Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
BlackRafael
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: śr lip 08, 2009 9:12 pm

Idealny łucznik!

śr cze 30, 2010 8:41 pm

ok. i tak zrobie! DZIĘKI.
A może tak ciutke czarodzieja? :D
I prestiżówke dodać jakąś n.p.Mistyczny Łucznik?
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Re: Idealny łucznik!

śr cze 30, 2010 8:46 pm

Jeśli będziesz go dodawał tylko "ciutke" to nic ci nie da. To tak jakbyś robił woj19/ wiz 1. Mistyczny łucznik nie ma progresji czarów ale (słyszałem że w 3.0 ma :o może ktoś mi powiedzieć dokładniej) warto spróbować. Będzie ci jednak brakowało mocnych czarów przy dosyć słabym łuczniku atutowo.
 
Awatar użytkownika
BlackRafael
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: śr lip 08, 2009 9:12 pm

Idealny łucznik!

śr cze 30, 2010 8:57 pm

To tak jakbyś robił woj19/ wiz 1

a czrmu nie wij20/wiz5?
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Re: Idealny łucznik!

śr cze 30, 2010 9:00 pm

erman pisze:
(słyszałem że w 3.0 ma :o może ktoś mi powiedzieć dokładniej)


Cytując z jednego, z bardziej charakterystycznych memów: "oszukali cię!"
M. Łucznik nigdy nie miał progresji czarów.
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Idealny łucznik!

czw lip 01, 2010 9:46 am

BlackRafael pisze:
a czrmu nie wij20/wiz5?

Bo to bez sensu? Albo robisz maga, albo wojownika. Albo orasz pole wołem, albo koniem.
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: Idealny łucznik!

czw lip 01, 2010 11:39 am

Ginden pisze:
BlackRafael pisze:
a czrmu nie wij20/wiz5?

Bo to bez sensu? Albo robisz maga, albo wojownika. Albo orasz pole wołem, albo koniem.


Albo orasz pole gishem :wink: .
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Re: Idealny łucznik!

czw lip 01, 2010 1:33 pm

Forumowicz pisze:
Ginden pisze:
BlackRafael pisze:
a czrmu nie wij20/wiz5?

Bo to bez sensu? Albo robisz maga, albo wojownika. Albo orasz pole wołem, albo koniem.


Albo orasz pole gishem :wink: .

Ale on nie jest powergamerem. :D
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: Idealny łucznik!

czw lip 01, 2010 2:21 pm

Forumowicz pisze:
Ginden pisze:
BlackRafael pisze:
a czrmu nie wij20/wiz5?

Bo to bez sensu? Albo robisz maga, albo wojownika. Albo orasz pole wołem, albo koniem.


Albo orasz pole gishem :wink: .

Ginden pisze:
Ale on nie jest powergamerem. :D
(limit cytatów :razz: )

Ale do gisha nie trzeba być jakimś powergamerem. Core i seria complete powinna wystarczyć. Ja to mogę podać mniej więcej bez zaglądania do podręczników, a z pewnością powergamerem nie jestem: 1 woj/3 wizard/5 abjurant champion/10 eldritch knight, czyli magiczny rycerz/1 spellsword. Bazowea premia do ataku wynosi +18, a mamy czary jak 18 czarodziej. Nie jest źle :wink: .

Pewnie są jakieś luki w wymaganiach i trzeba coś pozamieniać, bo nie patrzyłem do książek.
Ostatnio zmieniony czw lip 01, 2010 2:22 pm przez Forumowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Re: Idealny łucznik!

czw lip 01, 2010 2:28 pm

Raczej nie ma. Gisha bardzo łatwo złożyć tak samo jak łatwo złożyć wszystko co magiczne.

A do BlackRafarela.
Nie opłaca się dokładać 5 poziomów dziadostwa które daje ci kilka bezużytecznych atutów jeśli możesz mieć dostęp do epickiej magii. Tak samo nie opłaca się dodawać do postaci stricte walczącej jednego poziomu lub dwóch magicznej tylko po to żeby móc przywołać magiczny pocisk. W tą stronę lub w tą trzeba się zdecydować.
 
Awatar użytkownika
BlackRafael
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: śr lip 08, 2009 9:12 pm

Re: Idealny łucznik!

czw lip 01, 2010 3:35 pm

No niby tak, ale ja chciałbym być elfem :) i dlatego przydałby się czarodziej żeby nie mieć kar :) A pozatym mam pytanka: lepiej kusza czy łuk? Lepiej zwinność czy siła?(łotrzyk, tropiciel, wojownik?(może być mix dwóch)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Idealny łucznik!

czw lip 01, 2010 3:39 pm

Lepiej łuk, bo łuk możesz mieć potężny i dodać premię z Siły do obrażeń. A do kuszy nic nie dodasz.
 
Awatar użytkownika
BlackRafael
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: śr lip 08, 2009 9:12 pm

Re: Idealny łucznik!

czw lip 01, 2010 3:51 pm

BlackRafael pisze:
No niby tak, ale ja chciałbym być elfem :) i dlatego przydałby się czarodziej żeby nie mieć kar :) A pozatym mam pytanka: lepiej kusza czy łuk? Lepiej zwinność czy siła?(łotrzyk, tropiciel, wojownik?(może być mix dwóch)

A reszta moich pytań?
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

Idealny łucznik!

czw lip 01, 2010 4:02 pm

BlackRafael pisze:
No niby tak, ale ja chciałbym być elfem :) i dlatego przydałby się czarodziej żeby nie mieć kar :)


Kar z czego?

Zireael pisze:
A do kuszy nic nie dodasz.


Mechanizm powtarzalny? Co jak co, ale można z tego Manyshota (Wielostrzał) czy Szybki Strzał zastosować.

BlackRafael pisze:
Lepiej zwinność czy siła?(łotrzyk, tropiciel, wojownik?(może być mix dwóch)


Zwinność przede wszystkim, jeśli chcesz mieć strzelca. Siła się przyda się najwyżej tylko do wartości 18 (dowolnie uzyskana. Może to być nawet "12" bazowe i "6" tymczasowe), bo dotąd można zmontować usprawnienie "potężne" refleksyjnego łuku. Acz z drugiej strony męczenie się w celu uzyskania tylko 4 pkt obrażeń (no, 12 podczas krytyka) to nie jest coś znaczącego.
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

Re: Idealny łucznik!

czw lip 01, 2010 4:12 pm

Laveris de Navarro pisze:
Zireael pisze:
A do kuszy nic nie dodasz.


Mechanizm powtarzalny? Co jak co, ale można z tego Manyshota (Wielostrzał) czy Szybki Strzał zastosować.

Great Crossbow [Races of Stone] - 2k8 dmg, kryt 18-20/x2; o ile można do tego dodać powtarzalność. Crossbow Sniper [PHB2] i mamy połowę premii ze Zręczności do obrażeń.
Można też zastosować trick z dwiema ręcznymi kuszami i będziemy mieli masę ataków.
Forumowicz pisze:
Ale do gisha nie trzeba być jakimś powergamerem. Core i seria complete powinna wystarczyć. Ja to mogę podać mniej więcej bez zaglądania do podręczników, a z pewnością powergamerem nie jestem: 1 woj/3 wizard/5 abjurant champion/10 eldritch knight, czyli magiczny rycerz/1 spellsword. Bazowea premia do ataku wynosi +18, a mamy czary jak 18 czarodziej. Nie jest źle

Obawiam się, że ten build jest nielegalny.
 
Awatar użytkownika
BlackRafael
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: śr lip 08, 2009 9:12 pm

Re: Idealny łucznik!

czw lip 01, 2010 4:20 pm

Laveris de Navarro pisze:
BlackRafael pisze:
No niby tak, ale ja chciałbym być elfem :) i dlatego przydałby się czarodziej żeby nie mieć kar :)


Kar z czego?


Z ulubionej klasy :)

Laveris de Navarro pisze:
BlackRafael pisze:
Lepiej zwinność czy siła?(łotrzyk, tropiciel, wojownik?(może być mix dwóch)


Zwinność przede wszystkim, jeśli chcesz mieć strzelca. Siła się przyda się najwyżej tylko do wartości 18 (dowolnie uzyskana. Może to być nawet "12" bazowe i "6" tymczasowe), bo dotąd można zmontować usprawnienie "potężne" refleksyjnego łuku. Acz z drugiej strony męczenie się w celu uzyskania tylko 4 pkt obrażeń (no, 12 podczas krytyka) to nie jest coś znaczącego.

A dalej?
łotrzyk, tropiciel, wojownik?może być mix dwóch

Nie wiem co wybrać :(
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

Idealny łucznik!

czw lip 01, 2010 4:24 pm

BlackRafael pisze:
Z ulubionej klasy :)


Na to chyba nikt nie patrzy, na sesjach. Najczęściej tylko w grach komputerowych.

BlackRafael pisze:
A dalej?


Co "dalej"? Podaję to, co powinno starczyć do EPP 20. Siła najwyzej 18, Zręcznośc co najmniej 26, jak przyda się i 30-32.
 
Awatar użytkownika
BlackRafael
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: śr lip 08, 2009 9:12 pm

Idealny łucznik!

czw lip 01, 2010 4:25 pm

A charyzma, intelekt, budowa?
 
Awatar użytkownika
goracepapu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 801
Rejestracja: czw lip 30, 2009 9:44 pm

Re: Idealny łucznik!

czw lip 01, 2010 4:25 pm

Tak zagraj, Wojownik1/Tropiciel1/Czarodziej 1/ zaklinacz 1/ Mnich 1/ łotrzyka 1/druid 1/barbarzyńca 1/paladyn 1/wieśniak 11
Atrybuty rozdaj w zwinność, zręczność i spryt no i jeszcze w szybkość.
Będzie dobry w łuku, jeździ konno, umie pływać, ma coś z magii, jest przystojny, no i może być nawet elfem.
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: Idealny łucznik!

czw lip 01, 2010 4:30 pm

BlackRafael pisze:
Laveris de Navarro pisze:
BlackRafael pisze:
No niby tak, ale ja chciałbym być elfem :) i dlatego przydałby się czarodziej żeby nie mieć kar :)


Kar z czego?

Z ulubionej klasy :)


Nie będziesz miał kar, chyba że będziesz miał np. 15 wojwonik/5 łotrzyk. To jest tak, że normalna postać w takim ustawieniu: 15 woj/5 czaordziej (przykład), miała by kary, ale elf nie ma, bo czarodziej się "nie liczy" przy multiclassowaniu. Woj 20 nie ma kar, niezależnie od ulubionej klasy. Przeczytaj sobie w Podręczniku Gracza "wieloklasowość".

Dark_Archon_ pisze:
Forumowicz pisze:
Ale do gisha nie trzeba być jakimś powergamerem. Core i seria complete powinna wystarczyć. Ja to mogę podać mniej więcej bez zaglądania do podręczników, a z pewnością powergamerem nie jestem: 1 woj/3 wizard/5 abjurant champion/10 eldritch knight, czyli magiczny rycerz/1 spellsword. Bazowea premia do ataku wynosi +18, a mamy czary jak 18 czarodziej. Nie jest źle

Obawiam się, że ten build jest nielegalny.


Jeśli chodzi Ci o jakieś wymagania, to pisałem, że prawdopodobnie masz rację, a jeśli o coś innego to nie mam pojęcia o co chodzi. Dało się zrobić taką postać (pamiętam, bo zrobiłem), że miała ok. 18 BaB i czary 9-poziomowe.

EDIT
Przepraszam coś mi się z tymi cytatami pokręciło. I muszę przyznać, goracepapu, że stworzyłeś build, który jest dosyć... hmm... oryginalny. Po co brać tyle jednopoziomowych postaci? Mam nadzieję, że to żart...
Ostatnio zmieniony czw lip 01, 2010 4:32 pm przez Forumowicz, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
goracepapu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 801
Rejestracja: czw lip 30, 2009 9:44 pm

Re: Idealny łucznik!

czw lip 01, 2010 4:38 pm

Przepraszam coś mi się z tymi cytatami pokręciło. I muszę przyznać, goracepapu, że stworzyłeś build, który jest dosyć... hmm... oryginalny. Po co brać tyle jednopoziomowych postaci? Mam nadzieję, że to żart...


Nie dostrzegasz prawdziwej mocy tego buildu. Bardzo wysokie rzuty obronne, duży bab, szybkość mnicha i barbarzyńcy, czary z 4 klas(tak zapomniałem o kapłanie), 2 domeny, doskonale pływasz jako wieśniak 11 i dobrze się ukrywasz w wiosce. Same plusy zero wad.
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Re: Idealny łucznik!

czw lip 01, 2010 4:58 pm

My dalej rozmawiamy o d&d? Gorecapau przecież każdy wie że lepiej za zaklinacz i czarodzieja wstawić poziom Wieśniaka. Taki z Ciebie powergamer a ja muszę ci o tym przypominać?
Wojownik1/Tropiciel1/Czarodziej 1/ zaklinacz 1/ Mnich 1/ łotrzyka 1/druid 1/barbarzyńca 1/paladyn 1/wieśniak 11

Dołożyłbym jakaś prestiżówke dla wieśniaków... Było coś fajnego chyba w serii complet. Pozwalało ci orać pole dwa razy szybciej... Słyszał ktoś o tym?

Na poważnie.

Nie wiem co wybrać :(


2trop/*łotrzyk/*wojownik. Rozdzielasz według uznania. Po co 2 trop? Żeby mieć darmowy atut :)
 
Awatar użytkownika
BlackRafael
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: śr lip 08, 2009 9:12 pm

Idealny łucznik!

pt lip 02, 2010 9:20 am

A czy gra taką postacią nie będzie zbyt trudna dla początkującego?
Ostatnio zmieniony pt lip 02, 2010 9:21 am przez BlackRafael, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: Idealny łucznik!

pt lip 02, 2010 9:26 am

BlackRafael pisze:
A czy gra taką postacią nie będzie zbyt trudna dla początkującego?


Według mnie, nie będzie. Po prostu wyobraź sobie, że masz wojownika, który ma ukradkowy atak, a ten tropiciel to tylko do atutu, prawie nic więcej Ci nie daje. Twoja postać będzie bazowała głównie na atutach, które ktoś już podał. Przeczytaj sobie te wszystkie atuty, ewentualnie niektóre odrzuć jak się nie spodobają, dodaj jakiś swój i nic skomplikowanego poza tym w tej postaci nie ma według mnie.
 
Awatar użytkownika
BlackRafael
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: śr lip 08, 2009 9:12 pm

Idealny łucznik!

pt lip 02, 2010 9:40 am

A warto dokupić "władcy dziczy"?
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: Idealny łucznik!

pt lip 02, 2010 9:53 am

Mnie nie pytaj :razz: . Ale nic takiego wyjątkowego chyba tam nie ma...
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

Idealny łucznik!

pt lip 02, 2010 10:25 am

... może oprócz bubli mechanicznych.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Idealny łucznik!

pt lip 02, 2010 11:08 am

A ten leśny strzelec był przerabiany na 3.5? Może jest w jakiejś innej książce?
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Re: Idealny łucznik!

pt lip 02, 2010 11:38 am

Zireael pisze:
A ten leśny strzelec był przerabiany na 3.5? Może jest w jakiejś innej książce?

Mam wrażenie, że w wypadku tej prestiżówki sami Wizardzi doszli do wniosku, że stworzyli potwora i w 3.5 go sobie odpuścili. W końcu krytyk w przedziale 17-20/x 5 dla łuku lub 15-20/x 4 dla kuszy może być lekką przesadą (ostre strzały, poprawiony krytyk i zwiększenie mnożnika).
Ostatnio zmieniony pt lip 02, 2010 11:40 am przez Vindreal, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

Idealny łucznik!

pt lip 02, 2010 12:11 pm

Vindreal pisze:
Mam wrażenie, że w wypadku tej prestiżówki sami Wizardzi doszli do wniosku, że stworzyli potwora i w 3.5 go sobie odpuścili. W końcu krytyk w przedziale 17-20/x 5 dla łuku lub 15-20/x 4 dla kuszy może być lekką przesadą (ostre strzały, poprawiony krytyk i zwiększenie mnożnika).


I jednocześnie walnęli podręcznik Tomb of Battle, który pod względem optymalizacyjnym sprowadza klasę Wojownika do rangi "klas BNów", zaś w prosty sposób umożliwia zbudowanie postaci walczącej wręcz, która zadaje kolosalne obrażenia. Wystarczy Warblade 20 i po krzyku.
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

Idealny łucznik!

pt lip 02, 2010 12:22 pm

Muszę się nie zgodzić. ToB jest jednym z bardziej przegiętych podręczników, tu racja. Niemniej, z każdego można wydobyć kilka naprawdę punpunowskich buildów. A, co istotne, z wielu będą to buildy dużo bardziej zróżnicowane.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości