Zrodzony z fantastyki

 
toudi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 12:30 pm

Historia Faerunu po 1372 roku, czyli co u Was zasz³o

pt lut 21, 2003 4:10 pm

Mam takie pytanie... <br />Campaign settings rozpoczyna siê w Shieldmeet 1372 D.R. (K.D.) <br />zapewne wielu z was wysz³o poza t± datê i w ogule poza ten rok... <br />chcia³bym poznaæ jak potoczy³a sie historia faerunu w waszych kampaniach (chodzi mi o takie zmiany które mo¿na odczuæ w wiêkszym stopniu ni¿ zniszczenie karczmy czy odnale¿ienie starej wierzy czy co¶ w tym stylu) <br /> <br />jednym s³owem chcia³bym poznaæ jak potoczy³a siê historia w waszych ¶wiatach... :mrgreen:
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt lut 21, 2003 5:38 pm

Zmiany u mnie: <br />-odby³a siê wojna z orkami - w jej wyniku orkowie zostali zamkniêci w "rezerwatach". Mog± przebywaæ poza nimi tylko za pozwoleniem i pracuj± jako najemnicy. T± lukê wykorzysta³y "z³e" nacje i orkowie stanowi± teraz wa¿n± czê¶æ ich armii. <br />-Myth Drannor zosta³o wydarte z r±k demonów, sta³o siê ¶wiêtym miejscem <br />-pojawi³a siê nowa bogini drowów i w¶ród drowów dosz³o do zmian ¶wiatopogl±du <br />-powróci³ dziedzic potêgi Annama - giganci rosn± znów w si³ê <br />-pojawi³ siê nowy pó³bóg, ale nie ma wyznawców <br />-pojawi³o siê zagro¿enie z odleg³ej przestrzeni <br /> <br />To najwa¿niejsze zdarzenia.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pt lut 21, 2003 6:35 pm

Ja trochę namieszałem, lecąc od 1372: <br />-Cienie przy pomocy pozostałych przy życiu Sharn, niszczą Phaerimów. <br />Jednak mimo zwycięstwa przenoszą się z powrotem do wymiaru cienia. <br />-Unther rozpoczyna skuteczną rebelię przeciw Mulhorandowi. Po wyzwoleniu natychmiast rozpoczyna podbój wschodnich części Mulhorandu. <br />-Po tragicznej śmierci Azouna V z ręki jednego z Ognistych Noży nowym władcą Cormyru została księżniczka Alusair. <br />-W roku 1373 Manshoon przejmuję kontrolę nad Twierdzą Zhentil, Fzoul zostaje unicestwiony przez Ingerazastorighiana, Starożytnego Czarnego Smoka który sprzymierzył sie z Manshoonem. <br />-W czasie koronacji Alustriel na królową srebrnych marchii (1375), ogłoszone zostają jej zaręczyny z Drizztem Do'Urdenem. Drizzt zostaje pierwszym królem srebrnych marchii. <br />-Shuruppak zabija podstępem Anhura i mianuje się drugim boskim Królem Untheru. <br />-1378. Podczas incydentu na granicy z Thay, zabita zostaje jedna z wiedźm z Rashamen. Rozpoczęte zostają najazdy berzerkerów na północne prowincje Thay. <br />-Svirfneblin odbijają Blindgenstone z rąk Drowów. <br />-Semmemon z pomocą harfiarzy niszczy Darkhold. W ciągu następnych tygodni jest widywany w Silverymoon i w pobliżu najpotężniejszych Harfiarzy. <br />-1382 (Year of the Hidden Knife). W akcie desperacji Thay próbuje zabić Simbul. Jednak dzięki działaniom jej "dzieci" zamachowiec zostaje unicestwiony. <br />-1384 (Year of the Fallen Lich). Aglarond Przystępuje do wojny z Thay. W czasie wielkiej bitwy zostają unicestwione armię nieumarłych wojowników Szzas Tama. On sam zostaje unicestwiony w czasie pojedynku z Simbul i Lady Yhelbruną. <br />-1385 (Year of the Dying Gods). Mystra przejmuje Shadow weave od Shar. Karsus powraca do życia jako Demigod i zakłada własy kościół. Wieści z podmroku mówią o kapłanie Lolth który wyznaje ją pod imieniem Araushnee i ma moce przerastające najpotężniejsze kapłanki pajęczej królowej. W obliczu zdrady Shar, Ao odbiera jej moc i przekazuje jej portfolio Vanhialowi Truesilverowi, nikomu nie znanemu banicie Cormyrskiemu. Mystra oszalała po przejęciu Shadow Weave zostaje unicestwiona przez Azutha i Karsusa, dzielą oni władzę nad Weave (Karsus kontroluję czary Zaklinaczy, Azuth czary Magów).
 
toudi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 12:30 pm

pt lut 21, 2003 11:07 pm

ciekawe ciekawe... <br />w³a¶nie pomagacie tworzyæ mi pomys³y na przygody... :)
 
Dante__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 10, 2002 8:13 am

wt lut 25, 2003 7:34 am

U mnie ostatnio zsta³o zniszczone Myth Dranor z wszystkim dookoo³a 20 km, Krasus siê odrodzi³ i za³o¿y³ w³±sne pañstwo na pd. Anuroch <br /> <br />Do notki poni¿ej: <br />Tak tak chodzi mi o Karsusa nio tego go¶cia od nethrilu
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

wt lut 25, 2003 7:46 am

Chodzi pewnie o Karsusa. <br />Krassus mimo bycia najbogatszym Rzymianinem za czasów Cezara, nie był zaliczany w poczet Bogów :mrgreen: .
 
Evearain
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: śr kwie 30, 2003 8:59 pm

pt maja 09, 2003 11:35 am

Ludzie? Drizzt krolem SM? Odbudowa Myth Drannor. Jak drugie to wspaniale marzenie, jednak nie realne to to drugie... zaoszczedze komentarzy zeby znowu nie bylo ze jestem niemily ; ). <br /> <br />Wiem ze kazdy by chcial widziec Toril lepszym ale nie wszytsko tak pieknie sie uklada. Jak z reszta pokazuje to historia...
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

pt maja 09, 2003 12:02 pm

OK - nie jestem specjalista od FR... Czytuję je hobbystycznie... <br /> <br />A jednak gdybyś Evearainie mógł napisać dlaczego to, co wymyślił Aragathor w swojej interpretacji FR jest aż tak rażące, byłbym bardzo wdzięczny... (szczególnie gdybyś zrobił to z polskimi znaczkami :wink:). <br /> <br />Dodam jeszcze, że w tym temacie nie poruszamy jakichkolwiek zmian kanonicznych. Mówimy (piszemy :wink:) o zmianach, jakie gracze wprowadzili w swoich "domowych" FR. <br /> <br />Pozdrawiam <br />danant
 
Ezy Ryder
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 428
Rejestracja: pn kwie 21, 2003 12:20 pm

pt maja 09, 2003 2:09 pm

W³a¶nie Evearain, Danant ma racjê. Przecie¿ FRCS zosta³ stworzony nie po to aby mo¿na by³on na niego patrzeæ, ale ¿eby graæ w FR i kszta³towaæ je na swój sposób. Niech pisarze tworz± w³asny Faerun a gracze w³asny. Widzia³em ju¿ na forum dziwniejsze historie. Ed Greenwood odda³ nam wspania³y ¶wiat aby siê w nim bawiæ, a historia Aragathora zmieni³a Faerun na lepszy. Je¿eli wzieli w tym udzia³ gracze to chyba o to chodzi w³a¶niê w RPG. Osobi¶cie wolê gdy ¶wiat siê zmienia, a nie trwa w stagnacji. <br /> <br /> <br />Pozdrawiam, <br /> <br />Ezy
 
Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1881
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 9:23 pm

pt maja 09, 2003 4:41 pm

Ekhem, przyłączam się do słów Ezy Raidera i Danata. Everain, nie mówię żeś waść niemiły, tylko że po prostu to tutaj to są własne wizje ludzi na ich TORIL i na ich FORGOTTEN REALMS. Pamiętaj, że to jest właśnie ich gra, i to oni tu decydują...i to im właśnie sprawia przyjemnośc, min. za to ludzie lubią RPG. Drugie czasy niepokojów??? Proszę bardzo. Atak na faerun ze strony armii odmieńców niczym w IWD II??? Ależ czemu nie. Elminster zostaje zabity a jego dusza zniszczona??? Tak, jak najbardzej. Pamiętaj że każdy może zmieniać swój świat jak chce, i to dla MG jest wielką przyjemnością. Tak jak dla graczy wielką przyjemnością jest zmienianie historii Faerunu. Nawet jeśli odbudują Myth Drannor. <br /> <br />PS. Notki u góry są znakomitym źródłem inspiracji!!!! Naprawdę szczerze gratuluję pomysłów. Ja akurat prowadzą w świecie autorskim, ale...chyba coś od was uszczkne do historii mojego świata. :)
 
Evearain
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: śr kwie 30, 2003 8:59 pm

pt maja 09, 2003 8:25 pm

Ech, wiedzia³em, ¿e znowu bêdzie burza... tak FR to ¶wiat, ktory gracze mog± modyfikowaæ lecz w oparciu o ¼ród³a i z pewnym hmmm brakuje mi s³owa powiedzmy z pewnymi granicami. Ja wyra¿am równie¿ moj± personalna opniê o tych pomys³ach, które w pewnej czê¶ci s± dosæ optymiostyczno-nierealne.
 
Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1881
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 9:23 pm

pt maja 09, 2003 9:26 pm

No tak....ale RPG są po to żeby oderwać się od nudnej, szarej rzeczywistości, i jeśli ktoś jest hurraoptymistą i idealistą to może to wprowadzać w swoim świecie...wszytsko zależy od charakteru MG... ale, proszę, zakończmy tą dyskusję, bo to inny temat i ludzie wchodzą tu z nadzieją na czytanie notek innych niż te :) <br /> <br />PS. Widze żeś zaczął pisać polskimi znakami, to ci się chwali, jako że przy niektórych słowach bez polskiej czcionki trudno zrozumieć ich sens
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

pt maja 09, 2003 10:14 pm

Aragathor! Bardzo mi się podobają Twoje pomysły. Trochę pokomentuję i proszę o więcej szczegółów! <br /><!--QuoteBegin-Aragathor Roaringflame+-->
Aragathor Roaringflame pisze:
<!--QuoteEBegin-->1. 1372: <br />-Cienie przy pomocy pozostałych przy życiu Sharn, niszczą Phaerimów. <br />Jednak mimo zwycięstwa przenoszą się z powrotem do wymiaru cienia. <br />2. W roku 1373 Manshoon przejmuję kontrolę nad Twierdzą Zhentil, Fzoul zostaje unicestwiony przez Ingerazastorighiana, Starożytnego Czarnego Smoka który sprzymierzył sie z Manshoonem. <br />3. W czasie koronacji Alustriel na królową srebrnych marchii (1375), ogłoszone zostają jej zaręczyny z Drizztem Do'Urdenem. Drizzt zostaje pierwszym królem srebrnych marchii. <br />4. Semmemon z pomocą harfiarzy niszczy Darkhold. W ciągu następnych tygodni jest widywany w Silverymoon i w pobliżu najpotężniejszych Harfiarzy. <br />5. Szzas Tam zostaje unicestwiony w czasie pojedynku z Simbul i Lady Yhelbruną. <br />
<br />ad 1. Niszczą czy zniszczyły? Dlaczego odchodzą? <br />ad 2. Ty draniu, ukatrupiłeś moją ulubioiną postać z FR! :-) <br />ad 3. Rewelacja! <br />ad 4. Dlaczego Harfiarze współpracują z tą kanalią? <br />ad 5. A lisza da się unicestwić?
 
Evearain
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: śr kwie 30, 2003 8:59 pm

pt maja 09, 2003 10:14 pm

Taaaaaaaaaak? A zk±d wiesz co ludzie chc± czytaæ panie golemie?
 
Vergelmar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pt maja 09, 2003 9:58 pm

pt maja 09, 2003 10:21 pm

W mojej kampanii by³a wielka wojna w Cormyrze, ale nie z lud¼mi, ino z goblinoidami - zmanipulowana przez Ogniste No¿e. By³em wtedy m³odym MP i nie my¶la³em du¿o nad tym, czy jest to rzeczywi¶cie rozs±dne - teraz wydaje mi siê do¶æ durne z kilku przyczyn. Po pierwsze, orkowie wyginêli w okolicach Cormyru w ostatniej wojnie. Po drugie, nie jest to rasa sk³onna do porozumieñ i rozs±dnych przedsiêwziêæ. <br /> <br />Chcia³bym mieæ kilka pytañ do powy¿szych: jakie si³y doprowadzi³y do restytucji Myth Drannor w roli ¶wiêtego miejca? I co doprowadzi³o do tego, ¿e Drizzt zosta³ królem (oczywi¶cie poza imaginacj± prowadz±cych grê)?
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pt maja 09, 2003 10:40 pm

Thomas oto odpowiedzi: <br />1- Zniszczyły, Cienie odeszły ze względu na konflikt Shar z Ubtao (przewidzieli smierć tej pierwszej) <br />2- Nie była moją ulubioną postacią :wink: <br />3- Też tak uważam, król-drow <br />4- Semmemon jest też Harfiarzem (chodzi mi o moment w którym niszczy Darkhold), ale ze względu na to że jest LE jest ciut "inny" 8) . <br />5- Tak, da się. Wystarczy użyć dwóch potężnych kobiet :evil: , działa na każdego. <br />6- Jak chcesz to zadaj więcej pytań. <br /> <br />Vergelmar romans Drizzta z Alustriel przebija się czasami w książkach o tym pierwszym np. pod postacią komentarzy Bruenora.
 
Vergelmar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pt maja 09, 2003 9:58 pm

pt maja 09, 2003 10:47 pm

Nie chodzi³o mi o romans, tylko o to, jakim cudem móg³ on zostaæ królem. Artyku³y Konfederacji sk³adaj± w³adzê w rêce Rady oraz Najwy¿szej Pani/Najwy¿szego Pana, nie ustanawiaj±c urzêdu królewskiego nad Marchiami. Co wiêcej, urzad Najwy¿szgo Pana/Pani jest rotacyjny a kadencja trwa siedem lat. Cytuj±c dok³adnie "Silver Marches", s. 100: <br /> <br />"The High Lady shall not be ruler for life, nor establish hereditary or blood claim to the Silver Throne". <br />W moim wolnym przek³adzie: <br />"Najwy¿sza Pani nie jest w³adczyni± na ca³e ¿ycie, nie bêdzie te¿ zg³aszaæ roszczeñ dziedzicznych ani wynikaj±cych z pokrewieñstwa do Srebrzystego Tronu".
 
Ezy Ryder
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 428
Rejestracja: pn kwie 21, 2003 12:20 pm

pt maja 09, 2003 10:48 pm

Evearain: <br /> <br />Granice? 8O Nierealne?! 8O Jak twoim zdaniem rpg i fantasy maj± byæ realne? Nie wiem jaki jest twój wyznacznik realno¶ci ¶wiatów fantasy. Mo¿e powinine¶ wytyczyæ jakie¶ granice ¿eby m³odzi gracze nie pope³nali tak "optymistaczno-nierealnych" pomys³ów. Inaczej znowu kto¶ "upiêkszy" FR, a ty bêdziesz siê musia³ na nas gniewaæ. :wink: <br /> <br /> <br />P.S. <br />Wybacz Golemie ¿e za¶miecam ten w±tek ale nie mog³em siê powstrzymaæ :) .
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pt maja 09, 2003 10:55 pm

Ezy nie daj się prowokować, Everain tylko na czeka na polemikę... <br /> <br />Vergelmar zaszła pewna zmiana w statucie, ze względu na wewnętrzne kłótnie wprowadzono monarchię. Dzięki niej Marchię stały się królestwem które ma szansę na przeżycie, a nie luźną konfederacją kłócących się miast.
 
Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1881
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 9:23 pm

pt maja 09, 2003 10:58 pm

<!--QuoteBegin-Evearain+-->
Evearain pisze:
<!--QuoteEBegin-->Taaaaaaaaaak? A zkąd wiesz co ludzie chcą czytać panie golemie?
<br />Ojej, aleś tera przywalił...to smutne. Tak więc to temat o własnych wizjach przyszłości FR, a nie o tym za co ludzi lubią RPG itp. Tak więc to proste - swoją dyskusją zaśmiecamy temat....ech, myślę że to zrozumiałeś...zresztą może to się skończyć na tym że pousuwają nasze posty. Po tej twojej niemądrej wypowiedzi( nie chcę być niemiły) tracę nadzieje dotyczące perspektyw TEGO narodu, a zwłaszcza jego inteligencji. Niestety :evil: <br /> <br />Ezy Rider, nie martw się, obydwaj mamy coś do wytłumaczenia, nie przeszkadza mi to :wink: <br /> <br /> <br />------------- <br /><!--coloro:blue--><span style="color:blue"><!--/coloro-->Proszę o zaprzestanie tej wymiany notek, nie dość że są nie na temat, to jeszcze zmieniają się powoli w kłotnię. Aragathor.<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Vergelmar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pt maja 09, 2003 9:58 pm

pt maja 09, 2003 11:00 pm

Zmiana w statucie piszesz... Je¶li mogê spytaæ, kto z cz³onków Rady za ni± g³osowa³ oraz w jakich okoliczno¶ciach dosz³o do tego naruszenia podstawowych zdawa³oby siê pryncypiów ustroju Marchii? Chcia³bym zauwa¿yæ tutaj, i¿ podrêcznik jasno stwierdza: podstaw± konfederacji jest zachowanie suwerenno¶ci przez wszystkich jej cz³onków - i takie jest równie¿ przekonanie Alustriel. <br />Zupe³nie na boku: to, czy Marchie maj± szansê prze¿ycia w kanonicznej formie nie jest jasne, ale moim zdaniem wcale ich los nie jest przes±dzony.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pt maja 09, 2003 11:07 pm

Odpowiem, ale to ostatnie tłumaczenie tej sytuacji: <br />Za: <br />-Mithrylowa Hala <br />-Everlund <br />-Silverymoon <br />-Mniejsze Miasta <br />Przeciw: <br />-Sundabar <br />-Cytadela Adbar <br />-Cytadela Felbarr <br />-król Obould Wiele-Strzał (krótko przed śmiercia z ręki Asasyna) <br /> <br />Pamiętaj że to jest moja wersja FR, a nie oficjalna-podręcznikowa :wink: .
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

pt maja 09, 2003 11:07 pm

<!--QuoteBegin-Aragathor Roaringflame+-->
Aragathor Roaringflame pisze:
<!--QuoteEBegin-->6- Jak chcesz to zadaj więcej pytań.
<br />Musiałeś prowadzić mocno epicką kampanię. <br />Interesują mnie szczegóły taktyczne (systemowe) śmierci Fzoula Chembryla i Sasz Tama. <br />Pierwszy był wybrańcem Bane`a, więc mógł wiedzieć tyle co bóg i bóg mógł go chronić. No i gadżety w stylu: Miracle, Death Pact, berła beholderów. Więc? <br />Drugi był władcą i liszem. Gdzie była ochrona? Co stało się z filakterium?
 
Vergelmar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pt maja 09, 2003 9:58 pm

pt maja 09, 2003 11:12 pm

Aragathor Roaringflame: A zatem cztery do czterech, a przy takim wyniku g³osowania rozstrzyga g³os Alustriel, wiêc Alustriel te¿ musia³a g³osowaæ za. W przeciwnym razie, takie co¶ by³oby bezprawne i oznacza³oby rozpad konfederacji. Mo¿na siê zreszt± zastanawiaæ, czy decyzja podjêta przy takim sprzeciwie nie wywo³a³aby rozpadu tak czy inaczej - moim zdaniem, po wziêciu pod uwagê osobowo¶ci w³adców krasnoludzkich czy Helma taki scenariusz zdaje siê prawdopodobny. W ka¿dym razie, czujê tu znacz±c± sprzeczno¶æ z kanonem oraz z tworzon± przez wiele lat wizj± Alustriel.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pt maja 09, 2003 11:14 pm

Kampania nie była Epicka (maksymalny pozim graczy 17). <br />Nie rozgrywałem systemowo tych walk :wink: , gracze byli za słabi. <br />Fzoul- dał się podejść. Manshoon załatwił go smokiem (smok połknął go w całości, po tym jak pan M. rozwalił mu sypialnie). <br />Szzas Tam- zabiło go szaleństwo Mystry, na polu walki działała dzika magia i "zdjęła" mu czary ochronne. <br /> <br />Vergelmar, Obould to król orków :wink: , on nie miał prawa do głosowania. <br />A tak pozatym to ja nie trzymam się wizji autorów, ja tworzę własną.
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

pt maja 09, 2003 11:23 pm

<!--QuoteBegin-Aragathor Roaringflame+-->
Aragathor Roaringflame pisze:
<!--QuoteEBegin-->Nie rozgrywałem systemowo tych walk :wink:.
<br />He, he. Ja też czasami puszczam w moim Birthrght`cie zdarzenia tła na żywioł, bez wdawnia się w system. A jak gracze zadają takie pytania jak ja powyżej, to na bieżąco blefuję jakieś pseudo-systemowe odpowiedzi. Bo obiektywnie, Chembryl, Tam i im podobni są do wyjęcia, choć sukces graniczy z cudem.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt maja 09, 2003 11:29 pm

<!--QuoteBegin-Vergelmar+-->
Vergelmar pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]jakie si³y doprowadzi³y do restytucji Myth Drannor w roli ¶wiêtego miejca?[...]
<br />Seldarine (elfi panteon) i bó¶twa ludzkie wyznawane za czasów istnienia tego miasta + kilka innych potêg maj±cych w tym swój interes.
 
Evearain
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: śr kwie 30, 2003 8:59 pm

sob maja 10, 2003 6:31 pm

Seldarine? ruszy³o siê z miejsca po 25 000 tysiacach lat od momentu Wypiêtrzenia? Jakie to piekne... A jakie to potegi je¶li wolno spytaæ i jaki interes? I kto tam zamieszka³?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob maja 10, 2003 7:37 pm

<!--QuoteBegin-Evearain+-->
Evearain pisze:
<!--QuoteEBegin-->Seldarine? ruszy³o siê z miejsca po 25 000 tysiacach lat od momentu Wypiêtrzenia? Jakie to piekne[...]
<br />Seldarine ingerowa³a wcze¶niej ni¿ 25 000 tysiêcy lat temu... (Najs³awniejsza jest "akcja" z wygnaniem drowów...) <br /> <br /><!--QuoteBegin-Evearain+-->
Evearain pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...] A jakie to potegi je¶li wolno spytaæ i jaki interes?[...]
<br />Miêdzy innymi Shaundakul i Mystra... Mystra ma interes w odrodzeniu elfiej magii i wiedzy... Innych planów nie zdradza, ze wzglêdu na obecno¶æ moich graczy na forum... <br /> <br /><!--QuoteBegin-Evearain+-->
Evearain pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]I kto tam zamieszka³?
<br />Garstka kap³anów i (potê¿nych) obroñców. Nie jest miastem, w którym mieszka du¿o osób, a jedynie ¶wiêtym miejscem. Mythal zosta³ naprawiony.
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

sob maja 10, 2003 8:05 pm

<!--QuoteBegin-Darklord+-->
Darklord pisze:
<!--QuoteEBegin-->Myth Drannor nie jest miastem, w którym mieszka dużo osób, a jedynie świętym miejscem. Mythal został naprawiony.
<br />Może przyciągać pielgrzymów, co oznacza zysk dla gildii w Dalelands i Hillsfar. <br />Obecność dobrych pakerów zamiast demonów też sprzyja stabilizacji i bezpieczeństwu w regionie. Beneficjenci: Dalelands, Hillsfar. <br />Może w słodkie (od działania mythalu) miejsce powrócą elfijscy osadnicy? Może ktoś ten powrót przysponsoruje? <br />Kto naprawił mythal? Czy ten, kto to zrobił, może tworzyć następne mythale? Czy może tego nauczyć innych?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość