Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 
Awatar użytkownika
M.K.
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob maja 01, 2004 10:16 pm

[WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

ndz paź 06, 2013 11:31 am

Jeżeli Feniks i jego Niedźwiedzica nie zaproponują nic lepszego, a reszta kompanii nie ma nic przeciw to schodzę na przeszpiegi.

Gdy już ten wybór się wyklaruje to w kolejnym poście tematu napiszę na co chciałbym zwrócić największą uwagę.

=================
EDIT po poście Qrczq: Ja mogę w ostateczności zaryzykować, ale jak będzie czysto to i tak wracam po was. A jak będzie gorąco to pewnie też będę uciekał w waszym kierunku więc finalnie i tak skończymy razem :D
Ostatnio zmieniony ndz paź 06, 2013 11:34 am przez M.K., łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Qrchac
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 766
Rejestracja: wt gru 25, 2007 2:00 pm

[WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

ndz paź 06, 2013 11:33 am

No to jednak mamy śmiałka ;)
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

ndz paź 06, 2013 11:35 am

z uwagi na to, iż nie mamy wybitnych skradaczy, proponuję razem podejść nieco bliżej, ale tak by jeszcze nie było zbytniego ryzyka wykrycia. A dalej jeden z naszych pseudo-skradaczy się odłączy i podejdzie, polooka, pokuuka i obczai co i jak.
Jak go odkryją, może zdąży dobiec do nas, zanim go zasieką ;)
Kto ma łuki? Będzie można odwrót osłaniać ostrzałem. kiepsko się goni kogoś pod deszczem z strzał ;)
 
Awatar użytkownika
M.K.
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob maja 01, 2004 10:16 pm

[WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

ndz paź 06, 2013 11:47 am

Ja broni strzeleckiej nie mam. Eryk ma znaleziony łuk, ale długi więc chyba nikt nim się nie posłuży.
Zatem niechaj będzie tak jak mówi Ehran. Teraz przydałaby się zdolność chodu! ale mam nadzieję, że w razie draki jakoś ucieknę do was :)
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

ndz paź 06, 2013 2:55 pm

Ja mam kusze wiec w razie czego bedzie mozna oslaniac odrobine plan ehrana dobry. Mozemy tak zrobic.
 
Awatar użytkownika
M.K.
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob maja 01, 2004 10:16 pm

[WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

ndz paź 06, 2013 3:59 pm

W porządku także postępujemy zgodnie z planem Ehrana. Do skradania typuję się ja. Jak wynik będzie miał bardzo wysoki stopień porażki to prosze o użycie PS.

Nie wiem czy mam wpływ na to co mógłbym sprawdzać, jeżeli tak to sprawdzam:
1) Orientacyjny rozmiar obozowiska - co pozwoli na orientacyjne określenie liczebności obozowiczów
2) Czy obóz został założony przez cywilizowanych humanoidów (na tym etapie nieważne czy bandytów), czy przez bestie/kultystów
3) Czegoś dostrzegalnego na pierwszy rzut oka, co może wpłynąć na nasze dalsze działania -np. czy przy obozowisku są konie/inne zwięrzęta pociągowe, albo czy ktoś nie zdecydował się przyozdobić obozowiska odrobiną czerwieni i flaków.

Myślę, że są to takie rzeczy, które można ocenić z bezpiecznej odległości.
Po rozejrzeniu się wracam do kompanów - nie bawię się w bohatera i nie ryzykuje życia dla garści informacji więcej.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

ndz paź 06, 2013 4:20 pm

Dodatkowo do tego my idziemy jakies 50 metrow za toba w razie klopotow krzyczysz I biegniesz w nasza strone a my biegniemy w twoja. Ja mam dobyta kusze jakby ktos cie scigal to strzelam.
 
Awatar użytkownika
M.K.
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob maja 01, 2004 10:16 pm

[WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

ndz paź 06, 2013 10:07 pm

No dobra. Skoro mamy nakreślony plan działania pchnąłem akcję trochę do przodu dając miejsce dla posta Nefariusa. Mam nadzieję, że nikt nie ma za tego za złe. (A jak ma, to mam nadzieję, że nie okaże tego ignorując krzyki Aberalta w przypadku spotkania niebezpieczeństwa :D)

EDIT: Jeżeli skradając się nie wydałem PS, a wracając znów musiałbym to testować to analogicznie w przypadku dużego poziomu porazki proszę o ponowny rzut.

Czy ktoś jest przeciw udzieleniu pomocy kobiecie? Jeżeli nie, to proponuje aby ktoś jednym postem zaprowadził nas do obozu dziewczyny :)
Ostatnio zmieniony wt paź 08, 2013 9:51 pm przez M.K., łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: [WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

śr paź 09, 2013 12:47 am

-Ok, wrócilem i piszem :)

-Hm... Co ona ma przy sobie i jak wyglada obozowisko? Tak jaby tylko nocowala czy jakby tam byla dluzej?

-Jakby co no to lookam dookola po tych drzewach i krzaczorach jakby jakis rzut byl potrzebny czy co... :)
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

śr paź 09, 2013 12:58 am

Pipboy79 pisze:
-Jakby co no to lookam dookola po tych drzewach i krzaczorach jakby jakis rzut byl potrzebny czy co... :)

a tak przy okazji takie mini pytanko, jak daleko od kręgu obozowiska są te drzewa i kaczory... eh... krzaczory ;) ?
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: [WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

śr paź 09, 2013 12:17 pm

Kto powiedział, że tam są jakieś drzewa i krzaczory? To wygląda tak jest podnóże góry, u podnóża stoi spora skała (około 10m w obwodzie, wysoka na 4m). Kobieta ukryła się pod półką skalną, która jest od strony góry (którą mijacie na prawo idąc szlakiem do celu), a ze szlaku jej nie widać bo zasłania ją właśnie ta spora skała. Nie ma śladów obecności większej liczby osób, nie ma też krzaków i drzew, za to śniegu na 30cm.
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: [WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

czw paź 10, 2013 1:02 am

-No sorry, jakos mi sie skojarzylo, ze jak gory to i las i drzewa itd... No i w ogole mlotek to jakos tak z lasem mi sie kojarzy... :)

-No a co do sesji. To pytanie o wyglad dziewczyny i ekwipunek jest niezle. Co ona tam ma przy sobie? W co jest ubrana?

-Kruk to nie jest symbol Morra? Nie pamietam dokladnie. Moze w jakiejs krypcie albo swiatyni widziala ten symbol... Tak se dumam glosno... :)

-Jak z zaludnieniem okolicy? Bo cos mam wrazenie, ze to kranice Imperium i raczej chyba odludzie. Wiec chyba jakby ktos szukal jakiejs cywilizacji to chyba musial by udac sie do tego miasta co zesmy z niego wyruszyli czyli raczej by nas mijal. No chyba ze jest cos w okolicy albo nawet jakiejs pojedyncze mieszkalne cósie...
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: [WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

czw paź 10, 2013 2:41 pm

http://imageshack.us/photo/my-images/692/aqmq.jpg/ oto mapka krzyżyk na lewo to wasze położenie, krzyżyk na prawo to twierdza, tam nie ma lasów i ludności.

Kobieta ma przy sobie długi miecz i podróżny ekwipunek z sporymi brakami (widać, że nieustannie używany). Ubrana jest jak podróżniczka.
 
Awatar użytkownika
M.K.
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob maja 01, 2004 10:16 pm

[WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

czw paź 10, 2013 11:09 pm

Ok, wszystko sprowadza się tak naprawdę do tego, czy zabieramy ją ze sobą czy nie.
Wątpliwe jest aby ktokolwiek poza nią przeżył, a jeżeli nawet to moja postać wie, że dziewczyna nie może sobie elegancko wylegiwać na śniegu bo umrze.

Jako, że mamy raczej praworządną drużynę musimy przygotować jakieś nosze - możemy je zrobić chociażby z koca i jakihś badyli.

Na pożegnanie możemy zostawić po sobie jakąś pamiątkę - np. wyskrobać na kamieniu pod którym leżała dziewczyna coś na kształt znaku sigmara. Gdyby pojawił się którykolwiek z jej byłych kompanów niech przynajmniej wie, że obóz odwiedzili cywilizowani ludzie, a nie jacyś kultyści, czy inne plugastwo.
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: [WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

pt paź 11, 2013 1:41 am

-Brzmi niezle. Tez jestem za tym by ja zabrac. Tera ino trza znalesc kogos kto bedzie ja dzwigal... :)
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

pt paź 11, 2013 9:00 am

Pytanie co ci wyszło w leczeniu. Jeżeli opinia twojej postaci jest taka, że dziewczyna przeżyje do czasu dotarcia do twierdzy to ją bierzemy, jeżeli twoje badania pokażą, że raczej umrze powiedzmy jutro czy pojutrze to Elke będzie za okazaniem aktu miłosierdzia i skróceniem jej cierpienia.
 
Awatar użytkownika
M.K.
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob maja 01, 2004 10:16 pm

[WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

pt paź 11, 2013 10:20 am

Potrzebuje sie porządnie wyleżeć w cieple i najeść, po kilku dniach w dobrych warunkach jej stan powinien być stabilny. Dostałem wyraźny komunikat, że jak zostaniemy w głuszy więcej niż potrzeba to ona umrze. Ma ranę na ramieniu, która nie wygląda zbyt dobrze – w najgorszym wypadku może rozwinąć się zakażenie i będzie potrzebna amputacja by ratować jej życie (no ale tu podejrzewam w grę wchodzą kolejne testy na ODP chorego i mój INT).
Ma szanse przeżyć.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

pt paź 11, 2013 2:14 pm

No to na nosze z nią i do strażnicy.
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: [WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

pt paź 11, 2013 2:27 pm

-No o ile panna sie nie docuci i nic nie powie to mamy klode do niesienia wiec chyba nie ma co czekac i jazda z nia! :) No chyba, ze nawzajem mamy se cos do pogwarzenia... :)
 
Awatar użytkownika
M.K.
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob maja 01, 2004 10:16 pm

[WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

sob paź 12, 2013 1:46 pm

Nefarius takie pytanie, czy wśród rzeczy kobiety znajdziemy coś z czego moglibysmy zrobić prowizoryczne nosze? Czy musimy kombinowac coś z naszego ekwipunku? W ogóle mamy wymyślać sposób konstruowania noszy, czy załatwione będzie to w ramach Twojego posta sesyjnego?

I jak wygląda kwestia zdrowia kobiety vs czas dotarcia do strażnicy? Pomińmy już tutaj PW, bo moja postać przekaże informację towarzyszom. Zima+kłoda do ciągnięcia daje nam pewnie imponującą szybkość marszu. Czy zdrowie kobiety wymusza na nas "pośpiech" w drodze (czyli podróżowanie grubo po zmroku), szybkie tempo, mało wypoczynku etc.? Czy dotychczasowe tempo jest w porządku i nic się nie stanie jak nie będziemy celowo przyspieszać?
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: [WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

sob paź 12, 2013 1:58 pm

-Nosze mozna zrobic z koca. Po prostu kladzie sie panne na srodku i potem jeden bierze dwa rogi od góry a drugi od dou. Mozna tak samo na 4 osoby. Na dluzsza mete w rogach mozna zrobic otwory i przeciagnac jakies zerdzie wtedy juz sa prawie "sklepowe" nosze :)
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

sob paź 12, 2013 4:07 pm

Mozna tez zawinac koc w okol dwoch patykow I zrobic nosze robilem takie w harcerstwie zajmuje 2minuty I dzialaja niezle ale niesc ja bedzie ciezko przez kilka dni sugeruje nosze z kiji I koca I jakas line I ciagnac po sniegu jak sanki bo inaczej ciezko.
 
Awatar użytkownika
M.K.
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob maja 01, 2004 10:16 pm

[WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

sob paź 12, 2013 7:53 pm

Proponuje rozwiązanie PipBoy'a - jeżeli Panna nadal będzie udawała kłodę, wówczas przerzucimy się na rozwiązanie Feniksa. Ktoś pisze coś jeszcze w sesji, czy idziemy dalej i czekamy na post MG?
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

sob paź 12, 2013 8:30 pm

Ja odpisze ale dopiero jutro ale generalnie nic nowego ponad to co napisalem w komentarzach wiec jak MG chce pchnac sesje nich pcha smialo.
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: [WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

ndz paź 13, 2013 1:23 am

-Chyba czas na ruch miciunia. W sumie nie zostaje nam nic ponadto by jakos tam ja zatachac. Ewentualnie mozem sie jak zwykle pogwarzyc ze soba :)
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: [WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

ndz paź 13, 2013 11:59 am

Mój post niebawem, zaraz po siłowni ;)
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

ndz paź 13, 2013 5:28 pm

kilka pytań
Jaka jest aktualnie pora dnia
czy widzimy kogoś na murach? albo coś niepokojącego ;) ?
i jak daleko jesteśmy konkretnie od tej twierdzy w tej chwili?
 
Awatar użytkownika
M.K.
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob maja 01, 2004 10:16 pm

[WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

ndz paź 13, 2013 5:35 pm

Ja już wiem co tam spotkało biednych żołnierzy! Spójrzcie na flagę! Twierdzę zdobyli Polacy! Uciekajmy! :D

Widać jakieś ślady obecności - np. dym który mógłby palić się z jakiegoś paleniska?
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: [WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

ndz paź 13, 2013 10:45 pm

M.Koncman pisze:
Widać jakieś ślady obecności - np. dym który mógłby palić się z jakiegoś paleniska?


Nic, kompletna cisza i żadnych świeżych śladów na śniegu.

kilka pytań
Jaka jest aktualnie pora dnia
czy widzimy kogoś na murach? albo coś niepokojącego ;) ?
i jak daleko jesteśmy konkretnie od tej twierdzy w tej chwili?


Jest około południa. Nie widać nic niepokojącego, nic też nie słychać. Kompletnie nic. Do twierdzy macie może 100m (wyszliście z krętej ścieżki i zauważyliście ją)
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

[WFRP IIed.] Jak Feniks z popiołów

wt paź 15, 2013 11:56 am

Obrazek

Plan parteru twierdzy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości