Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

śr lis 10, 2010 7:24 am

Można grać rasami z LA.

Ja zrozumiałem wypowiedź Dibiego tak jak Kanya :D
 
Awatar użytkownika
Sanawabicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 698
Rejestracja: wt paź 14, 2008 10:23 pm

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

śr lis 10, 2010 4:08 pm

Żeby nie zajmować miejsca usunę się na tło. Bo nie wiem jak w sumie to będzie, a wydaje mi się ze na początek to wygodniejsze.
 
Ferr-kon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 540
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 12:01 pm

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

śr lis 10, 2010 7:18 pm

Jako że mam świetny pomysł na postać, wolałbym grać jedną z głównych postaci.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

czw lis 11, 2010 8:58 pm

Oj, świetny świetny.

A jak tam u reszty?

Dostałem też postać na 7 stron od pewnego użytkownika pragnącego zachować anonimowość, który jest tak anonimowy, że nie ma nawet konta na Polterze :D
 
Ferr-kon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 540
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 12:01 pm

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

czw lis 11, 2010 9:50 pm

Dla innych graczy - mój koncept zmienił się od tego co już napisałem i chociaż pewnie dość szybko wyjdzie kim gram, to powiem, że póki co moja postać będzie i dużo gadać (umiejętnie) i świetnie walczyć, chociaż nie na odległość ^^

Chociaż biorąc pod uwagę fakt, że jest jeśli się nie mylę 11 chętnych, to chyba dyskusje o rolach w drużynie nie mają większego sensu :D
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

czw lis 11, 2010 10:53 pm

Zwłaszcza, że większość robi kapłanów, z tego, co się orientuję, czyli Tier 1 ;)
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

pt lis 12, 2010 11:27 am

Niesamowicie się staracie z mechą jak na sesję półstorytelingową :D
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

pt lis 12, 2010 11:30 am

Co nie? Nie rozumiem ludzi :D
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

pt lis 12, 2010 11:46 am

Niektórzy po prostu to lubią :P
 
Jopas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: pt lis 12, 2010 5:19 pm

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

pt lis 12, 2010 5:22 pm

Ja też się zgłoszę. Przerobię trochę druida, którym nie udało mi się pograć zbyt długo. :)
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

sob lis 13, 2010 3:54 pm

Gdyby nie było już tylu chętnych, to bym się zgłosił. Szkoda. Poczekam na inną okazję, zaś reszcie szczęśliwców życzę udanej kreacji całej postaci (mechanika + fabuła), przyjęcia do sesji i udanej sesji. ;)
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

sob lis 13, 2010 4:07 pm

Zgłaszaj sie, zgłaszaj
Zawsze się miejsce znajdzie a połowa i tak kart nie przyśle (tak, jadę Wam po ambicji)
Ostatnio zmieniony sob lis 13, 2010 4:07 pm przez dreamwalker, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Sodar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: ndz cze 13, 2004 11:26 am

Re: [D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

pn lis 15, 2010 2:02 pm

To co, deadline do dzisiaj?

Ta, da się zrobić.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

pn lis 15, 2010 2:23 pm

przesuwam deadline o trzy dni z okazji padu forum.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

pn lis 15, 2010 2:26 pm

Ja rezygnuje bo po pierwsze przecież nie toleruje storytelingu
A po drugi zagrałbym w system, który naprawdę lubię, a wiem, że podołam maks 2 sesjom
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

pn lis 15, 2010 2:43 pm

Wysłałem postać. Acz wiem, że wymyślą lepsze, że większych szans na uczestnictwo nie mam. :razz:
 
Ferr-kon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 540
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 12:01 pm

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

pn lis 15, 2010 5:24 pm

Błogosławiony pad forum :D dzięki temu moja postać będzie miała sensowne zakończenie, a nie coś napisanego na prędko na kolanie.
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

pn lis 15, 2010 5:29 pm

Ja sobie odpuszczam, w ramach tego, że nie lubię takiego tłoku, a po drugie nie podoba mi się podział na tło i głównych ;)
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

pn lis 15, 2010 5:35 pm

Ank pisze:
Ja sobie odpuszczam, w ramach tego, że nie lubię takiego tłoku, a po drugie nie podoba mi się podział na tło i głównych ;)


Dreamwalker powiedział mi, że tak wiele kart nie doszło. ;)
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

pn lis 15, 2010 5:41 pm

@Ank
Dzięki takim ludziom jak Ty, tego podziału właśnie nie będzie :D
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

pn lis 15, 2010 5:43 pm

dreamwalker pisze:
@Ank
Dzięki takim ludziom jak Ty, tego podziału właśnie nie będzie

W sumie zostałeś władcą wszechświata, więc nie musisz mi dziękować ;)
 
Awatar użytkownika
Schizofremik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 17, 2005 3:58 pm

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

wt lis 16, 2010 12:20 am

Postanie na 10 poziomie, przecież to kosmos taki dobrze skonstruowany Malcovoker może sobie do "pomocy" wezwać złego outsidera z 14 HD np Lilithu(Taki mocniejszy Succub) który czaruje jak 9 kapłan i ma sociale +20 + tona czaropodobnych albo Trumpet Archont 12HD czary jak kapłan 14 poziomu.

Teraz co robimy:
1.Wybieramy sobie złą organizacje do zniszczenia.
2.Scrying+Comune+Legen Lore+Discern Location wiemy wszystko nawet gdzie chodzą do ubikacji.

Opcja A
Przyzywamy Assasin Devil każemy mu zabić ich wszystkich.

Opcja B
Robimy Teleport z wcześniej przygotowaną bandą ziomów i zabijamy/łapiemy

W każdym przypadku MG musi być ekstremalnie dobry pod względem mechanicznym aby takie postacie powstrzymać przed rozwalaniem wszystkich przeciwników wciągu 5 sec. Chętnie bym zagrał ale widzę wielu chętnych i nie jestem pewien czy MG zdaje sobie sprawę jaki poziom mocy mogą osiągnąć postacie na 10 poziomie. Klebern to jedyny MG z którego znam co potrafi trzymać postacie na wyższym poziomie(mamy teraz 9) na łańcuchu ale potrzebował do tego epickiego smoka :P.
Ostatnio zmieniony wt lis 16, 2010 12:25 am przez Schizofremik, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Sodar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: ndz cze 13, 2004 11:26 am

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

wt lis 16, 2010 12:35 am

Czy OOTS niczego was nie nauczył o technice "scry-and-die"?

Dreamwalker jasno dał do zrozumienia ze sesja jest pół-storytellingowa więc nie zdziwicie się jeżeli nagle wszyscy kluczowi NPCe będę mieli ochronę przed wieszczeniami :P

Ja robie Swordsage'a
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

wt lis 16, 2010 12:43 am

Schizofremik, ja gram Clericiem/Malconvokerem. Aż tak nie lubisz dreamwalkera, by poddawać mi pomysły? :P

Poza tym
Sodar pisze:
Dreamwalker jasno dał do zrozumienia ze sesja jest pół-storytellingowa więc nie zdziwicie się jeżeli nagle wszyscy kluczowi NPCe będę mieli ochronę przed wieszczeniami :P
;)
Ostatnio zmieniony wt lis 16, 2010 12:49 am przez Varmus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

wt lis 16, 2010 12:53 am

Schizofremik pisze:
W każdym przypadku MG musi być ekstremalnie dobry pod względem mechanicznym aby takie postacie powstrzymać przed rozwalaniem wszystkich przeciwników wciągu 5 sec. Chętnie bym zagrał ale widzę wielu chętnych i nie jestem pewien czy MG zdaje sobie sprawę jaki poziom mocy mogą osiągnąć postacie na 10 poziomie. Klebern to jedyny MG z którego znam co potrafi trzymać postacie na wyższym poziomie(mamy teraz 9) na łańcuchu ale potrzebował do tego epickiego smoka :P.


Czemu nikt nie rozpatruje nigdy opcji (i to pojawia się przy każdym temacie rekrytacyjnym na wyższych levelach).

Wszyscy mamy mózgi. Wszyscy mamy zdrowy rozsądek. Wszyscy chcemy się dobrze bawić. Więc po prostu nie używamy rzeczy które zepsują nam, bądź innym, przyjemność z gry.

Czy to tak ciężko powstrzymać się od tworzenia głupich i przegiętych rzeczy w imię dobrej zabawy?


Mechanicznie moja postać będzie solidnym łucznikiem. I nic więcej. Nie będzie mieć ani tysiąca strzał na rundę, ani kilometrowego zasięgu i obrażeń w stylu 10d6. Po prostu mechanika odzwierciedli to czego moja postać się nauczyła.
 
Awatar użytkownika
Schizofremik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 17, 2005 3:58 pm

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

wt lis 16, 2010 1:24 am

Sodar pisze:
Czy OOTS niczego was nie nauczył o technice "scry-and-die"?

Akurat nie czytałem tego kawałka ale ich parodia jest często trafna.

Druid rzuca kamienną skórę na swojego zwierzęcego towarzysza ptaka imieniem Kitty i taki tekst
"Jestem druidem i moja jedna umiejętność klasowa jest mocniejsza niż cała twoja klasa"
Po czym łuczniczka z nim walcząca musi uciekać przed ptakiem :P.

Varmus pisze:
Schizofremik, ja gram Clericiem/Malconvokerem. Aż tak nie lubisz dreamwalkera, by poddawać mi pomysły?

Nie wiem jak prowadzi Dreamwalker i też nie wiem jak ma wyglądać pół-storytelling, tylko zwracałem uwagę że na takim poziomie gracze mają całe mnóstwo opcji które są trudne do opanowania i chyba nie można mówić graczowi słuchaj nie możesz tego zrobić bo ponieważ.

DibiZibi pisze:
Wszyscy mamy mózgi. Wszyscy mamy zdrowy rozsądek. Wszyscy chcemy się dobrze bawić. Więc po prostu nie używamy rzeczy które zepsują nam, bądź innym, przyjemność z gry.

Czy to tak ciężko powstrzymać się od tworzenia głupich i przegiętych rzeczy w imię dobrej zabawy?

Nie no spoko, ja nie twierdze że wszyscy robią postacie w stylu Ghost Aasimar-Fear Stacking Monster, ale sam musisz przyznać że czysty druid zrobiony na SRD może być na tym poziomie nie lada wyzwaniem dla MG wiem bo sam gram na 9 właśnie druidem i w zasadzie używam zaklęć tylko z SRD bo nie chce mi zapamiętywać Spell Compendium.

DibiZibi pisze:
Mechanicznie moja postać będzie solidnym łucznikiem. I nic więcej. Nie będzie mieć ani tysiąca strzał na rundę, ani kilometrowego zasięgu i obrażeń w stylu 10d6. Po prostu mechanika odzwierciedli to czego moja postać się nauczyła.

Mechanicznie postać czarodzieja mająca 20 inteligencji będzie potrafiła zrobić dobry użytek z swoich czarów jeżeli zaś nie będzie używała scrying czy teleportacji to można śmiało powiedzieć, że fabularnie nie odzwierciedla osobnika ponadprzeciętnie inteligentnego mającego ponadprzeciętną wiedzę.


Sam jestem ciekawy jak to wyjdzie, w każdym razie trzymam za was kciuki będe czytał waszą sesje w zasadzie z ciekawości.
Ostatnio zmieniony wt lis 16, 2010 1:25 am przez Schizofremik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Sodar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: ndz cze 13, 2004 11:26 am

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

wt lis 16, 2010 1:43 am

Mechanicznie postać czarodzieja mająca 20 inteligencji będzie potrafiła zrobić dobry użytek z swoich czarów jeżeli zaś nie będzie używała scrying czy teleportacji to można śmiało powiedzieć, że fabularnie nie odzwierciedla osobnika ponadprzeciętnie inteligentnego mającego ponadprzeciętną wiedzę.

Wprost przeciwnie, wykazuje nadzwyczajny intelekt!

Zasadniczy problem z ta technika jest taki, że przeciwnik też ją może używać. Jeżeli stanie sie zbyt popularna, siły zła zaczną jej używać do nękania dobrych bohaterów. A dobro w przeciwieństwie do zła nie może sie ukrywać - jeżeli zacznie, to znaczy że zło już wygrało.
Taka analogia - Joker istnieje, ponieważ istnieje Batman ^^
Nie mówiąc o tym że jest pewnie z setka zabezpieczeń przed wieszczeniami i teleportami, tylko jakiemu MG chce sie ich szukać, kiedy powinni sie skupiać na wymyślaniu przygody? :P

Zresztą każdy wie że nawaliłoby to w najważniejszym momencie, trochę wyczucia dramatyzmu ludzie :P
 
Awatar użytkownika
Schizofremik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 17, 2005 3:58 pm

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

wt lis 16, 2010 4:08 am

Sodar pisze:
Wprost przeciwnie, wykazuje nadzwyczajny intelekt!

To tak jakby w dzisiejszych czasach naukowcy robili ręczne obliczenia dla liczb z dokładnością do 15 miejsca po przecinku mając komputery, czy nazwałbyś ich inteligentnymi ?

Sodar pisze:
Zasadniczy problem z ta technika jest taki, że przeciwnik też ją może używać. Jeżeli stanie sie zbyt popularna, siły zła zaczną jej używać do nękania dobrych bohaterów. A dobro w przeciwieństwie do zła nie może sie ukrywać - jeżeli zacznie, to znaczy że zło już wygrało.


Nom ale książkowe przykłady sugerują że tego typu tricki są stosowane:
-Gromph Baenre wysyłał Demony aby nękać swoją "ukochaną" siostrę
-Liriel Baenre skakała teleportami po całym Fearunie
-Aliisza scry+Teleport na Pharaun
-Drizzyt miał jako towarzyszkę pantere dzięki Planar Binding
-Tatuś powyższego wskrzeszony jako nieumarły wysłany by zabić
-Szass Tam i jego armia nieumarłych czekająca na rozkaz.
-Svirfneblin i ich kamyki przyzywające żywiołaki Ziemi
-Postacie z Powrotu Arcymagów to już masakra.
-Zdalnie sterowane Golemy i kontakty z zmarłymi mag z Luskanu imienia nie pamiętam.
-Magowie z Halruaa ci dopiero używają wieszczenia masowo.
-Elficka Wysoka Magia niszczy całe państwa.

Sodar pisze:
Nie mówiąc o tym że jest pewnie z setka zabezpieczeń przed wieszczeniami i teleportami, tylko jakiemu MG chce sie ich szukać, kiedy powinni sie skupiać na wymyślaniu przygody

Które kosztują tak dużo że naprawdę niewielu na nie stać, Dopiero dostęp do zaklęcia Mind Blank daje sensowną ochronę a to 8 poziom czarów i to tylko ochrona osobista, nie osłonisz całej organizacji. Najskuteczniejszym sposobem przed zaklęciami wieszczącymi jest uwaga- Umiejętność Disguise :P pisze to całkiem serio,zresztą powrzechnie wykorzystywaną przez Harfiarzy :P a paladyni dobrych bóstw w nagrodę za swoją głupotę dostają lepsze rzuty obronne 8)

To że zło nie wygrywa nawet stosując "brudne sztuczki" jest zagadnieniem znacznie bardziej skomplikowanym. Fearun to kraina wysoko magiczna gdzie 90% epików to czarodzieje i smoki które też nieźle czarują. Wojownicy i im podobni ze względu na specyfikę zawodu znaczy się "syndrom przypadkowego krytyka" oraz brak możliwości przedłużania życia rzadko osiągają naprawdę wysokie poziomy. Większość władców to magowie lub kapłani albo ktoś kto jest przez takiego sterowany z cienia. Jeżeli postacie graczy chcą coś osiągnąć oprócz czyszczenia kolejnego lochu np wysoką pozycje w jakiejś organizacji muszą posługiwać się jakimś rodzajem pełnowymiarowej magii.

of topic się zrobił że jak Klebern to zobaczy to dostanę ostrzeżenie :P
Ostatnio zmieniony wt lis 16, 2010 4:34 am przez Schizofremik, łącznie zmieniany 8 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

wt lis 16, 2010 8:17 am

@Dibi
Wspomnij Shang Tsunga :D
Właśnie - jjcn 2 była też teoretycznie z mechaniką dla postaci na poziomie 15
Oprócz tego, że całkowicie fabularnie jedna postać została bogiem, to działo się coś jakoś wybitnie przegiętego?
A, ok, Amayen pokonał jednym ciosem smoka :)

Myślę, że można od biedy na ten offtop pozwolić.
Ostatnio zmieniony wt lis 16, 2010 8:30 am przez dreamwalker, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

wt lis 16, 2010 9:01 am

Schizofremik, bywały sesje na wyższych poziomach (choćby "Ku chwale Umberlee" Corricka, "Cień Neverwinter" Sindarina - tam to dopiero, EPP 16 i powergaming na resorach) z solidnym użyciem mechaniki. Jakoś tam nikt nie rozwalił sesji jakimś czarem czy kombinacją czarów. Nie wspomnę o "Po chwałę i złoto" Kleberna, gdzie pod koniec (ponoć) BG chodzili na całe legiony demonów i diabłów (EPP 12?). A z tego co widzę, to większość graczy raczej jest "klimaciarzami" niż "munchkinami".

Ja "na szczęście" gram gishem (Tropiciel/Czarodziej/Spellsword), zmontowanym mechanicznie na poziomie który mnie nie załamuje solennie. :razz: Bo wiem, że to cienizna. Ale nie jest to mag ze specjalizacją wywołań, zaś liczba czarów Wywołania w księdze czarów zmieściłaby się na palcach jednej ręki (Czary te tylko dla Channel Spell, by mieć co wsadzać).
Ostatnio zmieniony wt lis 16, 2010 9:02 am przez von Mansfeld, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości