Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

Ignore arcane spell failure

czw sie 15, 2013 6:45 pm

Witam :)

Od zawsze lubiłem arcane spellcasterów i tak samo od zawsze nie lubiłem grać 'czystymi' postaciami tego typu, stąd zamiłowanie do duskblade'ów, eldritch knightów czy arcane tricksterów. Zawsze w tego typu postaciach które częściej niż zwykły wizard wystawiają się na ciosy wrogów liczy się KP, no i pojawia się problem zbroi.

Jak wiele jest sposób na ograniczenie/eliminowanie szansy niepowodzenia czaru? Eldritch knight w 3.0 zmniejszał ją procentowo, w 3.5 chyba w ogóle tego nie ma. Duskblade pozwala nosić stopniowo różne rodzaje pancerza (lekki, średni, ciężki). Beguiler tylko lekki. Jakie inne klasy podstawowe/prestiżowe dają podobne możliwości? Może jakieś atuty, cechy rasowe, szablony?

Do tego dochodzi zmniejszanie kary do umiejętności. Wiem o zdolności nightsong enforcera; a inni? Może ktoś daje i jedno [ignore arcane spell failure] i drugie [skill penalty]? ;> Do dzieła, użyszkodnicy, pozwólcie magicznemu łotrowi ponosić full plate'a!
Ostatnio zmieniony czw sie 15, 2013 7:11 pm przez Demoon, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Ignore arcane spell failure

czw sie 15, 2013 7:23 pm

Jak wiele jest sposób na ograniczenie/eliminowanie szansy niepowodzenia czaru?

Kilka się znajdzie :) .

- specjalne materiały do zbroi ( mitril, żelazo kwarcowe ) zmniejszają % szans na nieudane rzucenie, czasem nawet o 20%.

- określone prestirzówki ( spellsword np. ) też mają zdolność zmniejszającą w/w. Kumulatywnie z powyższym.

Może jakieś atuty, cechy rasowe, szablony?

Nie znam takich. Co prawda w IWD2 pojawił się atut "tajemne opancerzenie", zmiejszający szansę niepowodzenia o 5% za każde wzięcie, acz nie wiem, czy jest "oficjalny" czy wymyślony na potrzeby gry.

Jakie inne klasy podstawowe/prestiżowe dają podobne możliwości?

Wspomiany już spellsword ( "księga i krew" jako czarownik miecza, potem napisany raz jeszcze w compleate mage [ albo compleate arcane, zawsze mi się te dwa mylą] ). Klasa podstawowa warmage, również z Compleate Mage, ignoruje całkowice szansę niepowodzenia czaru, o ile ten spełnia określoną kategorię wagową ( najpierw lekkie, potem w miarę poziomów również średnie i ciężkie ).
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

Ignore arcane spell failure

czw sie 15, 2013 10:01 pm

O specjalnych materiałach to dobrze wiem :) chodzi mi właśnie o klasy które to umożliwiają; i to nie że są, tylko jakie :) o spellswordzie zapomniałem, dzięki :) oczywiście klasy są mi potrzebne do buildu, więc najlepsze są takie jak duskblade, beguiler, spellsword czy warmage które zapewniają tą cechę już na pierwszym poziomie. Ale wciąż szukam innych klas tudzież innych możliwości :)

a o samym żelazie kwarcowym powie ktoś coś więcej?
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: Ignore arcane spell failure

pt sie 16, 2013 12:06 am

Clockwork Armor
Zwróć uwagę, że podczas gdy osoba bez proficiency ma 90% ASF, to nie ma żadnego ASF jeśli masz proficiency.

Poza tym tu masz chyba wszystkie opcje:
Bard, light armor
Fighter, Armored Mage alternative class feature, Complete Mage, light armor
Duskblade 1, 4, 7/20, Player's Handbook 2, casting in light armor, medium armor, then heavy shields respectively
Bladesinger 6, ecl 11, Complete Warrior, cast in light armor
Hexblade, Complete Warrior, casting in light armor
Spellsword 1, 3, 5, 7, 9/10, ecl 6, Complete Warrior, 10/15/20/25/30%
Rage Mage 2, ecl 7, Complete Warrior, -10% in light or medium armor
Spellthief, Complete Adventurer, casting in light armor
Fochlucan Lyrist 1, ecl 11, Complete Adventure, cast in light armor
Warmage 1, 8/20, Complete Arcane, casting in light then medium armor
Suel Arcanamach 1, 4, 7, 10/10, ecl 7, Complete Arcane, 5% each time
Battlecaster, feat, Complete Arcane, allows casting in armor one category heavier (unclear whether you gain proficiency)
Geomancer 1, ecl ?, Complete Divine, see text

Dragon Devotee 3, ecl 8, Races of the Dragon, ignore ASF for 0-level and 1st-level spells
Arcane Heirophant 1, ecl 6, Races of the Wild, casting in non-metallic light or medium armor
Runesmith 1, ecl 6, Races of Stone, cast in any armor, see text
Knight of the Weave 2, ecl 7, Champions of Valor, cast in light armor, in medium at level 8
Pale Master 4, 8/10, ecl 9, Libris Mortis, -10% each for undead armor
Knight Phantom 1, ecl 6, Eberron: Five Nations, casting in light armor
Corrupt Avenger 1, ecl 7, Heroes of Horror, light armor
Silver Key 1, ecl 5, Eberron: Dragonmarked, light armor, abjuration only
Githyanky Battlecaster, feat, Monster Manual 4, light armor
Fatemaker 1, ecl 6, Planar Handbook, light
Ebonmar Infiltrator 1, ecl 6, Cityscape, cast in light armor, see text
Urban Savant 1, ecl 6, Cityscape, cast in light armor, see text
Knight of the Weave 2, ecl 7, FR: Champions of Valor, cast in light for all classes, medium at level 8

Mithril, armor material, PHB, -10%
Twilight, armor enhancement, Book of Exalted Deeds, -10%
Thistledown, armor add-on, Races of the Wild, -5%
Leafweave, armor add-on, Races of the Wild, -5%
Feycraft, armor template, DMG2, -5%
Githcraft, armor template, DMG2, -5%
Hellforged, armor template, DMG2, +5%
Blue Ice, component, Frostburn, cast [Cold] spells without ASF*

*Snowcasting+Eschew Materials= all spells with cold descriptor
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

Ignore arcane spell failure

pt sie 16, 2013 5:39 pm

Pięknie :) o coś takiego mi chodziło, dzięki
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Ignore arcane spell failure

sob sie 17, 2013 11:28 am

Demoon pisze:
a o samym żelazie kwarcowym powie ktoś coś więcej?

Materiał do zbroi (duh), podwaja ciężar pancerza ( nie wpływając jednak na kategorię lekki/średni/ciężki ), - 20% do ASF. Opisany w "księdze broni i ekwipunku".

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość