Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: czw sty 11, 2007 6:14 pm

Illithidzi w Zapomnianych Krainach

pt lis 06, 2009 10:08 pm

Różne źródła dostarczają różnych informacji na temat historii Illithidów, ale jedna rzecz przewija się we wszystkich wersjach: Łupieżcy Umysłów eony temu rządzili wieloplanarnym imperium, ich stolicą była Penumbra, świat - dysk okalający gwiazdę. Po setkach lat niewoli lud Gith zbuntował się, a resztę już znamy: Zhertimon zdradził Gith, a rasa podzieliła się na Githzerai i Githyanki. Jeżeli bierzemy pod uwagę Speljammera, Illithidzi w sferze Realmspace'a zamieszkują w większości planetę Glyth, na której stali się dominującą rasą. Tępią nielicznych, nomadycznych ludzi żyjących na powierzchni globu.
Moje pytanie brzmi: skoro Łupieżcy Umysłów rządzili całym multiwersum, a więc pewnie i Abeir-Torilem (jeśli nie, wyprowadźcie mnie z błędu :) ), czy zachowały się jakieś pozostałości po ich cywilizacji? Gdzie mieściły się ich miasta i, co dość ważne dla mnie, w jakich latach trwało (jeśli w ogóle miało miejsce) ich panowanie?
Dzięki za pomoc :)
Ostatnio zmieniony pt lis 06, 2009 10:09 pm przez Bel esprit, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
goracepapu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 801
Rejestracja: czw lip 30, 2009 9:44 pm

Re: Illithidzi w Zapomnianych Krainach

pt lis 06, 2009 10:37 pm

Illithiadzi to przybysze z przyszłości. Świat lada chwila miał ulec zniszczeniu, więc oni cofnęli się w czasie, aby na nowo odbudować imperium, ale nie dopuścić do ponownego końca świata. W książce Lords of Madness jest sporo o łupieżcach.
 
Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: czw sty 11, 2007 6:14 pm

Illithidzi w Zapomnianych Krainach

pt lis 06, 2009 11:39 pm

To prawda, jest sporo - skondensowane streszczenie tego ''sporo'' przytoczyłem na początku tematu. Moje pytanie dotyczy Zapomnianych Krain - jak tu wyglądały rządy Imperium Penumbry?
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Illithidzi w Zapomnianych Krainach

sob lis 07, 2009 5:47 pm

Bel esprit pisze:
Moje pytanie brzmi: skoro Łupieżcy Umysłów rządzili całym multiwersum, a więc pewnie i Abeir-Torilem (jeśli nie, wyprowadźcie mnie z błędu :) ), czy zachowały się jakieś pozostałości po ich cywilizacji? Gdzie mieściły się ich miasta i, co dość ważne dla mnie, w jakich latach trwało (jeśli w ogóle miało miejsce) ich panowanie?
Jeśli illithidzi są przybyszami z przyszłości, to gdzie będziesz szukać ich miast? ;)
 
Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: czw sty 11, 2007 6:14 pm

Illithidzi w Zapomnianych Krainach

sob lis 07, 2009 8:09 pm

Jeśli illithidzi są przybyszami z przyszłości, to gdzie będziesz szukać ich miast?

Skoro przybyli z przyszłości, aby odbudować swoje imperium, to gdzie się mieli podziać? Spali po karczmach? Przytułkach? Zbudowali sobie dzielnicę w jakimś większym mieście? Nie, oni stworzyli to swoje imperium od nowa, ale dochodzę do wniosku, że starożytna Penumbra nie sięgała Zapomnianych Krain. W głównym podręczniku do ZK jest enigmatyczne zdanie, że na Abeir-Toril portalami przybyły
krasnoludy, drzewce, elfy i łupieżcy umysłów (w tej kolejności).

A to zahacza o znane nam już czasy około -25 000 RD; według storylinii nie było w tych czasach żadnego imperium Illithidów w Faerunie. No cóż, szkoda. Greyhawk miał, a my nie mieliśmy :?
Ostatnio zmieniony sob lis 07, 2009 8:12 pm przez Bel esprit, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Illithidzi w Zapomnianych Krainach

ndz lis 08, 2009 9:01 am

Bel esprit pisze:
A to zahacza o znane nam już czasy około -25 000 RD; według storylinii nie było w tych czasach żadnego imperium Illithidów w Faerunie. No cóż, szkoda. Greyhawk miał, a my nie mieliśmy :?
W historii Faerunu takie imperium nie leżało na Abeir-Torilu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość