Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Ninetongues
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 12:55 am

Infusion - tworzenie postaci

pt cze 22, 2012 9:58 am

Na blogu pojawił się dokument Infusion chargen, który pozwala stworzyć własną postać do Infusion (aka stare Arch Inverted). Zachęcam do przeczytania i eksperymentowania!

Obecnie Infusion jest (bardzo luźno) oparty na SRD, więc tym bardziej polecam fanom mechaniki d20, może znajdziecie coś ciekawego dla siebie...?

Skany kart stworzonych postaci lub bardziej ogólny feedback można umieszczać w komentarzach na blogu, lub tutaj, jak komu wygodniej. Zapraszam!
 
Awatar użytkownika
Bortasz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 880
Rejestracja: wt paź 10, 2006 4:35 pm

Infusion - tworzenie postaci

pt cze 22, 2012 3:19 pm

- Nie wszyscy ludzie są charyzmatyczni. Nie wszyscy ludzie dobrze się czują w grupach. Albo wróć do standardu "Ludzie są wszechstronni" albo lepiej uzasadnij ten cały instynkt stadny ludzi.
- Mam nadzieję, że w oryginale najpierw będzie objaśnienie co oznaczają te skróty i literki. Przerzucanie między kartą a plikiem tworzenia jest irytujące.
- Co to jest próg krwi i do czego służy potęga? O_o Ponownie nie wyjaśnione pojęcia.
- Różce mają róg, ale nie mają bodnięcia czy innej naturalnej broni?
- Askoci mają specjalną cechę próg ran 6, ale różce mają próg ran 7 i nie jest to specjalna cecha. O co biega?
- Artyści hodują szpony, które przeszkadzają w manipulowaniu przedmiotami, ale pomagają w walce? ee?
- Andryle, wiesz że jeśli płodzenie tych trwa od jakiegoś czasu to jest ich spora armia?
- Brak biustu, dodaje premię +3 do atletyki? O_O WTF??
- Poważnie.... Wielki penis daje premię do siły? Poważnie?
Dalej nie czytam.
Tworzenie postaci, bez znajomości mechaniki mija się z celem. Równie dobrze mogę losowo przydzielać różne rzeczy, nie jestem w stanie określić, co chcę stworzyć, i na ile co jest ważne. Przed tym wszystkim powinna być opisana mechanika, przynajmniej w podstawowym zakresie.
 
Awatar użytkownika
Ninetongues
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 12:55 am

Infusion - tworzenie postaci

pt cze 22, 2012 4:48 pm

Dzięki przynajmniej za próbę, Bortasz!
Mam nadzieję, że kiedy wyjdzie wersja pełna jednak zechcesz choćby przeczytać.

Do tworzenia postaci pojęcie Potęgi jest średnio potrzebne. To odpowiednik "poziomiu" postaci. Im wyższa Potęga, tym... potężniejsza postać. ;)

Mechanika to zmodyfikowane d20. Podstawowa różnica to Defensywa zamiast Klasy Pancerza i pancerz, działający jak redukcja obrażeń.
Jestem pewien, że w pliku znajdują się objaśnienia wszystkich skrótów znajdujących się na karcie. Próg krwi o który pytasz nie istnieje (palnąłem gdzieś takie kombo?). Pula krwi to suma HP (zwanych tu Krwią), a Próg ran to ilość obrażeń, które trzeba zadać postaci, by odniosła Ranę.

Nie wszyscy ludzie są charyzmatyczni. Nie wszyscy ludzie dobrze się czują w grupach. Albo wróć do standardu "Ludzie są wszechstronni" albo lepiej uzasadnij ten cały instynkt stadny ludzi.
W porównaniu do innych ras Światmaszyny tak, wszyscy ludzie są charyzmatyczni.

Różce mają róg, ale nie mają bodnięcia czy innej naturalnej broni?
Będą mieć.

Askoci mają specjalną cechę próg ran 6, ale różce mają próg ran 7 i nie jest to specjalna cecha. O co biega?
Jedna z wielu rzeczy do sprecyzowania.

Artyści hodują szpony, które przeszkadzają w manipulowaniu przedmiotami, ale pomagają w walce?
To naturalna broń. Każdy się rodzi z taką cechą i jeśli chce, z niej korzysta. Nie wszyscy selaje to "artyści", jak to ująłeś.

Andryle, wiesz że jeśli płodzenie tych trwa od jakiegoś czasu to jest ich spora armia?
Nie bardzo rozumiem skąd Ci się to wzięło. Będzie ich nawet dużo mniej niż półelfów w przeciętnym systemie fantasy, bo andryle są bezpłodni, a śmiertelność na Światmaszynie bywa wysoka.

Brak biustu, dodaje premię +3 do atletyki? O_O WTF??
Poważnie.... Wielki penis daje premię do siły? Poważnie?

Nie poważnie, ale właśnie tak. ;)
Poza tym chyba nadinterpretujesz. Czemu zakładasz, że w atucie "Hojnie obdarzony" chodzi własnie o penisa...?
Ostatnio zmieniony pt cze 22, 2012 5:07 pm przez Ninetongues, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Bortasz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 880
Rejestracja: wt paź 10, 2006 4:35 pm

Infusion - tworzenie postaci

pt cze 22, 2012 5:17 pm

W PDFie tego niema, ergo nie istnieje. Wybacz, ale jednocześnie piszę recenzje Charakternika i uwierz mi, że wszystkie pojęcia MUSZĄ być wytłumaczone w chwili, w której się pojawiają. Ja mogę się domyśleć, przypuszczać, i dobrze będzie jak będę miał chodzi w części racje, ale w podręczniku takie rzeczy muszą być natychmiast wytłumaczone.

- Ludzie
Jak pisałem rozwiń to i udokumentuj. Bo na razie dla mnie to House rule wzięty ni z gruszki nie z pietruszki.

- Askoci
To zmień opis z "niektórzy je hodują", na "większości je przycina". Słowa mają znaczenie. To drobna zmiana a pozwala utrzymać klimat ich opisu. Inaczej nagle dostaje tekst, z którego odnoszę wrażenie że każdy z nich to ma. Powtarzam wrażenie.

- Jeśli się nie umiera z starości, to się długo żyje, bo to implikuje że się nie starzejesz =nie masz kar za bycie starszym, za to w teorii powinieneś otrzymywać premię za wiek. O śmiertelności w świecie nic niema, dlatego naturalny wniosek jest taki że powinno być ich sporo i niektórzy winni mieć po parę set lat, jak nie więcej.

- Hojnie obdarzony:
Może dlatego że opis tego brzmi:
Co tu dużo mówić - wszyscy faceci mogliby ci
zazdrościć. Ponieważ czujesz się supermężczyzną,
twoja wiara w siebie powoduje, że
otrzymujesz bonus +1 do Siły, a we wszystkich
fizycznych testach "łóżkowych" otrzymujesz
bonus +3.

Tak jakoś, nasuwa jednoznaczne skojarzenie, chodzi faktycznie, mogło chodzić o długości języka.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości