjne Ruins of Zhentil Keep. Obok informacji dotyczących tytułowej twierdzy, można znaleźć wiele danych na temat Hillsfar. Pozytywnym aspektem jest to, że jest to źródło darmowo dostępne na stronie Wizardów.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Hillsfar

czw gru 03, 2009 4:05 pm

Balgator pisze:
Pozytywnym aspektem jest to, że jest to źródło darmowo dostępne na stronie Wizardów.

Jesteś pewien? Kiedy ostatnio zaglądałem na wizardowską stronę ze starymi podręczniku nie było tam tego boxa. Być może coś jednak zmieniło się w ostatnim czasie.

Natomiast co do tematu to tak naprawdę ani Mysteries of Moonsea, ani Ruins of Zhentil Keep, ani The Moonsea (stary podręcznik z najlepszym chyba opisem miast Morza Księżycowego) nie zawierają aktualnych (nawet w kontekście 3 edycji) danych na temat Hillsfar. W żadnym z nich nie ma przejęcia władzy w mieście przez Zhentów oraz wybicia Czerwonych Pióropuszy. Tak naprawdę najlepszym źródłem podręcznikowym będzie czwartoedycyjny FRCG, choć w jego przypadku problemem może być skromna ilość informacji i perspektywa 100 lat później.
 
bunio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 5:16 pm

Re: Hillsfar

czw gru 03, 2009 4:43 pm

Cóż... interesuje mnie rok 1372 i okolice, więc to co było później nie ma wielkiego znaczenia ;)

Czym są Czerwone Pióropusze?
Ostatnio zmieniony czw gru 03, 2009 4:43 pm przez bunio, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Verdes
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 302
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 6:33 pm

Hillsfar

pt gru 04, 2009 3:29 pm

bunio pisze:
Czym są Czerwone Pióropusze?


Byli najemnicy, dziś strażnicy miasta, taki tutejszy odpowiednik Płomiennej Pięści służący Lordowi Hillsfar.
 
Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 514
Rejestracja: wt sie 26, 2003 5:23 pm

Re: Hillsfar

sob gru 05, 2009 10:43 am

Radnon pisze:
[
Jesteś pewien? Kiedy ostatnio zaglądałem na wizardowską stronę ze starymi podręczniku nie było tam tego boxa. Być może coś jednak zmieniło się w ostatnim czasie.


Nie, nie jestem pewien. Dane opieram na czasach, gdy jeszcze prowadziłem DnD. Circa 4 lata temu :P
Ostatnio zmieniony sob gru 05, 2009 10:43 am przez Balgator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Hillsfar

wt gru 08, 2009 4:25 pm

Balgator pisze:
Nie, nie jestem pewien. Dane opieram na czasach, gdy jeszcze prowadziłem DnD.

Rozumiem :) .

bunio pisze:
Czym są Czerwone Pióropusze?

Tak jak napisał Verdes Czerwone Pióropusze to grupa najemników pełniąca funkcję straży miejskiej oraz armii na usługach lorda Hillsfar Maalthiira. W okresie swojej największej świetności oddziały te liczyły ok. 10000 ludzi. Później po kilku klęskach ich liczebność zmniejszyła się i w roku 1372 RD wynosiła jakieś 5000 żołnierzy. Ich dowódcą jest ambitny i chciwy Jorgen Berginblade (NZ mężczyzna człowiek wojownik 12 [w drugiej edycji]), który pozostaje wierny tak długo jak złoto płynie do jego kieszeni. Zwykli żołnierze to zwykle wojownicy 1-3 poziomu, a oficerowie dochodzą do poziomów 4-8.
Same Pióropusze stanowią drugą (po Zhentach) siłę wojskową w regionie Morza Księżycowego. Znani są też z dość chaotycznej natury i o ile w samym mieście starają się pilnować porządku to poza nim niewiele różnią się od zwykłych bandytów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość