Zrodzony z fantastyki

 
OneMagic
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 21, 2013 8:31 pm

Inkantacje czarów dla maga wiatru oraz efekty zużycia magii

wt maja 21, 2013 8:38 pm

Hej !

Potrzebuje kilka inkantacji dla czarów z dziedziny wiatru, szukałem trochę po necie, ale niestety jest tego mało, więc jak ktoś ma jakieś pomysły to śmiało.

Po drugie jestem ciekaw jakie znacie efekty zużycia zbyt dużej ilości magicznej mocy, powiedzmy, że zaklinacz zużyje podczas walki 70% swojej magii, co powinno skutkować zmęczeniem itp (chodzi mi tutaj tylko o odgrywanie, nie mechaniczne minusy itp) :help:
 
Awatar użytkownika
Biskup
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 10:51 am

Inkantacje czarów dla maga wiatru oraz efekty zużycia magii

wt maja 21, 2013 9:45 pm

Grałem trochę magiem, a że lubię lekko urozmaicać rozgrywkę, wprowadziłem (jako bohater) prosty sposób inkantacji czarów. SKłada się z 3 podstawowych elementów, ale wymaga trochę inwencji ;)

Arcanum (jest o element stały, dla czaru wtajemniczeń) Element i na końcu już sam czar czar

Przykładem niech będzie petryfikacja:

Arcanum Gaia, Pertyfikus!

Jeżeli rzucałem czary z określnikiem czasowym, przed nazwą samego czaru dodawałem chrono. System nie jest bardzo skomplikowany, a to pozwala go modyfikować "w locie", podczas sesji ;)
Ostatnio zmieniony wt maja 21, 2013 9:46 pm przez Biskup, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
OneMagic
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 21, 2013 8:31 pm

Inkantacje czarów dla maga wiatru oraz efekty zużycia magii

czw maja 23, 2013 3:43 pm

Fajny sposób, zapewne skorzystam.

Ogólnie liczę jeszcze na dłuższe inkantacje używane do silnych czarów, których używa się raczej rzadko i w szczególnych momentach. Wiadomo, że nie ma sensu ciągłego wypowiadania wyniosłych inkantacji przy czarach, które rzucamy kilka razy w walce, ale w momencie gdy wzywamy magię bardzo silną, wtedy inkantacja typu :

Powietrze i woda, dwa wieczne magii kręgi,
Użyczcie mi swojej niezwykłej potęgi,
Bym tych, ośmielających się na mojej stanąć drodze,
Pozbawił tchu w płucach, dzięki powietrzu i wodzie.

No i pamiętajcie o drugim punkcie odnośnie magicznej mocy ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości