Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 150
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

czw mar 04, 2010 1:33 pm

Przeskakujemy tu z rozmowami sesyjnymi.

Niech moc będzie z wami i oby peleryny dobrze powiewały! :)
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

pt mar 05, 2010 6:05 pm

Jeśli założymy, że nasze postaci znają się trochę, to proponuję abyśmy się przedstawili sobie.

Tony Pym, młody syn znanych superbohaterów, Henry'ego i Janet Pymów (Ant-Mana i Wasp). Niedawno rozpoczął własną karierę herosa, używając cudownych zabawek, które jak się przypuszcza udostępnił mu ojciec, genialny wynalazca. Sam Tony również próbuje swoich sił w laboratorium. Jako superbohater nosi pseudonim Speedracer, a znany jest głównie z powodu super-samochodu i nadludzkiej siły. Nie jest zbytnio lubiany w świecie herosów - uważa się go za nadętego zarozumialca, który wszystko zawdzięcza kontaktom ojca.

Mechanicznie to moja postać jest w stanie tworzyć inventions, tymczasowe przedmioty dające moc kosztującą do kilkunastu power-points. Jeśli ktoś z Was czegoś potrzebuje, poproście o pomoc Tony'ego, na pewno pomoże Waszym postaciom.
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

pt mar 05, 2010 6:17 pm

Moja postać - Calwin Klajn.

Cudowne dziecko komputerów, znany w świecie naukowym z tego, że dość szybko (jak na genialne dziecko) skończył studia. Potem zwerbowany przez wojsko, brał udział w badaniu i rozpracowywaniu technologii obcych. Później był obiektem w projekcie FireWire (od którego to projektu ma pseudonim). Podłączony do grupy po części z rekomendacji wojskowych (tutaj już postacie muszą sobie wyrobić opinię same).
Brał udział w kilku misjach bojowych. Znany z tego, że potrafi animować maszyny, oraz świetnie dogaduje się z komputerami. Włada elektrycznością.

Mechanicznie spec od komputerów, zabezpieczeń i technologii. Potrafi przejąć kontrolę nad wszystkim co ma w sobie choć trochę prądu, oraz komunikować się z komputerami na odległość. Atak przy pomocy elektryczności. Pilot i kierowca (ale widzę, że raczej zapasowy :D )
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

pt mar 05, 2010 8:02 pm

Serafin „Semyazza” Hex, jest turianem (hehe, niczym Garrus z Mass Effect).
Na swojej rodzinnej planecie był żołnierzem. Dowódcą niewielkiego oddziału elitarnych strzelców.
Po przegranej bitwie zmuszony był uciekać i rozbił się na ziemi, gdzie w zamian za informacje o najeźdźcach i parę nowych technologi pozwolono mu zostać.

Przez ostatnie pięć lat jakie spędził na ziemi pracował jako płatny zabójca, zajmując się jednak jedynie tymi, których rządy różnych państw chciały się pozbyć, ale nie mogły zrobić tego w świetle prawa. Okazjonalnie zabijał też członków mafii i innych wysoko postawionych złoczyńców.

Jeśli chodzi o moce, to przede wszystkim snajperka o znacznej sile ognia i oczywiście celności.
Do tego wzmocniony wzrok i słuch, termowizja, widzenie przez ściany, radiowa komunikacja z różnymi urządzeniami. Podstawowa wiedza dotycząca komputerów i pilotażu.

Najbardziej nienaturalna rzecz : Teleportacja - błyskawiczna, ale jedynie na krótkie dystanse.
Ostatnio zmieniony sob mar 06, 2010 12:07 am przez DibiZibi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

pt mar 05, 2010 11:04 pm

Marcus Kent - psycholog agencji rządowej. Podobnie jak Calwin, należał do grupy pozyskującej informacje zostawione przez obcych. Jego zadaniem jest pozyskanie kontaktów z superherosami i BBEG, celem wystawienia jak najsilniejszej pierwszej linii.

Mechanicznie telepata, kinetyk, ze zdolnościami ESP.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

sob mar 06, 2010 6:44 pm

Jak widzicie naszą drużynę? Ja proponuję abyśmy byli stosunkowo świeżą grupą, jeszcze nie do końca zgraną, która nie przeżyła prawdziwego chrztu bojowego. Na nazwę sugeruję New Wave, aluzja zarówno do nadciągającego zagrożenia jak i świeżości naszej drużyny ;)
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

sob mar 06, 2010 7:15 pm

"Zgrana drużyna" to bardziej parametr graczy niż postaci. :P
Nazwa (mi przynajmniej) nie robi różnicy.
Myślę że wszystko wyjdzie w praniu.

Będą dziś dalsze posty?
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

ndz mar 07, 2010 11:27 am

Jak dla mnie nazwa jest bardzo ok.
I także optuje za tym, abyśmy byli nówką sztuką jako grupa. Tak też po części wynika z historii mojej postaci ;)
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

ndz mar 07, 2010 5:45 pm

Hmm... My mamy jakiegoś konkretnego questa do wykonania w chwili obecnej czy poporstu będziemy starać się przygotować do inwazji na własną rękę?
Czy mg pchnie akcje czy sami musimy podjąć jakieś kroki?
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

pn mar 08, 2010 9:29 am

Mg pchnie dziś akcje :)
Quest będzie choć nie podany tak otwarcie jak klasycznym dnd :)
Co oczywiście nie zamyka możliwości dodawania waszych questów. Cokolwiek uznacie z godne zainteresowania to w tym kierunku może skierować się sesja :)
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

pn mar 08, 2010 9:18 pm

http://www.youtube.com/watch?v=4WgT9gy4zQA

Tutaj macie fajną muzyczkę. Możecie się wczuć pisząc posty :P
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

wt mar 09, 2010 9:28 am

Mapę centrum i okolic uzyskujecie bez problemów. Centrum handlowe to moloch z 5 razy większy niz te nasze polskie Kilka poziomów w góre i w dół, tysiące ludzi, prywatna ochrona itp. Idąc tokiem myslenia snajpera: tak, da sie znaleźć odpwoeidnie miejce dla snajpera, ale poszukiwani sa w srodku i niewiadomo którędy uciekną, moga tez uciec samochodem z podziemnego garażu więc czekanie na zewnątrz może sie mijac z celem :)
Jak wszytko ograniecie w bazie to spokojnie możecie sie udać na miejsce akcji, bez czekania az was tam wyśle :)
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

wt mar 09, 2010 12:05 pm

A szklany sufit, duże otwarte przestrzenie?
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

wt mar 09, 2010 12:42 pm

Powiedzmy, że to wygląda tak:
Od strony głownego wejscia jakis plac przykryty szklaną kopuła, taki psełdopark, krzaczki w doniczkach, jakies stoiska, promocje. Główny budynek na planie kwadratu z dziedzińcem w środku, nad dziedzińcem sa kładki. Do tego szklany sufit. Bok kwadratu to jakieś 500m na oko.
Wokoło centrum nie za duzy parking + parking podziemny. W najlbliższym sasiedztwie budynki nie przekraczają 10 pieter.
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

wt mar 09, 2010 12:53 pm

Ci kolesie są poszukiwani?
Tzn.. możemy wpaść i ich wyłapać bez podawania przyczyny czy musimy zaczekać aż zaczną sprawiać kłopoty?
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

wt mar 09, 2010 2:30 pm

Jesteście ci DOBRZY, nie możecie wpadać i łapać bez powodu :) Powinno to wyglądac na legalna akcje :)
Ale macie fart bo to terroryści. Nie musicie czekac az zaczną sprawiać kłopoty. Ale jak zaczniecie harce w tłumie to pomyśl kto bardziej będzie podpadniety :)
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

wt mar 09, 2010 2:36 pm

Co wiemy o najeźdźcach? Co wiemy o rasie postaci Dibiego?
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

wt mar 09, 2010 2:58 pm

Moja rasa : Turianie, wysoko rozwinięta cywilizacja gdzieś bardzo daleko. Generalnie nastawieni pokojowo. Jestem albo pierwszym jej przedstawicielem na ziemi, albo niekoniecznie, ale jeśli ktoś był wcześniej, to jedynie ekspedycje naukowe / zwiadowcy.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

wt mar 09, 2010 2:59 pm

Czy ludzkość wie coś o Tobie, oraz Twojej rasie, czy jest to/było utrzymywane w tajemnicy?
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

wt mar 09, 2010 3:03 pm

To już decyzja MG.
Pracowałem raczej w tajemnicy, chociaż ludzie mogli mnie widzieć. Jestem jedyny na ziemi, więc według opinii publicznej mogę być po prostu mutantem (w sensie, człowiekiem).
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

wt mar 09, 2010 3:31 pm

O najeźdźcach wiadomo to co pisałem w rekrutacji.
Mieszanka kilku ras, psychicznie także się różnią, trzon ich armii stanowiły osobniki prymitywne, agresywne i często średnio inteligentne. Tych złapano najwięcej. Szefostwa i dowódców złapano tyle co kot napłakał. W obliczu schwytania bez wahania popełniali samobójstwo.

Co badania wykazały:
Najeźdźcy infekują ofiary czymś w rodzaju energetycznego wirusa, nie udało sie go wyizolować, po śmierci ciała znikał.
Oczywiście nie wszystkich schwytano, część lądowała awaryjnie na ziemi. Część z nich schwytano/zabito, ale z pewnością nie wszystkich.
Ów wirus energetyczny najprawdopodobniej wpływa na umysł ofiary czyniąc ją łatwą do "zaprogramowania". Stąd pewnie mieszanka ras.
Z tego co wiadomo, to najeźdźcy przejmuja po prostu technologie i dobra podbitych. Gdy wszelkie dobra, surowce itp kończa się ruszają dalej zostawiając zgliszcza.

Pracowałem raczej w tajemnicy, chociaż ludzie mogli mnie widzieć. Jestem jedyny na ziemi, więc według opinii publicznej mogę być po prostu mutantem (w sensie, człowiekiem).

Wojsko zna prawdę, ale opinia publiczna uwaza go po prostu za odmieńca. Zersztą ujawnianie, ze dla rzadu pracuja kosmici mogło by zostac żle zrozumiane w obliczu rychłej inwazji :)
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

śr mar 10, 2010 6:17 pm

Jak daleko to centrum jest? tzn.. jak szybko możemy się tam dostać?

Co robimy?
Ja mogę się teleportować i ich pilnować, zająć dogodne miejsce i czekać aż przybędziecie.
Czy, jeśli Suld może ich obserwować na odległość nie ma sensu się spieszyć?
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

śr mar 10, 2010 6:26 pm

Teoretycznie zapewne SI może nam dać podgląd z kamer, ewentualnie ja mogę to zrobić.
Ale sądzę, że powinniśmy ruszać - jeżeli ten koleś faktycznie przejmie kontrolę nad tłumem (albo częścią) to alarm przeciwpożarowy na niewiele się zda.
I sądzę, że powinniśmy ruszać - przecież oni nie będą na nas tam czekać z herbatką i ciastkami nie wiadomo jak długo :D
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

śr mar 10, 2010 6:38 pm

Oczywiście że trzeba jechać / lecieć. Pytanie tylko jak szybko. Bo ja tam będę w akcji ruchu, ale jeśli wy nie macie takich możliwości to może wam to zająć więcej czasu. Nawet mając nadświetlny pojazd trzeba do niego wsiąść, wystartować, dolecieć, wylądować, wysiąść.
No chyba że skoro leci szybciej niż światło to cofa się w czasie :)

W sumie mogę też teleportować was ze sobą:)
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

śr mar 10, 2010 6:42 pm

DibiZibi pisze:
W sumie mogę też teleportować was ze sobą:)

Chyba trzeba było od tego zacząć ;)

Ale SKRP może się obrazić, że nie jedziemy jego super bryką. :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

śr mar 10, 2010 6:52 pm

Hehe, w sumie, to chyba nie mogę. bo jest ograniczenie do 100 funtów. Zapomniałem o tym.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

śr mar 10, 2010 7:05 pm

Mój samochód może zabrać do pięciu osób, lata z prędkością 4 tysięcy km na godzinę - z łatwością się zabierzemy tam gdzie trzeba. Jaki masz zasięg teleportu, Dibi?
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

śr mar 10, 2010 7:09 pm

200 000 mil.
Spoko. Starczy.
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

śr mar 10, 2010 7:10 pm

Jak znam życie, to to centrum będzie tuż za rogiem i na piechotę możemy iść :P
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

[M&M] Inwazja - prolog - komentarze

śr mar 10, 2010 7:43 pm

Mogę ich obserwować, ale to zwiększa ryzyko zostania zahipnotyzowanym.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 150

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość