Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Volrath
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: pt sie 19, 2005 3:44 pm

Imperium Kontratakuje - Imperialna Talia Volratha - ITV=]

pt sie 19, 2005 4:30 pm

Nad ta talia siedze dlugo - co rusz jest odyfikowana, ale narazie najlepiej szlo mi nia w takim skladzie:

Frakcja: Jedyna wlasciwa=]
~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Swiat ojczysty: Cardhuel: Siedziba Zakonu Ziemi
~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Talia Swiatow:

Meur, Patatah, Halug, Vekeve, Johaor, Sarian, Runidia, O Leosil, Amidawa, Zemos, Tolaom, Yukor, Ajku, Rangu, Teu Viis, Saur, Cimaer, Travancore, Neas, Xeokis.

Ten Deck skladalem tylko po to by miec jak najwieksze szczescie, niestety nie mam wielu eRkowych swiatow z wysokim szczesciem. Przydaje sie ono to pojedynkow/gwiezdnych bitew/inwazjii. Nie korzystam raczej z eksploracji, bo nie na tym moj deck polega...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ta druga talia=P: (62)

Miejsca (13)
3x Wies (wiadomo)
3x Wierni poddani (wiadomo)
6x Cokolwiek 2 za 2 (u mnie 2x Targ 3x Faktoria handlowa 1x Bazar)
1x Koszary (bardzo przydatne, bo malo mam oddzialow...)

Akcje (12)
2x Taranowanie (Super karta i jedyna nadzieja jesli chcemy wygrywac gwiezdne bitwy z mocna flota wrogra, nie polecam rzucac na krazownik ziemi, bo on i tak ze zdolnosci nadrabia drugie 10, chyba ze walniesz kilka podpad i taranowanie i takie 10 urosnie do 38^^!)
2x Bohaterskie Poswiecenie (Karta strasznie przydatna jesli masz krazownik Imperium, bo dodaje +10 lub +5 a to jak wiemy nie malo...)
3x Naczelny architekt (Bardzo przydatne, sprawia ze bez problemu wyciagniesz wiernych poddanych. Jesli podejda ci na reke to znacznie zmniejszasz ilosc kart w decku, przez co zwiekszasz zszanse na podejscie tego co trzeba. A nasze postacie tylko w ojczyznie siedza, to mogly by sie przydac;))
2x Manewr oskrzydlajacy (moze zabic Cesarza;) Jak nie jestes w stanie przeprowadzic udanej inwazji to przynajmnie mozesz wyslac jednego goscia z oddzialem i w ten bezczelny sobosb zdjac Cesarza/Syrgianesa - to naprawde boli:))
3x Zarliwa wiara (jedyna dopalka w decku, ale wiecej sie nie miesci:/)

Oddzialy: (7)
3x Piechota (podstawa, za 0 z domku daje 2, lepszego interesu nie ma;) ale wymaga posiadania postaci, zeby bylo jak dolaczyc. W pierwszych turach same oddzialy moga zapchac reke, wiec oddzialow uzywam tylko 7)
3x Kawaleria (prawie jak wyzej=] tyle tylko ze interes jest 1 za 3)
1x Rycerze Ziemi (najlepszy oddzial. Cholernie drogi i wymaga postaci, ale ta postac nie musi sie martwic ani Syrgianesem ani Cesarzem. Daj to najwiekszemu koksowi i sie o niego nie boj^^!)

Postacie: (13)
3x Adomnan Mac Cian (ona jest super, tania i 2C)
3x Piarag O Piarag (jak wyzej tyle ze 3C!)
2x Gilla Mochtu Mac Aed (jak wyzej, lecz tylko 2x, bo napewno z trojcy jest najgorszy, 2C i do tego jedynie 1U :/)
3x Loingsech Mac Loch (Jest sredni, ale oddzialy na nim, rosna, wiec jest tak jakby "5", ale musisz dac mu dwa oddzialy, wtedy jest to pierwszy cel dla Syrgianesa/Ka-Dis)
1x Arisza Daniłowna Muromny [uq] (ona jest SUPER! za 8 krysztalow jest 2 i +1 4 postacia! Mozna powiedziec ze jest 6, bo napewno nazbieram 4 postacie...)
1x Aileann O Mael Muire [uq] (ona jest niezla, za 10 5C to niezle i umiejetnosc calkiem, calkiem, blokuje cesarza umiejetnosc...)
1x Cernach O Mael Muire [uq] (on jest super, im wiecej ciebie tym on wiekszy^^! Druga umiejetnosc bardzo slaba, bo obniaza koszt krazownika, w trzeba wziasc poprawke na to ze krazownik jest 1 wiec musi podejsc i on i krazownik, w odpowiedniej kolejnosci, zeby to sens mialo - 2 na min 60 kart to slabe prawdopodobienstwo...)
1x Apollino della Rena [uq] (wszyscy go maja^^!)
1x Baetan Mac Cernach [uq] (daje mi obrone przed duelami i sam moze zdjac co namolniejszych Ka-Dis/Syrgianesa bez przedmiotow)

Statki: (14)
1x Krazownik Ziemi [uq] (ten statek jest super i na nim opiera sie flota. Modle sie do krysztalu zeby podszedl w dobrym momencie
3x Karaka(W miare sprawny statek, za przystepny koszt srednie cialo i niezla ladownosc a Imperium w przeciwienstwie do innych frakcji musi miec duzo i ciala i ladownosci:/)
2x Imperialna galeota (Statek sredni, ale do inwazje niezla umiejetnosc, pozwala dodac jakies +5 do [przy jakis ekstremalnych ilosciach postaci]10
3x Karawela (standardowy statek)
2x Galeas Zakonu Powietrza (sredni statek, drogi i bez ciekawych umiejetnosci, ale nie mam lepszego... Zastapie go Imperialnymi Holkami jak bede ja mial;))
2x Galeon (najlepszy chyba po krazowniku stetek - przystepny koszt, super cialo i srednia ladownosc. Musze 3 zdobyc=P)
1x Imperialny holk (statek sredni, ale musze w jak najmniejszej ilosci kart miec jak najwiecej ciala, wiec jedyna opcja, nie moge zapchac decka swormem malych statkow. A i za 10 6C U2+5 jest niezle...)


Deck dziala niezle! Staram sie nim w jak najszybszym czasie doprowadzic do inwazji. Zazwyczaj co ture zrzucam od 3 do 6 kart z reki, by dociagnac nowa i jak najszybciej dojsc do kluczowych kart decka czyli Krazownika i Unique postaci. Mozna zagrac na eksploracje, ale to raczej glupi pomusl.

Jesli masz jakies pytania to wal=]
 
Awatar użytkownika
Volrath
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: pt sie 19, 2005 3:44 pm

pt sie 19, 2005 4:32 pm

I jeszcze jedno - dzialanie Floty oparlem na znanej taktyce z WARS TCG - SUper Falcon. Super Falkonem w niej jest Krazownik Ziemii i bez niego raczej ciezko w kosmosie, ale mi podchodzi w co najmniej polowie gier (deck jest utworzony tak, bo w jak naszybszym czasie przewinac decka). Deck zaklada ze co ture zagram od 3 do 6 kart i dobiore nowa reke, przez co szybko karty potrzebne podchadza...
 
Awatar użytkownika
Pan-demonium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 23, 2006 6:23 pm

ndz paź 15, 2006 12:04 am

No to tak podstawowo - za mało miejsc, za mało postaci (z elfami i Astonią, to to nie ma szans, chyba, że sie będzie miało farta z beatanem i Caernachem w ambasadzie, ale to i tak może nie wystarczyć :P)
poza tym to git, tylko przydały by się mimo wszystko mieczyki z nadmetalu, a że post pisany wieki temu, (tak, nudzi mi sie...) to nawet nie wspomnę o Connorze ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość