Zrodzony z fantastyki

 
Anonim_1

Inspiracje - cRPG

pt sty 09, 2009 11:39 pm

Witajcie!

Aktywność na forum nemezisowym wzbudziła we mnie duże chęci odnośnie rozpoczęcia prac nad wersją 2.0, do ew. publikacji w PDF lub z pomocą innego wydawnictwa, niż Alea. W tym temacie chciałem zdradzić najważniejszą tajemnicę dotyczącą moich inspiracji i jednocześnie "siłę", jaka stoi za Nemezis.

Ogólnie, sam pomysł na setting powstał jeszcze przed ogłoszeniem MK, gdy zastanawiałem się nad popularnością FR w Polsce. Nie trzeba geniusza, by dojść do wniosku, że sporo do powiedzenia w tym temacie miały cRPG, z Wrotami Baldura jako sztandarowym przykładem. Nemezis miało być odpowiedzią na Baldur's Gate w klimacie space opery (czy też ogólniej, SF). Moim jedynym celem (no, może prócz wrzucenia smaczków rodem z prozy HPL i Star Warsów) było stworzenie gry, która mogłaby stać się podstawą pod stworzenie fajnego cRPG. Frakcje, profesje, rozbudowany system tworzenia ras, wielki katalog ekwipunku (zwłaszcza cyborgizacji) - wszystko to było podporządkowane rozgrywce ukierunkowanej na GNSowy gamizm z narratywistycznym smaczkiem. Mamy jednak rok 2009, dobrych gier przybywa, więc, teoretycznie, przybywa też inspiracji.

Pytanie brzmi - jakie dobre gry komputerowe (przede wszystkim cRPG, ale nie tylko) znacie, które mogłyby zainspirować Was i mnie do sesji w Nemezis?

Ze swojej strony mógłbym wymienić:
- Knights of the Old Republic
- Knights of the Old Republic II: Sith Lords
- Syndicate
- Deus Ex
- Half-Life
- Half-Life 2
- Quake 3
- Unreal Tournament
- Fallout (całość, zwłaszcza Tactics)
- Dawn of War

Jakieś propozycje?
 
SvD
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: pn gru 01, 2008 8:48 pm

sob sty 10, 2009 12:14 am

Mass Effect!

jesli nie grales to zagraj, jest to jeden z niewielu crpg ktore w tych latach mnie wciagnely tak bardzo, ze mialem zarwane nocki!

No i... Albion!

Stara ale jara gra!
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

sob sty 10, 2009 12:17 am

Mi się kojarzy Deadspace
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

sob sty 10, 2009 8:09 pm

Starcraft - zwłaszcza Space Marines vs Zergi.

Deadspace - doskonały horror w kosmosie!

System Shock - polecam drugą część (tylko w nią grałem), była chyba do zassania z sieci za darmo swego czasu.

Unreal II - klimat epickiej space opery. Uratuj świat zbierając artefakty obcych, walcząc z potworami i złymi korporacjami.

Battlefield 2142 - epickie bitwy multiplayer z mechami itp. ustrojstwem.

Tabula Rasa, Anarchy Online i Eve Online - w żadne z nich nie grałem, ale to MMORPG SF, więc można potraktować jako inspiracje.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość