Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Sanawabicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Re: [D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

wt lis 16, 2010 12:32 pm

Ank pisze:
Ja sobie odpuszczam, w ramach tego, że nie lubię takiego tłoku, a po drugie nie podoba mi się podział na tło i głównych ;)

Podpiszę się pod tym.

Schizofremik pisze:
Sam jestem ciekawy jak to wyjdzie, w każdym razie trzymam za was kciuki będe czytał waszą sesje w zasadzie z ciekawości.

Pod tym w zasadzie też.

Awatar użytkownika
Sodar
Częsty bywalec
Częsty bywalec

[D&D 3.5 FR] Inkwizycja Trójcy

wt lis 16, 2010 12:54 pm

To tak jakby w dzisiejszych czasach naukowcy robili ręczne obliczenia dla liczb z dokładnością do 15 miejsca po przecinku mając komputery, czy nazwałbyś ich inteligentnymi ?

A kto byłby bardziej inteligentny, osoba która potrafi te obliczenia zrobić ręcznie czy ktoś kto potrzebuje do tego komputera? ;)

Ale generalnie to co mówisz sprowadza się do "OMG Wiz Drd Clr OP", a ja mówie - chrzanić to! Gdzie byłaby fantastyka gdyby "Władca Pierścieni" był 2 stronicowym dodatkiem do gazety w którym Gandalf używa teleportu zeby dostać się do Mordoru? Gdzie byłaby fantastyka gdyby Rincewind nie był kompletnym nieudacznikiem z jednym czarem którego nie może nawet użyć?
Nie ma znaczenia to czy czarodziej jest najpotężniejsza klasą ze wszystkich, prawdziwy MG nie musi siedzieć godzinami opracowując plan jak go ubić, wystarczy że każdy łotrzyk znajdzie swoją ukrytą skrzynie ze złotem, szermierz złoczyńce z zabawnym nosem i mdlejącą niewiastę, wojownik oponenta godnego jego umiejętności, każdy Praworządny dobry paladyn biednego do wspomożenia, każdy Chaotyczny Zły Skrytobójca kolejny kontrakt do wykonania, a może, może pod koniec dnia, o ile nie padniemy od pułapki z kulą anihilacji, uda nam się ocalić świat przed zagładą albo chociaż zyskać wdzięczność małej wioski i rozejdziemy się do domów ze słowami "Za tydzień powtórka."

Ja wezmę swojego w pełni normalnego człowieka i w pełni pogodzę się z faktem że jest jak najbardziej śmiertelny i nie ma żadnych czarów, bo granie bogiem jest nudne :P

Ale koniec Offtopa, musze jeszcze dokonczyc historie i gotowe ;)

Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt lis 16, 2010 12:56 pm

Granie bogiem jest nudne

Chyba, że grasz w Exalted :D

Awatar użytkownika
Sodar
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt lis 16, 2010 1:12 pm

dreamwalker pisze:
Granie bogiem jest nudne

A nie grałem nigdy, dobre to?

Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt lis 16, 2010 1:17 pm

Wczoraj nam MG opisywał świat.
Tam na prawdę wszystko jest możliwe. Pytanie czy Ci punktów starczy :D
A my i tak gramy mortalami, czyli tymi z samego dołu drabinki esencji.

Jak zagram, to napiszę na blogu coś więcej :D

Awatar użytkownika
Schizofremik
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt lis 16, 2010 1:31 pm

Sodar pisze:
A kto byłby bardziej inteligentny, osoba która potrafi te obliczenia zrobić ręcznie czy ktoś kto potrzebuje do tego komputera?

Masz narzędzie które może ci pomóc to wykorzystujesz aby zaoszczędzić czas na coś bardziej istotnego.
Laveris de Navarro pisze:
Schizofremik, bywały sesje na wyższych poziomach (choćby "Ku chwale Umberlee" Corricka, "Cień Neverwinter" Sindarina - tam to dopiero, EPP 16 i powergaming na resorach) z solidnym użyciem mechaniki. Jakoś tam nikt nie rozwalił sesji jakimś czarem czy kombinacją czarów. Nie wspomnę o "Po chwałę i złoto" Kleberna, gdzie pod koniec (ponoć) BG chodzili na całe legiony demonów i diabłów (EPP 12?). A z tego co widzę, to większość graczy raczej jest "klimaciarzami" niż "munchkinami".

Nie wiem może porostu specyfika gier na PBF pozwala na lepsze prowadzenie na wyższych poziomach. Ale wiem też ile czasu np Klebern spędził czasu nad optymalizacją przeciwników to wcale nie jest takie łatwe. Wiem tylko że tego typu sesje gdzie startuje się na 10 poziomie są wymagające dla graczy i MG, Zresztą tworzenia czarodzieja na tym poziomie może zając parę dni.
Sodar pisze:
Ale generalnie to co mówisz sprowadza się do "OMG Wiz Drd Clr OP

Znam po prostu możliwości tych klas może dlatego że moje postacie to prawie zawsze casterzy nie dlatego że są silni tylko dlatego że ja nie mogę grać wojownikiem z powodu chronicznego pecha na kościach :(

Jak Dreamwalker poda wyniki rekrutacji, chciałbym zobaczyć kim będziecie grali.

Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt lis 16, 2010 1:57 pm

dreamwalker pisze:

Na ostatniej sesji w Wolsunga, jakiś gracz (zielony w tym systemie) stwierdził, że z sesji zrobiliśmy "Exalted". :mrgreen:

Schizofremik pisze:
Nie wiem może porostu specyfika gier na PBF pozwala na lepsze prowadzenie na wyższych poziomach. Ale wiem też ile czasu np Klebern spędził czasu nad optymalizacją przeciwników to wcale nie jest takie łatwe. Wiem tylko że tego typu sesje gdzie startuje się na 10 poziomie są wymagające dla graczy i MG, Zresztą tworzenia czarodzieja na tym poziomie może zając parę dni.

Pozwala na lepsze, ponieważ MG w teorii ma więcej czasu (niż w sesji na żywo) na przemyślenie akcji BG i ewentualne jej skontrowanie. To zalezy także, z jaką sesją masz do czynienia. Rozgrywka typu CTF to w zasadzie poprzedzona jest tygodniowym montowaniem pakernych postaci, by potem w kilka dni arenówki wszyscy porozwalali otoczenie i swoje postacie. Natomiast w tzw. "elitarnych klimatycznych storytellingach" wystarczy nabazgrać w MW/PcProfiler/Google Docs "czarodziej 10, gram z klimatem".

Zastanawiam się, czy nie podmienić na Archivista (ciekawa klasa podstawowa) i rzucić w kąt swoje mechaniczne wypociny, skoro koncept postaci (i historia) niewiele by ucierpiały? :mrgreen:

Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt lis 16, 2010 2:08 pm

Pozwala na lepsze, ponieważ MG w teorii ma więcej czasu (niż w sesji na żywo) na przemyślenie akcji BG i ewentualne jej skontrowanie

Chyba, że Twoim graczem jest DibiZibi :D
No offence :P

Ferr-kon
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt lis 16, 2010 4:42 pm

Żeby się nie alienować, dodam tylko, że ja przykładowo jestem powergamerem z przymusu. Swego czasu gdy w gruncie rzeczy zaczynałem swoją przygodę z D&D wszystko było pięknie i ślicznie, grałem swoim drowim paladynem i było fajnie, do momentu, aż wszyscy moi znajomi nie zaczęli zagłębiać się w inne podręczniki i rozpoczęli optymalizację postaci. Żeby nie pozostać z tyłu, musiałem także to zrobić i tak już mi zostało - nie lubię takiego optymalizowania postaci na siłę, zawsze wolę, by po prostu mieć jakiś taki... Znak szczególny w mechanice, specyficzną zdolność, charakterystyczną taktykę, ale zawsze w pewnym momencie łapie mnie "nieee, moja postać jest słaba, inni potrafią niszczyć świaaat" i czuję się nieco zdołowany _-_

Będę grał mnichem xD więc w porównaniu do takich kapłanów czy druidów będzie cienko, ale nadrobię to fabułą, to jest pewne :D

Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt lis 16, 2010 4:51 pm

Ferr-kon pisze:
Swego czasu gdy w gruncie rzeczy zaczynałem swoją przygodę z D&D wszystko było pięknie i ślicznie, grałem swoim drowim paladynem i było fajnie, do momentu, aż wszyscy moi znajomi nie zaczęli zagłębiać się w inne podręczniki i rozpoczęli optymalizację postaci. Żeby nie pozostać z tyłu, musiałem także to zrobić i tak już mi zostało - nie lubię takiego optymalizowania postaci na siłę, zawsze wolę, by po prostu mieć jakiś taki... Znak szczególny w mechanice, specyficzną zdolność, charakterystyczną taktykę, ale zawsze w pewnym momencie łapie mnie "nieee, moja postać jest słaba, inni potrafią niszczyć świaaat" i czuję się nieco zdołowany _-_

Moze grałeś w otoczeniu, które zbytnio przykładało wagę do "potęgi i niszczenia światów"? Sama optymalizacja służy głównie do jak najwierniejszego i wymiernego odwzorowania potęgi postaci ukazanej w fabule.

dreamwalker pisze:
Chyba, że Twoim graczem jest DibiZibi :D

Hm? :> Możesz dalej wyjaśnić?

Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 17, 2010 8:57 am

Małe podsumowanie - może kogoś to skłoni do stworzenia jeszcze postaci?
Kolejny raz chce mi się brzydko przeklinać. Bardzo brzydko. Niektórzy mi się nie przedstawili na mejlu.
Proszę o ujawnienie się posiadacza mejla:
rozzytomistrz@o*.pl

1. Sanawabicz - zrezygnował
  2. Kanya Skulls
  3. DibiZibi
  4. Venomus
  5. Varmus - postać
  6. Velo
  7. Ank - zrezygnował
  8. Forumowicz
  9. Ferr-kon - postać
  10. Sodar
  11. Laveris de Navarro - postać
  12. Hmmm (zwany anonimem) - postać
  13. slann - zrezygnował
  14. Jopas - postać

Czekam więc jeszcze na 5 kart (chyba, że rozzytomistrz jest wśród tych, którzy zrezygnowali, wtedy na 6)
Ostateczny termin upływa pojutrze o 8 rano.

Jeśli wysłałeś postać a nie ma jej tu, to alarmuj.
Ostatnio zmieniony śr lis 17, 2010 9:01 am przez dreamwalker, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 17, 2010 9:20 am

A jednak. Tylko 5 postaci. A więc warto rywalizować. ;)

Ujawnijmy, kto jest od czego i jak bardzo powergamingował. :razz:

Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 17, 2010 9:27 am

Jopas ma druida
Hmm jakiegoś czaromiota
LDN ma spellsworda
Ferr-kon mnicha (teraz zobaczyłem, że nie dosłał jeszcze historii, więc nie powinien być na zielono)
Varmus ma Malcona

Mamy zatem trzech porządnych czaromiotów
Jednego półczaromiota
I jednego nieczaromiota

Z tego co wiem, Kanya szykuje też czaromiota, jak również Venom
Ostatnio zmieniony śr lis 17, 2010 9:34 am przez dreamwalker, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Anarchy_Kanya
Stały bywalec
Stały bywalec

śr lis 17, 2010 10:13 am

A tam czaromiota. Czary to moja postać będzie miała słabe jak na ten poziom. Zaledwie 2 krąg druida i barda. Ogólnie w walce nie ma co liczyć na Katrine. Za to jej kompan (który nota bene ma równy poziom co ona :P) i zwierzak (niebiański tygrys) mogą coś zdziałać, choć żaden z tej dwójki nie jest zoptymalizowany.

Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 17, 2010 10:15 am

Kanya Skulls pisze:
Za to jej kompan i zwierzak mogą coś zdziałać, choć żaden z tej dwójki nie jest zoptymalizowany.

Cohort równy poziomowy Katrine (z VoPem), niebiański tygrys. Taa...

Kanya Skulls pisze:
Czary to moja postać będzie miała słabe jak na ten poziom. Zaledwie 2 krąg druida i barda.

Tak czy owak będzie mieć dość sporo prób rzucenia przydatnych czarów. Te 1./2. poziomowe może słabe w wymierności, ale przydatne okolicznościowo i z ciekawymi możliwościami zastosowania.

Ja to mam problem. Czarów w księdze bardzo dużo, wiele ciekawych, ale mało slotów. :mrgreen: A do tego stosowanie Arcane Strike i Channel Spell. Gdyby Zaklinacz nie miał swoich wad (znikoma liczba czarów do wykorzystania, -1 do progresji kręgów czarów, rzucanie metamagii w całą rundę, brak pisania zwojów), to bym go wybrał. Tak, tylko do 3. poziomowych czarów mam.

I nie róbcie z mojej postaci roli "tanka", bo nigdy nim nie był i nie będzie.

Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 17, 2010 11:14 am

Jutro będzie karta.

Elf, łucznik ze zwierzakiem (albo raczej magiczną bestią).
Ale nie ma co liczyć na cuda.
Żadnych dmg z precyzji, bo na 9 czy 18 metrów to bardziej opłaca się podejść.

Kurde.. Słabo mi ta postać wyszła. Mało skilli, brak zaklęć, atutów i kasy mi nie starczyło.
Może jeszcze przemyśle mechanikę. Ale najpierw skończę historię.

Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 17, 2010 11:18 am

DibiZibi pisze:
Kurde.. Słabo mi ta postać wyszła. Mało skilli, brak zaklęć, atutów i kasy mi nie starczyło.
Może jeszcze przemyśle mechanikę. Ale najpierw skończę historię.

Rzuć, to zobaczę. ;) Tudzież poradzę/pomogę.

Dreamwalker jakie będą konkretne i stałe różnice między Głównością a Tłem w sesji?

Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 17, 2010 11:22 am

Różnica jest jedna - nikt nie wymaga od Ciebie pisania.
Możesz nawet należeć do drużynki głównych, robić wszystko to co główni itd. Po prostu w momencie gdy nie piszesz ja nie zatrzymuję sesji i czekam tylko robię co uważam za stosowne z Twoją postacią.

Awatar użytkownika
Anarchy_Kanya
Stały bywalec
Stały bywalec

śr lis 17, 2010 1:06 pm

dreamwalker pisze:
Po prostu w momencie gdy nie piszesz ja nie zatrzymuję sesji i czekam tylko robię co uważam za stosowne z Twoją postacią.

Brzmi trochę jak groźba. :razz:

Gdyby kogoś interesowało, tutaj jest karta mojej postaci (jeszcze nie skończona mechanika, ale to się dośle):
http://www.myth-weavers.com/sheetview.p ... tid=253951
A tu historia (jak ktoś chce aby moja postać znała się z jego to nie ma sprawy):

Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec

śr lis 17, 2010 1:37 pm

Z cienia wyłania się ślepa ręka sprawiedliwości.

Witam wszystkich to ja też się zgłoszę. Mam już prawie gotową kartę postaci(muszę wpisać tylko kilka dupelerków) jeszcze mi została historia.

Z mojej strony będzie to łotrzyk(wysokostopowy ale łotrzyk, wizardzi nie lubią chyba CD rzezigardłów :razz: ) z VoPem.
Zajęcie: redystrybucja dóbr na linii burżuazja->plebs.
Hobby: szlachtowanie skrytobójców i innych śmieci.

Mam kilka pytań. Czy mając VoP mogę używać przedmiotów alchemicznych? Czy posiadanie narzędzi złodziejskich(zwykłych a niemistrzowskich) nie będzie problemem i czy wrzucenie jakiegoś magicznego bibelota do wora podczas robinhoodowania nie złamie ślubów?
Jak wszystkie podręczniki są dozwolone, to zasada Reducing Level Adjustments działa?
Jak wspominałem przez charakter nie mogłem wejść na przykład na Slayer of Domiel, więc czy mogę przerobić zdolność Scent of evil Stalkera of Kharash na atut exalted?

@ Laveris de Navarro
Użyj może czarującej wersji swordsaga.

Karty postaci nieudostępnie, muszę mieć kilka przyciętych knykci w rękawie :razz: .

Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 17, 2010 1:58 pm

Dagome pisze:
Użyj może czarującej wersji swordsaga.

O jakim wariancie piszesz? Tu nic oficjalnego nie ma.

Swojej mechy nie wyjawię wszsystkim (dałem Dreamowi i Kanyi, to wystarczy. :razz: ). Ale fabularia mogę. W końcu częśc informacji postacie mogą znać z opowieści/ze słyszenia (Wiedza Bardów się kłania).

Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec

śr lis 17, 2010 2:12 pm

ToB str. 20, tracisz biegłość w pancerzu i masz kość k6, czary zastępują manewry.

Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 17, 2010 2:16 pm

Dagome pisze:
ToB str. 20, tracisz biegłość w pancerzu i masz kość k6, czary zastępują manewry.

Tylko to jest tak niejaśnie wyrażone, że trudno do tego się odwołać. Do jakiej listy czarów? Do ilu czarów na dzień? Wzorem której klasy podstawowej? Tyle pola do popisu w intepretacji, że można tą klasę przepakować czy wręcz znacznie osłabić.

Poza tym brak biegłości w pancerzach mi się nie podoba (skoro trzeba wywalić tą biegłość w lekkich).

Awatar użytkownika
Sodar
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr lis 17, 2010 2:26 pm

Z mojej strony będzie to łotrzyk(wysokostopowy ale łotrzyk, wizardzi nie lubią chyba CD rzezigardłów :razz: ) z VoPem.
Zajęcie: redystrybucja dóbr na linii burżuazja->plebs.
Hobby: szlachtowanie skrytobójców i innych śmieci.

Hej, ja gram CD swordsage'm z VoPem walczącego dla poprawy losu biednych, ale kapitalistą a nie socjalistą :P Pomyślałby kto, będzie zabawnie.

Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 17, 2010 2:53 pm

Sodar pisze:
Hej, ja gram CD swordsage'm z VoPem walczącego dla poprawy losu biednych, ale kapitalistą a nie socjalistą :P Pomyślałby kto, będzie zabawnie.

Ja rozumiem optymalizację, ale chyba umówiliście się, by stosować VoPa wspólnie (tj. cała pula postaci do sesji). :P Co on ma takiego, że tak różne postacie uznały, że "jest lepszą rzeczą niż stosowanie magiczncyh przedmiotów"?. Jeśli zdecydowana większość graczy pójdzie na VoPa, to będę zmuszony także z nim pokombinować.

EDIT: Dopisałem sprostowanie pierwszego zdania.
Ostatnio zmieniony śr lis 17, 2010 3:00 pm przez von Mansfeld, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec

śr lis 17, 2010 2:58 pm

I może jeszcze lubi dźgać złych magów po nereczkach? Chyba będziemy razem chodzić na włamy :wink: .

Ja rozumiem optymalizację, ale chyba umówiliście się, by stosować VoPa wspólnie. :P Co on ma takiego, że tak różne postacie uznały, że "jest lepszą rzeczą niż stosowanie magiczncyh przedmiotów"?. Jeśli zdecydowana większość graczy pójdzie na VoPa, to będę zmuszony także z nim pokombinować.

U mnie lenistwo, nie cierpię paprać się z ekwipunkiem. Poza tym wyobrażasz sobie żebraka jako magiczno-adamantytową choinkę?

PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 17, 2010 3:16 pm

Na tym poziomie VoP to deoptymalizacja ;)

Awatar użytkownika
Sodar
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr lis 17, 2010 3:36 pm

U mnie lenistwo, nie cierpię paprać się z ekwipunkiem.

To, a także czy wy zdajecie sobie sprawę z tego ile domów dla biedoty można wybudować z ekwipunku dla 10 levelowego gracza? :P

Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 17, 2010 4:44 pm

SKRP pisze:
Na tym poziomie VoP to deoptymalizacja ;)

Rozpisz się o tym szerzej. Bo mnie zaczynają deprymować te VoPy.

Sodar pisze:
To, a także czy wy zdajecie sobie sprawę z tego ile domów dla biedoty można wybudować z ekwipunku dla 10 levelowego gracza? :P

Z punktu widzenia rozgrywki sesji, nie ma to znaczenia, czy będziesz mieć ekwipunek dla EPP 10 czy nie względem ilości domków dla biedoty. :razz:

PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 17, 2010 9:04 pm

Rozpisz się o tym szerzej. Bo mnie zaczynają deprymować te VoPy.

Jeżeli mówimy o samej mechanice, to VoP jest nieoptymalny na poziomach >3, ponieważ wtedy przedmioty magiczne oferują o wiele ciekawsze (i silniejsze) możliwości. Także się nie bój i zacznij kompletować ekwipunek ;)