Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Homoseksualizm ogółem

pn paź 15, 2012 11:40 am

Ale ludzie od tysiącleci z powodzeniem rozmnażają się również poza związkiem :)
Ostatnio zmieniony pn paź 15, 2012 11:40 am przez Albiorix, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Homoseksualizm ogółem

wt paź 16, 2012 10:02 am

Tylko, że jedynie rozmnażanie w związku daje stabilizację ich potomstwu.

Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Homoseksualizm ogółem

wt paź 16, 2012 10:55 am

Nie, czmu?
Wychowanie plemienne, dobre klamstwo dla finansowego ojca, ojciec z glebokim poczuciem obowiazku rowniez wobec nieslubnych dzieci, adopcja w bliskiej rodzinie, stabilne finansowo samotne matki. Jest mnostwo opcji. Model 1+1+dzieci wynika z ekonomicznej natury dziedziczenia gospodarstwa rolnego. W naturalnej spolecznosci plemiennej dzieci powyzej wieku mlecznego biegaja pomiedzy wspolplemiencami i wszyscy maja na nie baczenie.

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Homoseksualizm ogółem

wt paź 16, 2012 5:21 pm

Mimo wszystko to nie jest to samo co stała obecność obojga rodziców, gdyż, w przypadku osobnego mieszkania jeden z rodziców jest zawsze tym dochodzącym co jakiś czas a nie stałym opiekunem, który codziennie troszczy się o potrzeby swojego dziecka.

Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Homoseksualizm ogółem

wt paź 16, 2012 5:25 pm

No a dwoje rodzicow to nie to samo co pietnascie wujków i ciotek oraz stado rowiesników w modelu wielkiego rodu lub plemienia. A to nie to samo co wyszkoleni pedagogowie w modelu z rodzicami od czasu do czasu, mamka, opiekunka, guwernantka i nauczycielem fortepianu.

Gedeon

Homoseksualizm ogółem

śr paź 17, 2012 10:37 pm

No a dwoje rodzicow to nie to samo co pietnascie wujków i ciotek oraz stado rowiesników w modelu wielkiego rodu lub plemienia. A to nie to samo co wyszkoleni pedagogowie w modelu z rodzicami od czasu do czasu, mamka, opiekunka, guwernantka i nauczycielem fortepianu.

Otóż to. Model "plemienny" czy model z rodzicami dochodzącymi nie oferuje pewnej istotnych aspektów, które mogą zapewnić tylko rodzice (czy to biologiczni, czy to adopcyjni - chodzi po prostu o osoby, które skupiają się tylko na tym dziecku). Przede wszystkim więź emocjonalna - w domach dziecka, nawet tych dobrych, gdzie nie dochodzi do patologii, a opiekunowie są kompetentni i życzliwy, dzieci marzą o rodzicach - bo "ciocia"/"wujek", który ma pod opieką 20-ścioro dzieci, to nie to samo co rodzice, dla których jesteś kimś wyjątkowym. Ponadto, z reguły nawet najbardziej kompetentny i życzliwy opiekun nie będzie się tak troszczył o dziecko (ani w tak kompleksowy sposób) jak jego rodzice (oczywiście mówię o regule, wiem, że są wyjątki, ale wyjątków nie należy interpretować rozszerzająco i choć kretyńskie powiedzenie "wyjątek potwierdza regułę" jest... no cóż, kretyńskie, to wyjątki regule nie zaprzeczają).

Awatar użytkownika
Kefalos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Re: Homoseksualizm ogółem

śr paź 17, 2012 11:51 pm

Mimo wielu "politycznie poprawnych" twierdzeń stanowczo obstaję przy tradycyjnym modelu rodziny (ojciec + matka + dzieci a nie pies czy kot, żeby nie było wątpliwości). Dziecko potrzebuje obojga wzorców zachowań, a co ważniejsze musi się nauczyć rozwiązywać problemy i łagodzić kłótnie. Obecnie wszystkim się wmawia totalną samodzielność i niezależność od drugiego człowieka. W efekcie jakakolwiek poważniejsza kłótnia małżonków jest podstawą do rozwodu ("bo lepiej mi będzie bez tej drugiej osoby...") . I pomyśleć że kiedyś mój Dziadek przez 6 miesięcy nie odzywał się do Babci po jakiejś poważniejszej kłótni. A mimo to mieli ekstra 50-tą rocznicę ślubu.

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Homoseksualizm ogółem

pt paź 19, 2012 9:32 pm

Mi na przykład nie podoba się liberalne podejście do stosunków społecznych, polegające na stwierdzeniu, że każda relacja polega na wzajemnej wymianie usług i dążeniu do zaspokojenia egoistycznych interesów. Gdyby tak było, to w zasadzie nigdy rodzice nie wychowaliby dzieci, bo w zamian za poświęcony im czas nie mogliby liczyć na wzajemność z ich strony. Wiadomo bowiem, że relacja rodzice-dzieci opiera się na bezwarunkowej miłości tych pierwszych wobec drugich, bez pytania o korzyści, jakie może to ze sobą przynieść. A taka sytuacja jest sprzeczna z liberalną koncepcją społecznych interakcji.

Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Homoseksualizm ogółem

pt paź 19, 2012 10:53 pm

Co to ma wspolnego z egoizmem? Jedyna filozofia liberalna z fetyszem egoizmu jaka kojarze to Randyzm, koncepcja stara i mocno passe, a przez obyczajowo liberalna lewice uwazana za czyste zlo.

Ogolnie, liberalna koncepcja stosunkow miedzyludzkich nie opiera sie na egoizmie tylko na tym, ze nic do tego panstwu (wedlug prawicowych liberalow. W razie czego przed zlym kontrolujacym panstwem mozemy uciec do kosciolow) lub kosciolowi (wedlug lewicowych liberalow. W razie czego przed zlym kontrolujcym kosciolem mozna uciec pod oslone instytucji panstwa).

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Homoseksualizm ogółem

sob paź 20, 2012 2:15 pm

Mylisz się. Klasyczny liberalizm właśnie zakłada stosunki międzyludzkie ułożone na zasadzie wymiany wzajemnych korzyści i usług. Liberałowie wychodzą z założenia, że społeczeństwo powstało po to, aby ograniczeni ludzie mogli spełniać swoje potrzeby, a te otrzymują jedynie poprzez nabywanie od innych dóbr, których sami nie są w stanie stworzyć i dostarczanie im dóbr, których tamci potrzebują (np. pieniędzy, towarów, usług itd). Gdyby człowiek był samowystarczalny to, jak zakłada klasyczny liberalizm, nie potrzebowałby innych i społeczeństwo nigdy by nie powstało.

Awatar użytkownika
polterka
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Homoseksualizm ogółem

wt lis 13, 2012 11:43 am

Homoseksualne związki i naturalne rozmnażanie się? Nie zaszła tutaj żadna pomyłka? w myśleniu? Jedno jest pewne, Polacy nie są narodem tolerancyjnym, ale jedno można stwierdzić z pewnością- zakłamanym są na pewno. Co inne mówią, co innego robią. Wielu jest homo, którzy czasami boją się do tego przyznać....bo będą wytykać mnie palcami.....jasne,że tak by było. A czy nie lepiej by było,gdyby tak każdy patrzał na swoje podwórko i to co się u niego w domu dzieje,a nie wtykał palca między innych? Każdy żyje wg własnego uznania, i tak jak jemu jest wygodnie. Może to i jest nienormalne, ale przecież każdy żyje tak jak chce, albo jest ta wolność słowa, czynów,albo jej nie ma?.

Gedeon

wt lis 13, 2012 1:13 pm

Polterka, już trzeci raz piszesz w sumie to samo... Ok, już pokazałaś, jaka jesteś tolerancyjna.

A czy nie lepiej by było,gdyby tak każdy patrzał na swoje podwórko i to co się u niego w domu dzieje,a nie wtykał palca między innych? Każdy żyje wg własnego uznania, i tak jak jemu jest wygodnie. Może to i jest nienormalne, ale przecież każdy żyje tak jak chce, albo jest ta wolność słowa, czynów,albo jej nie ma?.

Owszem, wolność słowa jest. I obejmuje ona także możliwość krytykowania zachowań innych ludzi. Nawet homoseksualistów.

Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Homoseksualizm ogółem

wt lis 13, 2012 5:11 pm

homoseksualizm był jest i będzie. walka z homoseksualistami to walka z wiatrakami, zawsze byli w mniejszości zawsze będą, jakiś strach że nagle wszyscy staną się homo i ludzkość wyginie jest idiotyczny - jesli nic takiego nie stało się np w antyku to czemu miało by się stać teraz?

wbrew tego co się mysli, z lektóry katechizmu koscioła katolickiego, wynika że nie istnieje żadna dyskryminacja homoseksualistów w swietle katolickich nauk. Skłonnosci homoseksualne nie są grzechem w oczach kościoła, to jest osobisty krzyz danej osoby. Grzechem jest stosunek homoseksualny. Ale grzechem jest też stosunek heteroseksualny który nie służy prokreacji. czyli krótko mówiąc każdy seks dla próżnej przyjemności jest grzechem w oczach kościoła, bo jest to uprzedmiotowienie człowieka i życie popędami.

Podomnie jest z posiadaniem dzieci. Kościoł potępia przedmiotowe traktowanie dzieci. Dlatego ludzie nie mogą mieć tylko dlatego dzieci "bo chcą" "bo im się tak podoba" "bo każdy ma to i ja".

Dlatego kościół nie może aprobować metod invitro, w świetle jego nauki jest to naginanie rzeczewistości dla zaspokojenie swojej potrzeby posiadania dzieci.

tak więc żaden polski katolik nie powinien nękać homoseksualistów:

KKK pisze:

2358 Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i - jeśli są chrześcijanami - do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji.

2359 Osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one - stopniowo i zdecydowanie - do doskonałości chrześcijańskiej.

czyli nawet homoseksualiście żydowi, ateiście, masonowi nalezy się szacunek.

zresztą o czym tu mówić.

Tak zwane "lobby" homoseksualne w polsce bierze się nie z chęci przejęcia władzy i narzucenia ciemnemu ludowi babilońskich obyczajów, lecz z pragnienia ochrony i akceptacji prawnej.

jaki jest problem z demonstracją homoseksualistów? jeśli odbędzie się w centrum miasta w wyznaczonym terminie to nikt kto nie chce nie musi tego oglądać i gorszyć się tym. W centrum miast nie ma wielu mieszkań - czynsze za wysokie, same sklepy itp. Zadnej małej marysi czy jasia to nie zgorszy.

oczywiście polska jest jednym z tych wielu krajów gdzie w 30 stopniowy upał wąsaty facet może może paradować bez koszulki eksponując kudłatą mokrą od potu klatę. Natomiast kiedy ładna młoda dziewczyna chce się opalać bez stanika to straszą ją więzieniem. Może jak jej sierść wyrośnie od brania pigułek to się od niej odczepią :p

Osobiście widoki dwóch całujących się facetów jest dla mnie niesmaczny ale cóż, takie rzeczy widać na ulicy, w miejscu publicznym, widać też psie kupy i to też jest niesmaczne - no i co z tego. Jeśli istniały by getta/dzielnice preferowane przez homoseksualistów było by łatwiej - po prostu oni/one wybierali by takie miejsca by cieszyć się większą swobodą a "normalna" reszta by je omijała. było by po problemie.

na zasadzie "jesteś w rzymie zachowuj się jak rzymianin" - wchodzisz na dzielnice to nie pluj na homoseksualistów. - całujesz się pod kosiołem nie dziw się że wyzywają cię od sodomitów.
Ostatnio zmieniony wt lis 13, 2012 5:17 pm przez Amon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Gedeon

Homoseksualizm ogółem

wt lis 13, 2012 10:22 pm

homoseksualizm był jest i będzie. walka z homoseksualistami to walka z wiatrakami, zawsze byli w mniejszości zawsze będą, jakiś strach że nagle wszyscy staną się homo i ludzkość wyginie jest idiotyczny - jesli nic takiego nie stało się np w antyku to czemu miało by się stać teraz?

Wszyscy nie, ale po co ktokolwiek?

Ale grzechem jest też stosunek heteroseksualny który nie służy prokreacji. czyli krótko mówiąc każdy seks dla próżnej przyjemności jest grzechem w oczach kościoła, bo jest to uprzedmiotowienie człowieka i życie popędami.

Niestety, ale się mylisz. Nawet papież, jako znany autorytet w sprawach erotyki, się wypowiedział w jakiejś encyklice na temat aspektu seksualnego w budowaniu więzi małżeńskiej, a nie tylko prokreacji.
ak więc żaden polski katolik nie powinien nękać homoseksualistów:

Zależy w jakim sensie. Jeśli w sensie rzucania kamieniami itd to w taki sposób dobry katolik nie powinien nękać nikogo. Natomiast w sensie krytyki, jak najbardziej. I nijak nie kłóci się to z poszanowaniem homoseksualistów - ba, wręcz dla katolika nie reagowanie na cudzy grzech jest przejawem braku szacunku i dbałości o dobro grzesznika, bo to znaczy, że nie zależy na zbawieniu bliźniego.

jaki jest problem z demonstracją homoseksualistów? jeśli odbędzie się w centrum miasta w wyznaczonym terminie to nikt kto nie chce nie musi tego oglądać i gorszyć się tym. W centrum miast nie ma wielu mieszkań - czynsze za wysokie, same sklepy itp. Zadnej małej marysi czy jasia to nie zgorszy.

A jaki jest problem z krytykowaniem demonstracji homoseksualistów?

Jeśli istniały by getta/dzielnice preferowane przez homoseksualistów było by łatwiej - po prostu oni/one wybierali by takie miejsca by cieszyć się większą swobodą a "normalna" reszta by je omijała. było by po problemie.
na zasadzie "jesteś w rzymie zachowuj się jak rzymianin" - wchodzisz na dzielnice to nie pluj na homoseksualistów. - całujesz się pod kosiołem nie dziw się że wyzywają cię od sodomitów.

Co nie znaczy, że gdyby homoseksualiści całowaliby się wyłącznie w swojej dzielnicy, nie wolno byłoby ich krytykować.

Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Homoseksualizm ogółem

wt lis 13, 2012 11:25 pm

Niestety, ale się mylisz. Nawet papież, jako znany autorytet w sprawach erotyki, się wypowiedział w jakiejś encyklice na temat aspektu seksualnego w budowaniu więzi małżeńskiej, a nie tylko prokreacji.

owszem, ale żeby tego nie spłycić chodziło zapewne o obustronne dawanie z siebie. Wyklucza to więc sytuacje kiedy tylko jedno ma przyjemność a drugie daje dla swiętego spokoju itp. Nie ma "Halina muszę bo muszę a jak mie nie dasz to pójde gdzie indziej".

Zależy w jakim sensie. Jeśli w sensie rzucania kamieniami itd to w taki sposób dobry katolik nie powinien nękać nikogo. Natomiast w sensie krytyki, jak najbardziej. I nijak nie kłóci się to z poszanowaniem homoseksualistów - ba, wręcz dla katolika nie reagowanie na cudzy grzech jest przejawem braku szacunku i dbałości o dobro grzesznika, bo to znaczy, że nie zależy na zbawieniu bliźniego.

A jaki jest problem z krytykowaniem demonstracji homoseksualistów?

Co nie znaczy, że gdyby homoseksualiści całowaliby się wyłącznie w swojej dzielnicy, nie wolno byłoby ich krytykować.

owszem, obiektywnie rzecz ujmując twoje uwagi są słuszne.

problemem czy można w takim razie zazwolić na inne objawy "cucego grzechu" jak wiara w innego boga? albo niewiara? gdzie jest granica pomiędzy "grzechami" jakie chsześcijańska większość może akceptować? i czy jakakolwiek mniejszość może naprawde istnieć otwarcie? bez strachu?

i co do krytykowania też masz rację, owszem wolno. ale gdzie jest krytyka a gdzie prześladowanie? jeżeli krytykujesz swojego sąsiada za jego plecami to jest to twoja i twoich towarzyszy sprawa. Jesli zaczepiasz go codziennie na ulicy i wytykasz jego "dziwactwa" to zatruwasz mu życie.

Pamiętam jak moja żona która ma problemy z chodzeniem opowiadała mi jak nie raz starsze pani robiły jej wykład w autobusie czemu to siedzi na siedzeniu a one muszą stać? bo nie miała widocznych na pierwszy rzut oka objawów.

albo to polskie komentowanie wyglądu nieznajomych w stylu "gdyby mój syn/córka tak wyglądał/a to bym się chyba zabiła"

owszem można wszystko krytykować na tyle na ile wola i sumienie pozwalają ale jeżeli żyjemy w społeczeństwie to musimy chodzić na jakieś społeczne kompromisy.

tak jak w klasie: nie wszystkich musisz lubić ale nie musisz się bić na każdej przerwie

dorosły człowiek musi mieć jakieś minimalne umiejętności funkcjonowania w grupie.

btw: chyba mi nie powiesz że w polsce jest niewystarczająca krytyka homoseksualistów, żydów, niemców, rosjan, masonow, lewaków, mocherów, liberałów, kiboli, satanistów...

Awatar użytkownika
bakakashi
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Homoseksualizm ogółem

wt lis 13, 2012 11:56 pm

Wszyscy się rozpisują, a ja dodam coś od siebie krótko; nie obchodzi mnie kto z kim sypia, ale kiedy banda Ciach lata po ulicy demonstrując swoje zboczenia-orientacje to 'lekka' przesada. Tym bardziej, że wyglądają jak Ciach.

Proszę nie używać epitetów nacechowanych perioratywnie i uchodzacych ogólnie za obraźliwe.
Pozdrawiam,
Specu
Ostatnio zmieniony śr lis 14, 2012 1:15 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Gedeon

śr lis 14, 2012 9:48 am

owszem, ale żeby tego nie spłycić chodziło zapewne o obustronne dawanie z siebie. Wyklucza to więc sytuacje kiedy tylko jedno ma przyjemność a drugie daje dla swiętego spokoju itp. Nie ma "Halina muszę bo muszę a jak mie nie dasz to pójde gdzie indziej".

Zapewne tak, ale jak się to ma do tematu?

problemem czy można w takim razie zazwolić na inne objawy "cucego grzechu" jak wiara w innego boga? albo niewiara? gdzie jest granica pomiędzy "grzechami" jakie chsześcijańska większość może akceptować? i czy jakakolwiek mniejszość może naprawde istnieć otwarcie? bez strachu?

Ale zaraz? Co to znaczy "zezwolić"? Przecież ja cały czas piszę o krytykowaniu grzechów, nie o stosowaniu przymusu. I w takim sensie chrześcijanin nie może akceptować ŻADNYCH grzechów.

i co do krytykowania też masz rację, owszem wolno. ale gdzie jest krytyka a gdzie prześladowanie? jeżeli krytykujesz swojego sąsiada za jego plecami to jest to twoja i twoich towarzyszy sprawa. Jesli zaczepiasz go codziennie na ulicy i wytykasz jego "dziwactwa" to zatruwasz mu życie.

Jeśli ktoś publicznie ujawnia swoje upodobania, musi się liczyć z równie publiczną krytyką tychże upodobań.

Pamiętam jak moja żona która ma problemy z chodzeniem opowiadała mi jak nie raz starsze pani robiły jej wykład w autobusie czemu to siedzi na siedzeniu a one muszą stać? bo nie miała widocznych na pierwszy rzut oka objawów.

Sam sobie odpowiedziałeś. Nie miała widocznych objawów, więc uznały, że jest jedną z tych gówniar, które odbierają im ich niezaprzeczalne prawo (piszę to bez żadnej ironii) do miejsca siedzącego. Pomyliły się, no ale zdarza się.

tak jak w klasie: nie wszystkich musisz lubić ale nie musisz się bić na każdej przerwie

Bardzo to pięknie, ale znowu, cóż ma bicie się do krytyki?

btw: chyba mi nie powiesz że w polsce jest niewystarczająca krytyka homoseksualistów, żydów, niemców, rosjan, masonow, lewaków, mocherów, liberałów, kiboli, satanistów...

Co to znaczy "niewystarczająca krytyka"? Po prostu, każdy, kto uważa, że coś jest złe, ma moralny obowiązek to krytykować. A krytyka - tzw. konstruktywna - jest dobra, a nie zła. Krytyka dużo bardziej pomaga niż pochwały lub ignorowanie na zasadzie "to nie moja sprawa, jak zrobisz, tak dobrze".

Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Homoseksualizm ogółem

śr lis 14, 2012 2:46 pm

Krytyka o tyle mniej pomaga, ze w wiekszosci uznaje sie ja za zwykla zazdrosc/zlosliwosc/malostkowosc/upierdliwosc i ignoruje. Wiec jesli nawet ktos popelnia bledy to jest bardzo mala szansa ze poslucha krytyki. Chyba ze jestesmy nauczycielem czegos konkretnego i zglaszamy uwagi swojemu uczniowi.

Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr lis 14, 2012 2:47 pm

Albiorix pisze:
Krytyka o tyle mniej pomaga, ze w wiekszosci uznaje sie ja za zwykla zazdrosc/zlosliwosc/malostkowosc/upierdliwosc i ignoruje. Wiec jesli nawet ktos popelnia bledy to jest bardzo mala szansa ze poslucha krytyki. Chyba ze jestesmy nauczycielem czegos konkretnego i zglaszamy uwagi swojemu uczniowi.

Bo dzisiejsza młodzież słucha i szanuje nauczycieli... Jaaaasne...

Gedeon

Homoseksualizm ogółem

śr lis 14, 2012 3:55 pm

Krytyka o tyle mniej pomaga, ze w wiekszosci uznaje sie ja za zwykla zazdrosc/zlosliwosc/malostkowosc/upierdliwosc i ignoruje.

Ale jest to jedynie przejaw słabości odrzucającego krytykę.
Niestety, faktycznie większość ludzi ma wbudowany kretyński i autodestrukcyjny mechanizm poprawiania własnego samopoczucia poprzez sztuczne podnoszenie własnej wartości i ignorowanie rzeczywistości. Co więcej, współczesna pseudokultura za wszelką cenę chce ten mechanizm umacniać. Czego zresztą histeria w przypadku prób krytyki homosiów jest jednym z przejawów.
Ostatnio zmieniony śr lis 14, 2012 3:56 pm przez Gedeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Homoseksualizm ogółem

śr lis 14, 2012 4:32 pm

Czego zresztą histeria w przypadku prób krytyki homosiów jest jednym z przejawów.

jakoś nigdy takowej nie zauważyłem. Trudno spodkać polaka który miał by opory przed krytykowaniem czegokolwiek :p

Gedeon

Homoseksualizm ogółem

czw lis 15, 2012 8:13 pm

jakoś nigdy takowej nie zauważyłem. Trudno spodkać polaka który miał by opory przed krytykowaniem czegokolwiek :p

Niedawno członkowie Ruchu Poparcia Przewodniczącego Ruchu Poparcia próbowali doprowadzić do penalizacji tzw. mowy nienawiści. Słyszałem też wypowiedzi na temat tego, że polska oświata powinna bardziej się skupiać na zwalczaniu dyskryminacji gejów w polskich szkołach.
Zresztą, dobrym przykładem histerii antykrytykanciej jest postawa wobec KK.Jest to instytucja, której wg mojej jedynie słusznej opinii podstawowym powołaniem jest krytykowanie zachowań ludzkich. I nic dziwnego, że kiedy tylko realizuje swoje powołanie, zbiera medialne baty.

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Homoseksualizm ogółem

czw lis 15, 2012 10:40 pm

Problem tylko w tym, że Ruch Palikocura powinien wraz ze swoim szefem jako pierwszy zostać poddany karze za mowę nienawiści.

Gedeon

Homoseksualizm ogółem

sob sty 19, 2013 12:38 pm

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/fakt-ni ... omosc.html

Z jednej strony, pewnie to lipa, bo wiadomość z "Faktu" cytowana przez "Onet" to brak wiarygodności do kwadratu. Z drugiej strony, sprawa wygląda na tyle absurdalnie, że faktycznie nieźle wpisuje się w lewacką ideologią, więc to może być prawda.

Pomysł sam w sobie nie jest zły. Wizja możliwości zamieszkania na osiedlu, z osobami, o których wiem, że mają podobne nastawienie do świata jest całkiem fajna (oczywiście, to nie znaczy, że lubiłbym te osoby, ale przynajmniej "nienawidził mniej"). Gdyby nie jedno:
Zakaz powrotu i nakaz mieszkania w skromnie urządzonym kontenerowym osiedlu będzie obowiązywać przynajmniej przez pół roku. W tym czasie taka antygejowsko nastawiona osoba będzie musiała zmienić swoje poglądy. "Pomogą" im w tym pracownicy urzędów socjalnych.

Oczywiście, lewak to człowiek, który nie będzie mógł spokojnie zasnąć, dopóki na świecie będzie żyła choć jedna osoba o poglądach innych, niż on sam. Oczywiście, dewiacja polegająca na popędzie seksualnym wobec własnej płci to nie choroba, ale niechęć wobec pederastów - tak. Twierdzenie, że homoseksualoizm da się leczyć, ale nie powinno się do tego zmuszać - to faszyzm. Twierdzenie, że niechęć wobec homoseksualizmu powinna być przymusowo zwalczana - to przejaw walki o wolność.

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Homoseksualizm ogółem

sob sty 19, 2013 4:48 pm

Znając "sukcesy" holenderskie na polu "walki" o "równouprawnienie" wydaje mi się, że nie jest to lipa. Ale właśnie to jeszcze raz pokazuje, jak tzw. tolerancja zamienia się w totalitaryzm.

Gedeon

Homoseksualizm ogółem

sob sty 19, 2013 6:56 pm

Z takich jeszcze kwiatków - choć tutaj chodzi nie tyle o homoseksualizm, co o walkę z rozróżnianiem płci.
W pewnym skandynawskim przedszkolu, zgodnie z obowiązująmy trendami dyrekcja zlikwidowała kącik chłopięcy i kącik dziewczęcy, które zawierały zabawki, z których przeszkolaki mogły korzystać w wolnym czasie. Niestety, dzieci okazały się reakcyjnymi wstecznikami i nie zrozumiały szczytnej idei. Choć lalki i samochodziki leżały w tym samym miejscu, i tak kiedy zostawiało się dzieciom wolną rękę, dziewczynki uparcie wybierały te pierwsze, a chłopcy to drugie. W związku z tym dyrekcja postanowiła zlikwidować czas wolny na zabawę.

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Homoseksualizm ogółem

sob sty 19, 2013 7:05 pm

Pewnie chodzi o Szwecję - tam już przymierzają się, by w ogóle zlikwidować podział na płeć.

Gedeon

Homoseksualizm ogółem

sob sty 19, 2013 10:00 pm

No tak, tam nawet ma być reforma języka, żeby zlikwidować w mowie rodzaj żeński i męski.

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Homoseksualizm ogółem

ndz sty 20, 2013 12:13 am

To wszystko jest chore. Ciekawe tylko, jak w tym kretyńskim kraju będą rozróżniali osobniki mogące rodzić dzieci od osobników niemogących rodzić dzieci.

Gedeon

Homoseksualizm ogółem

ndz sty 20, 2013 3:00 pm

"Rozróżniali"? Cóż to za faszystowskie słowo! Docelowym celem jest zlikwidowanie wszelkich rozróżnień między ludźmi, także tych biologicznych. Dopiero wtedy zapanuje prawdziwa równość! A dzieci powinni być produkowane w drodze klonowania i potem wychowywane przez wykwalifikowanych urzędników państwowych. Wszak rodzina to wylęgarnia patologii, patriarchalna machina obliczona na tłamszenie dzieci i wtłaczanie ich schematyczne wzorce.

Zresztą sam czytałem wywiad z jedną ze skandynawskich działaczek. Kiedy zapytano ją, czy trochę nie będzie jej smutno, kiedy na starość nie będzie miała rodziny, dzieci, nie będzie miał jej kto podać przysłowiowej szklanki wody, odpowiedziała, że za ohydną uważa sytuację, kiedy to ludzie pomagają sobie tylko dlatego, że łączą ich więzy krwi. I że ona sobie życzy, żeby na starość zajmowali się nią wyłącznie wykwalifikowani pielęgniarze, którym za to uczciwie zapłaci.